Панорама 

коуч-сесій із вихователями методистами ЗДО ТГ

🙋з 01 по 08.03.2024 р. Створено обласну коучинг школу та розроблено Положення про обласну Коучинг Школу професійного розвитку вихователів-методистів закладів дошкільної освіти (для затвердження НМР ХОІППО).

Проведено анонімне анкетування та укладено План діяльності щодо проведення засідань відповідно до визначених викликів. 

Створено вайбер спільноту та сайт.

🙋12 березня 2024 року о 13.00 відбулося відкриття Обласної Коучинг Школи, спрямованої на професійний розвиток вихователів-методистів закладів дошкільної освіти. Заснована методистом Оксаною Кулик на базі науково-методичного центру професійного розвитку керівних та педагогічних працівників установ і закладів дошкільної та загальної середньої освіти Хмельницького ОІППО ім. А. Назаренка та проведено вступне засідання. Ця ініціатива спрямована на об’єднання кращого досвіду фахівців дошкільної освіти та сприяння їхньому професійному зростанню.

Учасниками Коучинг Школи є вихователі-методисти, андрагоги, які володіють високою кваліфікацією та здійснюватимуть коучинг-процес, сприяючи успішному досягненню професійних цілей та інноваційних результатів.

Ця ініціатива стала відповіддю на запити сучасного освітнього середовища та спрямована на акумуляцію кращого індивідуального та колективного досвіду роботи фахівців системи дошкільної освіти області.

Коучинг Школа розглядається як механізм надання науково-методичного супроводу для вихователів-методистів, який враховує їхні потреби та потенційні можливості. Вона сприяє створенню умов для неперервного професійного розвитку та формування інноваційного та конкурентоспроможного педагога дошкільної освіти.

Серед завдань Коучинг Школи – створення різноманітних освітніх просторів для розвитку майстерності, підготовка кваліфікованих коучів та забезпечення науково-методичної підтримки. За словами організаторів, школа спрямована на підтримку творчої активності педагогів та створення умов для впровадження нових методик та технологій у дошкільну освіту.

Коучинг Школа відкрита для всіх фахівців, які прагнуть до постійного професійного зростання та покращення педагогічної практики.

ІІ етап – організація коуч-сесій із вихователями та вихователями-методистами ЗДО на базі ТГ відповідно до мережі

Тренер-коуч: Воронецька Наталія Михайлівна,

вихователь-методист 

ЗДО N 22 "Дивограй", Кам'янець-Подільської  ТГ

Майстер класи у рамках Коучинг Школи для вихователів методистів

та вихователів ЗДО

 

Вихователі-методисти та педагоги закладів дошкільної освіти Дунаєвецької міської, Солобковецької сільської, Новодунаєвецької селищної, Маківської сільської, Зіньківської сільської, Віньковецької селищної ТГ  стали учасниками першого засідання обласної Коучинг Школи  професійного розвитку, яке відбулося 02 квітня за ініціативи Хмельницького ОІППО (методист Оксана Кулик) та при підтримці Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дунаєвецької міської ради  (директорка Галина Давиденко).

Обласний коуч Ірина Завіша, вихователь-методист Дунаєвецького ЗДО №4 «Теремок», ознайомила учасників з Положенням про обласну Коучинг Школу професійного розвитку, її метою, основними завданнями.

Досвід інноваційної діяльності своїх закладів дошкільної освіти презентували Дунаєвецький ЗДО №3 «Берізка (Тетяна Ситар, Жанна Семенова, Валентина Коломієць, Світлана Чабан, Ірина Гудзяк, Олена Павлюк), Дунаєвецький ЗДО «Дзвіночок» Новодунаєвецької селищної ради (Неля Вельц), Солобковецький ЗДО «Малятко» (Ольга Іванюк).

З майстер-класом як   ефективною формою передачі знань і умінь, обміну досвідом навчання і виховання, центральною ланкою якої є демонстрація оригінальних методів освоєння певного змісту за активної ролі всіх учасників заняття ознайомила  вихователь-методист Дунаєвецького ЗДО №5 «Усмішка» Алла Гальчук .

