Новини

7 травня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні Галузевої експертної ради (ГЕР) галузі знань 10 “Природничі науки” Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

 

На засіданні ГЕР було розглянуто акредитаційні справи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Державної наукової установи “Київський академічний університет”, Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” освітніх програм (ОП) для першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Участь в обговоренні ОП взяли члени ГЕР, керівники закладів, гаранти ОП, представники експертних груп (ЕГ). Важливим аспектом в обговоренні акредитаційних справ є дотримання державних і професійних стандартів, врахування практичних рекомендацій від експертної групи і членів ГЕР щодо ефективної реалізації і постакредитаційного моніторингу ОП.

Члени ГЕР НАЗЯВО галузі знань 10 “Природничі науки” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!







Підготував: Олександр МУДРАК


 







1 травня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у проведенні конкурсу учнівських екологічних ініціатив “Ековектор” як член журі.

 

Конкурс учнівських екологічних ініціатив “Ековектор” проходив під егідою Департаменту освіти Вінницької міської ради. Захист учнівських проєктів відбувся 01.05.2024 р. о 10:00 год. за адресою: вул. Театральна, 15, ВОМЦ “КВАДРАТ”. У конкурсі взяли участь представники 21 закладу загальної середньої освіти, в тому числі Вінницько-Хутірського ліцею та Стадницької гімназії. У 2024 році обсяг фінансування одного проєкту становив до 30 тис. грн. Загальний обсяг фінансування конкурсу з бюджету Вінницької МТГ в рамках реалізації “Програми охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської територіальної громади на 2021–2025 роки” становив 300 тис. грн. Члени журі відмітили, що екологічні проєкти написані на високому науково-методичному рівні, відповідають поставлені в них меті і завданням, є актуальними, мають цінність і практичне значення. На підставі оцінок членів конкурсної комісії було визначено 10 переможців конкурсу учнівських екологічних ініціатив “Ековектор” у 2024 році.

Всі члени проведеного заходу подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!






Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО

 







24 квітня 2024 року

відбулося засідання кафедри екології, природничих та математичних наук

он-лайн (з використанням технічних засобів відеозв’язку)

 

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

1. Про оновлення електронних навчально-методичних комплексів освітніх компонентів на платформі Google Classroom з освітньо-професійної програми “Екологія” другого (магістерського) рівня вищої освіти для проходження акредитації (доп. Мудрак О.В.).

2. Про порядок наповнення сайту кафедри (доп. Клочанюк В.В.).

3. Про рекомендацію до друку “Збірника тестових завдань НМТ 2022-2024. Математика”, упорядники Салтановська Н.І. та Боржемський Ю.О. (доп. Салтановська Н.І.).

4. Різне (про затвердження звітів педагогічної практики аспірантів другого року навчання спеціальності 101-Екологія Інституту агроекології і природокористування НААН; про оновлення редакційної колегії Наукового вісника Вінницька академія безперервної освіти. Серія “Екологія”; про особливості Порядку прийому здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів до КЗВО “ВАБО” у 2024 році).

Члени кафедри подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!





Підготував: Олександр МУДРАК 







23 квітня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні Галузевої експертної ради (ГЕР) галузі знань 10 “Природничі науки” Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

 На засіданні ГЕР було розглянуто акредитаційні справи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету водного господарства та природокористування, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, Одеського державного екологічного університету, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Криворізького державного педагогічного університету, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Західноукраїнського національного університету освітніх програм (ОП) для першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

Участь в обговоренні ОП взяли члени ГЕР, керівники закладів, гаранти ОП. Важливим аспектом в обговоренні акредитаційних справ є дотримання державних і професійних стандартів, врахування практичних рекомендацій від експертної групи і членів ГЕР щодо ефективної реалізації і постакредитаційного моніторингу ОП.

Члени ГЕР НАЗЯВО галузі знань 10 “Природничі науки” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!




