Galeria

Galeria

Galeria prezentuje twórczość wybranych artystów wyłonionych przez Jury w drodze udziału w Konkursie Fotografii Odklejonej. Prace poszczególnych twórców, wraz z prezentacją sylwetki autora,  znajdują się poniżej

Iwona Germanek
Nagroda główna

O sobie

W fotografii zawarta jest tajemnica, którą uwielbiam wciąż na nowo odkrywać. 

O fotografii

Pejzaże imaginalne

W fotografii analogowej uwielbiam moment zaskoczenia, gdy na kliszy światło pozostawia ślady w miejscach, gdzie go miało nie być lub w sposób kompletnie nieprzewidywalny. Zdarza się to najczęściej wtedy, gdy używam starych aparatów. Mam wrażenie, że obrazy rejestrowane z ich udziałem są bliższe prawdy. Światło na nich wydaje się być mniej ujarzmione. "Pejzaże imaginalne" to cykl obrazów, które powstały w wyniku skanowania tych miejsc na kliszy, które były naznaczone jakimś błędem - zaświetleniem, końcówką filmu, kurzem, który osiadł na emulsji.  

Grzegorz Sidorowicz
Wybór przewodniczącego Krzysztofa Jureckiego

O sobie

Fotografuję od zawsze. Kolekcjonuję aparaty fotograficzne, światłomierze, oraz wszelkie sprzęty związane z fotografią. Jestem uzależniony od fotografii otworkowej i pracy w ciemni. 

O fotografii

Wiadukt

Fotografia otworkowa, aparat wykonany z jakiejś puszki po kawie. Negatyw papier fomaspeed , czas naświetlania ok. 50 sekund, przysłona 0,4 mm. Na fotografii przedstawiam wiadukt w Bolesławcu. 

Jakub Byrczek
Wybór jurora Łukasza Cyrusa

O sobie

Jestem. 

O fotografii

Image

..zawsze w słońcu.. 

Marcin Bratek
Wybór jurora Krzysztofa Stryja

O sobie

Jestem osobą, która za pomocą zdjęć stara się skomentować otaczająca rzeczywistość, lub tworzy własną na potrzeby komentarza. 

O fotografii

Theatrum Mundi

Inspiracją do wykonania fotografii było poczucie zapadania się szczerych, sąsiedzkich relacji na rzecz szaleńczo rozpędzającego się życia w dużym mieście. Na fotografii został też uwieczniony mały, lokalny manifest, który dowodzi, że nie jestem osamotniony w odbiorze emocjonalnym przestrzeni jaką jest miasto. Z trudem pokonujemy drogę donikąd. 

Agnieszka Zaręba
Wybór jurora Bartosza Kloska

O sobie

Urodzona 22 lipca 1998. W 2017 roku ukończyła Państwową ogólnokształcącą szkołę Sztuk Pięknych w Krakowie na specjalizacji Grafika. Studiowała na kierunku Sztuka i Media, Wydziału Sztuki, Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, który ukończyła w 2020 roku. Zajmuje się filmem, fotografią, animacją, tworzy grafiki i ilustracje. 

O fotografii

Bez tytułu

Fotografia przedstawia młodą dziewczynę, która szykuje się na eleganckie spotkanie w gronie znajomych. Nakładając na swoją twarz kolejne warstwy makijażu, niczym maskę, przeobraża się z nieśmiałej introwertyczki w rozrywkową i żartobliwą duszę towarzystwa. Fotografia miała na celu uchwycenie intymnego momentu jej metamorfozy. 

Marcin Jankowski
Wybór jurora Aleksandra Orszulika

O sobie

Większość moich prac to hipnagogi, czyli hipnotyczne halucynacje, które są wizualnymi, dotykowymi, słuchowymi wizjami występującymi w okresie przejściowym między stanem czuwania a snem. Te doznania są bardzo żywe i mogą do złudzenia przypominać realne sytuacje lub przedstawiać fantastyczne i niepokojące wizje.

Codzienne leki, pragnienia lub złość pozostawiają emocjonalne ślady, które poprzez obrazy hipnagogiczne staram się jak najwierniej przedstawić w postaci fotografii. To mi przynosi ulgę, oczyszczenie i zapewnia wewnętrzny spokój.

Absurd i groteska wyrażone na zdjęciach mają charakter abstrakcyjny, a abstrakcja jest uniwersalna, wiec każdy może odszukać w moich pracach jakaś znajoma metaforę lub symbol.

W końcu każdy spotka tego diabla, którego się boi. 

O fotografii

Na Ryby - czyli wszędzie jest przestrzeń

"Na Ryby - czyli wszędzie jest przestrzeń" to wyraz tęsknoty za przestrzenią, przyrodą i wolnością. Na pewnym etapie ograniczenie wolności wzmaga kreatywność i poszukiwanie środków zastępczych, nawet jeśli to się dzieje tylko w wyobraźni.