Бочелюк Віталій Йосипович 

Завідувач кафедри


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор психологічних наук (2004 р.), професор (2006 р.)


Почесне звання

«Заслужений працівник освіти України» ( 2019 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: vitalik.psyhol@ukr.net  

Дисципліни, що викладає: Юридична психологія, Психологія управління, Теоретико-методологічні проблеми сучасної психології, Теоретико-методологічні проблеми спеціальної освіти.

Освіта

Закінчив Запорізький державний університет «Філолог. Викладач російської мови та літератури» (1995 р.), Запорізький державний університет «Практичний психолог» (1995 р.), Класичний приватний університет «Правознавство» (2010 р.). 

Коло наукових інтересів

У 1998 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Психологічна готовність вчителя до особистісно-орієнтованого навчання»  Спеціальність «Педагогічна та вікова психологія». 

У 2002 році здобув вчене звання доцента кафедри практичної психології. У 2005 році захистив докторську дисертацію на тему: «Психологічні засади готовності учасників освітньої діяльності до управління інноваційними процесами в школі» Спеціальність 19.00.05 - соціальна психологія; психологія соціальної роботи.

У 2021 році здобув Національне визнання “Науковець року”.

Під керівництвом Бочелюка В.Й. 8 докторантів захистили дисертації на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук та 32 аспіранта захистили дисертації на здобуття кандидата психологічних наук. 

Автор понад 400 публікацій, з яких 135 статей у фахових виданнях, 15 статей у виданнях, що індексуються у міжнародних наукометричних базах Scopus та WoS, 175 тез доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, 50 публікацій у колективних/зарубіжних монографіях. Є співавтором 25 науково-методичних посібників.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація».

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації практичних психологів ЗВО  за програмою «Психолого-педагогічна освіта», свідоцтво ПК 19278502/001170-21, 120 годин (2021 р.).

МОН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, стажування шляхом участі у І Міжнародній науково-практичній конференції “Філософсько-психологічні аспекти духовності в освіті та науці”, сертифікат №4-2021/208, 60 годин (2021 р.).

КЗВО”Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” ЗОР, підвищення кваліфікації за освітньо-професійною  програмою “Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами”,  свідоцтво СПК № 22133710-1054/2021, 60 годин (2021 р.).

МОН України, Київський національний університет імені І.І.Мечнікова, Інститут психології імені Г.С. Костюка, Одеський національний університет, ГО Українська асоціація психології освіти та розвитку, підвищення кваліфікації за програмою Всеукраїнської літньої школи з психології “Національні наукові психологічні школи: Історія та сучасність”, сертифікат № 0052/04-07-ЛШ (2021 р.).

МОН України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, підвищення кваліфікації за програмою “Сучасні тенденції підготовки фахівців спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому просторі”, свідоцтво №ПК02070714/001743-21, 180 годин (2021р. ).

Міжнародний економічний інститут у місті Есеніце, Чехія,міжнародне стажування «Scientific perspectives and innovations in education: experience of the Czech Republic» («Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії»),  180 годин (08 грудня 2021 року по 28 січня 2022 року). 

Панов Микита Сергійович 

Професор кафедри

Гарант освітньої програми "Практична психологія" 


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор психологічних наук (2020 р.), доцент (2019 р.), професор (2023 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: nikita.psyhol@ukr.net  

Дисципліни, що викладає: Психосоматика, Аутопедагогіка, Сучасні напрямки зарубіжної психології, Діяльність психолога у лікувально-профілактичних та реабілітаційних установах, Психологічне консультування в реабілітаційному процесі

Освіта

Закінчив  Класичний приватний університет. Отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобув кваліфікацію психолог, викладач вищого навчального закладу (2013 р.) 

Коло наукових інтересів

У 2015 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Психологічні особливості формування правової культури у слабозорих підлітків» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія. 

У 2019 році отримав вчене звання доцента кафедри спеціальної педагогіки та спеціальної психології  

У 2021 р.  захистив докторську дисертацію на тему  «Психологічні основи професійної реадаптації особистості в умовах проблемогенного соціуму» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди  за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи. 

Автор понад 270 публікацій, з яких 65 статей у фахових виданнях, 12 статей у виданнях, що індексуються у міжнародній наукометричних базах Scopus та WoS, 125 тез доповідей на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях, 34 публікації у зарубіжних колективних/зарубіжних монографіях. Є співавтором 3 науково-методичних посібників.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація», член Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Виконання функцій члена редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку фахових видань України:

1. Член редакційної колегії наукового фахового видання Збірник наукових праць «Актуальні питання корекційної освіти (педагогічні науки)».