Підготував: Олександр МУДРАК 







19 квітня 2024 року

здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти за спеціальністю 101-Екологія спільно з викладачами кафедри екології, природничих та математичних наук, а також членами Всеукраїнської екологічної ліги і представниками державної екологічної інспекції у Вінницькій області взяли участь у всеукраїнській екологічній акції “Шевченко єднає Україну”

Учасниками екологічної акції проведено посадку дубів Шевченка в кількості 50 саджанців в парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення “П'ятничанський парк”, що розташований на території КНП “Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр Вінницької обласної Ради”.

Мета екологічної акції – це висадження дубів у заповідних та інших місцях, пов’язаних із Тарасом Шевченком. Ця ініціатива є частиною програми Президента “Зелена країна” та має на меті підтримку збереження природи в Україні. Захід передбачає висадження дубів у різних куточках України, враховуючи алею дубів Шевченка 20 квітня — у Всеукраїнський день довкілля.

Посадити дерево – це не тільки подарунок планеті, а й кисень для людей. У посадці дерев є щось глибоко символічне. Тому саме посадка дерев є початком розвитку та підтримкою нового життя, це ще один крок для створення чистого середовища для майбутніх поколінь.

Члени всеукраїнської екологічної акції “Шевченко єднає Україну” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!




Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО







18 квітня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак і професор кафедри Віталій Лавров взяли участь у засіданні спеціалізованої вченої докторської ради Д 26.371.01 Інституту агроекології і природокористування НААН.

 На порядку денному був розгляд дисертаційної роботи Тимочка Ігоря Ярославовича на тему “Екологічні засади функціонування та збереження захисних лісових насаджень Північно-Східного Лісостепу України”.

Члени спеціалізованої вченої ради відмітили, що докторська дисертаційна робота, яку представив на розгляд Тимочко І.Я., написана на високому науково-методичному рівні, відповідає поставлені в ній меті і завданням, а отримані результати дослідження, є актуальними, мають наукову цінність і практичне значення.

Дисертаційне дослідження виконано особисто здобувачем, містить наукові положення, нові науково-обґрунтовані результати, які мають важливе практичне значення в галузі екології. Одержані здобувачем результати є достовірними i об’єктивними. Дослідження є завершеною науковою працею, яка за актуальністю, науковою новизною, практичною спрямованістю і методичним рівнем виконання відповідає всім поставленим вимогам та паспорту спеціальності (03.00.16-екологія).

На підставі результатів голосування спеціалізована вчена рада Інституту агроекології і природокористування НААН присудила Тимочку І.Я. науковий ступінь доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю 03.00.16-екологія.

Щиро вітаємо здобувача наукового ступеня доктора наук Тимочка І.Я. і його наукового консультанта д.е.н, професора, академіка НААН Дребот О.І.

Члени спеціалізованої вченої ради подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!



Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО







17 квітня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у роботі міжлабораторного семінару Інституту агроекології і природокористування НААН.

 

На порядку денному був розгляд дисертаційної роботи Жук Аліни Володимирівни на тему “Теоретико-методологічні основи адаптивних стратегій збереження біорізноманіття та екосистемних послуг в агроландшафтах”.

Члени міжлабораторноого семінару відмітили, що дисертаційна робота, яку представила на розгляд Жук А.В., написана на високому науково-методичному рівні, відповідає поставлені в ній меті і завданням, а отримані результати дослідження, є актуальними, мають наукову цінність і практичне значення.

Дисертаційне дослідження виконано особисто здобувачем, містить наукові положення, нові науково-обґрунтовані результати, які мають важливе практичне значення в галузі екології і природничих наук. Одержані здобувачкою результати є достовірними i об’єктивними. Дослідження є завершеною науковою працею, яка за актуальністю, науковою новизною, практичною спрямованістю і методичним рівнем виконання відповідає всім поставленим вимогам та паспорту спеціальності (екологія).

