Про ліцей

Цікавою і насиченою є історія становлення КЗ «Борзнянський ліцей».

Ще в далекому 1921 році, в Борзні, було організовано дитячий буди­нок в колишній садибі поміщика Білозерського.

Першими вихованцями стали діти з голодуючого Поволжжя. Пізніше почали привозити безпритульних дітей з різних куточків країни. Вихованці навчались у міській семирічній школі № 1.

З кожним роком кращали умови життя в дитячому будинку.

В 1923 році дитячий будинок поділився на два окремі. Один з них знаходився на теперішній території, другий по вул. Свердлова. Але в 1925 році ці дитячі будинки злилися в один, який дістав назву ‘‘Дитяче містечко ім. Жовтня”.

Першим директором дитячого будинку (1921 р.) була Мойсеєнко, після неї М.Г. Герасімова. потім М.І. Саєнко, П.П. Федорченко, Білецький.

У 1934 році директором було призначено Євтіхія Семеновича При­щепу.

Друга Світова війна внесла свої корективи в життя дитячого будин­ку. У серпні 1941 року його було евакуйовано в Середню Азію, куди відправили 120 дітей. Їх супроводжували 4 вихователі та директор Є. С. Прищепа.

Після визволення Борзни від німецьких військ, уже 06.11.1943 р., на­казом по Чернігівському ОблВНО було відкрито дитячий будинок. Функціонувати ж він розпочав 27.06.1944 р. і став надійним при­тулком для обездолених війною дітлахів.

Поступово Борзнянський дитячий будинок, як і всі інші дитбудинки країни, перетворився у пре­красно обладнану дитячу установу, де для щасливого життя, навчання, праці і всебічного розвитку дітей було створено всі умови.

Влітку 1959 року стало відомо, що дитячий будинок буде реорганізовано в середню школу-інтернат, яка почала функціонувати з 1 вересня цього ж року. У цьому ж році були зведені і теперішній на­вчальний корпус та гуртожиток. Дітей звозили звідусіль. З Софіївського дитячого будинку привезли першокласників, з Черешенського до тре­тього класу, з Краснохутірського до п’ятих і шостих класів. Першим директором став Сергій Демидович Литвиненко. Потім В.Т.Качалій, М.І.Чумак, М.К.Марченко, М.П.Роговий, П.Є.Єргалієв, В.Г. Яременко, Майстат Н. Г. продовжили справу ста­новлення закладу.

За період роботи нинішнього директора Майстат Надії Григорівни інтернат “розцвів”. Вона робить усе для того, щоб заклад став рідною домівкою для вихованців. Керівник ліцею приділяє велику увагу стану матеріально - технічного забезпечення, комфорту навчання і побуту дітей закладу. Педагогічним колективом проводиться велика робота щодо організації навчання та дозвілля вихованців: працю­ють різноманітні гуртки та спортивні секції, які допо­магають вихованцям розвивати свої творчі здібності.

А як майстерно, вміло, із завзятістю працюють діти у майстерні ліцею, роблячи своїми руками прекрасні вироби, які прикрасять любу оселю.

Родзинкою закладу є щорічні “Козацькі забави”, які про­водяться кожної весни, як підсумок проведеної роботи протягом року. Це яскраве весе­ле свято згуртовує дітей, зливає їх в один колектив.

Ліцей є козацькою республікою, яка передбачає у своїй структурі різні напрями виховання - патріотичне, екологічне, виховання здорового способу життя, метою якого є формування самосвідомості вихованців , любові до свої нації та рідної землі.

За роки існування ліцей став другою домівкою для своїх вихованців. Тут вони отримують глибокі, грунтовні знання, які допомагають їм знай­ти свою стежину в житті, відчувають тепло виховательських сердець, постійну увагу до себе, турботу з боку обслуговуючого персоналу - те, чого багатьом з них не вистачало у повсякденному житті в минулому.

Випускники закладу стали видатними діячами та шанованими людьми суспільства: Ляшко О. В., народний депутат України, заслужений учитель України Гапонько А. І., Никоненко Д. М., доктор історичних наук, Фощан Я. І., кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, Горда О. Є., доктор філософії, аспірант Франкфуртського університету ім. Гете, Клименко Т. Я., лікар-фтізіатр Чернігівської обласної лікарні.

З метою створення належних умов для розвитку інтелектуальних здібностей та творчого потенціалу дітей рішенням одинадцятої сесії шостого скликання від 21.12.2012 року заклад було реорганізовано у Комунальний заклад «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів». Рішення було прийнято відповідно до статті 59 Господарського кодексу України, статей 104, 107 Цивільного кодексу України, статті 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», керуючись пунктом 20 частини 1 статті 43, пунктом 4 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Рішенням вісімнадцятої сесії сьомого скликання Чернігівської обласної ради №48-18/VII від 26.06.2019 р. змінено тип та найменування КЗ "«Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів» на КЗ "Борзнянський ліцей" Чернігівської обласної ради

Статут закладу погоджено наказом начальника Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації 14.01.2020 р. та затверджено наказом начальника управління комунального майна Чернігівської обласної ради №31 від 03.02.2020 р. Відповідно до Статуту ліцей здійснює загальноосвітню та спеціалізовану підготовку за філологічним та технологічним напрямами.