2. Член редакційної колегії наукового фахового видання Науковий журнал «Інсайт: психологічні виміри суспільства».

3. Член редакційної колегії наукового фахового видання Збірник наукових праць «Теоретичні і прикладні проблеми психології» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля МОН України

Підвищення кваліфікації

МОН України, Київський національний університет імені І.І. Мечнікова, Інститут психології імені Г.С. Костюка, Одеський національний університет, ГО Українська асоціація психології освіти та розвитку, підвищення кваліфікації за програмою Всеукраїнської літньої школи з психології “Національні наукові психологічні школи: Історія та сучасність”, сертифікат № 0053/04-07-ЛШ (2021 р.).

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,підвищення кваліфікації за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі» з 22.11.2021 по 22.12.2021, 180 годин, 6 кредитів, свідоцтво №ПК02070714/001736-21, реєстраційний номер 1736-21

Міжнародний економічний інститут у місті Есеніце, Чехія, міжнародне стажування «Scientific perspectives and innovations in education: experience of the Czech Republic» («Наукові перспективи та інновації в освіті: досвід Чехії») 180 годин (6 ЄКТС) з 08 грудня 2021 року по 28 січня 2022 року.

BALTIC RESEARCH INSTITUTE OF TRANSFORMATION ECONOMIC AREA, науково-педагогічне стажування на тему: досвід країн Європейського Союзу та його впровадження в підготовку фахівців гуманітарної сфери” за спеціальністю 053 “Психологія”, 60 годин сертифікат serija C 20161211,  (2016)

Подяка МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків   та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Бессараб Анастасія Олександрівна 

Професор кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор наук із соціальних комунікацій (2017 р.), професор (2021 р.) 


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: staicy@ukr.net   

Дисципліни, що викладає: «Корекційно-реабілітаційні служби», «Методологія та методика наукового дослідження», «Науково-дослідна робота», «Спецметодика ігрової діяльності», «Психологія сімейного виховання», «Загальна психологія», «Психологія».

Освіта

Запорізький державний університет, 2002 р., диплом магістра за спеціальністю «Українська мова та література», кваліфікація магістра філології, викладача української мови та літератури, викладача української мови у вищій школі.

Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління», 2004 р., диплом магістра за спеціальністю «Управління навчальним закладом», кваліфікація керівника навчального закладу та його підрозділів.

Класичний приватний університет, 2019 р., диплом магістра за спеціальністю «Психологія», освітня програма «Психологія», кваліфікація психолог, викладач закладу вищої освіти.

Класичний приватний університет, 2019 р., диплом магістра за спеціальністю «Філологія», освітня програма «Переклад», кваліфікація перекладач і викладач англійської та іспанської мов.

Коло наукових інтересів

У 2012 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.04 – теорія та історія журналістики на тему: «Періодичні наукові фахові видання у сфері сучасної наукової комунікації» в Класичному приватному університеті.

У 2017 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук із соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.01 – теорія та історія соціальних комунікацій на тему: «Соціально-комунікаційні технології формування культури читання української книги в інформаційному суспільстві» в Класичному приватному університеті.

Автор 119 наукових праць з проблем формування культури читання, підготовки наукових видань, соціальнокомунікаційних проєктів для осіб з інвалідністю тощо.

Дійсний член Асоціації українських редакторів, ГС «Національна психологічна асоціація», ГО «Всеукраїнська психодіагностична асоціація».

Підвищення кваліфікації

Міжнародне стажування на базі Вищого семінаріуму Духовного університету UKSW, Варшава, на тему «Академічна доброчесність» (2 листопада – 11 грудня 2020 р.), сертифікат KW-122020/37 від 11.12.2020 (180 годин).

Міжнародне онлайн-стажування від SCLAD «Університет 4.0. Цифрова трансформація» (7–23 квітня 2021 р.), сертифікат 02021 (72 години).

Курси підвищення кваліфікації на базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі» (22.11.2021–22.12.2021), свідоцтво № ПК02070714/001741-21 від 22.12.2021 (180 годин).

Дергач Маргарита Альфрітівна 

Професор кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Доктор педагогічних наук (2013 р.), доцент кафедри психології творчості (2002 р.) 


