Для вас, батьки

Памятка "Как выбрать книгу"

Навіщо дітям Інтернет 1.doc
Развитие чит. интереса.ppt
Рекомендації батькам.docx

Як стати батьками читаючої дитини

Подавайте дитині приклад, читаючи книги, газети та журнали.

· Батьки дуже засмучуються, якщо їх дитина не любить книжки і не хоче читати, але при цьому не здогадуються, що причина цього криється в них самих.

· Читайте з дитиною щодня.

· Добра традиція - читання вголос залишає спогади на все життя. Читайте один одному по черзі. Читайте дитині перед сном.

· Вибирайте для читання книги, які цікаві дитині, а не Вам .

· Читайте книги, що описують ситуації, які зустрічаються в його житті - наприклад, книжка про природу буде сприйнята на «ура», якщо дитина перед цим побував у лісі.

· Оточуйте дитини книгами .

· Якщо дитина живе в оточенні книг, вони стають обов'язковою частиною його життя. Підпишіть дитину на дитячий журнал - він повинен звикнути, що щомісяця отримуватиме чудовий подарунок, оскільки читання приносить задоволення .

· Читайте повільно і голосно .

· Не поспішайте, додайте драматичності і виразності Вашому голосу . Задавайте питання про прочитане . Робіть паузи в читанні, щоб дитина могла запитати вас про незрозумілі місцях і обдумати прочитане.

· Читайте книги знову і знову.

· Діти люблять перечитувати улюблені історії, тому що вони знають, що станеться з героями далі . Ви можете записати своє читання на магнітофон, щоб дитина могла прослухати улюблену книжку тоді, коли він цього захоче.

· Не тисніть на дитину.

· Дитина іноді може не хотіти читати. Не змушуйте його робити це - читання має бути задоволенням, а не обов'язком.

· Дозволяйте дитині самій вибирати книги в магазині або бібліотеці.

· Показуйте свою зацікавленість .

· Обов'язково слухайте, як дитина читає сама, вона повинна відчувати інтерес старших . Якщо дитина захопилося якоюсь темою ( пригоди , книги про тварин тощо) або автором, запропонуйте йому потрібну літературу.