новини

27 липня 2022р. на базі Центру дитячої та юнацької творчості представниками відділу зв'язків з громадськістю управління патрульної поліції Житомирської області спільно з представниками БФ "Рокада" було проведено захід для дітей, на якому вони знайомилися з роботою патрульної поліції та з правилами дорожнього руху!!!

З 18 по 30 травня 2022 року з нагоди Дня Європи було проведено обласний челендж "Рослинні символи країн Європи"!🌺🌍

Мета челенджу:

  • поглибити ти ситематизувати знання здобувачів освіти про країни Європи;

  • розвивати творчі здібності;

  • виховувати почуття гордості за свою країну - Україну;

  • формувати національну свідомість, відчуття належності до рідної землі, народу.

Вихованець гуртка "Фотонатуралісти", Куліш Андрій (керівник - Катерина Володимирівна Костюшко), представив чудовий відеоролик, в якому він висвітлив червоний мак, як рослину, що символізує красу і молодість нашої прекрасної країни!

ПОСІВ I МІСЦЕ!😃 Щиро вітаємо переможця!!!

Працівники Центру дитячої та юнацької творчості вітають Коростенську громаду з Новим 2022 Роком!!!

З 16 по 19 грудня 2021 року проводився Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв "Новорічні дива"!!!

Вихованці гуртків "Хореографії" та "Social dance, акробатичне мистецтво" Комунальної установи "Центр дитячої та юнацької творчості" Коростенської міської ради (керівники: Кузьміна Лариса Володимирівна та Ягодка Дар'я Олегівна) взяли участь у конкурсі та ЗАЙНЯЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ:

Учасники колективу "Мавки" представляли змішану вікову категорію в стилі "Народний танець" (жанрова номінація "Хореографія") - лауреат 3 премії;

Ягодка Дар'я Олегівна представляла вікову категорію студентів середніх та вищих навчальних закладів у стилі "Сучасний танець" (жанрова номінація "Хореографія") - лауреат 2 премії!!!

Вихованка гуртка "Вокальний" (керівник: Терещук Олександра Вікторівна) Гаспарян Каріна Каренівна, учениця 10 класу ЗОШ №1 з номером в номінації "Вокал" (акапельний спів) зайняла 2 місце!!!

ВІТАЄМО всіх учасників з великими досягненнями!!!

Колектив Комунальної установи "Центр дитячої та юнацької творчості" Коростенської міської ради щиро вітає всіх з Днем Збройних Сил України!!!

Міцного здоров'я, сил, наснаги та непохитної витримки!!!

Ви наші ГЕРОЇ!!!


5 листопада 2021 року у режимі онлайн відбувся круглий стіл до Дня ООН за темою: «Безпечний Освітній простір: концептуальні основи, інструменти, психологічні та управлінські аспекти в умовах новоствореної територіальної громади».

Ініціаторами заходу став КУ «Центр ДЮТ» за підтримки Коростенської міської ради (представник Наталія Чижевська - заступниця міського голови) та партнерів: КУ «Коростенський центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР (директор - Світлана Черняєва), КУ «Коростенський інклюзивно-ресурсний центр» КМР (директор - Тетяна Василенко). Модератором круглого столу була - Тетяна Кереселідзе, директорка КУ «Центр дитячої та юнацької творчості» КМР.

Спікерами заходу стали:

Олена Остапчук - гендерна експертка ЖОМГО "Паритет", кандидат педагогічних наук, викладачка кафедри соціальних технологій ЖДУ ім. І.Франка;

Світлана Коляденко - кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедрою соціальних технологій, директорка СССМ ЖДУ;

Олександр Дзига - радник міського голови;

Наталія Хмель - магістерка психології, соціальний педагог, магістерка медіації та менеджменту конфліктів, тренерка, фасилітаторка;

Андрій Сочинський - директор ГО «Інститут Креативних Інновацій».

Доповідачами були:

Галина Корсун - психологиня НВК-12;

Ніна Нартишева - практичний психолог Коростенського інклюзивно-ресурсного центру.

До участі в Круглому столі долучилися учнівське самоврядування КУ «Центр ДЮТ» КМР актив-група «Лідери», та представники учнівського самоврядування шкіл територіальної громади.

В процесі обговорення основної теми Круглого столу були висвітлені такі питання:

- «Гендерний аудит безпеки території як інструмент врахування потреб різних груп населення у громаді»,

- «Безпечний інтернет в освітньому просторі громади»,

- «Безпечний освітній простір. Виклики сучасності в умовах ОТГ»,

- «Комунікація, медіація, побудова порозуміння в громаді».

- «Неформальна освіта, як психолого-педагогічний інструмент розвитку безпечної громади».

Підняті питання були не лише актуальними та відгукнулися інтересом в учасників круглого столу, а головним чином, висвітлили можливі ризики та шляхи їх вирішення, покликані до подальшого обговорення в освітніх закладах та всієї громади в цілому.

21 жовтня 2021 року відбулася VII Обласна виставка-конкурс "Осінні фантазії"!!! Вихованка гуртка "Флористика" Центру дитячої та юнацької творчості, учениця 7-Б класу Коростенської міської гімназії, Зоріна Тетяна зайняла 2 місце у номінації "Ошибана та колажі із природного матеріалу" та вихованка гуртка "Соломка", учениця 4-А класу Коростенського міського ліцею №11, Талах Амеліна зайняла 2 місце в номінації "Вироби з соломки та лози"!!!

А також вихованець гуртка "Юні митці", учень 9 класу Кожухівського ліцею, Свідерський Данило, виборов 3 місце в номінації "Художня обробка деревини"!!!

Вихованці і працівники Центру дитячої та юнацької творчості Коростенської міської ради вшановують пам'ять полеглих та вітають зі Святом Захисників та Захисниць України!

