CPT :  Як вам вдалося ввести Всесвітній день логіки в календар ЮНЕСКО?

JYB:    14 січня 2019 року я заснував 1-й Всесвітній день логіки, організував святкування приблизно в 60 місцях по всьому світу, серед яких: Варшава, Стамбул, Санкт-Петербург, Будапешт, Калькутта, Відень, Флоренція, Париж, Вальпараїсо, Ватикан, Ріо-де-Жанейро, Перт, Ванкувер, Лісабон, Київ, Мекка, Берлін, Афіни.


Після цього, з одного боку, я опублікував докладний звіт у журналі Logica Univeralis, а з іншого — попросив важливих логіків написати листи підтримки. У квітні 2019 року я поїхав до Парижа, щоб зустрітися з послом Бразилії при ЮНЕСКО Марією Еділузою Фонтенеле Рейс, Maria Edileuza Fontenele Reis, щоб цей день був Всесвітнім днем ЮНЕСКО (я родом зі Швейцарії, але працюю в Бразилії вже декілька років).


Після схвалення бразильським урядом посол представив пропозицію під час засідання Виконавчої ради ЮНЕСКО за підтримки 17 інших країн, де вона була схвалена 17 жовтня 2019 року, а потім подала її на розгляд Генеральної асамблеї ЮНЕСКО, де вона була ухвалена одноголосно 26 листопада 2019 року. Це було найшвидше визнання міжнародного дня ЮНЕСКО. У цьому відео пані посол розповідає цю історію.


Я розробив прапор Всесвітнього дня логіки на основі прапора есперанто. Ідея Заменгофа (Zamenhof), творця есперанто, полягала в тому, щоб сприяти миру та взаєморозумінню між людьми шляхом розробки штучної універсальної мови. Це не спрацювало. Важливішим за універсальну мову є людський розум, який за своєю природою є універсальним, і це чудова причина для розвитку логіки. Прапор Есперанто – п'ятикутна зелена зірка. Зелений – колір надії. Для прапора WLD я додав синє коло навколо цієї зеленої зірки. Блакитний — колір впевненості; це гарантує, що цього разу човен не потоне.