Бібліотека

ДО ЗНАМЕННИХ ТА ПАМ'ЯТНИХ ДАТ

СПЕЦІАЛЬНІ ТА ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

АРХІТЕКТУРА

Архітектура будівель і споруд: Навчальний посібник /. З.І.Котеньова.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Желібо Є.П., Безпека життєдіяльності

БУДІВЕЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ

Карвацька Ж.К. Будівельні конструкції

БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Гасан Ю.Г., Пащенко Т.М.Будівельні матеріали

БУДІВЕЛЬНІ МАШИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ

Будівельні машини і обладнання

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК

Бухгалтерський облік

ГАЗОПОСТАЧАННЯ

Спецкурс з газопостачання

ГЕОДЕЗІЯ

Основи геодезії

ДОРОЖНІ РОБОТИ

Автомобільні дороги і дорожнє будівництво

ЕКОЛОГІЯ

Основи екології

Екологія

ЕКОНОМІКА БУДІВНИЦТВА

Еономіка будівництва Конспект лекцій

ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА

Економіка підприємства

ЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ

Економічний аналіз

ЕЛЕКТРОТЕХНІКА

Текст лекцій з дисциплін «Електротехніка» та «Електроніка в будівництві»

КРЕСЛЕННЯ. ІНЖЕНЕРНА ГРАФІКА

Інженерна графіка

МАРКЕТИНГ

Маркетинг

Основи маркетингу

МЕНЕДЖМЕНТ

Менеджмент

ОСНОВИ БІЗНЕСУ

Основи бізнесу

ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Основи підприємницької діяльності

ОСНОВИ ПРАЦІ

Основи охорони праці

ОРБК (ОСНОВИ РОЗРАХУНКУ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ)

Будівельні конструкції

ДСТУ Б В.2.6-35:2008

ОСНОВИ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ

Основи економічної теорії

ОСНОВИ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ

Основи стандартизації, метрології та управління якістю

ОСНОВИ ПСИХОЛОГІЇ

Основи психології

ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ

Основи менеджменту

ПОЛІТОЛОГІЯ

Політологія

РОЗМІЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ

Розміщення продуктивних сил

САНІТАРНО-ТЕХНІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ БУДІВЕЛЬ

Санітарно-технічне обладнання будівель

СОЦІОЛОГІЯ

Соціологія: підручник

СТАТИСТИКА

Статистика Підручник

СУЧАСНЕ ДІЛОВОДСТВО

Діденко А.Н. Сучасне діловодство

ТЕХНОЛОГІЯ БУДІВЕЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Технологія будівельного виробництва

ТЕОРІЯ МЕХАНІКИ. БУДІВЕЛЬНІ МЕХАНІЗМИ

Теоретична механіка

ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА РЕКОНСТРУКЦІЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД

Технічна експлуатація будівель і споруд

ФІЛОСОФІЯ

Філософія Підручник

ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА

Фінанси підприємств

До знаменних та пам'ятних дат СІЧЕНЬ 2023 РІК

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня 1919 року - День проголошення УКТУ ЗЛУКИ Української Народної Республики і Західноукраїнської Народної Республики. Цей день назвжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невід'ємною частиною всіх укпаїнських визвольних програм наступного періоду.Величесні жертви навчили українських патріотів всюди, куда б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну і незалежну Україну.

27 січня -132 рік від дня народження Павла Тичини (1891-1967)

Поезія Павла Тичини входить у наше життя звучанням дивовижних сонячних кларнетів, поривами вітру В Україні. Тичина - поет незвичайний, самобутній, складний поет - гучаніст, новатор. Його треба серцем відчути, розумом осягнути.Сповнене філсофського змісту, художньо довершене слово поета бринить сталлю й ніжністю. Воно утвекрджує силу народної правди, розкриває духовний світ людини. Музичною рікою, верщинним літературним здобутком називають творчість Павла Тичини - класика нашого письменства.

27 січня - Міжнародний День жертв Голокосту

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».

Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»

«Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».

Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»


27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

29 січня - пам'ять Героїв Крут

Бій під Крутами - героїчна сторінка нашої історії. 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути молоді українські патріоти - курсанти війсьвої школи ім. Б. Хмельницького, студенти Київського унівепситету та гімназисти вступили у неравний бій із 6000 більшовтцьким військом і ціною власного життя зупинили хоч на кілька днів наступ армії М.Муравйова на Київ. Бій під Крутами назавжди увійшов до історії як символ жертовності й ідеалізму.

ЛЮТИЙ 2023 рік

14 лютого - День Святого Валентина

Названо свято на честь християнського священика Валентина. Традіційним атрибутом до Дня Святого Валентина багато років залишаються листівки у вигляді сердець -- так звані "валентинки." Особливу популярність набувають плюшеві ведмедики у виглядй іграшок, зображення на листівках. Нерідко можно зустріти зображення Купідона - хлопчика з луком і стрілами. Головний колір Дня Святого Валентина -- червоний або рожевий.

ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ

Державний Герб - це символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу. Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою 19 Лютого 1992 року.

Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій теріторіїї з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг.Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої теріторіїї. Це трагедія кожної людини, кожного українця, осмислити, пережити та запобігти в майбутьому- це завдання для громадського суспільства.

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

День пам'яті Небесної Сотні визначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президнта України. В цей день ми вшануємо пам'ять тих, хто за наше щасливе "європейстке майбутнє", віддав найдорожяе - життя. Їх назвали Небесною Сотнею- українців, які загинули в Київі нв Майдані. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Небесна Сотня - це наш біль і наша гордість, це сльози нашої нації і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас, за те, що перевернули свідомість українців, змусивши їж боотися і добиватися.

21 ЛЮТОГО - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

Мова - це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, свого самобутньої культури немає народу. Мова - найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіту з покління в покоління, про культурне розмаіття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. В Україні рідній мові присвячено свято - День української письменності та мови. Згідно з ястатею 10 Конституції України "Державною мовою в Україні є українська мова."

25 лютого - 152 рік від дня народження Лесі Українки (1871-1933) - української поетеси

Презія Лесі Українки - невід'ємна частина золотого фонду світової літератури. Ії ліричні вірші дивовижної глибини і сили, драматичні поеми, пройняті вірою в духовну велич людини і світле майбутне людства, епичні поеми, нанхнені палким революційним вогнем всепереможною любов'ю до Батьківщини, належать до найвищих здобутків української поезії. Вона прожила недовгий вік, але це було прекрасне життя людини, що весь свій хист, кожну хвилинку свідомого існування віддала народові в боротьбі за його соціальне і національне визволення.

БЕРЕЗЕНЬ 2023 РОКУ

8 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ

Міжнародний жіночий день - день солідарності всіх жінок у боротьбі за нові політичнй, економічні і соціальні права. Ідея Міжнародного жіночого дня запроновала Клара Цеткин (Соціал-демократична партія Німетчини). В цей день жінки всіх континентів, розділені національними кордонами, мовними, культурними, економічними і політичними відміностями мають можливість зібратися разом і згадати про традиції, а також боротьба за рівність, справедливість, мир і розвиток, 8 березня вже давно стало символом краси, ніжності, жіночності й весни.

9 БЕРЕЗНЯ - 209 РОКІВ ВІД НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКО (1814-1861) - "ДОЛЯ ОСЯЯНА ТАЛАНТОМ"

Тарас Шевченко в своїй творчості відобразив саме ті думки і настрої, які наважливими в житті українців його часу. Про те, що його творчість знайшла відгук у серцях людей, свідчить те, що в другій половині х1х -на початку хх століття чи не єдиною книюкою в більшості сільських хат України був "Кобзар", вірші з нього вчили на пам'ять, за ним вчились читати. В історичному розвитку України Тарас Шевченко - яіище незвичайне своїм мисцем у літературі, мистецтві, культурі. Походження, становище відомого Шевченка - виняткове явище також у світовій літературі. 1167 пам'ятникіів Т Шевченку встановлено у мирі. 99 - у 44 закордоних країнах і 1068 в Україні.