 

Слухачі школи мали змогу переглянути відеоматеріали проведення Майстер-класу з організації  арт гри «Картина що оживає»,

ознайомилися з інноваційними методиками, які використовуються в дитячому садку, вправлялися у виконанні вправ для зняття тривожності на цифровій дошці Jamboard, створювали власну «подушку безпеки».

Засідання  обласної Коучинг Школи  професійного розвитку стало чудовою можливістю дізнатися про нові підходи та технології, що дозволяють зробити освітній процес в ЗДО більш ефективним і цікавим.


Вступна зустріч обласної Коучинг школи професійного розвитку вихователів-методистів та вихователів ЗДО (Нетішинська ТГ, тренери: Кордан Т. Л., Страхонюк О. П.) 02.04.2024 року, 24 присутніх (Нетішинська ТГ, Крупецька ТГ, Плужненська ТГ).

Хід зусрічі

Правила Коучинг школи

Заповнення анкети

Виступ про самоосвіту

Розгляд Положення про обласну Коучинг школу

Робота на Джамбл дошці «Очікування від Коучинг школи»:

https://jamboard.google.com/d/1vmxPtwbKZctkwUGyVlgA_lyigstu2gNsa63kxiNtjZw/edit?usp=sharing

Знайомство з сайтом Коучинг школи ХОІППО

Гра «Австралійський дощ»

Інтерактивна гра «Сучасний вихователь»

Перегляд презентації «Новинки сучасної навчально-методичної літератури видавництва «Ранок»»

Завдання на Падлет дошці (презентація про себе)

https://padlet.com/kordantaniy/padlet-o4jxlofjq5al1ku9

Притча «Усе в твоїх руках!»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОУЧИНГ_1.pptx

Прес-реліз

тренерів обласної Коучинг Школи

професійного розвитку вихователів-методистів

Єремчук Наталії Василівни та Мельничук Олени Василівни

 

Перше засідання відбулось 27.03.2024р. в офлайн форматі з педагогічними працівниками Хмельницької ТГ та онлайн форматі з педагогічними представниками Хмельницької області: Лісогринівецька ТГ, Меджибізька ТГ, Летичівська ТГ, Деражнянська ТГ, Вовковинецька ТГ, Ярмолинецька ТГ. У засіданнях прийняли участь по одному представнику від закладу, які обіймають різні посади – директори, вихователі, практичні психологи, вихователі-методисти. Головною умовою реєстрації до Коуч Школи «Професійного розвитку педагогічного працівника» була вмотивованість педагогічного працівника до спільної діяльності у сучасному освітньому просторі. Свою школу ми назвали «Діалог», аргументуючи тим, що під час діалогу народжується істина, лише за допомогою діалогу можна вирішити питання, домовитись, обговорити найважливіші напрямки тощо. За педагогом зберігається право вибору «покласти слухавку» і не вести діалог або «взяти слухавку» і спілкуватись з однодумцями, вирішувати найважливіші питання тобто розвиватись, вдосконалюватись у своїй професійній діяльності. На першому настановчому засіданні була тепла, невимушена, позитивна атмосфера. Сприятливе професійне середовище допомогли створити різні вправи, а пісня «Діалог» задала свій ритм. Далі буде…


Обласна Коучинг Школа професійного розвитку педагогів ЗДО в дії

Вихователі-методисти та педагоги закладів дошкільної освіти Красилівська міська рада стали учасниками першого засідання обласної Коучинг Школи професійного розвитку, яке відбулося 03 квітня за ініціативи Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка (методист Оксана Кулик).

Обласний коуч Ірина Мусійчук, вихователь-методист  ЗДО №4 «Сонечко» ознайомила учасників з Положенням про обласну Коучинг Школу професійного розвитку, її метою, основними завданнями. 

Слухачів школи ознайомили з елементами використання в роботі педагогів цифрової дошки Jamboard на платформі якої учасниками спільно проведено онлайн арт гру "Картина, що оживає". Для активного залучення учасників засідання до обміну досвідом та висловлення думок проведено вправи на розвиток комунікаційної сфери та згуртування колективу.

Освіта Красилівщини Дякуємо за можливість професійно зростати та якісно організовувати освітній процес у дитячих садках громади.