Правила безпечного інтернету

4. ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

СКОРИСТАЙСЯ ПРАВИЛАМИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ БЕЗПЕЧНО ПРАЦЮВАТИ В ІНТЕРНЕТІ.

Пам'ятай, що в Інтернеті ти спілкуєшся з людиною

Відстоюй свою точку зору, але не ображай своїх співрозмовників.

Коли ти використовуєш телекомунікації, то маєш справу з екраном комп'ютера. Коли ти зв'язуєшся з ким-небудь, пам'ятай, що твої слова фіксуються.

Дотримуйся етики спілкування.

Поважай час і можливості інших. Коли ти надсилаєш електронну пошту або спілкуєшся в Інтернеті, ти фактично претендуєш на чийсь час. І тоді ти відповідаєш за те, щоб адресат не витратив цей час марно.

Не давай ніякої особистої інформації (адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи, опис квартири тощо).

Не надсилай свої фотокартки незнайомим особам.

Отримавши інформацію, яка змусить почуватися некомфортно, припини розмову та повідом про це людям, яким ти довіряєш.

Не здійснюй фінансові операції через мережу Інтернет без нагляду дорослих.

Не погоджуйся на зустрічі з незнайомими людьми, чи здійснюй це лише в громадських місцях та в присутності батьків чи когось з дорослих.

Повідомляти батьків, старших друзів у разі отримання інформації, що змусить почуватись некомфортно чи має характер залякування.

 

Початковий етап (командний)

Учні знайомляться з основними поняттями з обраної теми, матеріалами аналогічних проектів.

Розподіляються ролі в команді: по 1-4 людини на 1 роль.

Усі члени команди повинні допомагати один одному і вчити роботі з комп'ютерними програмами.

Рольовий етап

Індивідуальна робота в команді на загальний результат. Учасники одночасно, відповідно до обраних ролей, виконують завдання. Так як мета роботи НЕ змагальна, то в процесі роботи над веб-квестом відбувається взаємне навчання членів команди вмінням роботи з комп'ютерними програмами та Інтернет.

Команда спільно підводить підсумки виконання кожного завдання, учасники обмінюються матеріалами для досягнення спільної мети.

Заключний етап

Команда працює спільно. За результатами дослідження проблеми формулюються висновки та пропозиції. Проводиться конкурс виконаних робіт, де оцінюються розуміння завдання, достовірність використаної інформації, ставлення команди до опрацьованої теми, критичний аналіз, логічність,структурованість інформації, визначеність позицій, підходи до вирішення проблеми, індивідуальність, професіоналізм подання. В оцінці результатів беруть участь як викладачі, так і учні шляхом обговорення або інтерактивного голосування.