Сторінка соціального педагога

Соціальний педагог – це фахівець із виховної роботи з дітьми, підлітками, молоддю, дорослими, який покликаний створювати сприятливі умови для розвитку та становленню особистості школяра.

         Покутня Валентина Григорівна - соціальний педагог КГ №29 КМР, м.т. 098-554-16-68

Чим займається у ГІМНАЗІЇ

– здійснює соціально-педагогічний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей з метою попередження безпритульності, бездоглядності та випадків усіх форм домашнього насильства над дітьми;

– приймає участь в організації безкоштовного харчування учнів з малозабезпечених родин та учнів інших пільгових категорій;

    – бере участь у виховній роботі з питань профілактики появи негативних форм поведінки у неповнолітніх (паління, алкоголізму, наркоманії; дитячої злочинності          тощо), пропаганди здорового способу життя, статевого виховання молоді;

      – допомагає виявленню творчих нахилів, розкриттю здібностей дітей та підлітків, сприяє участі учнів у суспільно-корисній, волонтерській діяльності;

– проводить просвітницьку роботу з батьками або особами, що їх замінюють (індивідуальні бесіди, виступи на батьківських зборах);

– є посередником між школою, сім’єю, державними установами по захисту прав дітей та громадськістю; бере участь в організації їх взаємодії з метою створення умов для нормального розвитку дітей і підлітків.

      – діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної        компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.


Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередження впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У школі він є громадським інспектором з охорони дитинства.

Насамперед він виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами. Соціальний педагог є захисником та порадником, представником інтересів та посередником у спілкуванні з іншими.

Ким є для батьків

Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередження впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини. У школі він є громадським інспектором з охорони дитинства.

Ким є для учнів

Насамперед він виховує вміння не падати духом, навчає самостійно знаходити вихід зі складної ситуації, формує людину, особливо молодого віку, як особистість, здатну впоратися з психологічними та соціальними негараздами. Соціальний педагог є захисником та порадником, представником інтересів та посередником у спілкуванні з іншими.

У яких випадках треба звертатися до соціального педагога?

● якщо у твоїй родині є проблеми, які Тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;

● якщо хтось примушує Тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують Твою гідність, а Ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації;

● якщо Ти відчуваєш, що Тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків;

●  і просто коли Тобі здається, що всі інші відвернулися від Тебе і ніхто тебе вже не зрозуміє…


соціальний педагог кг №29 Валентина ПОКУТНЯ.pdf
20220915_144317.doc

В Україні запустили онлайн-платформу психологічної допомоги для підлітків «Не дрібниці»

Для проєкту спеціально створили анонімний телеграм-бот і сайт.   За допомогою сервісу можна дізнатися вправи для заспокоєння, які допоможуть стабілізувати думки, також на сайті розміщено спеціальні картки-гайди.  

Підліткам гарантують повну анонімність: усе, про що говорять із психологом, — не розголошується, а бот не зчитує телефонних номерів.

Сайт: https://www.notrivia.com.ua

Телеграм бот: https://t.me/no_trivia_bot

Телеграм канал "Підтримай дитину"

 Ігри, вправи і поради — як підтримати дитину у складні часи.

Email: pditinu@gmail.com 

Як підтримати дитину, впоратись з кризою.ppt

Посібник “Розмови про війну”

Українські діти та підлітки під час війни потребують турботи і уваги дорослих, а, також, зрозумілої інформації про події навколо.

Асоціація психологів Португалії на допомогу батькам, опікунам та педагогам підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою.

Розмови про війну дозволяють дорослим розуміти, що діти знають про війну і її події, корегувати можливі неправильні ідеї, фільтрувати інформацію, до якої діти мають доступ та способи цього доступу, відкривати канали комунікації (для цих та інших розмов) та, що найважливіше, транслювати дітям відчуття  захищеності.

Психологи радять вислуховувати занепокоєння дітей щодо війни, розмовляти з ними та відповідати на поставлені запитання. Відкриті та щирі розмови захистять психіку дитини, а також допоможуть повернути відчуття безпеки. Крім цього, у такий спосіб батьки та педагоги зможуть заохотити дітей і підлітків бути допитливими.

Із посібника «Розмови про війну» дорослі дізнаються:

§  чому важливо говорити з дітьми про війну;

§  в який спосіб і в якому обсязі подавати таку інформацію;

§  чи розуміють діти значення слова «війна», що вони думають та відчувають щодо неї;

§  як відповідати на конкретні запитання про війну;

§  як завдяки бесіді про війну навчати дитину ненасильницькій поведінці та заохочувати її до розбудови миру.

До посібника внесено поширені запитання про війну, а також підказки для дорослих, що можуть допомогти під час розмови з дітьми.

Rozmovy.pro.viynu.31.03.22.pdf

Це відео є частиною програми Safe Place, розробленої ізраїльським центром травм і стійкості NATAL. Safe Place — це програма експериментального навчання, яка підтримується мультимедійними інструментами, розробленими, щоб допомогти дітям, які відчувають високий рівень стресу через постійні загрози безпеці.