На підставі результатів голосування члени міжлабораторного семінару рекомендували до захисту докторську дисертацію Жук Аліни Володимирівни на тему “Теоретико-методологічні основи адаптивних стратегій збереження біорізноманіття та екосистемних послуг в агроландшафтах” за спеціальністю 03.00.16-екологія в спеціалізованій вченій раді Д.26.371.01 при Інституті агроекології і природокористування НААН.

Члени спеціалізованої вченої ради подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!


Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО







16 квітня 2024 року в межах відзначення Всеукраїнського дня довкілля в секторі правової інформації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського відбувся День інформації “Право громадян на екологічно безпечне навколишнє середовище”.

 

На заході виступили Ю. В. Дубовий – начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, який розповів про сучасний екологічний стан в Україні та Вінницькій області зокрема, про види відповідальності за завдану навколишньому середовищу шкоду.

Також виступив Мудрак О. В. – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук КЗВО “Вінницька академія безперервної освіти”, голова Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги. Він повідав про напрями екологічної і природоохоронної роботи та особливості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 101-Екологія в академії, а також діяльність Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, яку він очолює. Доповідач презентував свої авторські книги та видання, які вийшли у співавторстві з іншими науковцями, із фондів Бібліотеки.

Учасники заходу щиро подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!! Разом до Перемоги!!!

Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО







10 квітня 2024 року

професор кафедри природничих наук факультету наук і технологій Коїмбрського університету (м. Коїмбра, Португалія) Людмила Симочко провела гостьову лекцію на тему: “Вплив антибіотиків на компоненти довкілля: від екології мікроорганізмів до стану здоров’я людини” для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня КЗВО “Вінницька академія безперервної освіти”, які опановують вибіркову освітню компоненту “Збалансоване природокористування” і навчаються за освітньо-професійною програмою (ОПП) “Екологія” спеціальності 101 “Екологія” галузі знань 10 “Природничі науки”.

Актуальність лекції зумовлена визначенням сучасного рівня впливу різних видів антибіотиків в країнах ЄС на компоненти довкілля і стан здоров’я людини. Лекція (вебінар) була проведена (он-лайн) в рамках угоди про співпрацю (від 15.07.2023) між КЗВО “Вінницька академія безперервної освіти” (Україна) і Коїмбрським університетом (Португалія).

Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня, які навчаються за ОПП “Екологія”, гарант, науково-педагогічні працівники і стейкголдери, які забезпечують реалізацію цієї ОПП, дякують пані Людмилі Симочко за високий науково-методичний рівень проведення вебінару і подані практичні рекомендації.

Щиро дякуємо ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!! Разом до Перемоги!!!

Підготувала: Вікторія КЛОЧАНЮК





9 квітня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні Галузевої експертної ради (ГЕР) галузі знань 10 “Природничі науки” Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

 

На засіданні ГЕР було розглянуто акредитаційні справи Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України, Національного університету цивільного захисту України, Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Білоцерківського національного аграрного університету, Полтавського державного аграрного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка освітніх програм (ОП) для першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

Участь в обговоренні ОП взяли члени ГЕР, гаранти ОП, керівники закладів. Важливим аспектом в обговоренні акредитаційних справ є дотримання державних і професійних стандартів, врахування практичних рекомендацій від експертної групи і членів ГЕР щодо ефективної реалізації і постакредитаційного моніторингу ОП.

Члени ГЕР НАЗЯВО галузі знань 10 “Природничі науки” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!




Підготував: Олександр МУДРАК 




З 1.04.2024 по 4.04.2024 відбулися тематичні курси за очною формою навчання з використанням дистанційних технологій (у синхронному режимі) для вчителів природничих дисциплін на тему: “Екологічна освіта і виховання в контексті НУШ” (відповідальний за проведення курсів Олександр МУДРАК).

Дуже цікаво пройшла конференція з актуальних питань на тему: “Формування екологічної компетентності учнів НУШ засобами природоохоронної роботи”.

