Батькам

Шановні батьки майбутніх першокласників,

Колодистенська гімназія Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області оголошує набір учнів до 1 класу.

Прийом документів  розпочинається з 1 травня і триватиме до 31 травня.

      Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи: 

1. Заява

2. Копія свідоцтва про народження дитини (з оригіналом)

3. Медичну довідку  за формою первинної облікової документації № 086-1/о та довідку про щеплення.

       Документи приймаються щодня (крім вихідних днів) з 10.00 до 16.00 год або скан-копії документів можна надіслати не електронну адресу гімназії kolodusteschool@ukr.net

наказ 1 клас.docx

Що таке кір та як проявляється ця хвороба?

       Кір — це заразне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період становить 6-21 день, після чого починають проявлятися симптоми, такі як висока температура, головний біль, кашель, запалення очей, пронос та блювота. На 4-5 день з'являється червоний висип на шкірі, який поширюється на все тіло. Кір може призвести до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, отит, енцефаліт, інвалідності та смерті.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі.

Щороку понад 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, а понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

Що таке кір та як проявляється ця хвороба?

       Кір — це заразне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період становить 6-21 день, після чого починають проявлятися симптоми, такі як висока температура, головний біль, кашель, запалення очей, пронос та блювота. На 4-5 день з'являється червоний висип на шкірі, який поширюється на все тіло. Кір може призвести до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, отит, енцефаліт, інвалідності та смерті.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі

       Щороку понад 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, а понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

       Ліків проти кору не існує. Єдиний захист — щеплення.

       Вакцинація допомогла знизити захворюваність на кір у десятки разів, а за даними ЮНІСЕФ, від кору смертність знизилася на 79% з 2000 по 2016 роки, що зберегло 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. Однак, країни з недостатнім рівнем охоплення щепленнями, включаючи Україну, залишаються проблемними.

Як вакцинуватися від кору?

       Від кору захищають дві дози вакцини КПК. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей в Україні вакцинують від кору в рік, а в 6 років здійснюють планову ревакцинацію. Крім того, якщо вашій дитині від 6 місяців, то за наявності епідемічних показань, можна ввести нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації.

       Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).

       Високий рівень охоплення населення вакцинацією формує так званий колективний імунітет. Кір не поширюється там, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98 %.

       МОЗ закликає батьків подбати про захист своїх дітей. Вакцина в Україні є, її можна отримати у педіатра чи сімейного лікаря безоплатно. 

 

Вакцинація – запорука здоровʼя дитини

      У воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб. Особливо вразливі до них діти і дорослі, які мають прогалини у графіку щеплень або не імунізовані взагалі.

   За підсумками 2022 року рівень охоплення щепленнями в Україні залишається нижчим за рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Водночас вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я.

      Щороку щеплення рятують 2-3 мільйони дитячих життів у всьому світі. Нещеплені ж діти ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань. Тож важливо дотримуватися національного Календаря профілактичних щеплень. Особливо під час війни, адже медична система зараз долає нові виклики, і важливо не перевантажувати її додатково.

     Тому радимо подбати про себе і своїх дітей та захиститися від інфекційних хвороб, щойно ви перебуватимете у безпечному місці в Україні або за кордоном. Для цього зверніться до найближчої амбулаторії/лікарні.

Відповідно до Календаря профілактичних щеплень, дитина має отримати вакцини від таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.

Коли і від чого вакцинуватися?

• Гепатит В: протягом першої доба життя, у 2 та 6 місяців.

• Туберкульоз: 3–5 доба життя.

• Кір, паротит, краснуха (у складі комбінованої вакцини): у 12 місяців та 6 років.

• Дифтерія, правець (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років.

• Кашлюк  (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців.

• Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.

• Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.

      Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації від дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46 і так далі років.

    Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку і чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.

       Що робити, якщо ви пропустили якусь із доз щеплення?

    Якщо якась із доз щеплення була пропущена, не варто панікувати. Пропуск вакцинації не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу.

         Як вакцинуватися, якщо ви маєте порушення Календаря щеплень?

     Якщо ви маєте порушення Календаря щеплень, вакцинація здійснюється з дотриманням мінімальних інтервалів (див. Наказ №595). Введення чергової дози вакцини/анатоксину з меншим, ніж мінімальний, інтервалом не зараховується. Під час вибору схеми вакцинації необхідно керуватися інструкцією виробника про застосування вакцини/анатоксину.

     Не відмовляйтеся від рутинних щеплень, якщо вам їх запропонують. Від цього залежить здоров’я, а іноді і життя.

 

   Педагогом соціальним розроблено рекомендації для класних керівників на тему «Як розмовляти з батьками про вакцинацію». Проведено розʼяснювальну онлайн - роботу серед батьків щодо необхідності профілактичних щеплень дітей. Тему «Захист від інфекційних хвороб» винесено на обговорення батьківських груп кожного класу. З учнями  переглянуто презентації на теми «Що таке вакцинація?», «Як працює вакцина?», «Інфекційні хвороби». Переглянуто відеоурок  «Вакцинація – запорука здоровʼя дитини».

