Архів НДР 2019-2022

30 червня 2022 року відбувся вебінар "Використання хмарних сервісів Miсrosoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти". Були присутні викладачі кафедри Школа О.М., Фоменко О.В.

26 травня 2022 року проводилася РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «Підвищення якості національної професійної освіти у контексті викликів сьогодення» .

На ній були присутні всі викладачі кафедри.

30 квітня 2022 року проведено круглий стіл зі студентами спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес) на тему "Фітнес під час воєнних дій"

29 квітня 2022 року відбулася VIIІ науково-практична конференція "Основи побудови тренувального процесу в циклічних та екстремальних видах спорту".

Брали участь викладачі кафедри Сичов Д.В. та Аксьонов Д.В.

В рамках угоди про співпрацю з Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (Навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту, м. Кремінна) запрошуємо науковців та викладачів закладів вищої освіти взяти участь у роботі IY Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти», яка відбудеться 19 – 20 квітня 2022 року.

Інформаційний лист

Національний авіаційний університет (м. Київ, Україна) запрошує Вас взяти участь у: VІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми в системі освіти: заклад загальної середньої освіти – доуніверситетська підготовка – заклад вищої освіти», що відбудеться 17 лютого 2022 року (зареєстрована в ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та в ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (посвідчення № 464 від 02.08.2021 р.).

Форма проведення конференції: дистанційна.

Інформаційний лист

16-17 грудня 2021 року в Харківській державній академії фізичної культури відбулася XXI Міжнародна науково-практична конференція «Фізична культура, спорт і здоров’я: стан, проблеми та перспективи» .

Напрями роботи конференції:

1. Актуальні питання фізичного виховання різних груп населення.

2. Удосконалення підготовки спортсменів різної кваліфікації.

3. Медико-біологічні основи спортивної діяльності.

4. Біомеханічні та інформаційні засоби і технології у фізичній культурі та спорті.

5. Проблеми та перспективи розвитку системи оздоровчо-рекреаційної рухової активності населення.

6. Фізична терапія та ерготерапія.

7. Менеджмент, маркетинг, економіка та підприємництво у сфері фізичної культури та спорту.

8. Психолого-педагогічні аспекти освіти, сфери фізичної культури і спорту та діяльність в особливих умовах.

9. Філософія, соціологія, історія, мовленнєві аспекти та право фізичної культури та спорту

Брали участь викладачі кафедри Школа О.М., Фоменко О.В. та здобувачі вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт Момот Ю. та Полоус В.

14 грудня 2021 року проведений 20 онлайн-семінар на тему «Олімпійський рух: історія і сучасність. Сучасна система спортивного тренування».

Лектори: БУЛАТОВА Марія Михайлівна, президент Олімпійської академії України, віце-президент НОК України, віце-президент Асоціації Європейських олімпійських академій, директор Навчально-наукового олімпійського інституту, доктор педагогічних наук, професор.

ПЛАТОНОВ Володимир Миколайович – доктор педагогічних наук, професор олімпійського інституту НУФВСУ, співголова комісії НОК України «Інновації в спорті»

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

02 грудня 2021 року відбулася ХІV міжнародна наукова конференція пам’яті Анатолія Миколайовича Лапутіна «Актуальні проблеми сучасної біомеханіки фізичного виховання та спорту» в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (Чернігів, Україна) . Брала участь Школа О.М. та здобувачі вищої освіти.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

1. Сучасний розвиток і викладання біомеханіки фізичного виховання та спорту.

2. Біомеханічні, педагогічні, медико-біологічні та психологічні аспекти фізичного виховання та спорту.

3. Біомеханічні, інформаційно-комунікаційні технології та конструкторські розробки у фізичному вихованні та спорті.

4. Педагогічні аспекти професійної підготовки майбутнього фахівця з фізичного виховання та спорту.

5. Сучасні проблеми здоров’я та здорового способу життя у педагогічній освіті.

