25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) – української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок: вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики.

Спільнота нашої школи також долучилася до святкування цієї урочистої події: проведено літературні читання, декламування поезій Лесі Українки, перегляд відеоматеріалів про видатну поетесу.

Січень 2020 р.

Щиро вітаємо ученицю 9 класу Іващенко Діану за зайняте ІІІ місце у ІІ етапі ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Література».

Під керівництвом учителя української мови і літератури Кириленко І.М. учениця склала нарис «Наші духовні провідники» про відомого земляка - доктора медичних наук, професора медицини, полковника медичної служби, інваліда Великої Вітчизняної війни, колишнього голову Ради ветеранів Дніпропетровської медакадемії, двічі фронтовика Коврова Якова Григоровича. Чому колишнього? Бо, на жаль, його серце зупинилося 6 грудня 2018-го на 94-му році плідного життя.

Дай Боже, щоб наша Україна й надалі пишалася духовними провідниками, гідними для наслідування!

Щороку у березні ми відзначаємо Шевченківські дні, які співпадають із тижнем української мови і літератури у нашій школі.

Девізом тижня став такий вислів: «Шануймо слово Кобзаря!»

Розпочато роботу 3 березня Всеукраїнською грою «Соняшник - 2020».

Учасниками гри стали 42 учні 2-11 класів.

Турнір знавців творчості Т.Шевченка - гра «Найрозумніший» із учнями 9-10 класів.

10 березня учні 9 класу взяли участь у районному фестивалі літературно- мистецької творчості «Іду з дитинства до Тараса» з покладанням квітів до пам'ятника Т.Шевченкові.

Протягом січня - лютого 2020 р. учні нашої школи мали можливість взяти участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» із української мови і літератури

48 учнів 5-11 класів перевірили власні знання з навчального предмета, виконавши 15 інтерактивних завдань із різним рівнем складності за 40 хвилин.

І ось маємо такі результати:

Диплом І ступеня - Щербина П.(9 кл), Куделя Л.(9кл), Соловйов А.(10 кл)

Диплом ІІ ступеня - Бугайчук М(6 кл), Спалило Н.(10 кл), Нечай О.(10 кл), Кагарлицька Л. (11 кл)

Диплом ІІІ ступеня - Дорофтієнко О.(5 кл), Гурко А.(6 кл), Іваненко К.(7 кл), Онищенко А.(7 кл), Іващенко Д.(9кл), Ходаковська К. (9кл), Добровичан А.(9 кл), Кириленко Г. (11кл), Ястребов С.(11кл)

Сертифікат учасника - 32 учні.

Щиро вітаємо переможців олімпіади! Закликаємо і надалі брати участь у таких цікавих заходах!

Іващенко Діана і Щербина Поліна - перможці у щорічному конкурсі майстрів художнього читання "Наша земля - Україна" (Жовтень 2019 р.)

Іващенко Діана - лауреат Всеукраїнського поетичного конкурсу "Рими на колесах" (Травень 2019)

Куделя Лілія - переможець Х Міжнародного мовно- літературного конкурсу імені Т.Шевченка (Жовтень 2019)

21 лютого в усьому світі відзначають День рідної мови

Історія цього свята розпочинається 21 лютого 1952 року, коли студенти-демонстранти у Східному Пакистані (Бангладеші) були розстріляні за те, що вимагали визнати бенгальську мову однією з державних мов країни. На той час у країні офіційною була визнана мова урду, якою послугувалися лише 3% населення. За пропозицією Бангладешу ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 року першим Міжнародним днем рідної мови, пам’ятаючи про трагічні події. Відтоді свято відзначають щорічно.

21 лютого 2020 року учні нашої школи разом із учителями-філологами також долучилися до цієї знаменної події. Кириленко І. М. провела мовознавчу гру «Хрестики – нулики» із учнями 9 та 11 класів. Зазначимо, що рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. У ній накопичуються досвід попередніх поколінь, історія народу, культура, традиції, інтелектуальний та духовний розвиток етносу. Тож вивчаймо та плекаймо наше «диво калинове»!


Коновка Тетяна

ЗНО-2019 з української мови та літератури - 195 балів!

Гра "Найрозумніший "

Літературна гра у форматі телевізійної гри “Найрозумніший” з метою популяризації творчості Тараса Шевченка серед учнів старших класів.


Українознавча гра "Соняшник -2019"

5 березня 42 учні 2-11 класів взяли участь у Всеукраїнській грі "Соняшник-2019"


Мова єднання

23 січня представниками Давидово-Брідської сільської бібліотеки у кабінеті української мови та літератури Давидівобрідської ЗОШ було проведено літературний марафон. Захід відбувся у рамках фестивалю «Мова єднання».

Учні взяли участь у різноманітних конкурсах: активна гра «Літературний батл» не залишила жодного байдужого, інтерактивні ігри створили товариську атмосферу, відгуки про прочитані книги надихнули присутніх на важливість читання у житті кожної людини.

Вдалим завершенням зустрічі стало гасло «Слово наше рідне — слово українське».

Дякуємо всім небайдужим, хто плекає нашу українську мову!

Кириленко І.М.


День української писемності та мови

Щороку, 9 листопада, спільнота нашої школи долучається до святкування Дня української писемності та мови. За православним календарем, це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Це ще одна сходинка до взаєморозуміння, мовного єднання,до якого ми всі так прагнемо.

Усе розпочалося зранку на лінійці. Учениці 8 класу Щербина П. та Іващенко Д. розповіли про важливість цього дня для кожного українця. Наголосили, що наша рідна українська мова – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа, культура.

Щороку, 9 листопада, в День української писемності та мови стартує ще один конкурс - Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. О 10 год. усі охочі (а це було більше тридцяти учнів 3-10 класів) мали нагоду взяти участь у І етапі цього конкурсу.

Об 11.30 год. учні 9 класу у кабінеті української мови та літератури разом із учителем Кириленко І.М. долучилися до написання 18–го Всеукраїнського диктанту єдності «Крила України». Його автором став - викладач, автор підручників з української мови Олександр Авраменко.

Насамкінець учителем Ковалишиною Т.А. для учнів 5-6 класів було проведено мовний квест «Говорімо українською!». Команди-суперниці продемонстрували неабиякі знання з української мови.

Сподіваємося, що свято, яке відбулося у нашій школі, усі запам'ятають надовго!

Учитель Кириленко І.М.


Майстри художнього читання

8 листопада 2018 року на базі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Великоолександрівської районної ради було проведено районний фестиваль майстрів художнього читання«Наша земля - Україна». Учениці 8 класу на високому рівні презентували нашу школу. Щербина Поліна виконала твір І.Франка «Притча про приязнь» і була нагороджена Дипломом І ступеня, а Іващенко Діана прочитала поезію Л.Костенко «Мати», здобувши Диплом ІІ ступеня. Щиро дякую дівчаткам і бажаю успіхів у осмисленні краси художнього слова.

Керівник Кириленко І.М.