Кузьминський ліцей Городоцької міської ради Хмельницької області  – 

це гармонійне поєднання класичних підходів до навчання та виховання з передовими методиками сучасності, молодості і досвіду, інтелекту й  інтелігентності, любові й вимогливості, взаємодопомоги й толерантності з урахуванням потреб часу. 

Наша символіка

Герб Кузьминського ліцею – це символ загальноосвітнього закладу середньої освіти, який відображає історію, особливості та традиції навчального закладу.Символами герба є:·        розгорнута книга – джерело знань;·        сова – мудрість;·        дзвінок – безмежна відкритість, що дає місце мудрості;·        футбольний м’яч – активність;·        дубова гілка – сила та довголіття;·        нотний стан – мистецтво та веселість;·        глобус – прагнення до знань.
Прапор Кузьминського ліцею – це символ загальноосвітнього закладу середньої освіти, який відображає традиції навчального закладу. Прапор являє собою прямокутне полотнище (60х90), що складається з дванадцяти смуг – фіолетового, сірого, аквамаринового, червоного, зеленого, жовтого, блакитного, рожевого, трав’яного, синього, помаранчевого, коричневого кольорів. Кожен колір смуги є символом навчальних класів.На полотнищі прапора ліворуч зображено голуба, який символізує прагнення дітей жити в мирній країні та розгорнуту книгу як джерела знань. 
Гімн Кузьминського ліцею – це символ закладу загальної середньої освіти,  слова та музика якого несуть в собі ідею пошани і любові до рідного ліцею, який дає знання в майбутнє доросле життя.
1. Школо, наша ти ясна,                                                    Колиска дитинства, юності весна!Рідні наші вчителі,За любов і працюУклін Вам до землі.
Приспів:Зростемо гідними людьми,Вітчизни дочки і сини,А ти, Кузьминська наша школо, пам’ятай,Шляхами різними підем,Але ніде не підведемВкраїну нашу, наш квітучий рідний край.
2. Виростаєм швидко ми,Покидаєм гнізда,Як птахи восени.Та бринить у серці зновЛаска материнська іБатьківська любов.
Приспів.3. Хай живуть на всівікиІ Кузьминська школа і її працівники.Боже, учням сили дай,Щоби оновили наш козацький край.
ПриспівСлова Богатир Ольги,музика Нетечі О. М.

А починалось усе так...

Свою історію, за різними джерелами, школа розпочинає з другої половини ХІХ ст. В 1864 році в місті Кузьмин (тоді Кузьмин був містом) діяло народне училище, а також дві школи грамоти: одна для дівчат (в м. Кузьмин), а друга, змішана, в с. Слобідка Кузьминська, за три  кілометри від Кузьмина. Станом на 1889 рік в училищі працювало 2 вчителі і навчалося 53 учні.

На початку ХХ століття (1905-1917 роки) в Кузьмині діяла змішана церковно-приходська школа . За будівлею збереглась назва «церковна школа» (приміщення не збереглося). У школі працювало 5 вчителів і навчалося 75 учнів. 

На базі однокласного народного училища в перші роки радянської влади була створена вища початкова школа, яка в 1929 році була перетворена в районну семирічку. В 1936 році на базі цієї школи було створено середню школу, а в 1939 році на базі початкової школи у частині Кузьмина Гречаній було створено неповну середню школу.

В 1941-1945 роках школа не працювала. 

В 1946 році в 1 клас в школу йшли діти віком 7-11 років. В Кузьминській середній школі навчались школярі  з навколишніх сіл: Старе Поріччя, Нове Поріччя, Новосілка, Бедриківці, Варівці, Остапківці, Хоптинці, Шишківці, Слобідка Кузьминська.

Діяла ще початкова Гречанецька школа, розміщена при в’їзді в село зі сторони Городка. Класи середньої школи були порозкидані в 6 приміщеннях: центральний корпус – «червона школа», колишня волосна управа; початкові класи – в церковному приміщенні «біла школа» (збудована земством), найстаріше шкільне приміщення – «Соньчина хата» (хата репресованих кузьминчан) та ін. В школі, в післявоєнний період, навчалось  близько 500 учнів. 

У 50-х роках діяло дві школи – початкова та середня загальноосвітня трудова політехнічна з виробничим навчанням, в яких навчалося 509 учнів і працювало 34 вчителі.

За роки радянської влади в селі збудовано сучасне, нове приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 192 учнівських місця, яка почала діяти в 1990 році. 


Станом на 2008 рік у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів навчалося 142 учні та працювало 20 учителів, 16 з яких мали вищу освіту.

У 2014 році школа відсвяткувала 150-річчя. У школі працювало 25 педагогічних працівників, з них 6 спеціалістів, 4 – з ІІ кваліфікаційною категорією, 11 – з І кваліфікаційною категорією та з вищою категорією – 4. У школі навчався 121 учень. 

З 1 січня 2015 року школу перейменовано у навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»(наказ відділу освіти Городоцької РДА №115 від 31.12.2014 року)

З липня 2018 року перейменовано у Кузьминський ліцей Городоцької міської ради Хмельницької області (рішення 7 позачергової сесії VІІ скликання Городоцької міської ради Хмельницької області від 03.07.2018 року №5).

Кузьминський ліцей розміщений в одному приміщенні, де навчаються учні 1-11 класів та діє дошкільна група з короткотривалим перебуванням, знаходиться за адресою: площа Шевченка, буд. 4, с. Кузьмин Хмельницького р-ну Хмельницької обл. 32027, КОД ЄДРПОУ26432381.

Головною метою закладу освіти є забезпечення реалізації права громадян відповідної території на здобуття повної загальної середньої освіти.

Основними завданнями Кузьминського ліцею є:

- створення умов для всебічного розвитку здобувачів освіти, формування гармонійної особистості, збереження та зміцнення її фізичного і психічного здоров'я;

- формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності:

·                   вільне володіння державною мовою; 

·                   здатність спілкуватися іноземними мовами; 

·                   математична компетентність; 

·                   компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій; 

·                   інноваційність; 

·                   екологічна компетентність; 

·                   інформаційно-комунікаційна компетентність; 

·                   культурна компетентність; 

·                   підприємливість та фінансова грамотність; 

·                   громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;

- створення умов для здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів, у тому числі з урахуванням потреб дитини, визначених в індивідуальній програмі розвитку.

- надання послуг з відпочинку дітей.