Blogi

17.05.2019

ÕPPEPROTSESSI JUHTIMINE DIGIAJASTUL Lehtse Kool

12.05.2019

Õpetajate koolituste tagasiside

Projekti käigus toimunud baaskoolitused ja rätsepakoolitused said edukalt ühelepoole. Tore oli see, et esialgne pigem ettevaatlik suhtumine muutus kiirelt üle õhinaks ning koolitusi oodati huviga ning peale koolitusi olid õpetajad usinad uusi vahendeid ka tundides kasutama.


Jäin koolitusega rahule. Sain meelde tuletada juba varem õpitut ja õppisin ka uut. Tiia on professionaalne, alati väga rahulik, kõike sai küsida, meeleolu oli töine ja asjalik.Tunni häälestamiseks olen kasutanud Answer Garden keskkonda, 3.- 4. klassi muusikatunnis tegid lapsed ise sõnasegadikke pillidest Learning Apps keskkonnas, samas keskkonnas tegime 5. - 6. klassiga ristsõnu rahvapillidest. Õppisin linke lühendama Bitly keskkonnas ja kasutama tahvlites ruutkoode linkide leidmisel. Neid olen katsetanud lastega ka. Tutvusime sisuloomevahenditega - tuletasime meelde ideekaardi loomist, arutelu ja jututoa loomist, pusle loomist, ajatelje loomist. Tuletasime meelde, kuidas teha nutiseadmega ilusaid fotosid ja videosid,kuidas neid importida ja varundada. Haridustehnoloog oli väga tore. vastas meie küsimustele, sain teadmisi, kuidas luua erinevaid slaidiesitlusi. /muusikaõpetaja Tiiu/

***

Koolitusel omandatud õppematerjal aitab õpetajal oma igapäevatööd mitmekesistada. See toetab igakülgselt õpilaste teadmiste omandamist, muudab õppeprotsessi huvitavamaks.

Koolitaja valdas käsitletud teemasid, märkas õppijate probleeme ja pakkus piisavalt tuge.

Minu esmane, pigem negatiivne mõte järjekordsest koolitusest muutus kohe peale esimest koolituspäeva. Koolitus võiks olla ajaliselt pikem, sest kõiki teemasid ei jõudnud läbi teha.

Aitäh omandatud teadmiste eest, ootan huviga uusi digilahendusi. /klassiõpetaja Hiie/

***

Kasutan aktiivselt keskkonda liveworksheets.com töölehtede koostamiseks ja jagamiseks erinevates klassides. Näen tulevikus canva.com ja tagpacker.com keskkondade kasutamist voldikute ja sotsiaalse järjehoidja loomiseks.

Koolitus on asjakohane aga rätsepakoolitus võiks olla veebipõhine ja järelvaadatav. See käib ka haridustehnoloogiga kohtumise kohta.

/inglise keele õpetaja Rita/

***

Koolitused on andnud uusi lehekülgi, kus teha näiteks: rühmadeks jagamine, loosiratas, testide tegemiseks erinevad keskkonnad, töölehtede tegemine (mida saab kohe internetis lahendada).

Keskkonnad, mida olen tundides kasutanud:

www.flippity.net; www.liveworksheets.com; learningapps.org; wizer.me

/klassiõpetja Kristlin/

***

DK baaskoolitus andis ülevaate veebipõhistest õppevahenditest. Oli tuttavat materjali ja sellist, mida oli hea uuesti meelde tuletada. Hakkan kasutama Google Drive´i, minu jaoks oli uus keskkond Quizizz - testid klassis ja kodutööna, katsetan kohe selle võimalusi. Hindamismudelid pakub huvi. Tiia Salm on hea koolitaja, arvestab õppija võimetaga, on igati julgustav.

/eesti keele ja kirjanduse õpetaja Karin/

***

Digikoolituse baaskoolitus andis mulle võimaluse tutvuda programmidega, mida juba kasutavad või soovivad Lehtse Kooli õpetajad õppetöös kasutama hakata. Sellest saab järeldada, millise taseme peaks õpilased olema juba saavutanud kui jõuavad tehnoloogiaõpetuse tundi ja millised programmid peaks olemasolevates seadmetes toimima ilma tõrgeteta.

/tehnoloogiaõpetaja Jaanus/

09.05.2019

Õpilaste digivahendite kasutamise küsimustiku vastused

Aprillis korraldasime õpialste seas küsitluse ja saime neilt 45 vastust.


Seni oleme ka tundides märganud, et nii mõnigi õpilane eelistab kasutada oma nutiseadet.













04.04.2019

Kuhu oleme tänaseks jõudnud?

  • Koostatud on küsitlus õpilastele ja õpetajatele IKT vahendite kasutamisest meie koolis. Õpilaste küsitlus on veel läbi viimata. Õpetajate küsitluste tulemusel selgus, et kasutatakse erinevaid keskkondi päris aktiivselt ning valikud on eelkõige seotud konkreetselt oma õppeainega.
  • Sellel aastal oleme juurde hankinud tehnilisi vahendeid. Kõikidel õpetajatel on võimalus kasutada oma klassis, kas televiisorit või projektorit. Eesti keele õpetaja ja kehalise kasvatuse õpetajatel vahetasime välja sülearvutid.
  • Tegeleme ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru taotluse koostamisega. Soovime täiendada olemasolevat robootikavahendite parki. Robootikavahendeid on edaspidi plaanis kasutada ka erinevates ainetundides.
  • Toimunud on esimesed baas- ja rätsepakoolitused õpetajatele. Mõlemad grupid on kahel korral koos käinud.
  • Koolituste tulemusena on kasvanud soov kasutada oma tunnis sülearvuteid ja tahvelarvuteid.
  • 4. aprillil seisab ees kohtumine haridustehnoloogiga ja toimub videoseminar.
  • Läbiviimist ootab veel õpilaste küsitlus.


Lisa Komentaar (vastused)

20.03.2018

Kas Lehtse Kooli õpetajad on piisavalt "nutikad"? On meil piisavalt nutivahendeid?

Õpetajatel oli nädal aega, et vastata mõnele küsimusele, mis puudutab kooli IT vahendite kasutamist ning ka seda milleks õpetajad oma tunnis IT vahendeid kasutavad, millised on seni kogetud õnnestumised ja kas on ka ebaõnnestumisi, või on esinenud tehnilisi viperusi.


Õpetajate lemmik interneti keskkonnad ja programmid. (Küsimus 3)

07.03.2019

Meie nutikad õpetajad õppenõukogus 07.03.2019

Koolitus ja esimesed sammud

5. ja 6.märtsil osalesime Tallinnas koolitusel, mille tulemusena panime kirja oma plaanid, jagasime ülesanded ja seadsime sihid.

Meie eesmärgiks sai õpetajate koolitus ning olukorra kaardistamine.

7.märtsi õppenõukogus tutvustasime oma plaane juba õpetajatele, õpetajad on ootusärevad ning tahtmist täis.

11.-15.märtsini on õpetajatele avatud küsimustik, millega soovime kaardistada hetkeolukorda.