За багаторічною традицією, перед святом Покрови в Коростені проходив щорічний дитячий конкурс «Література свіжого повітря» в рамках Всеукраїнського літературно-мистецького свята "Просто на Покрову". Зустріч юних і зрілих талантів відбулася у дитячо-юнацькому розвивально-розважальному комплексі «Шалена PANDA» (парк культури і відпочинку "Древлянський"). Присутніх на святі привітали секретар міської ради Олександр Олексійчук, засновник фестивалю, письменник Віктор Васильчук, керівник Центру позашкільної освіти м.Коростеня Тетяна Кереселідзе. За підсумками читань, лауреати конкурсу отримали купу позитивних емоцій, відзнаки та подарунки.

Дитячо-юнацький розважально-розвивальний комплекс «Шалена PANDA» запрошує всіх 12 жовтня 2021 р. на «КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ» та інші веселощі, присвячені святу 14 жовтня та закриттю літнього сезону «Шалена PANDA»!!!

Ми підготували для вас цікавий квест, веселі розваги та рухливі ігри, танцювальні розминки та естафети, а також подарунки для активних учасників!!!

Будемо стрибати, грати, танцювати та ласувати стародавньою стравою козаків – справжнім козацьким КУЛІШОМ!!!

Свято відбудеться на базі дитячо-юнацького розважально-розвивального комплексу «Шалена PANDA» (парк Древлянський»).

Початок о 14:00 год!

Чекаємо на ВАС!!!


Вересень для Центру ДЮТ дуже насичений та важливий!!!

Хоча місяць і наповнений професійними святами - Днем Позашкілля та Днем працівників освіти, все ж головним Святом для Нас є 29 вересня - День створення єдиного Центру, шляхом реорганізації в 2014 році!!!! А отже Нам сьогодні - 7 років!!!!!

Ці роки не були простими, але точно були насиченими та цікавими, Ми розвиваємося, стаємо справжніми професіоналами своєї справи, здобуваємо перемоги та створюємо новий простір для дітей та молоді нашої громади!!!!!

Кожен день особливо насичений: обласні семінари, Семінари, виступи, ремонти... Проте Ми наше свято обов'язково відзначаємо з друзями, вихованцями, їх батьками та усіма, хто в нас вірить і підтримує!!!!!

Мій дорогий колектив, ВІТАЮ НАС з нашим Днем!!!! Майбутнє за нами, адже такого рівня ентузіазму та любові до справи, яку ми робимо не зупинити!!!!!

Тетяна КЕРЕСЕЛІДЗЕ

1 -й Фестиваль вуличного кіно завітав до нас в одинадцятий день вересня. Нове і цікаве дійство відбулося в Древлянському парку міста Коростень. Три локації для перегляду кіно всіх можливих форматів і жанрів приймали поціновувачів кіномистецтва впродовж 7 годин поспіль.

"Шалена PANDA" приймала найменших глядачів в першій половині програми.

Атмосферу кіно вдалося створити неймовірно цікаву і інтигуючу!

Керівники гуртків, вихованці, випускники та адміністрація Центру дитячої та юнацької творчості Коростенської МТГ щиро вітає всіх з Днем Незалежності!!!

Адміністрація Центру дитячої та юнацької творчості від щирого серця вітає всіх з Днем Вишиванки!!!

16 квітня гуртківці Центру позашкільної освіти приймали участь в обласному онлайн конкурсі "Великодні писанки". Шестеро учасників в трьох вікових категоріях в номінаціях "Писанки" та "Мальованки" виконували завдання творчого конкурсу перед веб-камерами.
Маємо такі результати участі вихованців гуртка "Українське писанкарство" (керівник Ірина Мостович) Центру позашкільної освіти:

Вигівська Маргарита стала абсолютним переможцем у віковій категорії 6 - 10 років у номінації "Писанки".

Комарова Наталія зайняла 3 місце у віковій категорії 11-14 років, номінація "Писанки".

Гуменюк Анастасія зайняла 1 місце у віковій категорії 15-18 років, номінація "Писанки".

Ткаченко Дарина зайняла 1 місце у віковій категорії 11-14 років, номінація "Мальованки".

Вихованка гуртка "Малювання" (керівник Лілія Закусило) Бовсунівська Тінатін зайняла 3 місце віковій категорії 6-10 років, номінація "Мальованки").

Вітаємо!!!!

Разом із керівником гуртка Українське писанкарство Іриною Мостович піднімаємо собі настрій, створюючи ось таку красу!!!

Не відпочиваємо. Гурток «Естрадний спів» вивчав пісню «Школа». Наступний етап, працюємо над рухами.

Творчість, в першу чергу, має приносити радість і задоволення. Тому на занятті з образотворчого мистецтва керівник гуртка Лілія Закусило практикує індивідуальні завдання за зразком. Адже завжди треба керуватись вподобаннями дитити до певних сюжетів на малюнках, щоб процес навчання був цікавіший.

На занятті гуртка вихованці Студії "Пізнайко" виготовляли квіти-пухнастики !!!

До Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Ось такі різноманітні подарунки виготовляли сьогодні вихованці гуртка "Студія народної творчості" разом з керівником Іриною Мостович до прекрасного весняного свята 8 березня.

На базі Центру команда "PANDA", під керівництвом Сніжани Галонза-Михайлової та Катерини Костюшко, почала готуватися до конкурсу-виступу екологічних агіт-бригад "Земля -наш спільний дім". В зв'язку з карантином, продовжуємо роботу дистанційно.

Вихованці гуртка "Флористика", разом з керівником Валентиною Бахуринською, з особливим піднесенням виготовляли об'ємні букети з гофрованого паперу на свято 8 Березня.

Байлотерапію* для наших друзів цього разу проводили Дар'я Ягодка і Лариса Кузьміна. Наші керівники гуртків проводили ритміку рук, ніг, вчили разом з вихованцями перші кроки повільного вальсу, для розвитку і стимуляції вищої нервової діяльності.

*Байлотерапія-це танцювальна терапія (bailar з іспанської мови танець означає)

Вихованці центру, прийняли участь в Онлайн-челенджі до 150-річчя з дня народження Лесі Українки. Декламували поезію рідного краю гуртківці під творчим керівництвом директора центру Тетяни Кереселідзе, постановкою займалися методист центру Сніжана Галонза-Михайлова та культорганізатор Валентина Ящук, монтаж - методист центру Микола Кучинський

Скоро весна, і всі хочуть бути красивими. На гуртку "Студія народної творчості" можна виготовити прикрасу для волосся (обруч) з декоративними квітами. Керівник гуртка Ірина Мостович у цьому вам допоможе.