6. Проблеми формування й удосконалення спортивно-технічної майстерності.

24 листопада 2021 року відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Проблеми, досвід та вдосконалення методичної роботи у закладах освіти».

Брали участь викладачі кафедри Школа О.М., Ремзі І.В., Малєєв В.М. та здобувачі вищої освіти спеціальностей 017 Фізична культура і спорт та 014 Середня освіта (Фізична культура), а також магістри.

23 листопала 2021 року був проведений 18 онлайн-семінар на тему «Фізична підготовка спортсменів: розвиток координаційних та швидкісних здібностей, спритності та гнучкості».

Лектор: ПЛАТОНОВ Володимир Миколайович – доктор педагогічних наук, професор.

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

Присутні були викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

НОК України проводить 19 листопада 2021 року провів (серія з 20 вебінарів для тренерів, спортсменів та фахівців з організації та управління спортом) 17 онлайн-семінар на тему «Забезпечення всебічної підготовки спортсменів: інноваційні вправи та спеціальний інвентар».

Лектор: СОСІНА Валентина Юріївна – кандидат педагогічних наук,

професор, завідувач кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського

державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

16 листопада 2021 року був проведений 16 онлайн-семінар на тему «Особливості психологічної підготовки юних спортсменів».

Лектор: МОСЬПАН Марина Олександрівна кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки Національного університету фізичного виховання і спорту України.

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

10 листопада 2021 року проведений 15 онлайн-семінар на тему "Відновлення та підходи до профілактики стомлення в спорті".

Лектор: ГУНІНА Лариса Михайлівнадоктор біологічних наук, старший дослідник, заступник директора Навчально-наукового олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України, головний спеціаліст Національного антидопінгового центру України.

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

04 листопада 2021 року в Житомирському державному університеті була проведена спільно з кафедрою фізичного виховання та спортивного вдосконалення науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізичної культури і спорту в сучасному суспільстві "

Брали участь викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти спеціальностей 017 Фізична культура і спорт та 014 Середня освіта (Фізична культура), а також магістри.

29-30 листопада 2021 року у Харківському університеті внутрішніх справ відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми розвитку службово-прикладних, традиційних та східних одноборств", присвячена пам'яті професора Віктора Бізіна. В неї брали участь здобувачі вищої освіти спеціальностей 017 Фізична культура і спорт, магістри та викладачі кафедри Школа О.М., Фоменко О.В.

За результатами конференції були видані сертифікати.

21 жовтня 2021 року проведений 14 семінар на тему: "Прийоми зворотного зв'язку «тренер – спортсмен» та «спортсмен – тренер".

Лектор: БАЙРАЧНИЙ Олег Васильович – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент. Завідувач кафедри футболу Національного університету фізичного виховання і спорту України.

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

НОК України провів 12 жовтня 2021 року 13 вебінар для тренерів, спортсменів та фахівців з організації та управління спортом на тему "Організаційно-управлінський, науково-методичний, матеріально-технічний супровід багаторічної підготовки спортсменів (світові тенденції та сучасна практика) ". Лектор: ПЛАТОНОВ Володимир Миколайович – доктор педагогічних наук, професор олімпійського інституту НУФВСУ, співголова комісії НОК України «Інновації в спорті».

ОРГАНІЗАТОРИ:

- Національний олімпійський комітет України

- Міністерство молоді та спорті України

- Національний університет фізичного виховання і спорту України

На вебінарі були присутн здобувачі вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

04-07 жовтня 2021 року відбувся КРОС-ФОРУМ "Європу єднає здорове майбутнє".

З доповіддю в ньому брала участь Школа О.М.

29-30 липня 2021 року проходила міжнародна науково-практична конференція "Sustainable Development^ Modern Theories and Best Practices" (Таллінн, Естонія). В ній брали участь викладач кафедри Школа О.М. та студенти магістратури спеціальності 017 Фізична культура і спорт Бурдулюк Б., Таран А., Нестеренко А.

