Результати самооцінювання

РЕКОМЕНДАЦІЇ

 щодо вдосконалення діяльності школи за результатами самооцінювання за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти»

Комаровецького ЗЗСО

Протягом 2021-2022 навчального року в закладі було здійснено самооцінювання за напрямком «Система оцінювання здобувачів освіти».

За результатами самооцінювання було встановлено:

Незначна частка учнів отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання.

У закладі не оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання учнів

Є наявність опису критеріїв оцінювання в освітній програмі закладу освіти.

Під час спостережень за навчальними заняттями було встановлено, що частина вчителів інформують  учнів про критерії оцінювання їхніх досягнень.

Невелика частина педагогічних працівників, які застосовують систему оцінювання результатів навчання учнів, спрямовану на реалізацію компетентнісного підходу.

Лише де-які вчителі застосовують формувальне оцінювання.

 

Враховуючи результати самооцінювання можна оцінити напрямок «Система оцінювання здобувачів освіти» в закладі на середньому рівні і потребує покращення. Було розроблено рекомендації:

1.         Адміністрації школи:

1.1.                          Спрямувати роботу педагогічної ради школи на реалізацію компетентнішого підходу в освітньому процесі, формування наскрізних умінь і навичок та ключових компетентностей здобувачів освіти, впровадження кращого педагогічного досвіду та інновацій педагогічних працівників, використання особистісно-орієнтованого підходу до роботи з учнями, формування і реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти;

1.2. За підсумками проведення самооцінювання закладу освіти, розглянути на засіданнях методичних спільнот питання щодо удосконалення системи оцінювання   навчальних досягнень здобувачів освіти з впровадженням елементів формувального оцінювання, формуванням позитивної мотивації та відповідального ставлення до навчання, оволодіння навиками самооцінювання та взаємооцінювання здобувачами освіти.

 

1.  Педагогічним працівникам:

2.1.   Систематично інформувати учнів та їхніх батьків про критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, проводити роз’яснювальну роботу з цього питання; оприлюднювати критерії оцінювання навчальних досягнень учнів шляхом розміщення на інформаційних стендах в класних кабінетах.

2.2.   Продовжувати розробляти адаптовані до критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти рекомендованих МОН України, критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти відповідно до кожного виду роботи та виду їх діяльності чітко формулювати зміст завдань, пояснювати специфіку їх виконання, активізувати причинно- наслідкові зв’язки, залучати учнів до розробки критеріїв оцінювання окремих видів робіт та оприлюднювати їх на інформаційних стендах у навчальних кабінетах/приміщеннях тощо, офіційному сайті школи.

2.3.   Оцінювати діяльність учнів з обґрунтуванням виставлених оцінок та ознайомлювати з ними здобувачів освіти, батьків, аналіз допущених помилок, визначення шляхів покращення результатів навчання, заохочення для подальшого навчання; не допускати випадків виставлення оцінок без коментарів.

2.4.Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології (онлайн-сервіси таплатформи,мобільнідодаткидлястворенняопитувань,тестів,інтерактивнихвправтощо),щоактивізуютьпізнавальнийінтересучнів.

2.5.Застосовуватидиференційованийпідхідприскладаннізавдань,пропонувати більше завдань, на які не можна знайти готової відповіді вінформаційних джерелах; розробляти індивідуальні та творчі завдання дляучнів,даватирізнорівневітатворчідомашнізавдання,якісприяютьоволодіннюучнямиключовимикомпетентностямитазапобігають списуванню.

2.6.Дляучнів5-9 класів більш широко використовувати формувальне оцінювання, що допоможе відстежити та проаналізувати особистісний поступ учнів, частіше використовувати прийоми самооцінювання, взаємооцінювання та чітко формулювати критерії взаємооцінювання.

 

3.Класним керівникам 1-9 класів:

3.1.   Запрошувати на батьківські збори вчителів- предметників для ознайомлення специфіки викладання предмета та критеріїв його оцінювання.

 

 

Директор                                                                    Ольга МАЦУН

 

 

 


                                                                       РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо вдосконалення діяльності школи за результатами само оцінювання за напрямом «Педагогічна діяльність педагогічних працівників»

Протягом 2022-2023 навчального року в закладі було здійснено самооцінювання за напрямком «Педагогічна діяльність педагогічних працівників».

