Косівський ліцей
Косівський ліцей Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області
Новини
Мобільні телефони: користь чи шкода?
Цього року в суспільстві знову виникає гаряча дискусія щодо використання мобільних пристроїв у закладах освіти. Думки розділилися: частина громадян пропонують повністю їх заборонити, інші розглядають можливість часткової заборони, тобто встановлення беззвучного режиму та тримання у рюкзаку (сумці).
Батьківські спільноти категорично виступають проти будь-якої заборони, адже у часи війни телефон є певним засобом безпеки та швидкого зв’язку з батьками в разі надзвичайної ситуації.
Питання використання мобільних телефонів у закладах освіти досить складне. З одного боку, використання мобільних телефонів в освітніх цілях допомагає урізноманітнити уроки та заняття, швидко зв’язатися з батьками в разі необхідності, а також фіксувати факти порушення прав, що визначено статтею 32 Конституції України. З іншого боку мобільний телефон може відволікати від навчання при використанні не за призначенням, сприяти академічній не доброчесності, знижувати рівень міжособистісного спілкування.
Варто відмітити, що в еру комп’ютерних технологій проблема залежності дітей від гаджетів стає як ніколи гострою. Багато хто, напевно, не раз спостерігав картину, коли батьки дають дитині смартфон, щоб її відволікти чи зайняти. І діти швидко звикають. Поки гаджет в руках, не видають ні звуку, але варто його в них забрати – відразу в крик. Все це негативно впливає на навички спілкування, які закладаються в нас з самого дитинства. На думку педіатрів, вік від 0 до 3 років дуже важливий для розвитку зору, формування мовного апарату і збагачення словникового запасу дітей. Дітям до 3 років особливо важливо якомога більше розмовляти з батьками та однолітками, а не сидіти перед смартфоном чи планшетом.
Слід зазначити, що мобільний телефон шкідливий не тільки для дітей, але і для дорослих людей. Однак для ще не сформованого дитячого організму ця шкода більш виражена й небезпечна. Кістки черепа дитини набагато тонші, ніж у дорослого. Тому кістковий мозок дитини може поглинати в 10 разів більше електромагнітних випромінювань. Мобільний телефон здатний генерувати електромагнітні поля. Від випромінювання страждає нервова та імунна системи, а як наслідок це призводить до погіршення пам’яті, зниження уваги, головного болю, неуважності, примхливості та психічних розладів дітей. Часті й тривалі розмови по мобільному телефону шкодять мозку, страждає слух, погіршується загальний стан юних користувачів телефонних апаратів. А часте «колупання» в телефоні з його яскравим екраном і дрібними буквами негативно впливає на зір дитини. Статистика говорить про те, що 60% батьків взагалі не контролюють, як тісно їх чада дружать зі всілякими гаджетами, а в трьох з чотирьох родин дітям дозволяють брати електронні пристрої навіть з собою в ліжко. А синє світіння екранів телефонів, планшетів і ноутбуків перешкоджає нормальному засипанню, що призводить до скорочення часу відпочинку і недосипу. Вчені по шкідливості для організму порівнюють недолік сну з недоїданням: і те, і інше виснажує організм, а відповідно, негативно позначається на успіхах в школі.
Тож, сидіння за планшетом або телефоном, а значить, недолік руху може призвести до затримки фізичного і розумового розвитку. В той же час фізична активність, в свою чергу, покращує увагу і здатність до пізнання і засвоєння нового. Тому надмірне використання дітьми електронних технологій не тільки впливає на їхню психіку і здатність до емпатії, але і робить їх більш уразливими в умовах реального життя, яке вони, за великим рахунком, не знають. Тобто час, проведений у віртуальному світі, часто не вчить їх нічого корисного, а знання електронних пристроїв не забезпечує успіх в майбутньому, тому що технології постійно вдосконалюються, і встигати за ними буде все складніше.
Так що ж робити батькам? Можливо, просто забрати у дитини всі гаджети, телевізор і заборонити виходити в інтернет? Так тільки гірше. Дитина буде злитися на батьків, і вони стануть в її очах ворогами. Гаджети – необхідна частина сучасного життя. Потрібно дозволити дитині вчитися користуватися смартфоном, але не надто рано. Не варто давати телефон в руки однорічній дитині аби відвернути її увагу. У рік дитині можна показати стільки цікавого в звичному нам навколишньому світі, для цього зовсім не потрібні смартфони. Забирати смартфон не варто, але обмежити час, який дитина проводить біля екрану, все-таки необхідно. Бажано домовитися, що за обіднім столом телефонам не місце. Добре б наполягти на тому, що годину перед сном діти нічого не дивляться. Щоб домогтися більшого ефекту, можна проявити солідарність та ввести обмеження і для себе.