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: margarita_solo@ukr.net     

Дисципліни, що викладає: «Педагогічна психологія», «Психологія гендерних відносин», «Психолого-педагогічна експертиза», «Психологічна ескпертиза в різних галузях» «Екстрена психологічна допомога», «Методика психолого-педагогічної роботи з дітьми з ООП», «Спортивна психологія». Здійснює керівництво навчальною (ознайомчою) практикою.

Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Музика» та здобула кваліфікацію вчитель музики (1988 р.) 

Закінчила Запорізький державний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолог (2002 р.).

Закінчила Класичний приватний університет. Отримала повну вищу освіту спеціальністю «Філологія» та здобула кваліфікацію перекладач, викладач закладу вищої освіти (2021р.)

Закінчила КЗВО «Хортицька навчально-реабілітаційна академія» ЗОР. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Спеціальна освіта» та здобула кваліфікацію магістр зі спеціальної освіти, викладач закладів вищої освіти зі спеціальності, вчитель-дефектолог, психолог.

Коло наукових інтересів

У 2012 р. захистила докторську дисертацію на тему «Театральне мистецтво як засіб формування особистості в історії педагогічної думки та школи України в ХХ столітті» в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Автор понад 120 наукових праць з питань спеціальної освіти, психологічної допомоги та корекції особистості, професійної освіти, історії та теорії педагогіки, теорії виховання, мистецької освіти.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Повний дійсний член громадського об’єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація»

Підвищення кваліфікації

Гуманітарно-природничий університет в Сандомирі (Республіка Польща), сертифікат про науково-педагогічне стажування на тему: «Проблеми модернізації педагогічної освіти в Україні та кранах ЄС», 180 годин (2018 р.)

Куявський університет у Влоцлавеку (Республіка Польща), сертифікат про науково-педагогічне стажування на тему «Традиційна освіта та технологічні виклики сучасності у процесі викладання педагогічних і психологічних дисциплін у країнах ЄС» у галузі знань «Психологія», Сертифікат PSI-160503-KSW, 6 кредитів (180 годин, 2022).

Національний педагогічний університет імені М.А. Драгоманова, Міжнародний симпозіум «Освіта і здоров’я підростаючого покоління», свідоцтво № 450/21,30 годин (2021).

Центр підвищення кваліфікації Ткач Х.Я., науково-практична веб-конференція на тему «Аутизм. Актуальні питання. Ефективні рішення», Сертифікат №К210625,12 годин (2021).

Provincial health company of Agrigento, Agrigento, Italy, V International conference on mental health care на тему «Mental health: Global challenges of XXI century», сертифікат № 2110209, 24 години (2021).

ТОВ «Академія цифрового розвитку», навчальний курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» базовий рівень, Сертифікат №GDTfe-01-09996, 30 годин (2022).

СП «Дивогра», навчальний курс «Літня школа з альтернативної та додаткової комунікації», Сертифікат, 120 годин (2022)

ТОВ «Міжнародний інститут інклюзії», Міжнародне стажування в рамках робои Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Освіта, наука та культура України в світі: мобільність, глобалізація, інклюзія», Сертифікат №IS-2022/103, 30 годин (2022).

У 2012 р. нагороджена почесною грамотою Запорізької обласної ради за плідну педагогічну та наукову роботу, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди 112-ї річниці існування Запорізького національного технічного університету, працю, досягнення у професійній діяльності, у 2016 р. нагороджена грамотою Запорізької обласної ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу підготовки висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди 10-ї річниці з Дня заснування інституту управління та права Запорізького національного технічного університету, у 2018 р. як члену конкурсної комісії обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки Запорізькою обласною радою оголошена Подяка за високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток науково-дослідницької діяльності студентської молоді. У 2020 р. нагороджена Запорізькою міською радою за високий професіоналізм у роботі, особистий внесок у соціокультурний розвиток міста Запоріжжя. У 2021 р. ім’я Дергач М.А. внесене до пам’ятної книги «Майбутнє Запорізького краю – талановиті діти».

Турубарова Анастасія Володимирівна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2011 р.), доцент (2014 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Research Gate

Репозитарій

e-mail: turubarovaan@gmail.com

Дисципліни, що викладає: «Реабілітаційна психологія», «Спеціальна психологія», "Психодіагностика та психокорекція в реабілітації", "Нейропсихологія в діагностиці мовленнєвих порушень". Здійснює керівництво кваліфікаційними роботами.