21 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНИЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

Поезія - це загущенність думки і почуття... Іван Франко назвав поезію "кристалізацією" життя. Ліна Костенко пише "Поезія - це завжди неповторність, якийсь бесмертний дотик до души..." Поезія була і залишається найважливишою частиною сучасного мистецтва. Поезія допомогає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє богатство.

22 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНИЙ ДЕНЬ ВОДИ

Вода - колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот - рослин, тварин, а також людей. Хоча понад 70 % поверхні Землі вкрито водою, тілько 3% цієї води є прісними. В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованісті громадкості стосовно важливості збереження та освоєнню водних ресурсів. Мета цієї роботи - привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та ії раціонального використання.

27 БЕРЕЗНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕАТРУ

Міжнародний день театру - професійно свято акторів, режисерів, сценарістів, постановщиків і інших. Творці театрального мистецтва сроє професійне свято за традицією відзначають на сцені. Актори у всьому світі дають свої найкращі спектаклі. У деяких країнах у цей день нагороджують відзнаками найкращих акторів року. Крім виступів у театру влаштовують яскраві фестивалі, карнавали, концерти. В Україні також проводяться різні заходи на честь Всесвітнього Дня театру.

КВІТЕНЬ 2023 РІК

7 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНИЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

Головна мета свята - звернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань. Мета ВООЗ якогомога більше залучити людей до питання пропаганди здоровому способу життя. За статистикою половина людей на планеті не має можливості отримувати медичні послуги. Ще близько 100 млн. людей опинилися за межою бідності через те, що витрати на лікування були завеликі. Проблема високих витрат та обмеженного доступу до послуг охорони здоров'я вважається однією з найважливих проблем у світі. Саме їх виконання ф є основною метою ВООЗ,а один из засобів боротьби - Всесітний День здоров'я.

12 квітня - Всесвітний день авіації і космонавтики 62 рік від дня польоту людини в космос (1961)

12 квітня в Укрвїні відзначається як "День працівників ракетно-космічної галузі Укпвїни". 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітао=льний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тримав 108 хвилин. До цього моменту були запуски у космос штучних супутників, але в цей день людина вперше покорила космос. Це стало гігантським проривом в історіїї космонавтики і сьлгодні в космосі вже тисячі супутників, космічні апарати здійснували посадки на Місяць і Венеру, почалося активне вивченя Сонячної системи. Перший політ людини був найважчою і найнебезпечнішою подією.

18 квітня - Міжнародний День пам'яток і визначних місць

В Україні цей день називається "День пам'яток історії та культури". Завдання цього свята - ще раз нагадати світовому суспільству про рознаманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, ії вразливість та необхідність збереження для майбутніїїх поколінь. Девізом Міжнародного Дня стали слова " Збережемо нащу історичну Батьківщину. Згідно до Закону " Про охорону культурної спадщини", котрий регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою ії збереження, захисту в інтересах нинешнього і майбутніх поклінь.

23 квітня - Всесвітний День книги і авторського права

Що року, 23 квітня у всьому світі проводять святкування, мета яких - визнання чарівну силу книг, що є зв'яєком між минулим і майбутним, мостом між поколіннями і культурами. На це свято запрошують продавців книг, видавничі компаніїї, проводять правтичні семінари длч молоді з типографії, флюстрування, енигопереплетення, книгодрукування, а також проводять виставки та книжкові ярмарки. Книги є найважливишим засобом поширення знань та найнадійнишем способом їхнього зберфнання. Свято - як спосіб висловити шану авторам і книгам.

26 квітня - 37 років Чорнобильської трагедії " Мужність і біль Чорнобиля"

Аварію на Чорнобильські АЕС називають найбільшою техногнною катастрофою в історії мирного атома. 26 квітня 1986 року на Четвертому енергоблоці АЕС в результаті серії теплових вибухів був повністю зруйнований реактор. Значна кулькість радиоактивних речовин потрапила в навколишне середоаище. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих та постраждалих від ії наслідків людей, так і за економічними збитками. Із кожної трагедіїї людство повино винести урок на майбутнє, або ніколи більше не зміг повторитися "Чорнобиль"

ТРАВЕНЬ 2023 РОКУ

8 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Україна відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення вже восьмий рік поспіль.