Тож слід запам’ятати в даному разі досить прості правила:
· розмовляти по телефону в разі потреби (2–3 хвилини разово);
· під час розмови тримати телефон трохи далі від голови;
не класти телефон туди, де плануєте спати. Адже його електромагнітне випромінювання негативно впливає на нервову систему людини й в режимі очікування;
носити телефон в сумці, рюкзаку, а не в кишені або на шиї. Мобільний телефон має лежати на відстані мінімум 50 см від вас;
не використовувати телефон у тих місцях, де поганий зв’язок. Це, зазвичай, ліфт, транспорт, підземне паркування, сільська місцевість, метро. В таких місцях випромінювання вашого смартфона посилюється в кілька разів. Намагатися рідше користуватися мобільним телефоном в приміщенні, оскільки випромінювання мобільного телефону тут в кілька разів вище, ніж на відкритому повітрі. Найсильніше випромінювання телефону в момент пошуку оператора мережі, так що не прикладайте його в цей час до вуха;
не грати в ігри на телефоні, якщо не хочете зіпсувати очі.
Але, якщо батьки вирішили купити своїй дитині телефон, то слід заздалегідь зрозуміти можливі позитивні й негативні сторони такої покупки. Школярам до 12 років краще купувати телефон, який буде виконувати своє пряме призначення - дзвонити. Вчені прийшли до висновку, що діти до 8 років не повинні користуватися стільниковими телефонами, бо ризик появи пухлини мозку через випромінювання телефону вкрай великий.
Повністю захистити організм дитини від шкідливих впливів не вдасться, однак можна максимально зменшити їх кількість, спираючись на поради.
Олександрійське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
Косівського ліцею
Приютівської селищної ради
Олександрійського району Кіровоградської області
за 2023/2024 навчальний рік
Стартував територіальний етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» у Приютівській громаді.
5 лютого у Косівському ліцеї відбулось відкриття II територіального етапу змагань з волейболу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», який реалізується за ініціативою Президента України. П’ять команд дівчат з різних закладів освіти громади змагалися за першість.
5 лютого у Косівському ліцеї відбулось відкриття II територіального етапу змагань з волейболу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», який реалізується за ініціативою Президента України. П’ять команд дівчат з різних закладів освіти громади змагалися за першість.
сьогодні о 21:55
#Косівський_ліцей
#Тиждень_знань_безпеки_життєдіяльності Відповідно до тематики тижня знань безпеки життєдіяльності "Здоров'я - це благо, дане нам природою.." у Косівському ліцеї були проведені різноманітні заходи. В рамках тижня також були проведені активні музичні перерви "Хвилинки здоров'я ", під час яких діти мали змогу провести весело та з користю час.
2 лютого о 22:07 |
Здоровий спосіб життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру харчування, дотримання правил особистої гігієни та повноцінне життя.
У рамках Тижня безпеки життєдіяльності "Здоров'я - це благо, дане нам природою..." з першокласниками були проведені різні виховні заходи.
Діти з цікавістю переглянули мультфільм "Мудрі поради тітоньки Сови"; будували асоціативний кущ "Здоров'я"; доповнювали прислів'я про здоровий спосіб життя; відгадували загадки про овочі та фрукти; розфарбовували тематичні ілюстрації.
2 лютого о 22:04
Учні Косівського ліцею декламують вірші "Пам'яті Героїв Крут".
#Косівський_ліцей
#День_памяті_Героїв_Крут
Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Крутами, назавжди залишаться в нашій пам'яті.
Учні Косівського ліцею декламують вірші "Пам'яті Героїв Крут".
30 січня о 22:08
27 січня у всьому світі вшановують пам'ять жертв Голокосту.
27 січня у всьому світі вшановують пам'ять жертв Голокосту. Вивчення страшного минулого - це не лише збереження пам'яті про загиблих, а й великий шрам на серці людства.
До цієї дати у Косівському ліцеї був проведений флешмоб "Ми пам'ятаємо"
27 січня о 22:24
Визначили дати проведення НМТ — з 14 травня до 19 липня. У цей період відбудеться й основна, і додаткова сесії.
25 січня о 22:26
У Косівському ліцеї учні провели флешмоб "Ланцюг Єдності" до Дня Соборності України
22 січня 2024 року Україна відзначає 105 річницю Соборності України. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято, як день нашого єднання.
23 січня о 22:32
Соборність - це символ. Символ віри в те, що саме в єдності наша сила.
#Косівський_ліцей
#День_Соборності_України
Соборність - це символ. Символ віри в те, що саме в єдності наша сила.
23 січня о 22:29
Новий рік завжди асоціюється з казкою, тому в Косівському ліцеї відбулося казково-розважальне свято для учнів початкових класів. Це свято дитинства, коли всі загадують бажання і зичать один одному усіх гараздів. Тож нехай наше спільне бажання здійсниться в 2024 році. Миру нам, спокою та Перемоги!!!
29 грудня 2023 о 22:42
#Косівський_ліцей
Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Саме так пройшло свято у Косівському ліцеї. Учні 9-11класів підготували чудовий вечір відпочинку та показали не лише незрівнянне почуття гумору, але й командну зібраність, проявили свою драйвовість.