За результатами самооцінювання було встановлено:

Ефективність КТП, його виконання та результати планування наприкінці навчального року аналізується вчителями та адміністрацією закладу. У процесі підготовки до навчальних занять педагоги використовують ІКТ, а саме оформлення ділової документації; робота в мережі  з питання самоосвіти, обмін досвідом роботи, підготовка електронних завдань на освітніх платформах для виконання під час уроку, при підготовці до уроку, для зворотнього зв`язку з учнями, презентації; тести: платформа «На урок», Google форми; відеоуроки, відеофільми на You Tube .

Усі вчителі закладу освіти користуються Критеріями оцінювання, розробленими МОН.

Більшість педагогічних працівників ознайомлюють учнів з Критеріями оцінювання на початку навчального року, а також перед виконанням певних видів робіт ( наприклад, види контролю). Інформація про Критерії оцінювання доступна на сайті закладу, а також в інформаційному куточку в кабінетах.

Невелика частка вчителів закладу розробляють індивідуальні освітні траєкторії.

У закладі освіти  розробляються індивідуальні програми розвитку  за участі батьків і створені умови для залучення асистента  дитини в освітній процес.  Заклад освіти співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, яких у закладі було 3 в поточному навчальному році.

Педагогічні працівники співпрацюють з батьками учнів з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотний зв’язок.

У закладі розроблене положення щодо дотримання принципів академічної доброчесності, вчителі в більшості випадків дотримуються та сприяють дотриманню академічної доброчесності здобувачами освіти.

Враховуючи результати самооцінювання можна оцінити напрямок «Педагогічна діяльність педагогічних працівників» в закладі на достатньому рівні і потребує покращення. Було розроблено рекомендації:

 

1.  Адміністрації школи:

1.1.   З метою налагодження співпраці з учнями, їх батьками, працівниками закладу освіти рекомендувати педагогічним працівникам діяти на засадах педагогіки партнерства, надавати можливість здобувачам освіти висловлювати свою думку під час проведення уроків, вислуховувати і враховувати її в освітньому процесі.

1.2.   Для поліпшення організації педагогічної діяльності та навчання учнів на засадах академічної доброчесності запланувати проведення засідання педагогічної ради, де відверто обговорити з вчителями питання принципів академічної доброчесності, зокрема під час оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, а також разом з усіма педагогами вивчити підходи до оцінювання учнів, зокрема принципу об’єктивності та неупередженості.

 

2.  Головам методичних осередків, педагогам-наставникам:

2.1.   Розглянути на засіданнях кафедр ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

2.2.   Здійснити методичні заходи з усіма педагогами, що сприятимуть вдосконаленню їх вмінь з формування в учнів математичної, інформаційно-комунікаційної та екологічної компетентностей, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технології, інноваційності.

2.3.   Спланувати та організувати  дієве педагогічне наставництво та  взаємовідвідування уроків за кафедрами.

 

3.  Педагогічним працівникам:

3.1.   Брати участь участь в освітніх проєктах, дослідно-експериментальній роботі

3.2.   Постійно вдосконалювати навички роботи з ІКТ.

3.3.   Створювати та використовувати у своїй роботі власні освітні ресурси, оприлюднювати публікації, методичні розробки матеріали до навчальних занять на освітніх онлайн-платформах, власних блогах, поширювати власний педагогічний досвід у матеріалах та виступах конференцій,  фахових виданнях.

3.4.   Забезпечувати компетентнісний підхід у викладанні і простежувати  наскрізних змістовних ліній.

3.5.   Поєднувати виховний процес з формуванням ключових компетентностей  учнів.

3.6.   Вести активну просвітницьку роботу щодо важливості дотримання норм академічної доброчесності.

 

 

Директор                                                                    Ольга Мацун

 

 

 


РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо вдосконалення діяльності школи

 за результатами самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище»

Комаровецького ЗЗСО

Протягом 2022-2023 навчального року в закладі було здійснено самооцінювання за напрямком «Освітнє середовище».

За результатами самооцінювання було встановлено:

Територія закладу освіти частково огороджена по периметру. На території є приміщення закладу освіти та приміщення закладу дошкільної освіти, дитячий майданчик, спортивний майданчик, волейбольний майданчик  та господарські приміщення.

Приміщення та територія закладу освіти частково відповідають санітарно-гігієнічним нормам, оскільки приміщення школи має пічне опалення.

Повітряно-тепловий режим навчальних приміщень  відповідає санітарним частково, оскільки пічне опалення не може забезпечити постійну температуру в закладі.

У закладі забезпечено питний режим в індивідуальній формі – учні самостійно приносять ємності з водою.

У закладі здійснюється щоденне вологе прибирання усіх приміщень у відповідності до санітарних вимог.