Освіта

Мелітопольський державний педагогічний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобула кваліфікацію практичного психолога у закладах освіти (2001 р.);

Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління». Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолог (2005 р.);

Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління». Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та здобула кваліфікацію психолог, викладач вищого навчального закладу (2006 р.).;

2014 р. – доцент кафедри практичної психології, соціології та соціальної роботи;

Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет». Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Спеціальна освіта» та здобула кваліфікацію викладача спеціальної педагогіки та психології. Логопеда. Вчителя-дефектолога спеціальної загальноосвітньої школи для осіб з інтелектуальними порушеннями та шкіл з інклюзивною формою навчання (2022 р.).

Коло наукових інтересів

У 2011 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Психолого-педагогічні умови розвитку комунікативних якостей підлітків із порушенням опорно-рухового апарату» в Одеському національному університету ім. І.І. Мечникова за спеціальністю 19.00.08 – спеціальна психологія.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць з проблем спеціальної психології, спеціальної педагогіки, ортопсихології, психології спілкування, серед яких статті у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus (4 статті) та Web of Science (1 стаття).

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація», Голова Хортицького осередку Української асоціації корекційних педагогів України з 2021 р.

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідотство про підвищення кваліфікації 12СПВ 094210 за програмою «Педагогіка вищої школи», 120 годин, 4 кредити (2018 р.)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, сертифікат про підвищення кваліфікації №0020/04-07-ЛШ за програмою п’ятої ювілейної Всеукраїнської літньої школи з психології «Національні наукові психологічні школи: історія та сучасність», 90 годин, 3 кредити (2021 р.)

Міжнародне онлайн-стажування від SCLAD, сертифікат 02018 за програмою «Університет 4.0. Цифрова трансформація», 72 години (2021 р.)

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, свідотство про підвищення кваліфікації №ПК02070714/001737-21 за програмою «Сучасні тенденції підготовки фахівців зі спеціальної освіти та психології до професійної діяльності в інклюзивному освітньому середовищі», 180 годин, 6 кредитів (2021 р.)

У 2020 р. нагороджена грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток освіти, розробку і практичну реалізацію соціальної, психолого-педагогічної реабілітації дітей та молоді з особливими освітніми потребами.

Антоненко Ірина Юріївна 

Доцент кафедри

Декан факультету реабілітаційної педагогіки та соціальної роботи 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2010 р.), доцент (2015 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: irinaantonenko80@gmail.com  

Дисципліни, що викладає: «Вступ до спеціальності «Психологія», «Дизонтогенез психічного розвитку».

Освіта

Запорізький державний університет, 2002 р., диплом спеціаліста за спеціальністю «Українська мова та література. Філологія», кваліфікація філолога, викладача української мови та літератури.

Класичний приватний університет, 2009 рік, диплом спеціаліста за спеціальністю «Психологія», кваліфікація психолога

Класичний приватний університет, 2009 рік, диплом магістра за спеціальністю «Державна служба», кваліфікація магістр з державної служби

Коло наукових інтересів

У 2010 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – Педагогічна та вікова психологія на тему: “Особливості механізмів психологічного захисту особистості в системі педагогічної взаємодії” в Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди.

Автор понад 60 наукових праць з проблем психологізації професійної підготовки фахівців, управління інноваційними процесами в закладах освіти, розвитку соціального інтелекту в освітніх умовах тощо.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація».

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет,свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 094203 за програмою «Педагогіка вищої школи», 17.10.2018 (120 годин).

Сертифікат № БЦ-С-3554, виданий 30.12.2018 р. Онлайн-курс «Додатки Google в професійній діяльності викладача/адміністрації закладу освіти» (60 годин). 

Київський університет імені Бориса Гринченка, сертифікат учасника Всеукраїнського семінару «Підготовка соціальних працівників до розвитку інтегрованих соціальних послуг а об’єднаних територіальних громадах» (25 год), 10–12.10.2019.

Міжнародне онлайн-стажування на базі Республіканського інституту вищої школи (Білорусь) "Університет 4.0. Цифрова трансформація" 7-23 квітня 2021 р., 72 години. Сертифікат 02013.

У 2020 р. нагороджена почесною грамотою Національною академією педагогічних наук України за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок за підготовку високваліфікованих спеціалістів та наукових кадрів, плідну науково-педагогічну діяльність, значні досягнення у фундаментальних і прикладних наукових дослідженнях.

Галієва Ольга Михайлівна

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2019 р.)