Вчителі природничих дисциплін Вінницької області, які брали участь у тематичних курсах подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!



Підготувала: Наталія КУЗЬМЕНКО 




28 березня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля. Перспективи відновлення природоохоронних територій України”


Метою конференції є обговорення та аналіз впливу російської військової агресії на довкілля України, виявлення проблемних аспектів та пошук ефективних шляхів відновлення природоохоронних територій з метою забезпечення сталого розвитку та збереження біорізноманіття.

Учасники конференції відмітили, що 10 років триває війна в Україні. У 2014 році рф окупувала Крим, розв’язала військові дії у Донецькій і Луганській областях. З 24 лютого 2022 року розпочалась повномасштабна російська збройна агресія, яка завдає непоправної шкоди довкіллю. Горять ліси, знищуються цінні природоохоронні території. Деякі екосистеми ми втратили назавжди. Внаслідок обстрілів росіяни пошкодили і спалили близько 3 млн гектарів українських лісів. Великими масштабами знищуються або порушуються середовища існування (оселища) диких тварин і рослин. Під загрозою зникнення опинилися понад 600 видів тварин, 750 видів рослин і грибів, в тому числі, занесених до Червоної книги України. 

У результаті російського вторгнення на територію України 20 % природоохоронних територій України уражені війною, 812 заповідних територій в небезпеці, 0,9 млн га природоохоронних територій потерпають від війни. За 10 років в зоні військових дій та окупації опинились і постраждали 3 біосферні заповідники, 14 природних заповідників, 19 національних природних парків, десятки регіональних ландшафтних парків, сотні заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ, а також ботанічні сади, дендрологічні парки, зоопарки і парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва Донецької, Луганської, Київської, Сумської, Чернігівської, Харківської, Запорізької і Херсонської областей. Під загрозою знищення в Україні знаходяться 16 Рамсарських об’єктів загальною площею 627,3 тис. га та близько 160 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га. Російськими окупантами здійснюється мінування природоохоронних територій та заповідних об’єктів, неконтрольовані вирубки лісів, знищення рідкісних видів флори і фауни.

Учасники Всеукраїнській науково-практичній конференції “Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля. Перспективи відновлення природоохоронних територій України” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!


Підготувала: Наталія КУЗЬМЕНКО 




25 березня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні Галузевої експертної ради (ГЕР) галузі знань 10 “Природничі науки” Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).


На засіданні ГЕР було розглянуто акредитаційні справи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Державного вищого навчального закладу “Ужгородський національний університет”, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Поліського національного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” освітніх програм (ОП) для першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

Участь в обговоренні ОП взяли члени ГЕР, гаранти ОП, керівники закладів. Важливим аспектом в обговоренні акредитаційних справ є дотримання державних стандартів і професійних стандартів, врахування практичних рекомендацій від експертної групи і членів ГЕР щодо ефективної реалізації і постакредитаційного моніторингу ОП.

Члени ГЕР НАЗЯВО галузі знань 10 “Природничі науки” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!




Підготував: Олександр МУДРАК 




20 березня 2024 року

20 березня 2024 р. професор кафедри екології, природничих та математичних наук Тарасенко Галина Сергіївна провела відкриту лекцію для вчителів основ здоров’я на тему  «Трансформаційні процеси в освіті у світлі сучасної методології синтезу пізнавальних процесів». Лекція носила проблемний характер і спонукала слухачів до критичного осмислення трансформаційних змін в Новій українській школі. Зокрема, йшлося про можливості реалізації програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок» в практиці роботи сучасного вчителя. Була акцентована проблема використання штучного інтелекту в школі 21 століття з можливими плюсами і викликами.

    В той же час лектор зосередив увагу слухачів на необхідності нарощення в учнів природного інтелекту і забезпечення  своєрідної  «мисленнєвої гімнастики», в якій операція синтезу посяде  вагоме місце. Домінантна увага в цьому контексті була приділена проблемі інтегрованого навчання учнів основної школи. Слухачі переконались, що міждисциплінарний синтез передбачає особливу методику, необхідну для того, щоб привести зміст продукованих  різними науками знань у нову відповідність з критеріальними рівнями сучасності.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!


Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО




8 березня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у вебінарі “Розбудова сталих громад – Що для цього потрібно?”

 

На порядку денному був розгляд питань екологічної політики для реалізації стратегії розбудови сталих громад України, враховуючи соціальні, економічні і екологічні індикатори в їх інфраструктурі – будівництві, транспорті, енергетиці.

Учасники практичного вебінару подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!

Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО




7 березня 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні Галузевої експертної ради (ГЕР) галузі знань 10 “Природничі науки” Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

 

На засіданні ГЕР було розглянуто акредитаційні справи Державного вищого навчального закладу “Ужгородський національний університет”, Волинського національного університету імені Лесі Українки освітніх програм (ОП) для першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

Участь в обговоренні ОП взяли члени ГЕР, гаранти ОП, керівники закладів. Важливим аспектом в обговоренні акредитаційних справ є дотримання державних стандартів, врахування практичних рекомендацій від експертної групи і членів ГЕР щодо ефективної реалізації і моніторингу ОП.

Члени ГЕР НАЗЯВО галузі знань 10 “Природничі науки” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!




Підготував: Олександр МУДРАК



З 04.03.2024 по 7.03.2024 відбулися тематичні курси за очною формою навчання з використанням дистанційних технологій (у синхронному режимі) для вчителів природничих дисциплін на тему: “Еколого-збалансований розвиток Вінницької області в контексті НУШ” (відповідальний за проведення курсів Олександр МУДРАК).

Дуже цікаво пройшла конференція з актуальних питань на тему: “Формування екологічної компетентності учнів НУШ в контексті стратегії сталого розвитку територіальних громад Вінницької області”.

Вчителі природничих дисциплін Вінницької області, які брали участь у тематичних курсах подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!



Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО


27 лютого 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у засіданні разової спеціалізованої вченої ради Інституті агроекології і природокористування НААН (як науковий керівник).

 

На порядку денному був розгляд дисертаційної роботи Андрусяка Дмитра Васильовича на тему: “Вплив сільських поселень на природні екосистеми НПП “Подільські Товтри””.

Члени разової спеціалізованої вченої ради відмітили, що дисертаційна робота, яку представив на розгляд Андрусяк Д.В., написана на високому науково-методичному рівні, відповідає поставлені в ній меті і завданням, а отримані результати дослідження, є актуальними, мають наукову цінність і практичне значення.

Дисертаційне дослідження виконано особисто здобувачем, містить наукові положення, нові науково-обґрунтовані результати, які мають важливе практичне значення в галузі екології і природничих наук. Одержані здобувачем результати є достовірними i об’єктивними. Дослідження є завершеною науковою працею, яка за актуальністю, науковою новизною, практичною спрямованістю і методичним рівнем виконання відповідає всім поставленим вимогам та паспорту спеціальності (екологія).

На підставі результатів голосування разова спеціалізована вчена рада Інституту агроекології і природокористування НААН присудила Андрусяку Д.В. ступінь доктора філософії за спеціальністю 101-Екологія галузі знань 10-Природничі науки.

Щиро вітаємо здобувача наукового ступеня Андрусяка Д.В. і його наукового керівника д.с.-г.н, професора Мудрака О.В.

Члени разової спеціалізованої вченої ради подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній i безпечній обстановці!!!


Підготувала: Наталя КУЗЬМЕНКО


26 лютого 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Олександр Мудрак взяв участь у засіданні екзаменаційної комісії (як голова) з державної атестації здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань 10 “Природничі науки” спеціальності 101 “Екологія” Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Важливим аспектом атестації здобувачів вищої освіти був розгляд питань, які стосуються екологічних наслідків воєнних дій рф на території України, оцінки впливу видів господарської діяльності на екологічний стан компонентів довкілля, розвиток і формування об’єктів і територій природно-заповідного фонду, екологічної і смарагдової мереж, збалансованого природокористування, впровадження заходів циркулярної економіки, реалізація цілей сталого розвитку для органів місцевого самоврядування.