Протягом 2022-2023 навчального року було облаштовано укриття, для забезпечення перебування здобувачів освіти і працівників під час повітряної тривоги. За рахунок бюджетних коштів (міністерство освіти спільно з департаментом освіти) школа отримала 1 ноутбук і 2 хромбуки. Протягом навчального року було демонтовано будівлю старого харчоблоку, який знаходився в аварійному стані. На території, яку займав харчоблок заплановано облаштувати майданчик. Було продовжено огорожу закладу освіти таким чином, щоб унеможливити несанкціонований заїзд транспорту на територію закладу.

Адміністрація і працівники закладу суворо дотримуються правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про це свідчить відсутність травмування і нещасних випадків учасників освітнього процесу протягом поточного навчального року.

У закладі ведуться журнали реєстрації інструктажів та бесід з охорони праці та безпеки життєдіяльності з учнями (вихованцями) та працівниками закладу. Адміністрація закладу пройшла навчання з охорони праці у 2022 році.

У закладі є медичний працівник  - медична сестра Волуцька І.В.. Пріоритетними напрямками роботи медичного працівника є:

-         контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у закладі освіти;

-         контроль за проведенням медичних оглядів працівників та учнів-вихованців;

-         контроль за фізичним вихованням школярів;

-         контроль за харчуванням школярів та вихованців;

-         проведення санітарно-виховної роботи з учнями та батьками;

Медичний працівник закладу співпрацює з ЦРЛ м.Бар.

Протягом 2022-2023 навчального року харчування в закладі освіти було організовано тільки для вихованців закладу дошкільної освіти.

Враховуючи результати самооцінювання можна оцінити напрямок «Освітнє середовище» в закладі на середньому рівні і потребує покращення. Було розроблено рекомендації:

 

1.  Адміністрації школи:

1.1.   Завершити розробку Стратегії розвитку школи із залученням представників педагогічної, учнівської та батьківської громадськості.

1.2.Вживати заходів щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

1.3.   Проводити щорічне самооцінювання освітніх та управлінських процесів.

1.4.   Дотримуватись санітарних вимог щодо облаштування та утримання приміщень школи (чистота в навчальних кабінетах, спортивній залі, їдальні, належне утримання туалетних кімнат).

1.5.   Забезпечити належне освітлення класних кабінетів, учительської кімнати, коридорів школи, рекреації згідно з санітарними нормами.

1.6.   Забезпечувати в туалетних кімнатах безперебійну подачу засобів гігієни (туалетний папір, мило).

1.7.   З метою створення безпечних і нешкідливих умов навчання та праці і створення нового сучасного освітнього простору провести модернізацію та добудову санвузлів у приміщенні закладу, модернізацію  їдальні школи.

1.8.   Облаштувати місце для відпочинку для педагогічних працівників.

1.9.   Проводити навчання та інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій;

1.10. Спланувати курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників щодо протидії та попередження булінгу в закладах освіти; надання домедичної допомоги;

1.11. Повідомляти правоохоронні органи та службу у справах дітей у випадку виявлення фактів булінгу чи іншого насильства у школі.

1.12. Розмістити звітну інформацію за результатами самооцінювання освітнього середовища закладу на сайті школи.

 

2.  Педагогічним працівникам:

2.1.   Неухильно дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, норм педагогічної етики та поваги до гідності й прав здобувачів освіти;

2.2.   активно формувати в учасників освітнього процесу свідому громадянську позицію.

2.3.   Брати участь у розробці документів, які визначають стратегію розвитку закладу освіти, регламентують роботу освітнього закладу.

2.4.   Формувати під час освітнього процесу культуру здорового харчування.

 

3.  Класним керівникам:

3.1.   Продовжити роботу з попередження булінгу та інших форм насилля, створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять.

3.2.   Ознайомити учнів з планом заходів із запобігання та протидії булінгу.

3.3.   Приділяти більшу увагу позакласній роботі з учнями, проводити заходи для згуртування класного колективу.

 

4.  Бібліотекарю школи:

4.1.   Здійснювати пошук проєктів та взяти в них участь з метою залучення коштів для осучаснення бібліотеки та створення  нового освітнього простору.

4.2.   Створити у бібліотеці новий освітній простір у стилі openspace для проведення зустрічей з цікавими людьми, проведення TED- конференцій, Клубу ораторського мистецтва тощо.

4.3.   Створити бази даних електронних книг відповідно до шкільної програми з української та зарубіжної літератури.

 

 

 

 

Директор                                                     Ольга МАЦУН