Вперед!

:)

Керівники гуртів Центру позашкільної освіти Сніжана Галонза-Михайлова, Галина Потопальська, Катерина Костюшко мали чергову теплу зустріч з нашими друзями в ГЦ. Творчі майстер-класи були присвячені мистецтву створення фото, а також кожен отримав змогу залишити на своїй руці тимчасовий тату-малюнок хною. Душевне тепло, щирість та відвертість зробили ці моменти нашого спілкування незабутніми.

Чому важливо читати книги?

Нині саме час дочитати книжку, яка так довго лежала в шухляді.

Насправді в наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті...

Але книги ніщо не замінить.

Виділяють чотири безсумнівні переваги читання книг:

1. Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал.

2. Читання допомагає розширити словниковий запас. Відчуваючи себе компетентним у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах.

3. Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до співпереживання. Людина починає краще розуміти інших людей.

4. Читання – це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм.

5. Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є так званий «Лестерський кодекс». Інша її назва - «Трактат про воду, землю і небесні тіла", створений Леонардо да Вінчі. У 1994 р. вона була продана за 24 млн доларів.. Сама книга - це всього 18 пергаментних сторінок, скріплених між собою, причому прочитати таку книгу можна тільки за допомогою дзеркала.

Гурток «Естрадний спів» не здався морозам і снігам! Вихованці гуртка, разом з керівником Наталією Васянович, відпрацьовують чистоту інтонації, техніку володіння вокалом, дикцію та виразність співу, та, звичайно, не забуваємо про новий репертуар!

З різнобарвного листя та квітів, висушених під пресом, вихованці гуртка "Флористика", разом з керівником Валентиною Бахуринською, створили картини в техніці "ошибана" для прикрашання інтер'єру та в подарунок.

Вихованці гуртка "Студія народної творчості", разом з керівником Іриною Мостович, виготовляли різноманітні іграшки з помпонів!

Напередодні дня святого Валентина вихованці гуртка "Флористика", керівник Бахуринська Валентина Іванівна, виготовляючи подарунки та сувеніри, вирішили приємно здивувати своїх оточуючих і висловити свою любов до них.

"Отримали незабутні враження від спілкування з учасниками майстер- класу для молодих людей з особливими потребами. Щирі та неймовірно відкриті для спілкування, вони полонили наші серця!"

Тетяна Гаврилюк та Ірина Мостович, керівники гуртків ЦПО.

Вихованці гуртка "Екодизайн" продовжують готуватися до дня Святого Валентина.

Керівник гуртка Галина Потопальська разом з гуртківцями зробила милі валентинки у вигляді серця із картону, ниток та декору.

Вже котрий рік поспіль вихованці гуртка "Флористика" та "Соломка" Центру позашкільної освіти, керівник Бахуринська Валентина Іванівна, приймають активну участь у Всеукраїнській природоохоронній акції "Годівничка"з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, охорони та збереження орнітофауни. Найактивніші вихованці гуртків підготувалися до конкурсів: на кращий малюнок, листівку, оповідання.

Відновив свою роботу після карантинних обмежень гурток "Квадроциклів". Юні водії опановують навички кермування у важких погодних умовах, вивчають агрегатну частину і лагодять техніку.

Гуртоківці "Екодизайну" виготовляли сувеніри до дня Святого Валентина. Вихованці робили магніти у вигляді валентинок із фоамірану.

Здобутки педагогів закладу, як підсумок професійної діяльності в 2020 році

Під завершення 2020 року Управлінням освіти Житомирської облдержадміністрації з метою підвищення якості позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму і розвитку творчого потенціалу педагогів-позашкільників на базі комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» було проведено серію обласних етапів Всеукраїнських фахових педагогічних конкурсів, за результатами яких нагороджено дипломами Управління освіти Житомирської облдержадміністрації переможців:

обласного етапу Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» - директора Центру позашкільної освіти м. Коростеня Кереселідзе Т.В.;

обласного етапу Всеукраїнської щорічної заочної виставки видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму у розділі «Модернізація змісту позашкільної освіти» - Галонзу-Михайлову С. С., керівника гуртків Центру позашкільної освіти м. Коростеня з методичними матеріалами «Формування ціннісних орієнтацій учнівської молоді в системі діяльності закладу позашкільної освіти;

обласного етапу Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти - Бахуринську В. І., керівника гуртка Центру позашкільної освіти м. Коростеня з методичною розробкою «Розвиток творчої уяви. Флористика в техніці ошибана»;

обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Виховати особистість» - Гаврилюк Т. А., керівника гуртка Центру позашкільної освіти м. Коростеня з роботою «Виховання творчої особистості гуртківця в умовах сучасного позашкільного освітнього закладу»;

обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу-огляду закладів позашкільної освіти «Погляд в майбутнє» - Костюшко К. В., Мазур К. С., керівників гуртків Центру позашкільної освіти м. Коростеня з проектом: «Студія розвитку «особливих» дітей «Happy kids».

Вітаємо переможців обласних етапів педагогічних конкурсів та зичимо подальших успіхів у професійній діяльності.

23 грудня Центр позашкільної освіти проводив черговий захід Різдвяних свят - встановлення дідуха. Творчий колектив керівників гуртків закладу, вдягнений в національні вбрання, засобами акторської майтерності доніс до присутніх історію та традицію початку святкування Різдва.

Вже скоро ми будемо вітатиодин одного словами «Христос народився!», а у відповідь промовляти «Славімо його!»

Майстер клас по виготовленню композиції з соломки зі Степанюк Анастасією, вихованкою гуртка "Соломка" Центра позашкільної освіти

Вітаємо з Днем Вишиванки!!!

Шановні відвідувачі нашого сайту -

на час карантину пропонуємо вам онлайн матеріали для корисного проведення вашого вільного часу -

майстер-класи та відкриті уроки з виготовлення різних поробок і т.п.

