ІІІ засідання

20.05.2021

Підсумкове засідання ШМО вчителів початкових класів 


Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер. Початкова школа своєрідна перша нота  шкільного життя. Що може будь дорожче за дитя якого любиш ти до забуття. Але піднять його на власні ноги- для цього треба все життя.

Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової школи. Пріоритетним  стає всебічний розвиток дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями, необхідними життєвими і соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя в демократичному і інформаційному суспільстві. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості,  розкриття обдарованості кожної дитини.

20 травня відбулося засідання методичного  об’єднання вчителів початкових класів на якому висвітлювалися питання:

1.Інноваційні технології навчання в НУШ

2. Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2020-2021 навчальний рік.

3. Про порядок закінчення навчального 2020-2021 року.

   Учителеві часом бракує часу, щоб замислитися над тим, навіщо потрібна інноваційність, удосконалення професійної майстерності…А виявляється, питання підвищення ефективності роботи вчителя сьогодні є дуже актуальним. Відповідно до вимог часу й змін у системі освіти змінюються й підходи до підвищення кваліфікації. Завдання системи підвищення кваліфікації вчителів сьогодні вже не полягають тільки в розширенні й поглибленні методичних знань зі спеціальності. Учителі повинні опанувати ефективні сучасні технології й техніки організації педагогічного процесу.

  Провідні педагоги сучасності розрізняють такі форми організації інтерактивного навчання:

З досвіду роботи вчителів початкових класів КЗ

      Серед фронтальних інтерактивних методів найчастіше використовують такі технології: «Мозковий штурм», «Метод «Прес», «Експрес-опитування», «Мікрофон», «Асоціативний кущ», «Займи позицію», «Критичне мислення».

  Найпростішою формою організації інтерактивного навчання є робота в парах. Це так звана палочка-виручалочка вчителів початкових класів. Наприклад, для перевірки знань таблички множення і ділення  часто використовують цей метод. Але для цього потрібно, щоб в класі панувала чесність. Адже в іншому випадку учні, вигороджуючи свого сусіда по парті, можуть обманути вчителя і сказати йому неправду (технологія «Взаємні запитання»). Ще широко використовують такі види робіт в парах:

   Використовуючи таку форму організації, як робота в групах, досвідчені педагоги рекомендують утворювати групи з різнорідним складом учнів, включаючи туди сильних, середніх і слабких учнів. Група може бути сформована від 3-5 учнів, але не більше. У таких групах стимулюються творче мислення й інтенсивний обмін ідеями. Учні приділяють більше часу, коли висловлюють власну точку зору, можуть обговорити проблему детальніше  й учаться розглядати питання з різних сторін.

  Найпоширенішими технологіями  роботи в групах учнів початкових класів:

   Технологію «Ажурна пилка» використовують на уроках читання, ЯДС, математики.

   Технологію «Акваріум» найчастіше використовують на уроках мови, читання, ЯДС.

   Технологію «Карусель» використовуют рідко, тому що вона потребує чіткої організації  і створюються проблеми з дисципліною. Але в цієї вправи є свої позитивні сторони: опитано  всіх учнів класу і це зробили самі ж учні. Використовую цю технологію іноді на уроках ЯДС і мови (при  повторенні правил)

Протягом навчального року вчителі початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та результативно. На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів НУШ. Кожен вчитель брав активну участь у роботі ШМО: готували доповіді,  відкриті виховні години, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

Члени МО вчителів початкових класів приймали активну участь в онлайн-конференціях, вебінарах, тренінгах та курсах підвищення кваліфікації, де розглядалися  важливі питання реформування освіти, розбудови Нової української школи.

Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в різноманітних конкурсах. Це тематичні конкурси малюнків, різні свята, які проводилися в школі. Проведення цих конкурсів для дітей сприяє позитивним емоціям, розвитку творчості та натхнення.

Невід’ємною допомогою є робота дирекції школи. Проблемні питання обговорюються й виробляються різні варіанти вирішення. З них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. 

Готуючись до закінчення навчального року розглядались питання оцінювання учнів під час карантину та здійснення записів у системі «Моя школа».

 Засідання МО здійснювалися згідно плану МО.

Раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості дає змогу віднаходити нові шляхи до вершин педагогічної майстерності за умов здорового психологічного мікроклімату у колективі, що ґрунтується на взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого і вітати творчу індивідуальність.

Про порядок закінчення навчального року вчителям дякуємо за плідну роботу і бажаємо гарного відпочинку, натхнення на подолання нових вершин.