03 червня 2021 року проведена 12 конференція на тему «Олімпійський рух в Україні: історія і сучасність».

Лектор: БУЛАТОВА Марія Михайлівна – доктор педагогічних наук, професор. Директор навчально-наукового олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Завершився проєкт 2021 року "Основи волонтерства в інклюзивному освітньому середовищі". В рамках навчання якого брали участь викладачі кафедри Школа О.М., Фоменко О.В., Бойченко А.В., Чалий В.Ю.

27 травня 2021 року проведена 11-конференція на тему «Психолого-педагогічні аспекти організації співробітництва в системі тренер – юний спортсмен – батьки» з циклу вебінарів НОК України.

Лектор: БАЙРАЧНИЙ Олег Васильович – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент. Завідувач кафедри футболу Національного університету фізичного виховання і спорту України.

20-21 травня 2021 року відбулася ІІ Міжнародна науково-методична конференція "Проблеми та шляхи реалізації компетентісного підходу в сучасній освіті". Брали участь викладачі кафедри Фоменко О.В. та Школа О.М.

13 травня 2021 року проведена 10 конференція на тему «Сучасна система психологічного забезпечення підготовки спортсменів: проблеми психодіагностики» з циклу вебінарів для тренерів, спортсменів, організованих НОК України.

Лектор: ВИСОЧИНА Надія Леонідівна – доктор наук з фізичного виховання та спорту, старший дослідник. Провідний науковий співробітник Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.


12 травня 2021 року відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю "Дистанційна освіта в Україні: іноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти" (м. Київ). Брали участь Школа О.М. та студенти спеціальності 017 Фізична культура і спорт (фітнес), Лєсніков Ю. та Радченко Д.

06 травня 2021 року проведена 8-конференція на тему «Застосування спеціального інвентарю для розвитку силових, швидкісно-силових якостей та координації»

Лектор: ДОВГИЧ Олександр Олександрович — кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України..

27 квітня 2021 року була проведена 7- конференція на тему «Вітаміни, мінерали та питний режим у практиці підготовки спортсменів» з циклу науково-освітніх вебінарів Національного олімпійського комітету України .

Лектор: ГУНІНА Лариса Михайлівна – доктор біологічних наук, старший дослідник, заступник директора Навчально-наукового олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України, головний спеціаліст Національного антидопінгового центру України.

21-22 квітня 2021 року в навчально-науковому інституті фізичного виховання і спорту, в рамках академічної мобільності та Днів науки, відбулася III Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції та перспективи розвитку якісної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури і спорту в умовах ступеневої освіти», присвячена 100-річчю двох закладів освіти. Конференція проходила у режимі Online на платформі Google meet.

З вітальним словом до учасників звернулися Оксана Дудник, в. о. зав. відділу аспірантури ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»; Олександр Дубовой, директор навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту, заслужений тренер України; Sławomir Śliwa, д. пед. н. декан педагогічного факультету Вищої школи управління і адміністрування в Ополе (Польща); Віктор Острєцов, начальник обласного відділення КФВС МОН України, Голова Луганського обласного відділення НОК України.

У конференції взяло участь 98 вчених з 20 закладів вищої освіти, а саме: Politechnika Opolska, Polska, Государственный университет физического воспитания и спорта Республики Молдова, Белорусский государственный университет, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, КУ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Київський університет імені Бориса Грінченка, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Національний університет «Запорізька політехніка», Донецький юридичний інститут МВС України (м. Кривий Ріг), Державна фіскальна служба України, Тернопільський національний університет імені В. Гнатюка, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Чернігівський національний технологічний університет, Університет імені Альфреда Нобеля, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка», КУ Кремінський ліцей № 4 Кремінської міської ради Луганської області.