Вшановуємо загиблих

в День Пам'яті і Примирення

Юлія Бекаєва вітає вас на нашому черговому уроці по Фотошопу - тонування фотографії. Завдяки цьому ефекту ви зможете створити навіть у звичайнісінькій фотографії неймовірну атмосферу.

У цьому уроці ми розглянемо один метод тонування - через «Карту градієнта».

Майстер-клас по виготовленню інтер'єрної іграшки "Кіт Юзік" та іграшки з помпонів "Гусінь" пропонує до вашої уваги і творчості Ірина Мостович, керівник Студії народної творчості

Рамку для фотографії пропонує до виготовлення Катерина Дітуна, керівник Студії "Пізнайко"

Подумати тільки, скільки шкарпеток за рік ми викидаємо. Але ж з них можна зробити стільки чудових іграшок, виконати цю роботу разом з вашим малюком. Тому пропоную до свята Великодня майстер клас для дітей 4-7 років виготовлення Пасхального кролика.

Гуртківці студії театрального мистецтва займаються улюбленою справою.

(керівник гуртка - Марія Лозко)

Українські традиції приготування до Великодня. Майстер-клас керівника гуртка "Українського писанкарства" Ірини Мостович

Безумовно, ви можете купити медичну маску в аптеці. Але попит на ці вироби надзвичайно високий, тому споживачі раз у раз скаржаться на високу ціну або відсутність товару в наявності. Вихід є: виготовити маску самостійно, скориставшись нашими простими уроками від Наталі Дідківської, керівника гуртка "Студія вишивки "Древлянські візерунки".

Вихованці гуртка "Флористика" створюють Кролика

Майстер-клас: "Брош із старих джинсів"

Навчатися вокалу можна і на карантині. Головне бажання! Васянович Наталія, керівник гуртка Центру, не втрачає з вихованцями часу і продовжує вчити співати вдома.

Вокалісти продовжують розбирати пісні з репертуару Софії Тарасової.

Пісня «Ти зроби перший крок», виконує Катерина Лісовська

Прилади та матеріали:

-Мірний стаканчик (з позначками мл.);-Стакан одноразового використання(для змішування в ньому речовин);-Шприц медичний 10мл.;-Пляшечка вторинного використання з розпилювачем;-мішалочка (можна використати звичайну десертну ложку)Речовини:-спирт медичний 96%;-перекис водню3%;-гліцерин;-ефірне масло або парфуми.

Хід роботи

Відміряємо 40 мл.спирту за допомогою мірного стаканчику,виливаємо відміряну речовину у стакан одноразового використання. За допомогою шприця відміряємо 10мл.Перекису водню, і додаємо до спирту. Так як спирт є дуже міцним розчином і якщо його використовувати у первинному вигляді, то він має властивість сушити шкіру, тому для того, щоб не виникало дискомфорту на долонях після використання нашого засобу, ми вже до попередньо змішаних речовин додаємо 2 мл. Гліцерину, адже він має гелеподібну структуру, і використовується у більшості косметичних засобів. Наш антисептик майже готовий, але для того щоб він мав не тільки захисні властивості, а ще й приємний запах до нашого розчину додаємо декілька крапець ефірного масла, або звичайних парфумів. Все це ретельно перемішуємо і виливаємо у заздалегіть приготовану пляшечку з розпилювачем.Наш антисептик готовий для використання.

Вже другий рік поспіль, команда Центру позашкільної освіти м. Коростеня ECO-time стає півфіналістом Всеукраїнського турніру юних натуралістів, який відбудеться 10 березня 2020 р. До складу команди увійшли учні 11 класу з Міської гімназії, а саме: Орехівський Владислав, Шикета Дарина, Скиданчук Тетяна, Валеєва Маргарита, з ЗОШ №11 Каленська Марина, та з КМГ № 7 Калитенко Анна.

Протягом двох останніх тижнів проходила активна підготовка до півфіналу та фіналу турніру. Діти досліджують, експериментують, аналізують, виконують всі 17 поставлених завдань. Керівником команди є методист еколого-натуралістичного напрямку центру Галонза-Михайлова Сніжана Сергіївна. Щиро дякуємо закладам освіти за підтримку та співпрацю.

Центр позашкільної освіти, вже традиційно, в листопаді місяці відзначає всесвітній День дитини та річницю з дня прийняття Конвенції ООН про права дитини. 20 листопада, на центральній площі міста, відбулася Акція присвячена 30 річниці Конвенціїї ООН про права дитини. В ній взяли участь школярі міста.

Зі святом учасників Акції привітали заступник міського голови Олександр Олексійович Дзиґа, директор Центру позашкільної освіти – Кереселідзе Тетяна Вікторівна та учениця ЗОШ № 11 – Будзинська Олена. В ході проведення Акції учасники ще раз ознайомились зі статтями Конвенції та добирали до них малюнки. Цифру «30»діти виклали м’якими іграшками та виконали рок-версію Гімну України. На завершення Акції гуртківці Центру Марія Будзинська та Олег Клименко випустили в небо пару білих голубів,як символ миру та безпеки.

22 жовтня 2019 в актовій залі ЗОШ №11 відбувся відбірковий тур 10-го обласного фестивалю-конкурсу народного співу "Кришталеві нотки" за підтримки Відділу освіти та Центру позашкільної освіти.

Конкурс проводиться з метою розвитку вокального мистецтва, творчих здібностей учнівської молоді, підтримки учнівських творчих студій, гуртків закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Участь у конкурсі прийняло 10 закладів загальної середньої освіти міста, понад 40 виступаючих у двох номінаціях - солісти та фольклорні ансамблі, середня та старша вікові категорії. Цьогорічний конкурс вразив своєю різноманітністю та народними голосами юних коростенців, учасники дарували свій талант та унікальність голосу. Це і ЗОШ №11, КМГ, ЗОШ №5, КМКГ №7, ЗОШ №2, ЗОШ №8

При оцінюванні конкурсного виступу враховується: чистота інтонації, знання тексту, дикція, стрій в ансамблі; виконавська майстерність, образність виконання; складність репертуару, відповідність віковим особливостям та виконавським можливостям; сценічна культура.

