Пригода третя

Увага! Відповіді третьої пригоди не приймаються! Перейдіть до виконання завдань пригоди четвертої!

Рудий вітає учасників вебквесту і дякує за роз'яснення про фейки в кіберпросторі. Тепер він може з легкістю розпізнати фейкову інформацію та фейковий обліковий запис у соціальній мережі.

Завдання 1. Інтернет-нелегал

Мартин розповідав, що деякі користувачі публікують дані нелегально, без дозволу інших осіб. Господар Мартина навіть має декілька книг і знає, куди можна звернутися в разі такої ситуації.

Допоможіть Рудому визначити, чи легально діють користувачі в кожній ситуації?

Ситуація 1.

Молода киця розмістила фотографії зі святкування дворіччя її молодшої сестри. На фото в домі її батьків були зображені дорослі родичі, молодші брати та сестри. Фотографії „лайкнулиˮ більше, ніж 80 друзів.

Ситуація 2.

Кіт Василь дібрав пароль від скайпу свого знайомого та від його імені листується з іншими котами.

Ситуація 3.

Сусідський кіт Матроскін час від часу перепощує відеоролики порнографічного змісту на своїй сторінці в соціальній мережі.

Довідка

Можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема на адресу електронної пошти: hotlіne@ombudsman.gov.ua. Можливості такого звернення обговорено в ст. 55 Конституції України.

У разі, якщо виявлено факт вчинення злочину за допомогою інтернету, можна подати електронне звернення, заповнивши форму зворотного зв’язку на сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України

https://cyberpolice.gov.ua та написати відповідну заяву в найближчий відділ поліції.

У разі, якщо порушенно права людини в інтернеті, за захистом своїх прав можна звернутися до суду: самостійно, якщо особі виповнилося 14 років, у молодшому віці - за допомогою батьків чи опікунів.

Після використання всіх національних механізмів правового захисту кожна людина може звертатися за захистом своїх прав і свобод до Європейського суду з прав людини.

Також у випадках, коли права окремої людини порушені, заяви про це можна подати безпосередньо до Управління Верховного комісара ООН з прав людини за адресою: urgent-actіon@ohchr.org

Звернутися на національну дитячу „гарячу лініюˮ щодо захисту прав та інтересів дітей, безпеки дітей в інтернеті, насильства щодо дітей і з усіх інших питань, пов’язаних з дітьми, можна в організацію „Ла Страда – Українаˮ за номером 116-111

Дізнатися відповіді на найпоширеніші питання щодо прав людини в онлайновому середовищі, дозволену та заборонену поведінку й контент в інтернеті, відповідальність за порушення в мережі, механізми захисту порушених прав онлайн Ви можете на сайті проєкту „Права людини та Інтернетˮ за посиланням: https://rm.coe.int/16802e3e96

Порадьте, куди варто звернутися в таких ситуаціях? Відповідь упишіть до форми, розміщеної нижче.

За аргументовані поради можна отримати 6 балів.

Завдання 2. Розгляд справи

Одного разу Рудий шукав в мережі Інтернет руденьку кицю собі до пари і натрапив на повідомлення, у якому невідома особа розмістила рекламну інформацію на сайті знайомств від імені Рудого без його відома. У рекламі зазначили його вік, рік народження й детально описали зовнішність. Крім того, було посилання на інтернет-сторінку Рудого, де містився точний, за винятком однієї цифри, номер його телефону й фото. У рекламі йшлося, що він шукає інтимних стосунків з безсоромною кішечкою його віку або старшою.

Рудий попросив поліцію ідентифікувати особу, яка розмістила рекламу, щоб притягнути до відповідальності. Провайдер послуг відмовив у наданні такої інформації через обов’язок зберігати анонімність у телекомунікаціях, як це передбачено законами.

Порадьте Рудому, до кого можна звернутися по допомогу в цій ситуації?

За аргументовану пораду можна отримати 5 балів.

Впишіть свою пропозицію до форми:

Увага! Кінцевий термін надсилання відповідей - 23:55 10 лютого 2021 року!

Результати третього дня пригод будуть оголошені 11 лютого 2021 року протягом дня.