7 клас

Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території нашої школи та довкілля – це обов’язок кожного.  

Навесні хочеться яскравих фарб і нових фотографій у соцмережах. 

 З 29.04.2024 по 03.05.2024 до Міжнародного дня протидії булінгу (День боротьби з цькуванням) , який відзначається 4 травня, був проведений тиждень під гаслом «СТОП БУЛІНГ або ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ». 

Вшануємо пам'ять про трагічну подію, яка сталася 26 квітня 1986 року - аварію на Чорнобильській атомній електростанції. Ця катастрофа залишила невиліковні рани в серцях багатьох людей і мала надзвичайно великий вплив на навколишнє середовище та життя мільйонів людей. 

 З 15.04 по19.04. 2024р. у  Старобабанівському ліцеї проходив Тиждень екології. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, акції. Мета його проведення - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.  

Міжнародний день театру був встановлений  IX конгрессом Міжнародного інституту театру (МІТ).  До відзначення такого дня доклав зусилля Жан Кокто, театральний діяч і актор з Франції, котрий оголосив сповіщення про таку урочистість 1962 року. Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на „укріплення миру і дружби між народами на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу .Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.  

Це свято запроваджене з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.  Дату обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку. 

З 11 березня у нашому ліцеї стартував тиждень англійської мови. Діти з задоволенням гралися, виконували різноманітні завдання та  квести, співали і просто весело проводили час.  

Тиждень профорієнтації 

0-02-05-b53c98b3cb794fda165e3f4ae9847f599a2bac24c0bf6155ca831adfdd89ab8c_22df36a1b45d67ef.mp4

У Старобабанівському ліцеї учнівським самоврядуванням були організовані заходи присвячені цьому дню, де учні розгадували філворди, виконували Асоціативний кущ, зачитували презентацію про українських добровольців. Тих, хто став на захист незалежності України за покликом серця, і тих, хто гідно боронить Україну разом з усіма бійцями сил оборони та безпеки.

"Україна вдячна кожному і кожній, хто відчув, що час стати воїном. Україна пишається всіма, хто здобуває перемогу для нашої держави. Україна завжди пам’ятатиме всіх своїх героїв, які віддали життя за свободу".

  Чому День добровольця відзначають 14 березня?

В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького. Ми цінуємо, пам'ятаємо і продовжуємо разом боротися.Слава Україні! Героям Слава! 

 У Старобабанівському ліцеї сьогодні, в день 8 Березня, коли  у світі відзначається Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, зранку чути було щирі  слова: «Вітаємо з 8 Березня, дякуємо за те, що невтомно навчаєте всьому новому, створюєте затишні й комфортні умови, рухаєтесь до вершин, ведучи за собою інших».  

Акція: "Ворогам кришка" 

25 лютого - День української жінки (День українки) - на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Маємо своє українське свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче : на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну! 

4 лютого відзначається друга річниця вторгнення та початок повномасштабної війни України з російською федерацією та 10 річниця від початку російсько-української війни. 10 років тому, в лютому 2014 року, росія розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей та 2 роки повномасштабного вторгнення в Україну. Найближчі місяці сповнені дуже складних та емоційних для України і її громадян історичних подій. Тому в цей час і дорослим, і дітям потрібна особлива підтримка. Поки наші мужні Захисники тримають кордони, Старобабанівські ліцеїсти активно волонтерять та тримають освітній фронт. Тому з ініціативи таких учнів як: Пурчел Анастасії, Кирій Кіри, Лукачук Андріяни, Заворітньої Нани -Софії, Оніані Дарини, Пурчел Марини, Литвиненко Марії, була створена відеоробота присвячена другій річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

  Тримаємося, віримо у Перемогу, підтримуємо один одного, тому що наші діти заслуговують жити на мирній власній землі! 

 Зайдіть будь ласка, на посилання та перегляньте відео

https://youtu.be/2uZi8p_HQ60

 21 лютого відзначають Міжнародний День рідної мови. Для України сьогодні цей день є надважливим та актуальним як ніколи. 

Дата для Дня рідної мови була вибрана  на згадку про трагічних події, що сталися в Бангладеш (країна Пакистан) 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, які вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни. 

Цього дня ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у середмісті Києва. 

7 січня 2024 року Черкаській області, як самостійному адміністративному утворенню, виповнилося 70 років. Вона є осередком визначних пам’яток, які відображають історію не тільки краю, а й мають надзвичайно важливе значення для вивчення історії Європи та світу. На державному обліку в Черкаській області перебувають 9078 пам’яток, з них: 7169 пам’яток археології, 1552 пам’яток історії; 184 архітектури, 173 монументального мистецтва. Найвизначніші пам’ятки області об’єднані у 8 заповідників. 

