День Знань

Вітаю з Днем знань! Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук. Бажаю, щоб один з найголовніших днів у вересні запам'ятався трепетним хвилюванням, усмішками та радістю. Старання, терпіння, удачі!


Кмітливі

День мережива

7 вересня проводиться День мережива. Історія мережива починається з кінця 15-го століття в Італії. 


У вівторок, 9 листопада відбувся XXІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який було започатковано у 2000 році з метою єднання навколо мови. Цьогоріч текст диктанту читав Юрій Ігорович Андрухович — український поет, прозаїк та перекладач . Учні 5 класу не залишились осторонь від цієї події. 


Щороку з 25 листопада по 10 грудня  в Україні проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства».  

На жаль, ми живемо у світі де, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче.  І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його.

Виховна година " Мій улюблений світ без насильства" 



27 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Це один із тих випадків, коли замовчування інформації небезпечне. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки. Це допоможе унеможливити повторення Голодомору в майбутньому. 

 Було проведено виховну годину " Замордовані голодом"

З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.

Для учнів 5 класу було проведено виховну годину "Убережи себе від ВІЛ/СНІД"

Учні прослухали інформацію,  приймали участь в грі "Геометрична фігура", вправі "Послання у світ" та активно приймали участь в обговоренні.


Андріївські вечорниці 

День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій, бо кожен знає, що він за свого життя був добродієм для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку в біді, або в радощах. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті цього доброго святителя діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків. 

Хай несе вам Новий рік

Лиш достаток на поріг,

Щоб добро в житті велося,

Все омріяне збулося!


Міжнародний день "Дякую" 

За давньою українською традицією 13 січня, напередодні Старого Нового року та свята Маланки, заведено щедрувати. Щедрувальники ходять по хатам родичів, сусідів та знайомих і співають пісні, бажаючи багатства та злагоди. 

За давньою українською традицією 13 січня, напередодні Старого Нового року та свята Маланки, заведено щедрувати. Щедрувальники ходять по хатам родичів, сусідів та знайомих і співають пісні, бажаючи багатства та злагоди 

Всесвітній день снігу

День Соборності України — одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності України. 

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас.

    Не дають можливості забути про відчайдушний подвиг молодих українців під Крутами і учні 5 класу Старобабанівського ліцею  підготували інформаційну хвилинку, під час якої  переглянули фільм про  події того часу, під назвою «Крути 1918», вшанували пам'ять загиблих герої хвилиною мовчання, було згадано та обговорено події які відбулися майже 100 років тому. На завершення заходу прозвучала патріотична пісня "Моя земля".


Всесвітній день читання вголос - молоде свято.  Учні 5 класу читали вголос уривки з твору Марка Твена "Том Сойєр ", складали прислів'я про книгу. 

Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом,з попередніми поколіннями, їхніми духовними  надбаннями.




lv_0_20220221155445.mp4

 

Хай літають завжди журавлі,

Колоски видзвонюють налиті,

Ми за те, щоб мир був на землі

Для усіх людей на цілім світі.

Ризики, пов'язані із вибухонебезпечними чи підозрілими предметами, правила поводження з такими предметами.

Щорічно 4 жовтня в усьому світі відзначається важливе екологічне свято - День захисту тварин. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.

Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій.


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів

0-02-05-22cab70d9d8083478840c779b6dae8b177e292e14a8fc88ac9b22b3ebcbf0b00_4f7786bd0882d977.mp4

«Голодомор – 1932-1933 років– біль серця всієї України»

На столі — розламана хлібина, букет свіжих квітів, перев'язаних чорною стрічкою, свічка у підсвічнику.


«6 грудня - День Збройних Сил України»  

День Святого Миколая

Акція" Подарунки для ЗСУ"

Новий 2023 рік!!!

Ми незламний народ, навіть в укритті можемо проводити цікаво та новорічно час.

Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. 

Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, щовідбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.


День закоханих бере свій початок ще з сивої давнини, відтоді, коли тільки-но почали будувати Рим. Головною забавою цього свята була «Вибери милу». Римські дівчата писали на маленькому клаптикові паперу свої імена і кидали ці папірці в посудину.

Потім їх ретельно перемішували і посудину пускали по колу. Юнаки мали витягнути папірці. Дівчина, що її ім’я було написано там, ставала його милою до наступного свята. Так і виник День закоханих.