Система ОП, ЦЗ, БДЖ, ПБ

зразковий АЛГОРИТМ

дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту «Увага всім!», «Повітряна тривога!»

 

І. Алгоритм дій вчителя та відповідальної особи під час проведення навчальних занять

Підготовчі заходи:

1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування споруд фонду захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах (найпростіших укриттях).

2.   Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.

3.      Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, які передбачені на випадок отримання сигналу.

4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді (найпростішому укритті) учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа з числа працівників освітнього закладу.

Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевірять заклад на наявність присутніх учнів за межами захисної споруди.

 

Порядок дій при отриманні сигналу:

1.   Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення освітнього закладу.

2.      Вчитель/вихователь має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.

3.   Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації  учнів від класу до захисної споруди (укриття).

4. Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування здобувачі освіти залишають приміщення групами.

6. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.

7. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди (найпростішого укриття) для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди (найпростішого укриття).

9. У середині захисної споруди (найпростішого укриття) відповідальні особи повинні забезпечити, щоб всі діти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того, як усі учні займуть свої місця, відповідальна особа за клас повинна перевірити наявність усіх здобувачів освіти за списком.

10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться у ній.

 

ІІ. Алгоритм дій водія громадського транспорту

1.   Зупинити транспортний засіб у безпечному місці (на узбіччі дороги).

2.   Поінформувати пасажирів про отриманий сигнал.

3.          Вивести пасажирів з транспортного засобу, у разі наявності маломобільних груп населення організувати за допомогою пасажирів (кондуктора) їх евакуацію.

4.      Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).

Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.

 

ІІІ. Алгоритм дій персоналу та відвідувачів у торговельно- розважальних центрах та інших торговельних комплексах

Рекомендації власникам:

1.     Забезпечити наявність та готовність системи оповіщення на випадок надзвичайної ситуації воєнного характеру.

2.   Визначити найближчі укриття для відвідувачів та персоналу.

3.   Позначити маршрути евакуації до укриттів.

4.       Призначити осіб, відповідальних за оповіщення, відкриття дверей запасних евакуаційних виходів, забезпечення порядку під час евакуації, збереження майна, для допомоги особам похилого віку та маломобільним групам населення тощо.

5.    Розробити чітку інструкцію для працівників щодо дій за сигналом та провести з ними тренування.

6. Розмістити на видному місці інформацію для відвідувачів щодо порядку дій за сигналом.

7. Періодично доводити інформацію до відвідувачів щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації (гучномовним зв’язком, пам’ятками, буклетами тощо).

8. Організувати швидку евакуацію відвідувачів та персоналу у разі загрози.

9. Перевірити відсутність людей у приміщеннях після евакуації.

10. За необхідності вжити обмежувальні заходи щодо кількості відвідувачів.

11. Забезпечити, у разі відсутності, входи до фонду захисних споруд пандусами для користування ними особами з інвалідністю та іншими мало мобільними групами населення.

 

Рекомендації відвідувачам:

1.    Ознайомитися з інформацією щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій під час перебування у закладі.

2.  Дотримуватися правил поведінки у місцях масового перебування людей.

3.  Не залишати неповнолітніх дітей без нагляду.

4.    Уважно стежити за сигналами системи оповіщення та оголошеннями адміністрації закладу.

5.  Неухильно виконувати вказівки адміністрації закладу.

6.   У разі оголошення евакуації негайно залишити приміщення, зберігаючи спокій.

7.      Під час евакуації не користуватися ліфтами, спускатися сходами, прямувати визначеними маршрутами евакуації до визначених укриттів.

8.     Швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні, паркінгу тощо).

9.  Якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі, згрупуватися та закрити голову руками.

10.       При виникненні паніки зберігайте спокій та здатність швидко і правильно оцінювати ситуацію.

11. За необхідності надати допомогу тим, хто її потребує.

 

 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Криворізької міської ради


ПОРАДИ ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Порада 1. Виходячи з дому завжди беріть із собою хоча б один із документів - паспорт, посвідчення водія, студентський квиток, пенсійне посвідчення.

 

Порада 2. Ваші найближчі люди повинні знати, як діяти за непередбачуваних обставин, куди  йти і де вам всім зустрітись. Діти повинні знати не тільки номери телефонів батьків, але і завчити номери телефонів когось із знайомих чи інших родичів.

 

Порада 3. Візьміть за правило тримати мобільний телефон, так би мовити, на тілі (в чохлі на поясі, на декоративній стрічці на шиї або, хоча б, у кишені) і привчайте до цього своїх дітей.

 

Порада 4. Придбайте для всієї родини ідентифікаційний браслет і носіть його на руці. На браслеті вказується група крові, контактний телефон, а неповнолітнім додатково ім'я, прізвище та по батькові, домашня адреса.

 

Порада 5. Вдома зберіть найнеобхідніші речі. Спакуйте все зібране в одну сумку, яку тримайте поблизу виходу з помешкання. Гроші та найцінніші документи зберігайте разом в потаємному але доступному місці.

 

Порада 6. Створіть мінімальний запас продуктів харчування та питної води. Не закладайте до запасу продукти, які швидко псуються.

 

Порада 7. Приготуйте резервний запас ліків.

 

Порада 8. Якщо ви маєте власне авто, намагайтеся тримати паливний бак максимально заповненим.

 

Порада 9. Регулярніше переглядайте і слухайте випуски новин, особливо місцевого радіо та телебачення.

 

Порада 10. Приберіть з балконів та інших місць вашого помешкання легкозаймисті матеріали.

 

Порада 11. Намагайтеся обходити місця масового скупчення людей, де проходять мітинги та інші акції, не беріть в такі місця дітей.

 

Порада 12. Не ігноруйте наказ про екстрену евакуацію. Покидаючи помешкання, перекрийте газ і воду, вимкніть електроенергію, зачиніть вікна і кватирки, виведіть із собою рідних, заберіть підготовлені речі, медикаменти, гроші, цінності та документи. Надійно замкніть двері. Постарайтесь повідомити про небезпеку сусідів та знайомих.


         Криворізькі територіальні курси ЦЗ та БЖД (І категорії)


17 ДЕРЖАВНА ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНА ЧАСТИНА

 

3 ДПРЗ ГУ ДСНС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:

 

З початку року на території Дніпропетровської області виникла 671 пожежа у природних екосистемах, 360 пожеж на сміттєзвалищах, 3 пожежі у лісах. Для ліквідації пожеж залучалися підрозділи Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. З настанням сухої і теплої погоди відстежується стійка динаміка зростання кількості пожеж у природних екосистемах. Основна причина виникнення пожеж в екосистемах - необережне поводження з вогнем громадянами.

Закликаємо всіх громадян до дотримання правил пожежної безпеки під час знаходження у лісопаркових зонах, на присадибних ділянках, поблизу сільськогосподарських полів та інших місцях.

 У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ ТЕЛЕФОНУЙ 101!