Протидія булінгу

Ліцей – це територія безпеки,

свободи і творчості

Будь-які прояви булінгу (цькування),  зневажливого ставлення до особистості є неприпустимими  і суперечать Статуту  нашого освітнього закладу.

​  Пам’ятаймо: подолати булінг можливо, лише об’єднавши зусилля учнів, вчителів та батьків. 


СТОП БУЛІНГ!!! ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

Дитяча лінія - 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу - 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству - 116 123 або 0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0 800 50 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини - 044 255 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103;

Національна поліція України - 102.


Що робити, якщо є підозра про булінг –алгоритм дій​

Крок 1.  Необхідно повідомити директору ліцею про випадок булінгу або підозру щодо нього. Це можуть зробити всі учасники освітнього процесу: учні, батьки та педагоги.

Крок 2. Директор впродовж першої доби  повідомляє про випадок поліції; батькам учнів-учасників булінгу; службі у справах дітей для того, щоби з’ясувати причини випадку та усунути їх, а також для соціального захисту дітей, які стали сторонами булінгу; додатково – центру соціальної служби для сім’ї та молоді. Цей центр має оцінити потреби сторін, визначити методи соціальної роботи, забезпечити психологічну підтримку.

Крок 3. Директор скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу впродовж 3-х робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення.

Крок 4. Розгляд заяви комісією триває не більше 10-ти робочих днів із дня повідомлення керівником закладу освіти.


Важливо знати!

       Комісія з розслідування булінгу затверджується на початку навчального року і має такий склад: голова (директор); педагогічні працівники; представник служби у справах дітей; представник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також до роботи комісії можуть залучатися батьки.

    

Засідання комісії відбувається так:

1. Секретар має повідомити всім членам та заявнику про порядок денний засідання, дату, час і місце проведення, надати або надіслати необхідні матеріали. Це все має відбуватися не пізніше 18-ї години за день до засідання комісії.

2. Щоби засідання вважалося правомірним, повинні бути ⅔ її членів. Рішення ухвалюється більшістю голосів через відкрите голосування. У випадку, якщо голоси розділилися навпіл, вирішальним  є голос  голови комісії.

3. Протягом засідання секретар комісії веде протокол, у якому зазначається, які рішення ухвалюються. Також визначаються ті заходи, які потрібно вжити для усунення причин булінгу, рекомендації для педпрацівників, батьків або інших законних представників неповнолітньої особи.

4. Директор наказом має оформити протокол засідання комісії.

5. Діяльність комісії не закінчується на тому, щоби визначити, план дії щодо ситуації. Після вжитих заходів вона має далі моніторити ефективність заходів виховного впливу, визначати, чи треба їх коригувати.