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 

  26 січня 2024 року в  Старобабанівському ліцеї вшанували пам'ять жертв Геноциду, який   є сумною сторінкою історії нашого народу. 

Під час нацистського Голокосту було знищено, мільйони людей, серед яких 6 млн - євреї  Для цієї мети було збудовано табори смерті, де запроваджувалась система винищення,  будували крематорії. Нацистський Голокост відрізнявся своєю жорстокістю. Існують численні приклади використання полонених для медичних експериментів, тортур. Властивою рисою Голокосту є також терор проти всіх верств мирних мешканців, жінок, дітей.  

Міжнародний день освіти – досить молоде свято. Воно було встановлене у грудні 2018 році в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти, а весь світ вперше відзначав цей день у 2019 році після прийняття ООН Резолюції. З того часу, щороку в Україні, 24 січня відзначають Міжнародний день освіти. 

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!                                                                                                        

    День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої  держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. 

День 22 січня в нашому ліцеї був доволі насиченим. На великій перерві  відбувся захід  «Соборність України – соборність наших душ». Учні 7  класу та класний керівник Козиненко О.В. , щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки  провели  цікавий патріотичний захід, відтворили сценку « Мати та її троє дітей» ( Де мати це Україна, сини – Герб, Прапор та Гімн), всі разом заспівали державний гімн України і по закінченю заходу створили «Живий ланцюг єднання»

Всеукраїнський День пам'яті "кіборгів" – захисників Донецького аеропорту в Україні щороку відзначається 16 січня. 

 «Кіборги», так наших воїнів «охрестили» вороги за незламність духу - тримали героїчну оборону Донецького аеропорту протягом 242 днів, до січня 2015 року.

  В Україні день 1 вересня з давніх-давен - не просто початок осені. Для учнів, батьків, а також для вчителів це - День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік. 

Незважаючи на виклики та труднощі, спричинені війною, освітній процес в Україні не припиняється. Освітяни докладають величезних зусиль для забезпечення якісної освіти в нелегких умовах. Вони є справжніми героями, які навчають учнів відважності, витривалості й патріотизму. Тож нехай цей день буде символом єдності та наполегливості, підтримки та співпраці й надихає нас усіх на великі звершення та досягнення. Нехай віра в себе та в майбутнє допомагає нам подолати всі труднощі й зберегти незламний дух, який допоможе Україні іти вперед навіть у найважчі часи.  

Традиційно на початку нового навчального року відзначається День фізичної культури та спорту. З 11 по 15 вересня 2023 року в нашому ліцеї  було проведено «Олімпійський тиждень», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів:  загальношкільна руханка, олімпійський урок з учнями 5 класу, конкурс малюнків, спортивні змагання. Родзинкою Олімпійського тижня був проведений цікавий квест «Time for sport» для учнів 5 – 8 класів, метою якого було познайомити з новою формою масової роботи, закріпити знання про олімпійський спорт та здоровий спосіб життя; розвивати фізичні та творчі здібності; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я; сприяти підвищенню інтересу до занять фізичною культурою та спортом.  

день спорту.mp4

  Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба з 2014 року. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. 

 29 вересня ліцейська родина вшанувала хвилиною мовчання пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру. Розпач, сльози і страх – це все що асоціюється з Бабиним Яром, і відбиток сонячного світла надії на життя, завдяки спасінню. Бабин Яр – трагедія, що стала символом Голокосту, символом свідомого винищення людей. “Урочище на північно-західній околиці Києва, за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року наповнилось тілами 34 тисяч вбитих українських євреїв. “З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. 

 28 вересня виповнюється 105 років від дня народження Василя Сухомлинського – письменника, поета та українського педагога, що практично все своє життя і творчість присвятив вихованню й навчанню молоді. З нагоди ювілею Василя Олександровича у ліцеї бібліотекарем Уляною МЕЛЬНИК було проведено цікаві заходи та організована книжкова виставка письменника  В.О.Сухомлиньського. 

30  вересня у приміщенні Старобабанівського сільського Будинку культури відбувся благодійний концерт «За честь! За славу! За народ!» та благодійний ярмарок від учнів та працівників Старобабанівського ліцею, з нагоди Дня Захисників та Захисниць України, та Дня українського козацтва.

Метою проведеного дійства був збір коштів, щоб підтримати наших воїнів, які ціною власного життя захищають нашу державу, та відстоюють суверенітет нашої країни! 

    В залі зібралися люди небайдужі до долі України, її синів, бо допомога Збройним Силам України – це наш фронт, наша підтримка. Організовуючи такі заходи – це те найменше, що ми можемо зробити для них, щоб вони відчули віру в їхні сили.  