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: olgamihailovna@ukr.net       

Дисципліни, що викладає: «Експериментальна психологія», «Дитяча практична психологія», «Сімейне консультування». 

Освіта

Закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Соціальний педагог» та здобула кваліфікацію соціального педагога, викладач соціально-педагогічних дисциплін, практичного психолога (2008 р.)

Коло наукових інтересів

У 2019 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Розвиток саморегуляції ситуативної тривожності майбутніх психологів у процесі професійної підготовки» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Автор понад 50 наукових праць з проблем розвитку саморегуляції ситуативної тривожності.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація».

Підвищення кваліфікації

стажування

Класичний приватний університет (Україна), свідоцтво ПК19278502/000655-20 про підвищення кваліфікації методистів закладів вищої освіти за програмою «Психолого-педагогічна освіта», 120 годин (2020)

Республиканський институт высшей школы (Республіка Білорусь), сертифікат № 02020 про те, що було пройдено онлайн стажування за програмою «Университет 4.0. Цифровая трансформация», 72 години (2021)

Wyższa Skoła Agrobiznesu w Łomzy (Республіка Польща), International internship «Forming competences and developing professional and pedagogical skills of a teacher of higher vocational education institution», certificate № WSA 02/12/21, 180 hours (2021)

інші види підвищення кваліфікації

Американські ради в Україні, захід «Інтерпретація даних для якісних змін», 12 годин (10, 15, 18, 19 листопада 2021 року)

Хортицька національна академія, науково-практичний семінар «Складні завдання перетворюємо на можливості: як влаштовано DESIGN THINKING», сертифікат No22133718-1049/2021, 4 годин (20 березня 2021 року)

Unicheck Україна, майстер-клас «Основи роботи з системою перевірки текстів на плагіат», 2 години (12 травня 2020 року)

Американські ради в Україні, онлайн-курс «Академічна доброчесність», 4 години (10 травня 2020 року)

Clarivate Україна спільно із Національним агентством забезпечення якості вищої освіти та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та НТУ «Харківський політехнічний інститут», вебінар «Академічна доброчесність – запорука успішного розвитку науки та держави», 2 години (8 липня 2020 року)

Американські ради в Україні, захід «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти», 15 годин (23-27 листопада 2020 року)

ГО «Київький інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії «Я», курс навчання за програмою «Нейропсихологічна діагностика та корекція в дитячому віці» (сертифікат №0184), 100 годин (2019 рік)

У 2010 р. нагороджена грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за вагомий внесок у справу розбудови інноваційного педагогічного закладу та особистісні досягнення у навчанні та вихованні підростаючого покоління, упровадження сучасних методів навчання і виховання (Наказ облУОН від 29.07.2010 № 434), у 2011 р. нагороджена почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, досягнення у професійній діяльності та з нагоди 50-річчя від дня заснування закладу (Наказ облУОН від 27.07.2011 № 552); у 2016 р. нагороджена грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти Запорізької області, з нагоди Дня працівників освіти та 55-річчя заснування навчального закладу (Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 28.09.2016 № 0694); у 2020 р. нагороджена почесною грамотою Запорізької обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, розробку і практичну реалізацію соціальної, психолого-педагогічної реабілітації дітей і молоді з особливими освітніми потребами та з нагоди Дня працівників освіти і 5-ї річниці з дня створення Хортицької національної академії (розпорядження голови Запорізької обласної ради від 02.10.2020 №366-н). 

Кетлер-Митницька Тетяна Сергіївна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2020 р.)


Основні наукові публікації: 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: catmeatt@gmail.com   

Дисципліни, що викладає: «Загальна психологія», «Вікова психологія», «Психодіагностика», «Теорія і практика психологічного тренінгу», «Практикум із загальної психології», «Тренінг особистісного зростання». Здійснює керівництво діагностичною практикою.

Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача психології (2007 р.)

Коло наукових інтересів

У 2020 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Інтернальність як чинник готовності майбутніх психологів до особистісно-професійного розвитку» в Київському національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Автор понад 40 наукових праць з проблем розвитку особистості студнтів, зокрема: діагностики та формування інтернальності майбутніх психологів, взаємозв’язку інтернальності та відповідальності, впливу інтернальності на суб’єктність, педагогічний професіаналізм, успішність життєтворчості та соціальної практики, готовність до саморозвитку, рефлексії, аутопсихологічну компетентність, професійно-важливі якості студентів, а також – створення психолого-педагогічних умов формування інтернальності. 