У березні 2015 року указом президента встановлено нову дату “з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму…”.

З 2014 року символом Дня пам’яті та примирення є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Офіційним гаслом 8-9 травня завжди була фраза – 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо. Проте у зв’язку з повномасштабною війною на території України у 2022 році гасло пам’ятних днів вирішили змінити. Відтепер воно звучатиме як Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!


9 травня - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

День Перемоги над нацизмом у Другій світової війні встановлений відповідно до Закону "Про увічнення Перемого над нацизмом у Другій світової війні (1939-1945 роки).Друга світова війна стала найбільш кривавою в істрії людства. Україна вшвновує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом. Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Ця пам'ять робить нас сільнішими. Вона - запорука того, що в майбутньому подібна трагедім не должна повторитися. Україна зробила значний внесок у Перемогу над нацизмом. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян йнших національностей упродовж (1939-1945 роки).

ДЕНЬ МАТЕРІ

День матері - міжнародне свято на честь матері, а також материнства, материнських зв'язків та впливу матерів у суспильство. Згідно з Указом Президента України "Про День матері"- відзначають його щороку у другу неділю травня. Незважаючі на різні традиції святкування, у всіх країнах в цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку. День матері - одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй души единий і неповторний образ своєї матері, яка все зрозуміжє, пробачить, пожаліє і буде сильно любити, незважаючи ні на що. Найважливіше в цей день увага і щира подяка матері за життя.

18 ТРАВНІЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаіморозуміння, співробітництва й миру між народами. Музеї - це ті иісця, де можна зустрітися з минулим, пбачити сьлгодення та зазірнути в майбутнє. Саме тут ми знайомимося із важливими історичними подіями і постатями, дізнаємося більше про свій край, свій гарод, гортаємо важливі сторінки історії.Кожна держава має свої культурні корені, зібрані в музеях і виставочних залах. Україна володіє безценними музейними колекціями- архіологічними, історичними і худлжними.

20 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

День вишиванки і культури- міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції, створення та носіння егтичного вишитого українського одягу. Ідея свята е збереження українських цінностей та популяризація серед молоді та населення. Протягом усієї історії заходу з інициативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, конкурси, вечорниці, ярмарки. Одягнути вишиванку - така дія має глибокий контекст,адже йдеться про вираження своєї національної та громадської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.

24 ТРАВНЯ - ДЕНЬ СЛАВЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І КУЛЬТУРИ

Щороку 24 травня всі славянські країни вшановують пам'ять святих Кирила і Мифодія - творців славянської писемності. Видатні Кирило і Мифодій дали поштовх для розвитку східнославянської писемності, перекладаючи церковнославянською мовою богослужебні книги і Євангіліе, відкриваючи при церквах школи. Вони також упорядкували слав'янський алфавит, заклали основу для подальшого удосконання кирилиці, якою як національним алфавитом сьогодні користуються понад 250 млн. людей. Лише любов до вдасної історії, примноження культурної спадщини свого народу є основами морального та духовного розвитку суспільства.

ЧЕРВЕНЬ 2022 РІК

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючі свою державність та розвивати власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення приоритетності їх інтересів над ітересами дорослих, мають стати філософією нашого життя. Захист прав та інтересів дитини є одним з найважливіших завдань гідності, відображають рівень гуманності й цілівізованості суспільства. У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей: конкурси, виставки та пізнавальні заходи. День захисту дітей - це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб рости щасливими і в майбутньому були хорошими громадянами всоєї країни.

5 червня - Всесвітний день охорони довкілля

Всесвітний день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світовоє громадськості до проблем довкілля,а також політичний інтерес і відповідні дії. ясвяткування цого дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питанні охрони довкілля дає народам сівітк дає мжливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, щоб у всіх країн і народів було більше беспечне і благополучне муйбутнє. В Україні свято включає у себе: прес-конференції, майстри-класи, екологічну виставку, покази екологічних фільмів.

27 ЧЕРВНЯ - ДЕНЬ МОЛОДІ

Молоді люди - майбутнє держави. Молодь виконує в суспільстві важливу функцію зміни поколінь Бере безпосерню участь у перетворенні всіх сфер життедіяльності соціуму. Всесвітний день молоді - міжнародне свято молодих людей. Однією з основних целей е боротьба за мир - не раз на з'іздах організації піднімали питання про запобігання нових кровополітних воєн. У цей день для молоді проводяться разноманітні заходи - фестивалі, з'їзди, конференції, на яких можно знайти друзів із разних кутчків планети, об'єднаних однією метою.Серед багатьох свят, які відзначають всі країни світу - воно особливе та унікальне, бо саме такою є молодість. Це неповторна та відповідальна пора, коли молода людина починає самостійне життя, ухвалює перші власні ріщення.

28 ЧЕРВНЯ - 26 РОКІВ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Основний Закон Держави України був ухвалений 28 червня 1996 року. День Коеституції - не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Права і свобди людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованність діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забеспечення прав і свобод людини є головним обов'яззок держави. Носієм суверенитету і единим джерелом вдади в Україні є народ. Державними символами України є : Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн України. Державною мовою є українська мова. Держава забеспечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіїх сферах суспільного життя на всій території України.

ЛИПЕНЬ 2022 РІК

1 ЛИПНЯ - ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ

В Україні налічується близько тисяч пам'яток архітектури, 46 великих історичних культурних запавідників і близько 1000 об'ктів паркового мистецтва.Найбйльшу кулькість пам'ятників архітектури можно знайти у Львові. В місті збережено близько 2,5 тисяч пам'яток історіїї та архітектури. В Київі - Андріївська церква, християнський православний храм, побудованний в 1754 році в стилі бароко, в честь апостола Андрія Первозвпанного, Він був побудований за проєктом архітектора Б. Ростреллі на Андріівській горі, Мар'їнський палац та інші, оперний театр в Одесі та багато інших памятників архітектури.

7 ЛИПНЯ - 101 -РІЧНИЙ (1921-2001) ЮВІЛЕЙ МЕЦЕНАТА ПЕТРА ЯЦИКА

Петро Яцик - видатний український меценат, ліги українських меценатів та громадський діяч, чиє ім'я належить нашій національної історії. Його біографія - яскравий приклад служіння українські ідеї та патриотичного добротворення. Канадський підприємиць, українського походження , меценат і філантроп, відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Западі та в Україні. Петро Яцик - Зсновник Міжнародного благодійного фонду " Ліга меценатів", був його почесним президентом. Заснлвник Міжнародного конкурсу знавців української мови, меценатом якого був пан Петро, надало його ім'я.

21 ЛИПНЯ - 116 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕНИ ТЕЛІГИ (1906-1942)

Олена Теліга - українська плетесса, літературний критик. Поетична спадщина Олени Теліги ількісно невелика, відомо всього 38 віршів. Але за змістом вона має неперевершену вартість. У ній прзвучав ії неповторнмй голос, притамана ії творческій особливості, яку літературознавці визначили, як "пасіонарність любовної лірики". Особливість лірики Олени Теліги є також ії здатність передбачення. У вірші "Поворот" вона передбачила навіть у деталях поворот на рідну землю, а у вірші " Лист" передбачила свій трагічний кінець.У лютому 1942 році була розстріляна разом со своим чоловіком у Бабиному Яру. Іменем О. Теліги названі вулиці більш ніж у 30-ти населених пунктах, а також у м. Кропивницький.