Прибирання біля пам'ятника жертвам Голодомору в Україні (1932—1933)


Історія цього дня починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку Ціммерманн проводив день 24 березня, але 1929 року переніс його на 4 жовтня. Він активно просував свою ідею, і 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин 


  5 жовтня 2023 року відповідно до плану роботи Старобабанівського ліцею з метою популяризації фізкультури і спорту серед учнів, пропаганди здорового способу життя серед молоді було проведено змагання на першість ліцею з легкої атлетики серед учнів 5 - 11 класів.  

легка атлетика.mp4

Осінній бал

Поезія осені й останні теплі дні її – хіба буває щось прекрасніше? Тепло жовтогарячих барв, тихий шурхіт листя й очікування на диво... Сьогодні учні 8 класу підготували  та запросили до участі учнів 5 -7 класів... Усі школярі поринули  у романтичну атмосферу  неповторного осіннього балу... Діти охоче брали участь у різноманітних конкурсах: " Щоб ти зробив ,якби....?", "Швидка реклама", " Відгадай наосліп", "Створи пейзаж", а також підготували домашні завдання, які отримали заздалегідь: представлення команди та підготувати поробку на осінню тематику. 

Кольоровий тиждень

"Понеділок- день блакитний, і тому він дуже спритний!" 

відео понеділок.mp4

А вівторок день червоний - він яскравий і святковий

відео вівторок.mp4

Ми розумні, ми кмітливі,сьогодні чорнобілі

Четвер в нас день жовтий,теплий і сонячний

П'ятниця день рожевий - чарівний та чутливий

відео.mp4

День без портфеля

день без потртфеля.mp4

Наша креативність !))))

мої креативні.mp4

Старобабанівському ліцеї відбулася вистава театру "Золотий ключик" (керівник Перепелиця І.М. ) "Червоний капелюшок на новий лад". Цією виставою талановиті учасники гуртка закликали ліцеїстів до творчої діяльності, своїм прикладом показали, що в світі існує безліч цікавих занять окрім мережі Інтернет та  WI-FI, які не гірше сприяють розвитку особистості. 

Проведення інформаційної годинки 

" Українці у книзі Гіннеса"

Проведення санітарно -  просвітницької роботи,  щодо профілактики вірусного гепатиту А та гігієни рук.   

Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен.  

" Хочеш мати друга? Будь другом!"

Щорічно у четверту суботу листопада  в Україні  проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу.

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Одним із свят, яке відзначали наші батьки, діди, прадіди було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Святого Андрія Первозванного. Серед зимових свят цей день – найцікавіший, від нього віє чарівною староукраїнською стихією. 

Розірви коло насилля

коло насилля.mp4

Свят­ку­ван­ня 300-річ­чя ве­ли­ко­го ук­ра­їнсь­ко­го мис­ли­те­ля Гри­го­рія Ско­во­ро­ди — це по­дія ро­ку у сфе­рі куль­ту­ри. 

Фі­ло­со­фа зна­ють як ком­по­зи­то­ра, спі­ва­ка, пе­рек­ла­да­ча, вчи­те­ля та ху­дож­ни­ка не тіль­ки в на­шій кра­їні. Ни­ні для ук­ра­їн­ців Гри­го­рій Ско­во­ро­да — про­віс­ник сво­бо­ди, яку ми так ви­бо­рю­ємо сьогод­ні для всього ци­ві­лі­зо­ва­но­го сві­ту» 

Святковий день на честь Збройних сил України був створений 1993 року постановою Верховної Ради України. Щорічно його святкують 6 грудня. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1991 року ухвалили Закон України «Про Збройні сили України». 

0-02-05-47f5ce5336fe09dc68f81539d4119dbd3ab4d66fadbd22380c23d6c52ad05364_c16bad12fbfd84ff.mp4

Хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові та добробуту. Вона є невід’ємною частиною української культурної спадщини, реліквія, яка передається з покоління в покоління .

відео (1).mp4

Адвент календар " Новорічні зачіски"

0-02-05-dc44932b2d4669a36483389a31ff83eea554ac3fe7a4d81fd19632c4b1f69f5a_bf8a6afe2a1108b8.mp4

Новорічна благодійна акція "Коробка добра для ЗСУ".

Для воїнів, які зустрічатимуть Різдво та Новий рік на передовій, учні підготували подарунки. 

0-02-05-b11a51ac4647552be7e3fe6c8c2a258a5df4fa4c6cf431d0e8008d556a577039_6eba9660a71a878e.mp4

Новорічне свято в ліцеї

Новий рік - одне з найулюбленіших свят в українців, на яке заведено загадувати бажання. Цієї ночі всі українці бажатимуть одного й того самого. Навіть скептики, які не вірять у новорічну магію, сподіватимуться на настання миру та якнайшвидшу перемогу України.