Освітній проєкт #stop_sexтинг підготував порадник для вчителів про те, як почати навчальний рік під час війни


У пораднику є відповіді на такі запитання:

як учителям піклуватися про себе та напрацьовувати психологічну стійкість;

як учителям підтримувати учнів та їхніх батьків;

які є правила поведінки під час повітряної тривоги та артобстрілів, а також правила евакуації зі зруйнованого будинку;

як поводитися дітям у громадських місцях

Посібник можна завантажити за посиланням.



Просто про складне. 15 мультфільмів про доброчесність, які можна показати дітям

15 коротких мультфільмів про турботу, емпатію, чесність, справедливість, віру в себе... Я думаю про те, чим нам важливо озброїти дітей, озброїти ціннісно, щоб вони мали всередині антидот від можливих гидот, щоб всередині спрацьовував механізм розрізнення, аналізу, критичності, щоб були внутрішні маркери гуманності... Думаю, що це і наш приклад, і книги, які ми читаємо, і середовище...

В минулому році ГО "Смарт Освіта" з командою експертів зробила складний прекрасний проект - уроки доброчесності. (вони у вільному доступі).

https://nus.org.ua/articles/prosto-pro-skladne-15-multfilmiv-pro-dobrochesnist-yaki-mozhna-pokazaty-dityam/

Як провести батьківські збори під час дистанційки

Практичні поради для класних керівників

Дистанційка. Скільки вчителів скаржаться на складності та незручності навчання у форматі онлайн! Водночас немало педагогів відзначають, що завдяки цим умовам з’явилося велика кількість можливостей для проведення більш цікавих та різноманітних уроків.

А чи є переваги для проведення дистанційних батьківських зборів? Які нюанси варто враховувати напередодні спілкування з батьками школярів у форматі онлайн? Поговоримо саме про це.

З чого почати підготовку до батьківських зборів

Ефективність батьківських зборів значною мірою залежить від учителя. А саме від його організованості, майстерності вести діалог, конструктивно підходити до розв'язання поточних питань, вміння вирішувати конфліктні ситуації, а також звичці цінувати час, як свій, так й інших. Тож, щоб батьківські збори пройшли ефективно, варто структурувати підготовку відповідним чином.

Чітко сформулюйте тему на ключові питання, які необхідно розглянути з батьками

Заздалегідь визначте мету, продумайте перелік важливих запитань для обговорення, загальний регламент та очікувані результати від онлайн-зустрічі. Чим детальніше ви уявлятимете загальну структуру та блоки питань, тим більша ймовірність, що зустріч пройде дійсно продуктивно.

Оберіть найбільш зручну платформу для проведення онлайн-зустрічі

Для того, щоб можна було налаштувати зручну комунікацію, оберіть платформу, яка є для вас найбільш зручною та функціонально відповідає потребам, – Google Meet, Zoom.

Попередьте батьків про дату та час дистанційних батьківських зборів

Якнайкраще зробити це не пізніше, ніж за 3 дні до онлайн-зустрічі. Оберіть для цього вечірній час, коли більшість учасників зможуть бути не зайняті робочими справами, а отже, зможуть гарантовано бути присутніми.

Щоб оперативно донести інформацію та не витрачати власний час на індивідуальні дзвінки батькам кожного учня, скористайтеся батьківським чатом. Укажіть тему та мету зустрічі; платформу, на якій проходитиме онлайн-трансляція, а також приблизну тривалість зустрічі. Це допоможе батькам планувати свій час.

Створіть пам'ятку для учасників онлайн-конференції

Укажіть назву платформи, в якій проходитимуть батьківські збори. Зазначте, як можна приєднатися до конференції, та вкажіть ключовий функціонал, який стане у пригоді батькам для успішної комунікації з вами та іншими учасниками.

Ознайомте з правилами, яких мають дотримуватись усі батьки, що беруть участь в онлайн-трансляціях. Наприклад:

·Підключатися вчасно. Поясніть, що важливо цінити час одне одного. Зазначте, що ви заздалегідь повідомляєте про дату і час онлайн-конференції, що дозволяє наперед планувати свої справи.

·Умикати відеозв’язок. Набагато комфортніше спілкуватися, коли не лише видно прізвища присутніх, а й їхню реакцію на сказане. Адже невербальне спілкування (міміка, жести, положення очей та інше) надають більше інформації щодо дійсного ставлення до почутої інформації, ніж слова. Тож домовтеся про те, що під час онлайн-зустрічей усі учасники вмикатимуть відеозв'язок для комфортної комунікації.

·Користуватися навушниками. Те, що ви обговорюєте з батьками, не завжди потрібно знати та чути учням. Слова, вирвані з контексту чи які неправильно зрозуміли, можуть спровокувати плітки чи невірне тлумачення їхнього змісту школярами.

·Ставитись із повагою одне до одного та не перебивати. Узгодьте правила комунікації, зокрема, необхідність ставити всі додаткові уточнювальні запитання виключно у чаті. Це допоможе запобігти виникнення галасу та хаосу.