Здобувачі вищої освіти і члени екзаменаційної комісії подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!

Підготувала: Наталя Кузьменко

23 лютого 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Олександр Мудрак взяв участь у засіданні науково-технічної ради Національного природного парку “Кармелюкове Поділля”.

На порядку денному був розгляд таких питань:

1.      Погодження Плану науково-технічної діяльності Парку на 2024 рік (доповідач: Марківська Л.В. – начальник науково-дослідного відділу Парку).

2.      Погодження Плану еколого-освітньої роботи Парку на 2024 рік (доповідач: Гнидюк Т.А. – начальник відділу рекреації та еколого-освітньої роботи Парку).

3.      Щодо розробки Проєкту землеустрою з організації і встановлення меж території, які надані Парку у постійне користування (доповідач: Романчук О.П. – директор НПП “Кармелюкове Поділля”, голова НТР).

4.      Надання згоди на надання лімітів на використання природних ресурсів філією Гайсинське ЛГ ДП “Ліси України” на 2024 рік (доповідач: Дудник Г.Л. – головний природознавець Парку, заступник голови НТР).

5.      Щодо перспектив наукового кураторства на 2024 рік (Гудзевич А.В. – д.г.н., професор, науковий куратор Парку, заступник голови НТР).

6.  Звіт із виконання І етапу Програми збереження та відновлення корінних дубових насаджень на території НПП “Кармелюкове Поділля” (доповідач: Шпак Н.П. – доктор філософії з лісового господарства, провідний науковий співробітник Парку).

7.  Інше.

Члени науково-технічної ради Національного природного парку “Кармелюкове Поділля” подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!


Підготував: Олександр Мудрак

23 лютого 2024 року

завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук Олександр Мудрак взяв участь у засіданні експертної комісії з біології та екології Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України у відповідності до Наказу МОН № 700 від 05.08.2022 року

 

На порядку денному був розгляд результатів комплексної експертизи навчальної літератури для закладів загальної середньої освіти щодо можливості надання відповідного грифа Міністерства освіти і науки України.

Експертами були розглянуті такі рукописи: “Біологія і екологія” підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Соболь В.І.), експерти: Мудрак Олександр Васильович, Продан Андрій Миколайович; “Біологія і екологія” підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Остапченко Л.І., Балан П.Г., Компанець Т.А., Рушковський С.Р.), експерти: Білецька Галина Анатоліївна, Яценко Світлана Петрівна; Модельна навчальна програма “Природничі науки. 7–9 класи (інтегрований курс)” для закладів загальної середньої освіти (авт. Мандренко Ю.І., Омелянчук Ю.О., Сардига М.В., Середа Н.М., Цигвінцев І.Г.), експерти: Мердух Іван Іванович, Мороз Тетяна Семенівна; Навчальний посібник “Пізнаємо природу. Моя планета Земля. 6 клас” (частина 1-4) для закладів загальної середньої освіти, що працюють за науково-педагогічним проєктом “Інтелект України” (авт. Гавриш І.В., Гога С.С., Задорожний К.М., Калиновська Г.О.), експерти: Вашека Олена Володимирівна, Продан Андрій Миколайович; Навчальна програма “Біологія. 7-9 клас” для закладів загальної середньої освіти, що працюють за науково-педагогічним проєктом “Інтелект України” (авт. Гавриш І.В., Задорожний К.М., Калиновська Г.О.), експерти: Решетнік Євдокія Миколаївна, Продан Андрій Миколайович.

Члени експертної комісії з біології та екології Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України подякували ЗСУ за можливість працювати в спокійній і безпечній обстановці!!!



Підготував: Олександр Мудрак