СЕРПЕНЬ 2022 РОКУ

14 СЕРПНЯ - ДЕНЬ БУДІВЕЛЬНИКА УКРАЇНИ

Професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалов України.З розвитком нових технологій, робота будівельників стає все більш ефетивніше, проте це все одно залишається одним із нацьільш трудомістких занять. Всі знають, що хороші будівники завжди високо цінувалися. Високий професіоналізм будівельника - це запорука всокої якості вробничих нині робіт. Бдівельники не тільки зводять нові будівельні обєкти, але ще і реконструірують, відновляють старі. Професфйне свято вфдзначпють- будівельники, муляри, тесли, архітектори та проектуапльники, всі працівники будівельної галузі і ветерани. Традійійно до цього дня здаються нові об'єкти. В цей день проходять урочисті зустрічі будівельників з врученням держв=авних нагород кращих з них.

23 СЕРПНЯ - ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

На вшануівання багатовіковї історії українськьгь державотворення, державної символики незалежной України та з метою виховання поваги громадян до державних символів Указом Президента від 23 снрпня 2004 року встановлено - День Державного Прапора України, який відзначають щорічно 23 серпрня. На честь свята відбувається здійснення еомплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційно церемонії піднаиття Державного Прапора україни в Київі, обласних та районих, центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки і культури, представників міжнародних, громадських, політичних партій.

24 СЕРПНЯ - 31 РІК НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь втілилася в життя. Ми стали вільними та незалежною Україною! Здавна українці боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішния опором та внутрішниіми невзгодами. У боротьбі народилася і загортувалася елина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекраснй країні!З нагоди 30-ряччя Дня незалежності в Україні, відповідно до Указу, проводитимуть тематичні наукові конференції та круглі столи, а також медійнй заходи та виставки. До круглої дати мають випустити ювілейну монету й тематичну поштову марку і конверт. Церемонії покладення квітів до пам'ятників і пам'ятних знаків борцям за незалежність України та військовим.

27 СЕРПНЯ - 166 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ФРАНКА (1856-1916)

Іван Франко - видатний український поет, прозаїк, драматург, видавець, громадський і політичний діяч. Упродовж своєї плнад 40- літньої творчості. Іван Франко працював як орігінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач. Усього за життя Іван Франко окремими книгами і брощюрами було понад 220 видань, у тому числі понад 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів. Він був одним із перших професійних українських письменників, заробляв на життя літературною працею. На честь Івана Франка заснована Міжнародна премія І. Франка 2015 році. На вшанування І. Франка названи вулиці та площі у багатьох містах України, музеї.. м. Станіслав було перейменовано в Івано-Франківськ.

ВЕРЕСЕНЬ 2022 РОКУ

11 Вересня - День працівників нафтової, газової та нефтепереробної промисловості України

Свято День нафтовика і газовика, а також працівників нафтопереробної промисловості в Україні відзначають у другу неділю вересня. Дата заснована в 1993 році. Традиційні урочисті заходи проводяться по всій галузі.

Професійне свято працівників нафтогазового комплексу і паливної промисловості традиційно відзначається не тільки в Україні. Його святкують в Білорусі, Вірменії, Казахстані та Росії, там воно припадає на першу неділю вересня. У Туркменістані в другу суботу вересня і 14 грудня, в Азербайджані 20 вересня.

22 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

Це свято вшанування подвигу партизанів, підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році. Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанести пепоправні втрати боєздатності противника та наблизити День Перемоги над фошистами. Перші загони партизанів з'явились в Україні восени 1941 року під Черніговим та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише в кінці 1942 року.Супротив мирного населення окупаційному режиму був нещадниц терор, масові вбтвства. геноцид єврейського нпседення. вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

21 ВЕРЕСНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

В сучасному світі мир - це найбільша ціність та мрія. У цей день ООН - закликає всі країни зупинити військові дфї. Тільки мирні переговори та вирішення наявних прблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно дати вдчутні результати і користь для всього людства. ООН -використовує святкування Дня миру для повернення уваги до своєї різностороцьої роботи на піжпроимку миру ф для того, щоб спонукати окремих люднй, громади усієї планети для осмислення проблеми миру та обміну інформацією, а також практическим досвітом діяльності що до його досягнення. В Україні День миру встановлено Указом Президента України- відзначається щорічно - 21 вересня.