Програма конференції складалася з пленарного засідання та роботи секцій. Доклади були змістовними та різноплановими. Робота на конференції була насиченою, плідною, цікавою, конструктивною та сприяла визначенню перспективних напрямків підвищення якості освітнього процесу, встановленню тісних відносин між закладами освіти. В ході обговорення результатів конференції науковці, аспіранти, викладачі та вчителі обмінялися результатами наукових і практичних досліджень та висловили побажання продовжити подібну практику в майбутньому.

Оргкомітет конференції висловлює щиру подяку учасникам конференції, бажає подальших творчих звершень, натхнення та міцного здоров’я!

20 квітня 2021 року Школа О.М. та Пелешенко І.М. брали участь в науково-освітньому вебінарі Національного олімпійського комітету України «Розвиток силових і швидкісно-силових якостей в системі фізичної підготовки спортсменів (сучасні уявлення й основи методики розвитку)».

Лектор: ПЛАТОНОВ Володимир Миколайович – доктор педагогічних наук, професор олімпійського інституту НУФВСУ, співголова комісії НОК України «Інновації в спорті».


10-11 квітня 2021 року проводилася Всеукраїнська наукова онлайн конференція "Міжособистісна взаємодія. Обмін досвідом".

Брав участь викладач кафедри Пелещенко І.М.

08 квітня 2021 року у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка,відбулася І Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: ІДЕЯ, СТРАТЕГІЯ, РЕЗУЛЬТАТ» .

В конференції брала участь Школа О. М.

Спікери конференції

08 квітня 2021 року відбувся організований Національним олімпійським комітетом України онлайн-семінар «Перша допомога при травматичних ушкодженнях у спорті».

Лектор: ШМАТОВА Олена Олександрівна – кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри спортивної медицини Національного університету фізичного виховання і спорту України.

На семінарі були присутні Школа О. М. та Пелешенко І. М.

08-09 квітня 2021 року Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, ГО «Українська асоціація валеологів» проводить ХIХ Міжнародну науково-практичну Інтернет-конференцію «ВАЛЕОЛОГІЯ: СУЧАСНИЙ СТАН, НАПРЯМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ».

На ній були присутні Школа О. М., Фоменко О. В.

05 квітня 2021 року відбувся вебінар, організований Національним агенством забезпечення якості освіти України, "Академічна доброчесність як обов'язкова складова внутрішньої системи забеззпечення якості освітньої програми".

На ньому була присутня Школа О.М.

05 квітня 2021 року Національна академія Національної гвардії України провела ХI міжнародну електронну (заочну) науково-методичну конференцію «Сучасні технології в галузі фізичного виховання, спорту, фізичної терапії та ерготерапії».

В ній брали участь студенти 111 фт та 512 ф груп, а також викладачі кафедри Школа О.М., Фоменко О.В., Пелешенко І.М.

27-28 березня 2021 року відбувся онлайн-тренінг «Розвиток ресурсів особистості в умовах дистанційного та змішаного навчання» під керівництвом МОН України.

Модератор:

Коломоєць Галина Анатоліївна, Заслужений працівник освіти України, начальник відділу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», засновниця освітньої платформи Єсвіт, психологиня, тренерка, заступниця голови ГО «Рух української неформальної освіти», Жінка-освітянин 2019 року, Посол Миру, автор навчальних програм, підручників, посібників

СПІКЕРИ:

Гохман Валерія Олександрівна, державний експерт Експертної групи з питань шкільної освіти Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, психолог

Вихрестенко Жанна Володимирівна, методист, викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», сертифікований тренер-коуч, ігротехнік, тренер ГО «Академія сучасних освітян»

Вознюк Алла Вікторівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, тренер з освіти дорослих, обласний координатор та регіональний тренер Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», регіональний координатор та тренер Міжнародного проекту з адаптації, апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства».