Дійсний член Асоціації психологів вищої освіти України.

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ № 158248 за програмою «Педагогіка вищої школи», 120 годин (2017).

Куявський університет (м. Влоцлавек, Республіка Польща), зарубіжне науково-педагогічне стажування на тему «Pedagogy and Psychology: productive interaction in the educational process» за фахом «Педагогічні і психологічні науки», сертифікат №PSI-81916-KSW, 180 годин (2021).

У 2011 р. нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за сумлінну працю, особистісті досягнення в реалізації державної політики у галузі національної освіти та високий професіоналізм, у 2021 році отримала грамоту переможниці конкурсу «Улюблений online викладач» від редакції газети «Все про бухгалтерській облік».

Кудінова Маргарита Сергіївна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат психологічних наук (2019 р.), доцент (2023 р.)


Основні наукові публікації: 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: kudinovamargarita@khnnra.edu.ua    

Дисципліни, що викладає: «Соціальна психологія», «Психологія конфлікту», «Психологія особистості» та ін. Здійснює керівництво діагностично-корекційною та переддипломною практикою.

Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобула кваліфікацію викладача психології (2007 р.)

Коло наукових інтересів

У 2019 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Розвиток стресостійкості учнів старших класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів» в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Автор понад 60 наукових праць з проблем розвитку особистості, зокрема: емоційної стійкості, екзогенних та ендогенних факторів стресу, діагностики стресостійкості, ресурсів стресостійкості особистості тощо.

Дійсний член громадської спілки «Національна психологічна асоціація», Дійсний член громадського об єднання «Всеукраїнська психодіагностична асоціація»

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 159307 за програмою «Психолого-педагогічна освіта», 120 годин (2019 р.)

ТОВ «Академія цифрового розвитку», онлайн-курс «Додатки Google в професійній діяльності», сертифікат № БЦ-С-4933, 60 годин (2020 р.)

ТОВ «Академія цифрового розвитку», онлайн-курс «Використання сервісу Genially в електронному навчанні», сертифікат № Б-0048, 30 годин (2020 р.)

ТОВ «Академія цифрового розвитку», онлайн-курс "Сучасні засоби візуалізації даних: динамічні презентації в Prezi", сертифікат № ДПБ-006, 30 годин (2021 р.)

Wyższa Skoła Agrobiznesu w Łomzy, International internship "Forming competences and developing professional and pedagogical skills of a teacher of higher vocational education institution", certificate № WSA 15/12/21, 180 hours (2021)

У 2011 р. нагороджена почесною грамотою Управляння освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за сумлінну працю, досягнення у професійній діяльності, у 2016 р. нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за плідну педагогічну діяльність та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління, у 2018 році стала лауреатом Міської програми підтримки обдарованої молоді м. Запоріжжя. 

Червоненко Катерина Сергіївна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук (2019 р.), доцент (2024 р.)


Основні наукові публікації: 

Web of Science

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail:  chervonenko@khnnra.edu.ua      


Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Соціальна педагогіка» та здобула кваліфікацію викладача соціальної педагогіки (2014 р.).

Коло наукових інтересів

У 2019 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування готовності майбутніх соціальних працівників  до організації волонтерської діяльності учнівської молоді» в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за спеціальністю 13.00.04  – теорія та методика професійної освіти.

Автор понад 60 наукових праць з проблем професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів та соціальних працівників у закладах вищої освіти.

Дійсний член громадської організації «Прогресильні». 


Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 159306 за програмою «Психолого-педагогічна освіта», 120 годин (2019 р.)

Cuiavian University in Wloclawek, Republic of Poland «Organization of educational process in the field of pedagogical and psychological sciences in Ukraine and EU countries», certificate № PH-EDSI-162847-KSW, 180 hours (2020).

International Winter School (Genoa (Іtaly), Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. «Social dimensions of European studies», certificate № 2023WS-0000437, 180 hours (2023).

У 2013 р. нагороджена почесною грамотою Департаменту освіти і науки, молоді і спорту Запорізької облдержадміністрації за сумлінну працю, досягнення у професійній діяльності, у 2016 р. нагороджена почесною грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, у 2020 р. отримала подяку Запорізької обласної державної адміністрації, у 2023 р. отримала подяку Національної академії педагогічних наук України.


Великжаніна Дарʼя Василівна 

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук (2019 р.), доцент (2024 р.)