Як проводити онлайн-зустріч із батьками

Пам'ятайте про дрес-код

Хоч зустріч відбувається дистанційно, і ви ймовірніше будете вдома, варто враховувати, що від зовнішнього вигляду вчителя залежить загальна атмосфера та формат спілкування з учасниками онлайн-зустрічі.

Тож, якщо ви прагнете підкреслили офіційність заходу, оберіть діловий стиль одягу. Якщо ви хочете побудувати спілкування у неформальному форматі, то можна вдягти щось більш зручне, поставити поруч горнятко з кавою та взяти на руки улюбленого кота.

На певних платформах, наприклад Google Meet та Zoom, є корисний функціонал, що дозволяє встановлювати електронний фон (розмитий чи тематичний). Це допоможе створити потрібну атмосферу зустрічі.

Згенеруйте посилання на онлайн-зустріч та відправте його батьківський чат

Скориставшись попередньо узгодженою платформою для відеозв'язку, згенеруйте посилання для учасників онлайн-сесії. Обов’язково у день батьківських зборів нагадайте про час зустрічі.

Увійдіть в онлайн-кімнату на кілька хвилин раніше

Налаштуйте всі необхідні параметри, перевірте, чи все працює та очікуйте на учасників.

На початку зустрічі коротко озвучте регламент, ключові питання та тривалість батьківських зборів. Нагадайте про форми зворотного зв’язку, а також правила комунікації. Зазначте, що всі запитання можна поставити в чаті конференції.

Під час батьківських зборів дотримуйтесь таймінгу та передбаченого плану, давайте відповіді на запитання з чату, при необхідності прикріплюйте потрібні документи чи відправляйте посилання у чаті.

Домовтеся, що після зустрічі ключові моменти, які були вирішені під час онлайн-трансляції, будуть відправлені у батьківський чат. Якщо є потреба, ви можете вести запис зустрічі. Цей функціонал є, наприклад, у Zoom.

Ведіть протокол дистанційної зустрічі

Зафіксуйте основну інформацію, збережіть електрону версію презентації та інших матеріалів, які були підготовлені для батьків. Для того, щоб ефективно використовувати час та конструктивно підходити до розв'язання поточних питань, слідуйте пунктам чек-листа.

Як попередити форс-мажорні обставини та як діяти, якщо виникла конфліктна ситуація

Вірогідність того, що батьківські збори підуть по незапланованому сценарію, є завжди. Особливо, якщо це стосується формату проведення, до якого ані вчителі, ані батьки ще не звикли.

Технічні складності

Далеко не усі батьки з легкістю опановують платформи для онлайн-конференцій: не розуміють, де увімкнути чи вимкнути мікрофон; як користуватись онлайн-дошкою; куди написати запитання та інше.

Щоб звести до мінімуму такі ситуації, оберіть певну найбільш зручну для вас платформу, та для зв'язку з батьками використовуйте її постійно. Напередодні першої зустрічі у форматі онлайн-конференції відправте батькам коротку інструкцію, щодо функціонала обраної платформи для відеозв'язку.

Психологічні моменти

Коли бачиш школярів чи батьків перед собою у класі, фокусом їхньої уваги керувати легше. При дистанційному ж форматі спілкування варто пам'ятати про певні правила та враховувати відповідні нюанси.

·Домовтеся з батьками про заборону запису онлайн-зустрічі. У разі виникнення конфлікту, її можуть використати проти вас. Зверніть увагу учасників, що всю ключову інформацію ви дублюєте у батьківський чат, а якщо необхідність у записі все ж таки виникне, то ви її зробите, попередивши про це усіх учасників онлайн-конференції.

·Уникайте емоційних висловлювань. Якщо запис все ж таки буде зроблено без вашого відома, то відео, де ви говорите емоційно та експресивно, може потрапити в інтернет. Слова, вирвані з контексту, можуть бути неправильно розтлумачені та використані проти вас. Тож варто постійно слідкувати за тим, що і як саме ви говорите.

·Вирішуйте конфлікти. Визначте, хто з батьків є ініціатором конфлікту та що цьому передувало. Якщо конфлікт викликаний невдоволенням батьків, щодо безпосередньо ваших пропозицій, то заздалегідь доберіть вагомі аргументи на користь ваших дій. Головне – зрозуміти причину їхніх переживань та пояснити, що будь-яке питання у першу чергу має вирішуватись, зважаючи на безпосередню корисність для учнів класу.

Якщо ситуація не стосується всіх, а лише певних осіб, запропонуйте поспілкуватися окремо після проведення загальних зборів.

Якщо вирішення певного конфлікту є безпосередньою причиною батьківських зборів, то якнайкраще додатково під час онлайн-зустрічі запросити шкільного психолога.

У випадку, якщо раптом конфлікт став некерованим, можна скористатися правами створювача конференції, вимкнути звук одразу у всіх учасників та спробувати примирити сторони.

Дистанційне проведення батьківських зборів має свої нюанси, водночас надає нові можливості, які вчитель може використати з найбільшою користю!

Джерело інформації: Національна освітня платформа Всеосвіта