Які переваги прогресивної м’язової релаксації за Джейкобсоном

Практика релаксаційних технік позитивно впливає і на фізичне, і на психічне здоров’я. Серед основних переваг такі:

Прогресивна м’язова релаксація за Джейкобсоном також є профілактичним заходом. Вона покращує навички справлятися зі стресом, робить емоційно стійкими та усуває психічну напругу та страхи.

Як практикувати прогресивну м’язову релаксацію 

Знайдіть тихе місце, ляжте на підлогу або відкиньтесь на стілець, покладіть руки на коліна. Зробіть кілька повільних рівних вдихів. 

Тепер зосередьте свою увагу на наступних зонах, намагаючись залишити решту частин тіла розслабленими.

 


Поради для батьків дітей з інвалідністю в екстреній ситуації 

Якщо в сім’ї дитина з інвалідністю, то екстрені ситуації і навіть перебування вдома під час війни вимагає значно більше витримки і психологічного ресурсу. Проте, це стосується будь-якої ситуації, коли є дитина з інвалідністю чи особливими освітніми потребами. Тож до всіх порад щодо підготовки до надзвичайної ситуації потрібно включити ще кілька пунктів. Зокрема, до тривожної валізки, окрім базових речей має додатися низка інших речей. Ось про що потрібно пам’ятати батькам, які виховують дитину з інвалідністю:

1.       Стратегічна аптечка на 3-4 тижні з найбільш необхідними ліками, особливо якщо стан здоров’я вимагає їх регулярного вживання. Якщо ви цього ще не зробили, то варто створити невеличкий стратегічний запас медикаментів, щоб їх вистачило на 3-4 тижні.

2.       Спеціальне харчування для дитини, якщо вона має певні особливості харчової поведінки (суміші, пюре тощо);

3.       Засоби гігієни для дітей, які мають труднощі з туалетом: памперси, одноразові пелюшки, засоби від пролежнів та опрілостей;

4.       Спеціальне обладнання. Якщо є потреба і можливість, під час евакуації варто взяти спеціальні ліжка, ноші, крісла колісні тощо.

Щодо дітей, які мають розлади аутичного спектру та/або психічні порушення розвитку, тут варто якомога заздалегідь підготуватися до ситуацій, коли будуть чутні вибухи або доведеться спускатися у бомбосховища. Батьки, які пережили такий досвід у 2014-2015 роках радять:

1.       Збудувати халабуду з ковдр і подушок у куті будинку чи квартири, де стіна не є несучою і періодично привчати дитину накриватися та перебувати там по кілька (десятків) хвилин там. Якщо буде надзвичайна ситуація, то потрібно сховатися у таке міні-укриття.

2.       Навушники для сенсорно чутливих дітей. Користуйтеся ними і привчайте дитину, якщо цього ще не відбулося.

3.       Зберігати спокій. Діти з розладами аутичного спектру ДУЖЕ сильно реагують на настрій, поведінку, слова батьків. Вони все віддзеркалюють. Тому найважливіше – самим бути спокійними, впевненими, не панікувати і не появляти ЖОДНИХ надмірних емоцій. Ви маєте бути такими як завжди.

4.       Дотримуйтесь режиму дня. Рутина – дуже важлива! Готуйте їжу, прибирайте, читайте книжки – робіть все, що ви робите кожного дня.


Поради батькам.docx
Презентация1 Небезпека дітей в інтернеті.pptx
Наказ Матеріали організації виховання дітей профілатика булінгу наркотиків.docx

булінг


Для класних керівників

Форми та види булінгу (цькування)


Булінг (цькування) проявляється через різні форми насильства, які вчиняються систематично по відношенню до однієї і тієї ж особи.

Це можуть бути прояви:

1) фізичного насильства, що включає штовхання, зачіпання, підніжки, бійки, стусани, ляпаси, удари та інші дії, які завдають біль і тілесні ушкодженнятощо;

Наприклад:

Підлітки повсякчас очікували школяра на подвір'ї закладу освіти та били через зависокі,

на їхню думку, успіхи в навчанні

2) психологічного насильства, що включає образи, поширення неправдивих чуток, глузування, залякування, ізоляція, ігнорування, бойкот, відмова від спілкування, погрози, маніпуляції, шантаж тощо;

Наприклад:

Група дівчаток у класі обговорює вечірку у вихідні та обмінюється фотографіями, не

звертаючи при цьому ніякої уваги на одну дівчинку, яку діти вирішили не запрошувати,

вдаючи, що її не існує. Таке ігнорування повторюється щоразу.