Основні наукові публікації: 

Scopus

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail:  velikzhanina@khnnra.edu.ua      


Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет. Отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія» та здобула кваліфікацію викладача психології (2006 р.)

Коло наукових інтересів

У 2020 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Підготовка майбутніх соціальних педагогів до формування життєвої компетентності підлітків у загальноосвітніх навчальних закладах» у Мелітопольському державному педагогічному університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.


Автор понад 50 наукових праць з проблем підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери.


Підвищення кваліфікації

Wyższa Skoła Agrobiznesu w Łomzy, International internship "Forming competences and developing professional and pedagogical skills of a teacher of higher vocational education institution", certificate № WSA 47/12/21, 180 hours (2021).

Leadership, Engagement and Wide Inclusion in University-Community Cooperation» в обсязі 6 кредитів ЄКТС (180 годин) в International Autumn School (Genoa, Іtaly) спільно з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова (Київ, Україна). Cертифікат № 2023_АS-000185 (2023).


У 2020 р. нагороджена почесною грамотою Управляння освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, розробку і практичну реалізацію соціальної, психолого-педагогічної реабілітації дітей і молоді з особливими освітніми потребами. 



Моренко Ольга Миколаївна

Доцент кафедри 


Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат педагогічних наук (2020 р.)


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: psy.resours.hna@gmail.com        

Дисципліни, що викладає: «Психологічна служба в системі освіти», «Теорія і практика психокорекції», здійснює керівництво переддипломною практикою.

Освіта

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет» (2003 р.), отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Практична психологія», Класичний приватний університет за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та здобула кваліфікацію викладача університетів та вищих навчальних закладів (2014 р.)

Коло наукових інтересів

У 2020 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Підготовка майбутніх соціальних працівників до професійного самовдосконалення засобами проектної діяльності» в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Автор понад 25 наукових праць з проблем особистісного та професійного самовдосконалення, зокрема: використання інноваційних технологій під час підготовки фахівців у закладах освіти та особливостей підготовки та готовності до професійного самовдосконалення викладачів та майбутніх фахівців тощо.

Дійсний член громадської  організації «Інститут розвитку практичної психології». 

Підвищення кваліфікації

ТО “Київський інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії “Я” навчання за програмою ”Нейропсихологічна  діагностика та корекція в дитячому віці”, програма затверджена на засіданні кафедри психології розвитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка, сертифікат № 0176, 100 годин (2018 р.) 

ТО “Київський інститут раціонально-інтуїтивної психотерапії “Я” навчання за програмою тренінгу ”Основи групової психокорекції тілесно-орієнтований підхід”, сертифікат № 0755, (13-14 травня 2019 р.)

КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, посвідка про підвищення кваліфікації СПК № 213614614621-19  за програмою «Практичні психологи», 90 годин (2019 р.)

ТОВ «Академія цифрового розвитку», курс «Ефективні рішення GOOGLE FOR EDUCATION  для хмарної взаємодії», сертифікат № БС-00489, 15 годин (2020 р.)

КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР сертифікат про підвищення кваліфікації (у ролі спікера) під час роботи дистанційного науково-практичного семінару «Сучасне суспільство як ресурс соціалізації дітей з особливими освітніми потребами» № 22133718-0814/2020, 6 годин (2020 р.)

International Historical Biographical Institute|, Міжнародна програма підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу», присвоєно кваліфікацію «Міжнародний керівник категорії Б в галузі освіти та науки, згідно класифікації ЮНЕСКО», «Міжнародний Вчитель/Викладач», 180 годин (з них 15 годин інклюзивної освіти), міжнародний сертифікат № 2132/12 жовтня 2021 року.

У 2016 р. нагороджена грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти Запорізької області, у 2017 р. нагороджена грамотою Запорізької облдержадміністрації за багаторічну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління за підсумками 2016-2017 навчального року. 

Анісімова Людмила Василівна

Старший викладач кафедри 

Завідувач навчального відділу 


Основні наукові публікації: 


ORCID ID

Репозитарій

e-mail: lyusenok.80@gmail.com        

Дисципліни, які викладає: «Інклюзивна педагогіка», «Основи інклюзивної педагогіки», «Методичний супровід інклюзивної освіти», «Супровід і інклюзивному середовищі родин дітей з особливими потребами», «Практика педагогічна».