За результатами конкурсу обрані переможці, які представлятимуть наше місто на обласних змаганнях, ними стали представники КМК, ЗОШ №1, КМЛ, ЗОШ №9.

З 19 червня по 5 липня, проходила така очікувана багатьма юними коростенцями Літня школа "Країни Позашкілля". Під гучні фанфари та звуки "шумового оркестру" діти зустріли креативних, сучасних, запальних, енергійних і добрих лідерів груп та познайомилися з ними. Ігри та екскурсії, походи на річку та до лісу, конкурси та естафети, - різноманітні види активного відпочинку та креативного сприйняття нового тримали в позитивному приємному тонусі 26 дітей та команду лідерів весь час проведення Літньої школи. Шоу талантів, караоке, "червона доріжка" з врученням Оскарів - під час проведення цих заходів кожен відчув себе цінним і обдарованим, кожен пізнав свій талант і дар, захоплення та вподобання.

В останній день батьки щиро дякували лідерам, діти не хотіли залишати "Країну позашкілля" - всі настільки сильно здружились і занурились у так важко вибудовану атмосферу дружніх стосунків і радощів, що розлучатись не хотілося аж до сліз. Перші притирання та примирені сутички вже не пам'ятались - залишилося бажання бути разом!

До нових зустрічей!!!

Вишиванка-квест

Щорічно, у третій четвер травня в Україні проходить Свято Вишиванки.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.

Цьогоріч, в цей день, 16 травня о 13.00 в Древлянському парку, Центр позашкільної освіти проводитиме "Вишиванка-квест" за сприяння народного депутата В. Ю. Арешонкова. В програмі заходу захоплюючі конкурси, змагання та флешмоб.

Запрошуємо команди шкіл міста (7-мі класи, 5 учасників) прийняти участь у "Вишиванка-квесті"

Чергове засідання методоб'єднання

11 травня в Центрі позашкільної освіти пройшло надзвичайно цікаве і продуктивне засідання методоб'єднання. Доповідали керівники гуртків Анатолій В. Волківський, Ірина М. Мостович, а також директор Тетяна В. Кереселідзе. Питання, які розглядалися цікаві та актуальні, - це і дотримання техніки безпеки на заняттях гуртка, це і булінг; переглядали мультфільми на дану тематику, обговорювали стан справ на заняттях гуртків...

Працюємо, удосконалюємося, йдемо разом до успіху.

Екологічний квест

23 квітня 2019 року на базі Житомирського еколого-натуралістичного центру був проведений II Великий екологічний квест! Команда Центру позашкільної освіти не лишилась осторонь і також прийняли участь! Було запрошено 27 команд з усієї області з розробками своїх екологічних проектів. Нами була представлене екологічне дослідження яке ми розпочали ще минулого року, і продовжуємо робити і на даний час. А саме, проект по встановленню фільтр- труби у колодязь на території приватного сектору, для зменшення нітратів у питній воді. Даний проект у лабораторних умовах був розроблений англійським вченим аматором Крисом Брумом, а вихованці гуртка «Юні екологи-дослідники» центру позашкільної освіти під керівництвом керівника гуртка Галонза-Михайлової С.С долучилися до його реалізації, втілення та подальшого проведення. За умовами участі наш проект досліджень був поданий на конкурс до Житомирського еколого- натуралістичного центру і за результатами проходження екологічного квесту з 27 команд області ми маємо III місце. Вітаємо переможців а саме: Орехівського Владислава, Шикету Дарину, Скиданчук Тетяну, Федишину Вероніку.

До Центру позашкільної освіти завітала випускниця Школи молодого журналіста - Бігун Катерина.

29 березня на базі Центру вона зустрілася з вихованцями гуртків, щоб розказати про свій досвід, навчання і соціальне підприємництво. Цікаво і насичено відбулася зустріч, а головне, що зв'язок між випускниками і позашкіллям не втрачено.

"Зірочки Мельпомени"

Фестиваль-конкурс театрального мистецтва

27 березня в День театру відбувся обласний фестиваль-конкурс театрального мистецтва "Зірочки Мельпомени".

Місто Коростень було представлено Центром позашкільної освіти в трьох номінаціях: ляльковий театр, оригінальний жанр та класичний театр.

Цього року плростенські театрали посіли ІІ місце. Минулі роки ми мали І місце та абсолютного переможця.

Така примхлива театральна фея.

Оригільністю цього року було те, що театральна студія "Капітошка" Центру позашкільної освіти презентувала казку коростеньського дитячого письменника Віктора Васильчука "Як Гавчик подружився з Кузею".

Що ж до наступного року чарівна Мельпомено, ми готуємося до перемоги.

Весело і гамірно було сьогодні на гуртках Центру позашкільної освіти. Біля тридцяти наших самих юних коростенців, вихованців середньої і старшої груп ДНЗ № 15, відвідали з екскурсією заняття гуртків. "Весела хімія" і "Соломка, "Пізнайко" і "3-Д аніміція" радісно відкрили свої двері для знайомства малятам.

Цікаві та творчі гуртки чекають на вас!

Цікаво і динамічно проводять виїзні заняття гуртківці-квадроциклісти. Під керівництвом Зайця Михайла Аркадійовича юні коростенці отримують практичні навички кермування в складних погодних умовах, у важкопрохідних місцях, "дріфтують" та вчаться входити і виходити з контрольованого заносу.

Керівництво ЦПО та відділу освіти ще раз висловлює подяку представникам норвезької місії "Вітер надії та любові" за підтримку роботи такого цікавого і корисного для молоді гуртка.

Актуальним залишається питання виділення площадки з твердим покриттям для занять гуртка в весняно-осінній період.

22 січня 100-річчя Дня Соборності України відзначили вихованці Центру позашкільної освіти м. Коростеня. Урочисто ходою пройшли містом з прапором України довжина якого 10 метрів, з гордістю виконали гімн. В акції взяли участь понад 100 дітей, колектив ЦПО та коростенці. Україна єдина сама цим гаслом увінчалася акція.