29 грудня 2023 о 22:36
«Безпека дорожнього руху – це життя!»
Для учнів 5 класу Косівського ліцею була проведена інформаційна година «Безпека дорожнього руху – це життя!»
21 листопада 2023 о 13:45
20 листопада
Всесвітній день дитини
21 листопада 2023 о 13:28
Всесвітній день дитини. Для учнів 5 класу Косівського ліцею була проведена інформаційна година "Ми знаємо свої права".
21 листопада 2023 о 13:23
Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.
20 листопада 2023 о 13:20
Завдяки виставці-конкурсу «Український сувенір» учні Косівського ліцею змогли втілити в життя ідеї, які на їхню думку можуть представляти культуру, ідентичність і традиції України.
17 листопада 2023 о 13:46
Єдиний національний урок у 6 класі «БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»
Єдиний національний урок у 6 класі
«БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ»
17 листопада 2023 о 13:37
Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому" в 1 класі.
Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому" в 1 класі.
17 листопада 2023 о 13:35
Безпечна поведінка учасників дорожнього руху - запорука збереження людських життів на дорозі.
Безпечна поведінка учасників дорожнього руху - запорука збереження людських життів на дорозі.
17 листопада 2023 о 13:34
У рамках Тижня пожежної безпеки з учнями 2 класу проведено тренінг-заняття "Вогонь друг чи ворог?"
17 листопада 2023 о 13:31
Тиждень толерантності під гаслом «Ми – різні, але ми – рівні і ми разом».
У Косівському ліцеї було проведено «кольоровий» Тиждень толерантності під гаслом «Ми – різні, але ми – рівні і ми разом».
Тематичний тиждень був насиченим і кольоровим.
16 листопада 2023 о 13:44
"Пожежної безпеки під час військового стану"
У рамках тижня пожежної безпеки,учні 10 класу виготовили лепбук та опрацювали правила"Пожежної безпеки під час військового стану"
16 листопада 2023 о 13:41
«Запобігти!Допомогти!Врятувати!»
З метою формування обережного ставлення до вогню, попередження пожеж з учнями 5-6 класу Косівського ліцею проведено гру-вікторину «Запобігти!Допомогти!Врятувати!»
16 листопада 2023 о 13:39
Пишаємося нашими спортсменами!!!
28 жовтня 2023 року в м. Кропивницький відбувся фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Cool Games» в рамках проведення обласної Гімназіади серед учнів закладів загальної середньої освіти.
28 жовтня 2023 о 19:16
До Дня писемності та мови у Косівському ліцеї був проведений флешмоб "Мова-наша зброя"
27 жовтня 2023 о 19:43
День української писемності та мови.
Учні 6 та 8 класів провели "Мовну битву".
27 жовтня 2023 о 17:19
День української писемності та мови
Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її.
27 жовтня 2023 о 16:16
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
Головна мета радіодиктанту — об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами. Учні та вчителі Косівського ліцею також долучилися до написання диктанту.
27 жовтня 2023 о 15:13
Змагалися юні захисники (Новини 25.10.2023 канал КТМ)
В Приютівській громаді учні старших класів з’ясовували, хто спритніший та сильніший. В рамках військово-патріотичного виховання п’ять команд від навчальних закладів громади взяли участь у змаганнях «Захисник Кіровоградщини». На захід завітав і особливий гість – військовий пес Харт. Хто переміг – розкажемо далі.
25 жовтня 2023 о 18:24
"Захисник Кіровоградщини" в Косівському ліцеї
Змагання закінчилися. Команди показали, що вони - нащадки славного козацького роду та гідні захисники Вітчизни. За підсумками змагань у територіальному етапі національно-патріотичному проєкті "Захисник Кіровоградщини" перемогу здобула команда Косівського ліцею.
25 жовтня 2023 о 17:07
Дякуємо викладачам, учням та їх батькам Косівського ліцею
Придбані ліки для тваринок, які мешкають у нас❤️ за зібрані кошти. Ці кошти ми оплатили борг у клініці Ковчег, як раз ми змогли частково оплати борг за лікування хворих тварин на стаціонарі.
16 жовтня 2023 о 12:28
31 серпня 2022 о 08:34
Олімпійський тиждень
1 вересня, День знань - привітання
Олімпійський тиждень
Фізкультура , спорт, здоров’я –
Речі кожному потрібні.
Бути сильним і здоровим –
Це найбільша радість в світі!
Бабин Яр
1 вересня, День знань - привітання
Олімпійський тиждень
Фізкультура , спорт, здоров’я –
Речі кожному потрібні.
Бути сильним і здоровим –
Це найбільша радість в світі!
1 вересня, День знань - привітання
1 вересня, День знань - привітання
З Днем знань! Нехай будуть підвладні всі шкільні та життєві завдання, а допитливість і захопленість ведуть тебе до нових радісних відкриттів. Бажаю цікавих уроків, відмінних оцінок і великих перемог.