Освіта

Мелітопольський державний педагогічний університет, 2003 рік, практична психологія, практичний психолог у закладах освіти та соціальний педагог (психолого-педагогічне консультування в реабілітаційних центрах);

Класичний приватний університет, 2014 рік, педагогіка вищої школи, викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Коло наукових інтересів

Спеціальна та інклюзивна педагогіка.

Автор наукових праць з проблем інклюзивної педагогіки.

Дійсний член ГО «Українська асоціація корекційних педагогів».

Підвищення кваліфікації

Класичний приватний університет, свідоцтво про підвищення кваліфікації 12СПВ 094202 за програмою «Педагогіка вищої школи», 17.10.2018.

Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2003 рік); Почесною грамотою Управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2010 рік); Нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2011 рік); Подякою Запорізької обласної державної адміністрації (2014 рік); Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2015 рік); Почесною грамотою Запорізької обласної ради (2016 рік); медаллю «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2020 рік).

Кіріллова Анна Олександрівна

Асистент кафедри 


Основні наукові публікації: 

Google Scholar

ORCID ID

Репозитарій

e-mail: annaoleksandrivna22@gmail.com          

Дисципліни, що викладає:  «Логопедія», «Нейропсихологія», «Психолінгвістика», «Нейропсихолінгвістика», «Онтогенез та дизонтогенез мовленнєвої діяльност», «Олігофренопедагогіка», «Спецметодика природознавства та ознайомлення дітей з природою», «Сенсорне виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку», «Психолого-педагогічна діагностика та відбір в спецзаклади»

Освіта

– КВНЗ «Запорізький педагогічний коледж» ЗОР за спеціальністю «Початкова освіта» та здобула професійну кваліфікацію вчителя з початкової освіти, вчителя іноземної мови початкової школи (2017)

– КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР за спеціальністю «Спеціальна освіта», освітня програма «Логопедія», додаткова спеціалізація «Спеціальна психологія» та здобула професійну кваліфікацію «Бакалавр спеціальної освіти. Учитель-дефектолог. вихователь спеціальних та інклюзивних груп закладів освіти. Асистент вчителя-реабілітолога» (2020)

– КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР за спеціальністю «Спеціальна освіта», спеціалізація «016.01 Логопедія» та здобула професійну кваліфікацію «Магістр зі спеціальної освіти. Викладач закладів вищої освіти зі спеціальності, вчитель-логопед, психолог» (2022)

Коло наукових інтересів

Автор близько 20 наукових праць з проблем спеціальної освіти, інклюзивної педагогіки, логопедії тощо.

Дійсний член Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання.

Підвищення кваліфікації

Семінар-практикум «Логопедичний масаж: теорія та практика. Фасціальне кінезіотейпування в роботі логопеда» в обсязі 30 академічних годин, сертифікат №AL0112 (23–25.07.2021)

Онлайн-семінар «Корекція ехолалій у дітей з ООП» в обсязі 2 години, сертифікат КЕ222076 (15.06.2022)

Вебінар «Альтернативна і додаткова комунікація. Асистивна технологія для взаємодії з учнями в спеціальній освіті та інклюзивному навчанні» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0618/38 (18.06.2022)

Вебінар «Інтелектуальні порушення. Прийоми підвищення ефективності навчально-виховної та корекційної роботи» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0623/81 (23.06.2022)

Вебінар «Слухова мовленнєва агнозія» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 0322/53 (03.07.2022)

Семінар «Заїкання, діагностика та корекція методами кінезіотейпування та логопедичного масажу» в обсязі 4 академічних години, UK 559  (17.07.2022)

Вебінар «Мотивація учасників корекційної роботи: принципи прикладного поведінкового аналізу в житті і на заняттях у батьків, фахівців та учнів» в обсязі 5 академічних годин, сертифікат 0830/45 (30.07.2022)

Курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» Базовий рівень в обсязі 30 академічних годин, сертифікат №GDTfE-01-10083 (25.07–07.08.2022)

 Курс «Цифрові інструменти GOOGLE для освіти» Cthtlysq рівень в обсязі 15 академічних годин, сертифікат №GDTfE-01-C-11561 (08.08–14.08.2022)

Семінар «Ехолалії та методи подолання» в обсязі 4 академічні години, сертифікат UK 806 (28.08.2022)

Вебінар «Корекційна робота по подоланню дискалькулії» в обсязі 10 академічних годин, сертифікат 1022/42 (10.09.2022)

Онлайн курс «Академічна доброчесність» в обсязі 4 години (11.09.2022)