Сьогодні Центр позашкільної освіти провів годинну розважально-ігрову програму для дітей нашого міста. З веселими танцями, піснями та іграми ми зустріли різдвяні свята, а, найголовніше, батьки згадали, що таке радість дитинства.

Дякуємо Вам наші маленькі друзі, дякуємо Вам наші шановні батьки і щира вдячність керівництву відділу культури, працівникам Палацу культури і мистецтв за підтримку, творчу співпрацю і дружбу.

обласна виставка-конкурс

«Осінні фантазії»

24-25 жовтня 2018 року на базі КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» проходила 4-а обласна виставка-конкурс «Осінні фантазії».

Учасники виставки з міст та ОТГ Житомирської області представили на розсуд журі роботи в номінаціях «Художня обробка деревини», «Вироби з соломки та лози», «Ікебана та просторові композиції» та «Ошибана та колажі з природного матеріалу».

В особистій першості вихованці гуртків Центру позашкільної освіти м.Коростеня здобули такі призові місця:

- в номінації "Вироби із соломки та лози" - Бахуринська Ірина, учениця 7-А класу НВК-12, вихованка гуртка «Соломка» (керівник гуртка Бахуринська Валентина Іванівна) з роботою «Я і моя мрія» здобула диплом за творчий підхід;

- в номінації "Ікебана та просторові композиції" - Косинська Яна, учениця 7-Б класу ЗОШ №5 вихованка гуртка «Екологічний дизайн» (керівник гуртка Дідківська Марія Василівна) з роботою «Королева Осені» здобула диплом ІІІ ступеня.

Вітаємо переможців і бажаємо їм нових творчих досягнень та перемог.

Вихованці гуртка «Історико-археологічне краєзнавство» (керівник Іваненко А.П.) Центру позашкільної освіти м. Коростеня (учні Коростенського міського колегіуму) 06 червня цього року мали нагоду долучитися до археологічних розкопок Малинського городища (м. Малин). Регулярні планові дослідження в цих місцях проводяться з 2015 р Житомирською археологічною експедицією Інституту археології НАН України за участі студентів Житомирського державного універсітету ім.І.Франка та Малинського технічного ліцею. В польовому сезоні 2018 р. проводяться археологічні розкопки найбільш ранніх оборонних споруд, з яких починалося формування стародавнього тисячолітнього міста.

Вихованці гуртка спробували себе в ролі археологів-дослідників, отримали вміння працювати з інструментами для розкопок, взяли участь в дослідженні викопних артефактів, які репрезентують оборонні, житлові, побутові, господарські та ремісничі споруди археологічної пам'ятки міста.

Заразом гуртківці відвідали «Історико-краєзнавчий музей мандрівника М.М. Миклухо-Маклая» в Малинському лісотехнічному коледжі, де ознайомилися з життям видатного етнографа, його напрацюваннями, колекційними експонатами. І на прощання кожен гуртківець подзвонив в корабельний дзвін-ринду, в знак того щоб обов’язково повернутися з візитом знову.

Участь учнівської молоді в подібних історико-археологічних заходах надає можливість досліджувати історію рідного краю, знайомить з традиціями та обрядами українського народу, розвиває її пізнавальний інтерес до пошуково-дослідницької краєзнавчої роботи.


Обласний фестиваль-конкурс української патріотичної пісні

4 травня 2018 року відбувся обласний фестиваль-конкурс української патріотичної пісні, в якому гуртківці Центру позашкільної освіти достойно представили місто. Матвієнко Юля учениця КМГ з піснею "Моїй Україні" стала абсолютним переможцем, ансамбль "Білі сни" у складі Кирпатенко Анастасії, Атрощенкової Евеліни учениць НВК школа-гімназія № 2 та Слобожанюк Анастасії учениці КМГ здобули диплом першого ступеня в номінації ансамблі в старшій віковій категорії з піснею "По землі Вкраїнській", а дует "Ліра" у складі Рудзік Єлизавети та Кошицької Аріни здобули диплом другого ступеня в номінації ансамблі молодшої вікової категорії з піснею "Рідна серцю Україна".

Вітаємо призерів конкурсу з успіхом!

Історія однієї зірочки

Фантастична й добра історія авторки Оленки Будзинської про те, як «одна маленька зіронька з великим серцем» на ім’я Полуничка змогла примирити два споріднені Всесвіти. Завдяки цьому ми, читачі й глядачі Космосу, отримали шанс чути їхні казкові бесіди про порозуміння та дружбу, а маленькі письменники — їх записувати.

Ілюстрації - Шандюк Анни, Чуднів

Автор: Олена Будзинська , учениця 4-Б класу школи № 11 м. Коростеня, вихованка гуртка «Основи журналістики» Центру позашкільної освіти. Переможниця ІІІ обласного фестивалю-конкурсу літературного мистецтва «Крізь терни до зірок» (диплом ІІ ступеня в номінації «Проза»; молодша вікова категорія).

Педагогічний керівник —Тетяна Кереселідзе, директор, керівник гуртка Центру позашкільної освіти м. Коростеня.

Ілюстрація - Шандюк Анни, Чуднів

Колись давним-давно космос ділився на два Всесвіти: на світ зірок та планет. Кожен із них мав свою королеву й устрій, за яким вони жили. І ніколи ці два Всесвіти не перетиналися.

Одного разу машина, яка вказувала шлях до Всесвітів, зламалася і маленька зірочка, яку звали Полуничка, потрапила до планет. Спочатку вона злякалася і сховалася, але пізніше зрозуміла, що цей Всесвіт дуже схожий на її дім, єдине — тут були тільки планети.

Полуничка ще ніколи не бачила такої різноманітності кольорів: кожна планета була надзвичайною. Першою вона побачила планету, яскравість якої осліплювала їй очі, вона була схожа на сонце чи місяць, але зі слів двох співрозмовників вона зрозуміла, що це — Венера. Полуничка швидко дістала свій космічний планшет і ввела цю назву. Вона прочитала, що Венера — друга планета Сонячної системи і третій за яскравістю об’єкт на небі, її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця.


