Krajské vojenské velitelství hlavní město Praha

Oddělení obranných příprav

DOMŮ >> ARCHIV AKCÍ >> O POHÁR NGŠ

Střelecká soutěž „O pohár náčelníka Generálního štábu AČR“ - 2019

Ve dnech 4. – 6. října 2019 opět proběhla na střelnici ASO Dukla v Plzni - Lobzích střelecká soutěž mezi příslušníky české aktivní zálohy (AZ) a rezervistů ze zahraničí „O pohár náčelníka Generálního štábu AČR“.

Letos se 16. ročníku se zúčastnila družstva z České republiky, Slovenska, Německa a Polska. Do soutěže se zapojila tříčlenná družstva ve střelbě z útočné pušky CZ Bren 806 a z pistole CZ-75 Phantom na pevné a mizivé cíle. Vůbec nikoho nepřekvapilo, že vítězným družstvem s celkovým součtem 1041 bodů se stejně jako předloni v 15. ročníku stalo družstvo aktivních záloh z Krajského vojenského velitelství (KVV) Pardubice ve složení: desátník Bohuslav Sedlák, rotný Jaroslav Cvejn a rotmistr Jiří Ptáček. Dále se v samostatném hodnocení umístnili na prvních místech, ve střelbě z pistole na pevný cíl rotmistr Jiří Ptáček (135 bodů, AZ KVV Pardubice), ve střelbě z útočné pušky svobodník Jakub Řeháček (140 bodů, AZ KVV Praha) a ve střelbě z pistole na mizivé cíle četař Milan Topol (116 bodů, AZ 13.dp Jince).

Samotného zahájení i předání velmi hodnotných cen účastníkům soutěže, se ujal ředitel sekce plánování schopností Ministerstva obrany generálmajor Ing. Jaromír Alan, MSc. Velké úsilí vynaložila společnost CI5, která pokračuje v tradici zesnulého kapitána ve výslužbě Jiřího Kunce na obstarání hodnotných předmětů, které vítězům budou připomínat tak významný den. Organizátorům soutěže, kterými bylo KVV Plzeň, KVV hlavní město Praha a Armádní sportovní centrum Dukla Plzeň - Lobzy pak generál Alan poděkoval slovy: „Dnešní soutěž byla výborně zabezpečena, proběhla na velmi vysoké úrovni. Jsem rád, že vše proběhlo korektně a bez problémů. Zároveň vám mohu potvrdit, že 17. ročník je již plánovaný v termínu 2. – 4. října 2020 a budeme se opět těšit na vaši účast.“

Výsledky: CZ 806 Bren | Pi CZ 75 mířená | Pi CZ 75 mizící terč | Družstva

Text a foto: Mgr. Zuzana Brožová, tisková a informační pracovnice.

Partneři soutěže: