МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО


Виконані домашні завдання відправляти за адресою: kuzmenkoalena2020@gmail.com

Вказуйте номер групи та Прізвище


Матеріалознавство для зварників Афтанділянц Є.Г., Зазимко О.В., Лонатько К.Г..pdf

17.11.02023

Тема:   Композиційні та біметалеві матеріали

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 10.9  стор. 262,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

11.11.02023

Тема:   Аморфні матеріали

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 10.7  стор. 247,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

01.11.02023

Тема:   Контроль якості при наплавленні і відновлення

Домашнє завдання: Опрацювати матеріаллекції. Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

 Контроль якості при наплавленні і відновлення

Якість відновлення деталей оцінюють ступенем відповідності набутих фізико-механічних властивостей і геометричних параметрів, заданих технічними умовами на відновлення деталей і ремонтним кресленням аналогічним властивостям і параметрам. При відновленні деталей виконують летючий, проміжний і залишковий контроль. Летючий контроль проводять вибірково, як на окремих операціях, так і на готових деталях. Проміжний контроль виконують після операційно і по згрупованих операціях. Перевірку, як правило, здійснюють безпосередньо виконавці робіт, а також майстри, керівники підрозділів. Періодично проміжний контроль проводять працівники ВТК. Залишковий контроль всіх відновлених деталей проводять працівники ВТК підприємства. При обробці різанням перевіряють відповідність розмірів, форми, взає- много розташування оброблених поверхонь і їх шорсткість вимогою ремонтних креслень або технічних умов. Для цієї мети використовують універсальні вимірювальні інструменти, граничні калібри, пристосування і прилади, про-філометри. Періодично перевіряють стан технологічного устаткування, пристосування, ріжучого і вимірювального інструменту на робочих місцях, а також режиму обробки (швидкість різання, подачі, припуск на обробку). При контролі шийки валів і отвору вимірюють в декількох площинах і перетинах. Шліцьові частини валів і шліцьові маточини контролюють по зовнішньому і внутрішньому діаметрах шліців, товщині кожного зуба, універсальними засобами вимірювання, комплексними калібрами або новими деталями, що сполучаються. Різьбові частини валів і отвору перевіряють калібром-кільцем і калібром-пробкою на всій довжині різьблення, взаємне розташування поверхонь — спеціальними приладами з індикаторами. При зварюванні і наплавленні перевіряють якість швів, товщину наплавленого металу, оброблюваність, щільність наплавленого металу і його твер дість, а також режим наплавлення. Напливи, підрізи, тріщини, кратери, непровари, пори, раковини, шлакові включення виявляють при огляді неозбро єним оком і через лупу. Відповідальні деталі після попередньої обробки піддають магнітній або ультрафіолетовій дефектоскопії. Герметичність контролюють гасом або повітрям при певному тиску, а при необхідності — гідравлічним методом на спеціальних стендах. Твердість наплавленого металу визначають з використанням твердомірів. Гальванічні покриття контролюють за зовнішнім виглядом обложеного металу. При огляді може бути використана лупа. При контролі виявляють тріщини, пори, відшаровування осаду від основного металу, дендритні нарости, плями, пригар. Міцність зчеплення осаду з основним металом перевіряють методом нанесення на поверхню осаду гострим шабером подряпин, що перехрещуються, глибиною до основного металу і через лупу оглядають місця подряпин. Відшаровування осаду в цих місцях свідчить про погану зчіплюваність. В окремих випадках зчіплюваність перевіряють на спеціальних зразках.

Твердість гальванічних покриттів контролюють на приладах типу ПМТ-3 або за допомогою твердоміра Віккерса. У гальванічних цехах систематично контролюють склад електролітів, устаткування, режим процесу, якість підготовчих операцій. На термічних ділянках контролюють режими термообробки і твердість оброблених поверхонь за допомогою твердомірів. Для забезпечення високої надійності контрольно-вимірювальних операцій всі вимірювальні прилади і інструменти повинні періодично піддаватися перевірці через встановлені проміжки часу, що гарантують підтримку їх точно-сті в заданих межах.


30.10.02023

Тема: Контроль зварних з’єднань.

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 1.3.4  стор. 27,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

контроль якості зварювання 1.pdf

25.10.02023

Тема: Неметалеві включення у зварних швах.

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 3.5  стор. 105,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

контроль якості зварювання 1.pdf

23.10.02023

Тема:   Внутрішні дефекти.(Кристалізаційні тріщини в металі шва. Холодні тріщини. Пори у зварних швах)

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 3.2-3.4  стор. 60-99.  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

контроль якості зварювання 1.pdf

08.09.02023

Тема:   Сплави з високим електроопором і низьким коефіцієнтом лінійного розширення

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 10.3  стор. 225,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

07.09.02023

Тема:  Жаростійкі та жароміцні сталі та сплави 

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 10.2  стор. 219,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

04.09.02023

Тема: Корозійностійкі сплави 

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал підручника § 10.1  стор. 214,  Створити конспект теми використовуючи матеріал підручника. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

01.09.02023

Тема: Покрівельна сталь

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал лекції. Створити конспект теми. Сфотографувати конспект та надіслати на електронну пошту.

покрівельна сталь.docx