Ця інформація і вразила, і змусила Полуничку прочитати про всі планети. Те, що вона дізналася, їй дуже сподобалося. Вона захотіла особисто познайомитися з кожною з них.

Поки Полуничка захопливо читала, не помітила, як до неї наблизилася планета, схожа на смугастика. Пізніше Полуничка дізналася, що це Юпітер. Вони подружилися, і новий друг пообіцяв, що не видасть її і допоможе повернутися додому.

Але по дорозі до машини їх наздогнали планетні патрульні і повели Полуничку до своєї Королеви. Наша зірочка дуже злякалася, адже вона не знала, що з нею буде далі.

Королева виявилася дуже красивою. Вона була одягнена в золотисту сукню, а на її голові сяяла вишукана корона, на якій було видно Сонячну систему.

— Що ти шукаєш у нашому Всесвіті? —запитала Королева.

— Я випадково сюди потрапила, — тремтячим голосом відповіла Полуничка, — але мені тут дуже сподобалося, і хотілося б, щоб і мої друзі-зірки теж побачили красу Вашого Всесвіту, а Ви мали змогу познайомитися з нашим світом.

— Це неможливо! — вигукнула Королева. — Так ніколи не було!

— Але ж Ви — королева і можете все, головне — бажання! — промовила зірка. — Я змогла б умовити нашу Королеву відновити діалог між нашими світами.

— Ти — мрійниця, — ніжно сказала Королева планет. — Але ти маєш рацію. Напевно, настав час, щоб ми з сестрою поговорили.

— Наша Королева — Ваша сестра? — здивувалася Полуничка.

— Так, але наші батьки Космос та Галактика вирішили, що краще, коли ми будемо окремо. Та я завжди мріяла про зустріч із нею… —не встигла закінчити історію Королева планет.

— І я теж, люба сестро! — вигукнула Королева зірок…

Довго говорили дві сестри, їхньому щастю не було меж. Вони пригадували своє дитинство, де кожна з них була лише маленьким вогником на руках у тата і в обіймах мами. Розмовляли і про своє теперішнє життя — і вирішили скасувати заборону. Врешті-решт, всі жителі Всесвітів мають право жити в єдиному та безпечному космічному просторі. Щойно вони підписали цю домовленість, до зали увійшли тіні.

— Хто ви? — розгублено запитала Королева планет.

— Хто ми? — жартівливо перепитав чоловік.

— Ми… —ніжно протягнула жінка і відкрила обличчя.

— Мамо! Тату! — вигукнули обидві Королеви.

Сімейна розмова була насиченою й емоційною. Батьки та доньки через стільки космічних літ нарешті об’єдналися в єдину родину.

Полуничка ж спілкувалася зі своїми новими друзями-планетами, а Всесвіт став єдиним простором для всіх небесних тіл.

Ось так одна маленька зірочка з великим серцем змогла об’єднати два Всесвіти, і зараз ми маємо можливість спостерігати за їхньою дружбою та розмовами, вдивляючись у безкрає небо…

Борисюк Валерія, Коростишів

Зірки і мрії

Фантастичне художнє інтерв’ю юної зіроньки журналістики Влади Соловйової дарує читачам надії на те, що мрії таки долітають у космос і справджуються! Маленька героїня твору запевняє нас, що загадувати мрії на зорі — «це прекрасно» і мріяти — важлива справа в житті! З зорями варто товаришувати — тоді вони дають згоду на запис інтерв’ю, в якому розповідають деякі секретики космічного життя-буття.

Автор: Влада Соловйова,учениця 4 класу Коростенського міського колегіуму, вихованка гуртка «Основи журналістики» Центру позашкільної освіти м. Коростеня.

Переможниця ІІІ обласного фестивалю-конкурсу літературного мистецтва «Крізь терни до зірок» (диплом І ступеня, номінація «Журналістика», молодша вікова категорія).

Семенчук Андрій, Житомир

Інтерв’ю

Зірки! Що чи хто це? Яка їхня місія і для чого їх так багато? Я завжди про це думаю. Цікаво, а якщо це не просто небесне тіло, а мрія? Так, мрія. Я переконана, що у світі є мрії, які мають здійснитися, а загадувати їх на зорі — це прекрасно.

Уявіть собі, що, крім зірки, ніхто не зможе так яскраво пронести твою мрію у Всесвіт, і ця думка починає гріти твоє стурбоване серце.

Я теж люблю мріяти, а також спостерігати за зірками.

Вони здаються такими недосяжними, зірки так далеко, але ж і деякі мрії такі нездійсненні. А мама каже, що мріяти потрібно, адже думки матеріальні. Отже, мріяти важливо! І я почала мріяти, але не просто, а разом із зірками. Я вирішила, що вони стануть моїми союзниками.

Одного разу я зрозуміла, що хочу не тільки на них дивитися, я хочу з ними познайомитися, а ще краще — поговорити, поставити запитання, ба більше — записати інтерв’ю з ними.

І я уявляю, як отримую перепустку на зустріч із Полярною зіркою.

Доброго дня, рада зустрічі.

— І Вам доброго дня, земна пані, — поважно відповідає зірка.

Як Вам подорож на Землю? Які нові відчуття, враження?

— Дещо бентежно і незвично, але цікаво. Земля відрізняється від космічного простору. А враження такі, що Ваша планета — це система, яка опікується людьми.

А що Вам хочеться дізнатися про людей? І чи хочеться взагалі?

— Мені цікаві люди, які вивчають космос, планети, зорі. З ними мені було б цікаво поспілкуватися.

У нас багато таких людей, є серед них і визначні. Шкода, що з найвідомішими з них ми не можемо поговорити, бо вони відійшли у вічність. Але їхні праці і зараз надихають тих, хто захоплюється космосом.

— А хто вони? Як їх звати?