30 ВЕРЕСНЯ - ВСЕСВІТНИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

У цей день вітання з професійним святом приймають бібліотекарі - провідники у світ знань, казок, подлрожей, фантастики, наукових відкритій. Ім відомі секрети класификації книг,складання бібліографічних довідників та каталога. Сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, доступ до фонду, крім цього, відкриває електроння ресурси для читачів. У бібліотеці можуть працювати в Інтернет-мережі, а також доступ до WI- FI. НЕзважаючи на швідкісний інтернет, що забеспечує доступ до різних джерел інформації, читачі звертаються до друкованих книжок, знаходячі відповіді на свої запитання.

ЖОВТЕНЬ 2022 ГОДА

1 ЖОВТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Цей день - не лише можливість нагадати всім про людський обов'язок бути турботливими і милосердними до ннайважливішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв'язку поколінь. Мінародний день людей похилого віку покликаний висловити особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки, звернути увагу суспільства та проблеми постарйння населення. Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалдів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повога до людей, які своєю багаторічною працею заслуговуть на глибоку повагу нащадків.

14 ЖОВТНЯ -ДЕНЬ ПОКРОВИ, КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

Це свято вважається одним із найбільше шановних свят в Україні. З святом Покрови співпадає святкування Дня українського казацтва. Образ казака неознаразово постає на сторінках, в українські культурі - це воїн, озброєний захісник Вітчизни, щоб боронить віру, гідність та звичаї усьго нашого народу. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу. День захісника Вітчизни - свято мужності і патриотизму, свято добра і історії. Це свято Укравїни. Славну кагорту мільонів героїв, загиблих у різні часи за Соборність та волю України, вже у 21 столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тясячі наших земляків, які загинули за час повномасшабного російського вторгення.

28 ЖОВТНЯ - ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ У ДРУГІ СВІТОВІ ВІЙНІ (1941-1945)

Минуло вже 77 років з того пнрнможного дня. Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можно виміряти глибину та гіркоту цього дня. Український народ завжди пам'ятатеме тих, хто пройшов важними дорогами війни, виконав священий обов'язок - мужньо захищав від загарбників свій рідний край. Ми вдячні тим, хто у нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував ії від поневолення, створив пепедумови для того, щоб жити у власній , незалежній Укрпїнські дкржаві. Цей світлий і відночас сумний день дуже важливий для всіх тих, хто визволяв Україну.

День автомобіліста і дорожника

День автомобіліста і дорожники - професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства України. Відзначається щорічно в останню неділю жовтня.

Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом. Це офіційне свято всіх працівників дорожньо транспортної галузі в цілому. Традиційні заходи проходять в середовищі автотранспортних підприємств, керівництвом організовуються концерти і банкети, вітають всіх, проводять нагородження і заохочення найбільш успішних працівників. В 2022 році День автомобіліста припадає на 30 жовтня.

ЛИСТОПАД 2022 РІК

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада свято - День украхїнської письменності і мови. Народна мудрість стверджує, скільки разів ти людина. Без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. З єдністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику цінність рядного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Знання рідної мови, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну і українців.

16 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Відзначається з 1995 року, ухвалено Декларацію принципів терпимості. В ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від іхнього віросподівання, етнічної незалежності чи кольору шкіри. Толерантність - це єдність у різноманітті. Толерантность - повага , сприйняття та розуміння багатого різноманиття культур нашого світу, форм самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Це повага або визнання рівності інших і відмова від домінування і насильства.

17 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТІВ

Студенство - незвичайні люди. Лише студенти з різних куточків світу чудово знайдуть спільну мову, незважаючі на жодні мовні бар'єри. Особливо, коли йдеться про святкування дня солідарності, активності та єдності усіх, хто підгризає граніт науки - Міжнародного дня студентів. Традиції святкування зводяться до того, аби відзначити цей день веселіше, активніше й "щоб прийдешні покоління знали, як потрібно святкувати"! Укпаїнські ж студенти мають сваї забубони й приколи не лише під це "персональне" свято.

