Поради спеціалістів

Лікар радить, консультує, інформує:

Де і навіщо шукати вітаміни

 

Про кожний ВІТАМІН написано силу-силенну книг. У такій ситуації звичайній людині важко зрозуміти, як «працюють» вітаміни в організмі, для чого потрібен кожний вітамін. Мабуть, саме тому вітаміни й досі лишаються «попелюшками» харчового раціону. Однак ситуація поступово змінюється. Отже, цікаві факти про деякі вітаміни.

  

ВІТАМІН


А

Морква, апельсин, мандарин, лимон

Печінка тріски, сир (особливо тверді сорти типу пармезан), вершкове масло, яйця

В2

Лисички, цільнозерновий хліб, проростки пшениці, брокколі

Телячі мізки, печінка, сир, яєчний жовток, сир твердий

В5

Арахіс, брокколі, рис, бобові

Курчата, печінка, м'ясні субпродукти

В6

Волоські горіхи, банани, зелений салат, проростки пшениці

Лосось, устриці, молоко, яйця, м'ясо

В9 (фолієва кислота)

Горіхи. Боби, зелений салат, банани, апельсини

Яйця, м'ясні субпродукти

С

Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця

Яйця, м'ясні субпродукти

D

Апельсин, обліпиха, чорна смородина, ківі, спаржа, суниця

Молоко, печінка тріски, жирна риба

Е

Оливкова олія, мигдаль, фенхель, шпинат

Молоко, печінка тріски, жирна риба

РР (нікотинова кислота)

Білі гриби

Зайчатина, індичка

Н (біотин)

У тому або іншому вигляді міститься усюди

Найбільше у яловичій печінці і яєчному жовтку


 

Пам’ятка батькам часто хворіючих дітей:

 

I. Загартовування

 

1. Рухова гімнастика щоранку замість зарядки – 5 вправ

2. Обтирання шиї мокрим рушником після ранкового вмивання.

3. Масаж крил носа щоранку після вмивання.

4. Полоскання рота водою з-під крана після їжі.

5. Як можна більше перебувати на свіжому повітрі.

6.  Не кутати дитину.

7. Часто провітрювати кімнату, особливо перед сном.

8. Мити ноги перед сном прохолодною водою щодня (почати з температури води 28-30 С, поступово знижуючи до 18 С і нижче).

 

II. Харчування

Яблука, чорнослив, родзинки, курага, чорна смородина, капуста свіжа і квашена, цибуля, часник, буряк, шипшина.

 

III Профілактика частих ГРЗ протягом 2-3 тижнів навесні і восени

1. Зрошення зіву настоєм часнику:

Зубчики часнику заливають 1 склянкою кип’яченої води, настоюють добу, проціджують через подвійний шар марлі, зрошують за допомогою балончика для клізми через 20-30 хвилин після їжі 2 рази в день протягом 2-3 тижнів.

2. Зрошення зіву настоєм евкаліпта – 1 столова ложка на 1 склянку води – 1 раз на день – 2-3 тижні:

 

        Лікувальні трави (суміш):Валеріана, собача кропива, звіробій, м’ята, шавлія: по 1 ч.л. кожної трави змішати, взяти 4 ч.л. суміші, залити 0,5 л. кип’яченої води (киплячій), настояти 20-30 хвилин, процідити, давати по 1 ч.л. 3 рази на день протягом 3-х тижнів (можна до 2 місяців).При анемії додати кропиви, при болях в животі – ромашки, при алергії – череду.

     Лікувальні ванни (загальнозміцнюючі) з додаванням трав:ромашки, череди, дубової кори, хвої – через день, 2 рази на рік навесні і восени.

       Масаж спини 1 раз в день після перенесеного ГРЗ протягом 3-4 тижнів.

    У кімнаті, де знаходиться дитина, добре мати кімнатну квітка Герань, яка виділяє речовини, що вбивають мікроби і віруси.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ !



Поради інструктора з фізкультури:

Фізичне виховання в сім’ї:

Кожна дитина відчуває потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім’ї зуміють зробити фізкультуру не просто обов’язковими, а й улюбленим режимним моментом малюка. Зрозуміло, що фізкультура в ранньому та дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому потрібно визначити, які саме фізичні вправи дитина виконує із більшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. Потім доцільно вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.

У фізичному вихованні дітей в сім’ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами – від простих (ранкова гімнастика) до складних (тренування в окремому виді спорту).