Це і Сергій Корольов…

— Корольов? Ми його знаємо! Він став однією з наших планет, тому що мріяв про космос, і його мрія здійснилася. Зараз він входить у сузір’я Оріона — це одне з найпомітніших сузір’їв на небосхилі. Воно розташоване на небесному екваторі. А назване на честь грецького міфічного мисливця Оріона. Це сузір’я складають багато яскравих зір, у розташуванні яких можна впізнати фігуру людини.

Невже? Отже, мрії таки пов’язані з зірками?!

— Так! І ти мрій — і мрії обов’язково здійсняться!..

— Владо, годі мріяти, маємо писати на наступному тижні контрольну, — наче з печери почувся голос вчительки.

— Ірино Василівно, мріяти корисно, адже мріям призначено здійснитися…

Українське писанкарство

4 квітня у бібліотеці ім. Островського проходив захід "Народознавча світлиця «В небі зоряні й безодні линуть дзвони Великодні», у якому приймали участь представники гуртка «Українське писанкарство» Центру позашкільної освіти м.Коростеня.

Цей захід був спрямований на ознайомлення дітей з народними традиціями Великодніх свят. Керівник гуртка Мостович Ірина Миколаївна представила присутнім виставку композицій з Великодніми писанками та розповіла про історію писанкарського мистецтва, ознайомила з різновидами пасхальних яєць (дряпанки, мальованки, писанки, крапанки, любительські яйця). Також був проведений майстер-клас по виготовленню писанки «Зірка», на якому діти з захопленням вивчали символіку, колір, техніку виконання розпису писанок.

23 березня в Центрі позашкільної освіти м. Коростеня відбувся квест ”Цікава хімія”, під час якого наші найменші вихованці-"хіміки” продемонстрували, що хімія - це цікава, сповнена різноманітних видовищ наука, а знання хімічних властивостей речовин так потрібні нам в повсякденному житті.

Гуртківці спробували себе у ролі художників на станції ”Флористична” (гурток ”Флористика”), відкрили секрети шкільної крейди на станції ”Народні ремесла” (гурток ”Гончарство”), навчили інших виводити різноманітні плями з тканин на станції ”Дизайн одягу” (гурток ”Дизайну та пошиття одягу”), самостійно зварили ароматне мило на зупинці ”Секрети юних леді” (гурток ”Етикету юних леді”) та чаклували з льодом у ”Казковому королівстві” (гурток ”Ляльковий театр”).

Учасники квесту отримали посвідчення юних хіміків-початківців.

А як підсумок заходу було влаштоване справжнє феєричне шоу з "фараоновими" зміями, виверженням пінного і вогняного вулканів та яскравим гуркотливим ”вибухом” 😀

Бажаємо нашим вихованцям цікавих експериментів та нових звершень!

Вітаємо переможців 28 обласної виставки-конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!»

ІІІ-е загальнокомандне місце (протокол)

Тимошенко Діана, КМК, 10 клас в номінації "Натюрморт " - диплом абсолютного переможця

Борткевич Дмитро, ЗОШ №3, 11 клас в номінації "Жанрове фото" - диплом абсолютного переможця

Сьогодні і насичений і вдалий день!!! На ІІ обасному театральному фестивалі "Зірочки Мельпомени" Центр позашкільної освіти м. Коростеня отримав 3 призових місця!!! В напрямку "Ляльковий театр" - диплом ІІ ступеня, у напрямку "Класичний театр" - диплом І ступеня, у напрямку "Оригінальний жанр" - диплом Абсолютного переможця!!!

Над цією перемогою працював насичено і творчо весь колектив Центру, та найбільше хочеться відмітити роботу керівників театральних гуртків - Корнійчук Олени Леонідівни та Лозко Марії Василівни!!!

Найбільше радісне захоплення і подяку хочу висловити нашим гуртівцям-акторам, які своєю харизмою та творчістю полонили зал!!! Це і Анастасія Слобожанюк, і Марія Давиденко, Катерина Дмитренко, Валентина Лепесевицька, Олена Будзинська, Даяна Моторна, Катерина Собчук, Елизавета Бурлаченко, Влад Пархомчук, Олександр Бондарчук.

Йдемо до зразкового колективу!!!

Тетяна Кереселідзе, директор центру

Юні вихованці гуртків писанкарства та оригамі Центру позашкільної освіти міста Коростеня відвідали виставку творчих робіт нашого земляка Віктора Шуляренка. Діти із захопленням розглядали експонати виставки та слухали розповідь автора робіт. Під кінець зустрічи відбувся майстер-клас.

«День зимуючих птахів»

01 березня 2018 року на базі Центру позашкільної освіти між вихованцями гуртків «Юні екологи-дослідники» та «Юні квітникарі» був проведений «День зимуючих птахів» до Всеукраїнської акції «Годівничка».

Метою даного заходу було узагальнити знання вихованців про різноманітність зимуючих птахів рідного краю, їх спосіб життя взимку, розширити уявлення дітлахів про способи допомоги птахам взимку.

Гуртківці у складі двох різновікових команд «Синички» і «Сови» змагалися на швидкість та інтелектуальні здібності у різноманітних конкурсах: розгадування загадок, кросвордів, головоломок, вікторині про птахів Полісся.

Найбільше учасникам свята сподобався конкурс «Пташина їдальня», під час якого вони виготовляли прянички для птахів. Діти з великим захопленням ліпили і творили візерунки зі смаколиків для птахів: кукурудзи, пшона, гречки. Гуртківці старанно підтримували один одного в кожному конкурсі, працювали злагоджено як одна команда, незважаючи на те, що з деякими учасниками вони познайомилися сьогодні вперше.

Провівши години спілкування у дружньому колі гуртківців, ти розумієш, що у них надзвичайно велике і добре серце, яке з радістю допоможе голодним пташкам у люті морози і подасть руку дружби тим, хто її потребує. А такий захід є невід’ємною частиною позашкільного життя учнів, під час якого вони розуміють, що природу потрібно берегти, і своїми вчинками це підтверджують.

Центр позашкільної освіти вітає Кучинського Іллю,

вихованця гуртка "Цифрова обробка фотографій",

з перемогою у рейтингу Гордість міста - Творча надія міста