 


1_6885-22.pdf
62441f5b0e0ca434958796.pdf
Рекомендації_ГРЕТА_2022_щодо_війни_в_Україні_(1).pdf

Психологічна підтримка дітей

Відповідні матеріали розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за посиланнями:

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-zapuskaye-informacijnukampaniyu-pro-te-yak-zaspokoyiti-ditej-pid-chas-vijni    - інформаційні матеріали «Психологічна турбота про дітей під час військових дій;

https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad - Всеукраїнський розклад (психологічні хвилинки);

https://poruch.me/ - проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ» (групи психологічної підтримки для підлітків, для батьків, для психологів) - спільний проєкт Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер»;

https://imzo.gov.ua/psyholohichnyj-suprovid-ta-sotsialno-pedahohichna-robota/materialy-dlia-vykorystannia-v-roboti-pid-chas-voiennykh-diy/ - матеріали для використання в роботі, записи вебінарів, «Гаряча лінія», контакти психологів тощо.

Прийом документів  розпочинається з 27 квітня і триватиме до 27 травня.

      Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають такі документи: 

1. Заява

2. Копія свідоцтва про народження дитини (з оригіналом)

3. Медичну довідку  за формою первинної облікової документації № 086-1/о та довідку про щеплення подати до 15.08.2022 року

       Документи приймаються щодня (крім вихідних та святкових днів) з 09.00 до 16.00 год або скан-копії документів можна надіслати не електронну адресу ліцею kolodusteschool@ukr.net

Шановні батьки 

До навчання у Колодистенський ліцей приймаються учні з числа внутрішньо переміщених осіб, які можуть тимчасово відвідувати заклад загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 06.03.2022 № l/3371-22 «Про організацію освітнього процесу»

Для зарахування до закладу освіти необхідна заява одного з батьків (або осіб, що їх замінюють) на тимчасове навчання у закладі освіти.

Шановні батьки майбутніх першокласників 2022/2023 навчального року!!!

Колодистенський ліцей Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області оголошує набір учнів до 1 класу.

Шановні колеги, батьки та всі причетні до виховання підростаючого покоління!

У зв'язку із ситуацією, що трапилась у містах Умань та Боярка, на жаль, приголомшила всю країну. Принагідно просимо вас бути уважними до будь-яких змін, які помітні у поведінці дітей! Закликаємо вас бути уважними та поінформованими щодо того, чим займаються ваші діти в мережі Інтернет, скільки часу проводять за комп'ютером і гаджетами, чим цікавляться, які соціальні мережі відвідують, з ким спілкуються, яку інформацію оприлюднюють тощо. Розповідайте дітям про ризики у кіберпросторі!

Пам’ятайте, що ваша допомога, підтримка, уважне ставлення є необхідним, щоб уникнути помилок, які можуть вплинути на здоров’я та подальше життя дітей!

БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ТА ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ – ВАЖЛИВЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ МІНІСТЕРСТВА

Міністерство освіт розпочінається з 30 квітня і тріватіме до 31 травня. 

      Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, Які їх замінюють, подаються Такі документи: 

1. Заява

2. Копія свідоцтва про народження дитини (з орігіналом)

3. У зв'язку з карантином медична довідку за формою первинної облікової документації № 086-1 / о та довідку про щеплення подати до 15.08.2020 року 

       Документи пріймаються Щернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність є важливими завданнями для Міністерства.

Наявність відповідніх ПРОФЕСІЙНИХ компетентностей у вчителів включено до ПРОФЕСІЙНИХ стандартів та стандартів подготовки. Обов'язковість формирование цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі.

На сайті МОН можна найти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В інтернеті» для Підвищення уровня обізнаності батьків и вчителів. Зокрема, розміщені поради для батьків относительно организации взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Национальной експертної КОМІСІЇ України по вопросам захисту суспільної моралі.

Чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram и Viber поможет Дізнатись про ті, як діяті дітям, батькам и вчителям у разі кібербулінгу та Анонімно отріматі допомогу.

Такоже можна найти матеріали для проведення уроків та квестів для різніх вікових груп относительно безпечної поведінкі в інтернеті.

Окрім того, у розділі розміщені рекомендовані Міністерством посібники для использование батьками та педагогами относительно навчання дітей безпечним користувань інтернетом.

Хочемо повідоміті, что діють телефони «гарячих ліній», за Якими діти могут отріматі психологічну підтрімку в разі, если смороду попали в різіковані для здоров'я ситуации, в тому чіслі випадки, пов'язані Із соціальнімі мережами. І Міністерство Постійно звертає Рамус у своих Звернення до департаментів освіти и науки ОДА, щоб самперед діти знали, куди смороду могут Анонімно звернути с помощью.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільніх) 

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства - 15-47 

Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства - 116-123 

На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.

На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів». У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину.

Ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, тому маємо постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків.

Наразі Міністерство спільно з Національною поліцією та громадськими організаціями готують лист до департаментів освіти і науки ОДА щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів із дітьми та батьками щодо безпечної поведінки в інтернеті.

МОН готує інформацію для батьків і вчителів щодо найбільш поширених серед підлітків та небезпечних челенджів у мережах, а також формує поради, як про це говорити з дітьми, які правила існують щодо користування інтернетом та соціальними мережами.

Варто Зазначити, что на події, Які відбуліся з дітьми, Варто дивитись значний глибші и працювати з причинами, что прізвелі до таких вчінків. Найчастіше Такі вчінкі є наслідком псіхічного стану дитини. Причинами депресій у дітей, зміни поведінкі та настрою могут буті напружені стосунки з батьками, вчителями, однокласниками, нерозділене кохання ТОЩО. Варто буті уважний до псіхічного стану дитини и за необхідності Одразу звертатись по допомогу до фахівців. Вірогідність, что дитина в нормальному псіхічному стані та безпечного освітньому й батьківщину середовіщі может стать жертвою подібніх ігор, є значний менше.