Можна рекомендувати такі форми занять фізичними вправами дітей у сім’ї:

·    Ранкова гігієнічна гімнастика;

·    Ранкова спеціалізована гімнастика;

·    Фізкультхвилинки;

·    Заняття із загальної фізичної підготовки;

·    Самостійні тренувальні заняття;

·    Участь у змаганнях;

·    Прогулянки(лижні, велосипедні, пішки);

·    Процедури для загартування;

·    Туризм;

·    Рухливі та спортивні ігри.

Основним періодом занять батьків із дітьми є вік от 2 до 6-7 років, хоча і після цього не слід припиняти занять у сім’ї. Систематичні вправи в домашньому спортивному куточку, ранкова гімнастика, вечірня пробіжка з татом – все це допоможе досягти значних успіхів у фізкультурних заняттях у школі.

Щоденно приділяючи дитині хоча б декілька хвилин для занять фізкультурою, перш за все потрібно дотримуватись принципу систематичності, щоб дитина поступово звикала до занять, щоб вони стали для неї необхідними щодня.

Тривалість домашнього заняття може бути різною – залежно від віку дитини, від вільного м’язових груп.

Вправи перед вечерею – найбільш розповсюджена форма занять, адже батьки, як правило вдома і хоча б один із них може позайматися з дитиною. У цей період є час для опанування акробатичних вправ, проведення ігор і вдосконалення досягнутих результатів. Тривалість занять із дітьми до 6 років – 20-30 хвилин, а з 6-7-річними – до 45 хвилин. Після вечері займатись із дітьми фізичним вихованням не рекомендується. Адже, після їжі інтенсивна рухова діяльність є шкідливою (в будь-який час доби). І крім того, після фізичних вправ діти важко засинають.

 

Як зацікавити дитину заняттями фізичною культурою? Добре, якщо дитина сама потребує рухів та із задоволенням виконує нові завдання. Ви повинні підбадьорити дитину, продемонструвати, яка вона міцна, спритна і сильна. Збудити інтерес у дитини до занять допоможе також і демонстрація її вмінь перед членами сім’ї або однолітками. Так поступово у дитини розвинеться впевненість у своїх силах і бажання вчитись далі, засвоювати нові, більш складні ігри та рухи.




Рекомендує музичний керівник:

 Вивчення проблеми креативності актуально у зв'язку з тим, що головна умова прогресивного розвитку суспільства - людина, здатна до творчого творіння.  Соціально-економічна ситуація, яка  сьогодні утворилася, не дозволяє підняти на належну висоту культурний рівень розвитку суспільства, розвитку творчої особистості людини.  В даний час культурна спадщина втратила свою цінність, зубожів духовний світ людей.  Мої спостереження показують, що у сучасної дитини, яка живе в непростих умовах музичного соціуму, зник інтерес до класичної музики, до фольклору, ослабло прагнення до творчого прояву.

 Музичне середовище, яке оточує дітей вдома, обмежується в основному тільки розважальною музикою.  Тільки деякі батьки створюють вдома всі умови для розвитку музично - творчих здібностей дітей, більшість же батьків вважають, що ніяка творчість їх дітям не потрібна, в житті вона не стане в нагоді;

          Основна ідея - розвиток творчих дітей у всіх видах музичної діяльності.  Дітям необхідно творити і переживати, розуміти.  Щоб «зробити» музику, треба «перебувати в ній» - співати, грати на інструментах, танцювати, самому придумувати і змінювати, складати, відчуваючи при цьому почуття захоплення і задоволення

Креативність - це сукупність тих особливостей психіки, які забезпечують продуктивні перетворення в діяльності  особистості, розвиваючись і поєднуючись з її ведучими мотивами і проявами як здібність до продуктивних змін.  Креативність –  це розвиток творчих здібностей. Сучасні вчені розглядають як діяльність вищого рівня пізнання і перетворення навколишнього світу (природного і соціального).  Основний показник дитячої творчості - суб'єктивність новизни відкриттів. 

Творча діяльність дошкільнят відрізняється емоційною включеністю, прагненням шукати і багато раз випробувати різні рішення, отримуючи від цього особливе задоволення, часом набагато більше, ніж від досягнення кінцевого результату, для дитини важливий сам процес.  Для розвитку творчості найбільш сприятливим видом мистецтва є музика.  Завдяки своїм особливостям музика активно впливає на розвиток уяви, яке лежить в основі будь-якого виду творчості.

Елементарне музикування має великий потенціал емоційного, психологічного, соціального впливу.  Воно здатне виявляти потужний вплив на розвиток особистісних якостей, які можуть бути сформовані саме в спільній музично - творчої діяльності.  До них відносяться здатність до імпровізації, спонтанність, навички невербального спілкування, вміння співпрацювати і взаємодіяти.

 Основною ідеєю є системний розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку, виховання любові та інтересу до всіх видів музично - творчої діяльності.