21 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Свято на честь початку цього дня двух революцій: Помаранчевої /2004/ та Революції гідності /2013/. Цього дня, вшановувається патриотизм і мужність громадян, які восени 2004 року і восени - взимку 2014 року захистили національні інтереси української держави та ії європейський вибір, 21 листопада шанують пам'ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України. Революція гідності призвела до численних людських жертв. Незабаром Рсія відкрито виявила агресію проти України, анексувавши Крим і прочавши війну на Донбасі.

28 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

День пам'яті жертв голодоморів щорічно візначається в Україні в четверту суботу листопада. У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923 р., 1932-1933 р. 1946-1947 р. Наймасштабільшим був Голодомор 1932-1933 років- геноцид українського народу, який здійснювався радянської=ю владою. Міжнародна акція "Запали свічку памєяті", аби вшанувати пам'ять про мілійони замучених голодом українців. Кіровоградщина також пережила голод 1932-1933 років, коли ламались долі, і сила, і воля. Сучасник і нащадок повинен знати про це, аби подібне не повторилося в історіїї нашого народу.

ГРУДЕНЬ 2022 рік

1 ГРУДНЯ - ВСЕСВІТНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

Головна мета всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Всесвітний день боротьби зі СНіДом - важлива нагода для поінфрмованності молоді, населення про проблему ВІЛ/СНІД, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності, дотримання здорового способу життя. За данними Всесвітньої організаціїї здоров'я у світі з ВІЛ - інфекцією живе близько 37 млн. людей, серед них яких 19,5 млн.. отримають антирепровірусне лікування. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За інформацією Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНіД близько 244000 українців мають ВІЛ, з них 100000 не знають про свою хворобу.



6 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Бути військовослужбовцем Збройних Сил України нелегко, адже саме на їх плечах лежить найбільший тягар відповідальності за долю української держави та захист ії тероторіальної цілосності. Вони першими стають на шляху ворога, рішуче зупиняють його агресивні наміри та виборнюють для нашої держави свободу. Десятки тисяч українських воїнів продовжують виконувати складні завдання на військовому фронті. У цей день ми склоняємо голови перед пам'яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Іх подвиг житиме вічно Український народ висловлює вдячність за відвагу, мужність та героїзм усьому особовому складу та ветеранам Збройних Сил України.

14 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС

Лише завдяки самопожертвы ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. До ліквідації наслідків аварії було залучено тисячі фахівців різних професій. Отримаючи великі дози радіації - інженери, будівельники, енергетики, водії, військові, лікарі зупинили невидимого ворога. Ліквідатори Чорнобильсткої катастрофи - приклад самопожертви та самовідданості. Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто віддав біду від ротйдешних поколінь, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслудкив Чорнобильської катастрофи.

ЗВИЧАЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Повсякдення життя українського народу, а також святування часто супроводжуэться цікавими звичаями, які пройшли через століття. Гості країни мають можливість поринути в світ української культури, взяти участь у святкуванні свят: Різдва, Масляної Великодня , Івана Купала, Обрядом весілля, слухати клдядки, дегустація смачної їжі, як кутя, паска. РІЗДВО. Під час різдвяних свят в Україні, співають колядки, Діти виконують різдвяні пвсні йдучи від хати до хати і бажають господарям миру і здоров'я. ВЕЛИКДЕНЬ. Головне православне свято. В ніч перед Великоднем, всі ідуть до церкви..Люди приносять різноманітні страви і коли повертаються додому, Наступає пора перервати піст та насолодитися смаколиками. ВЕСІЛЬНІ ТРАДИЦІЇ. Сім'я має велике значення для українців.Весілні церемонії починаються з обряду сватання - наречений посилає старших, шановних людей, які пропонують батькам нареченої ії дочку заміж. У день весілля наречений заходить у будинок нареченої, щоб забрати ії до церкви. Святкування продовдовжується в будинку чоловіка.