3) економічного насильства, що включає дрібні крадіжки, пошкодження або знищення особистих речей, вимагання грошей, їжі тощо;

Наприклад:

Хлопчик, 12 років. Останнім часом його постійно ображають однокласники. Вони

постійно забирають у нього гроші, які мати дає йому, та змушують кожного дня просити ці гроші у неї. Він дуже сильно боїться про це розповісти, через те, що старші діти йому сказали, якщо він комусь про це скаже, то вони його поб’ють.

4) сексуального насильства, що включає образливі жести, висловлювання, прізвиська, жарти, погрози, поширення чуток, обмацування сексуального (інтимного) характеру та/або змісту тощо.

Наприклад

Учень 6-го класу постійно вживає слова із сексуальним підтекстом, показує при дітях та

вчителях імітації дій сексуального характеру, повторює ці дії по відношенню до однокласників.

Форми насильства при вчиненні булінгу (цькування):фізичне

економічне

психологічня сексуальне

З розвитком сучасних електронних технологій насильницькі дії (передусім прояви психологічного, сексуального насильства) при булінгу (цькуванні) часто вчиняються за допомогою електронних засобів комунікації, що має назву – кібербулінг, який може проявлятись в різному вигляді:

перепалки, або флеймінг – обмін короткими гнівними репліками в чатах, форумах, дискусійних групах тощо;

нападки – повторювані образливі СМС-повідомлення, в меседжери, постійні дзвінки тощо;

Наприклад:

16-річний хлопець вимушений був стати заручником у власному домі та доведений до

суїцидальних спроб внаслідок кібербулінгу, який розпочався через його незгоду із групою хлопців у школі. Булінг включав: нічні дзвінки-жарти, поширення чуток в чатах, образливі текстові повідомлення.

обмовляння – це розповсюдження принизливої неправдивої інформації через текстові повідомлення, фото, відео з використанням засобів електронного зв’язку;

Наприклад:

Хтось розміщує в соціальних мережах наступний текст: «Петро повний невдаха. Чому хтось загалі з ним спілкується ?! Він же гей».

самозванство або перевтілення в певну особу, використовуючи її акаунт в соціальних мережах, блогах, пошті, системі миттєвих повідомлень тощо;

Наприклад:

Дівчинка поділилася зі своєю подругою паролем від свого облікового запису в соціальній

мережі. Подруга періодично використовувала цей пароль для входу в акаунт і переглядала

особисті повідомлення і одного разу побачила в особистих повідомленнях негативний коментар по відношенню до себе. У відповідь дівчина під виглядом своєї подруги послала неприємні повідомлення багатьом з її друзів.

ошуканство або видурювання конфіденційної інформації (текстів, фото, відео) та її передача в Інтернеті або поштою тим, кому вона не призначалась;

сталкінг або кіберпереслідування це дії з прихованого вистежування, зазвичай зроблені нишком, анонімно, з метою нанесення психологічної або фізичної шкоди;

●знімання на відео реальних нападів з метою їх поширення в інтернет мережі або хепіслеппінг;

●використання інтернет-спілкування для подальшого вчинення дитиною  певних дій, зокрема використання її у сексуальних цілях (кібергрумінг) або доведення до самогубства («спільноти смерті»). Постійно з’являються нові прояви кібербулінгу, що потребує особливої уваги до інтернет безпеки дітей з боку дорослих, формування навичок безпечноїповедінки в мережі у дітей, особливо, якщо інтернет мережа використовується в

з акладі освіти під час навчання.

Типи поведінки, яка характерна для кібербулінгу:

- Перепалки, або флеймінг-Нападки, постійні виснажливі атаки

-Обмовлення, зведення наклепів

-Самозванство, втілення в певну особу

-Ошуканство, видурювання конфіденційної інформації та її розповсюдження

-Хепіслеппінг

-Використання інтернет-спілкування для подальшого вчинення дитиною певних дій. 

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Увага! ІПСО ПВК «Редан» втягує дітей у бійки !

У зв’язку з поширенням неформального російського руху ПВК «Редан», Криворізька  гімназія №29 закликає до реагування учасників освітнього процесу на подібні вкиди від ІПСО (інформаційно-психологічної операції) з метою дестабілізації ситуації в країні.

ЧВК «Редан» – це представники субкультури, які називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і вихідців з Кавказу. Їх символом є павук.

“Провокування масових бійок серед молоді і підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Тож Поліцейські вкотре закликають батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх поведінку, коло спілкування і способи проведення дозвілля”. – повідомили у поліції.

Нагадуємо батькам!

В Україні заборонені масові зібрання у зв’язку із воєнним станом.
Наслідки ж можуть бути дуже різноманітними. Від тілесних ушкоджень, руйнування майна, порушення громадського порядку до більш тяжких – завдання каліцтв і вбивства. (Масове заворушення: 294 ККУ (5-8 років). Побої і мордування: 126 ККУ (штраф або до 5 років в залежності від тяжкості вчиненого). Залишення в небезпеці: 135 ККУ (до 2 років). Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість: 300 ККУ  (штраф або до 3 років).

ПРОФОРІЄНТАЦІЯ 

Профорієнтація.docx