Мельник Олена Михайлівна, психологиня, арт-терапевтка, практикиня ненасильницької комунікації, кандидат на сертифікацію при Міжнародному центрі ненасильницького спілкування, координаторка міжнародного проекту «Сила добра» в Україні Одеської обласної групи медіації, співзасновниця «Студій інноваційних рішень»

Слушний Олег Миколайович, фіналіст національної освітянської премії Global teacher prize Ukraine 2019, переможець номінації «Вибір українців», директор Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Вінницької міської ради

Кудрик Ліліана Григорівна, кандидат філософських наук, доцент, КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»

Емоційне вигорання та внутрішні ресурси

Боляк Андрій Анатолійович, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, директор освітніх та спортивно-масових програм Руху Олександра Педана «JuniorZ», науковий керівник інноваційного освітнього проекту «ДжуніорЗ – фізична культура майбутнього», Президент UkraineActive, Президент Федерації чирлідиргу та чирспорту України

Саргсян Арам, незалежний експерт, консультант у сфері людського капіталу, засновник приватної школи «FUTURE SKILIS», засновник компанії «AREMA», засновник компанії «ІСОФТЛОГІСТИКА».

Барановська Леся Миколаївна, психолог, старший науковий співробітник Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук

Демура Оксана Олександрівна, кандидат філософських наук, сертифікований гештальт терапевт, дитячий психолог, керівниця психологічної служби в альтернативній школі MAIN SCHOOL.

Косик Вікторія Миколаївна, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та технології Інституту післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка, директорка Центру освітнього консультування, освітня технологиня, авторка методик використання інноваційних засобів навчання в освіті, тренерка, авторка посібника для вчителів географії з використання програмою засобу Mozabook

Банах Ольга Володимирівна, викладач кафедри педагогіки КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»

ндр Олександрович, засновник цифрової платформи Електронний журнал «АТОМС», керівник освітніх проектів Громадянської організації «Фонд підтримки інформаційного забезпечення студентів»

Ребрина Анатолій Арсенович, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, кандидат педагогічних наук, доцент, науковий кореспондент Інституту проблем виховання НАПН України, тренер

Коломоєць Галина Анатоліївна, начальник відділу Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Заслужений працівник освіти України, засновниця освітньої платформи Єсвіт, психологиня, тренерка, Жінка-освітянин 2019 року, Посол миру.

Від кафедри брали участь Школа О.М., Пелешенко І.М., Сичов Д.В.

Під егідою Міністерства освіти і науки України при взаємодії декількох ЗВО (Донбаський державний педагогічний університет (Україна), Вища школа управління і адміністрації в Ополє (Польща), Науково-дослідний інститут духовного розвитку людини, Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля (Україна), Національний університет «Львівська політехніка» (Україна), Актюбінський регіональний державний університет ім. К. Жубанова (Казахстан), Мозирський державний педагогічний університет (Білорусь), Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Україна) 25-26 березня 2021 року була проведена VІІІ Міжнародна науково-практична онлайн конференція ”Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості” .

В ній брали участь Школа О.М., Фоменко О.В., Сичов Д.В. та студенти групи 111 фт

23-24 березня 2021 року у Національному фармацевтичному університеті відбулася Міжнародна дистанційна науково-практична конференція «Технології дистанційного навчання: впровадження, розвиток, удосконалення».

Участь у конференції – це чудова нагода для освітянської спільноти, яка цікавиться проблемними питаннями та новими підходами до сучасного навчання в умовах сьогодення, обмінятись досвідом, поставити проблемні запитання й знайти відповіді на них, поділитись власними досягненнями та напрацюваннями.

Брали участь викладачі кафедри та студенти 111 фт групи (спеціальність 017 Фізична культура і спорт).

НОК України продовжує в 2021 р. серію з 20 вебінарів для тренерів, спортсменів та фахівців з організації та управління спортом.

23 березня 2021 року відбувся третій онлайн-семінар нового циклу науково-освітніх вебінарів для спортсменів, тренерів та фахівців сфери, що ініційований Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України і Олімпійським інститутом Національного університету фізичного виховання і спорту України.

До сьогоднішньої зустрічі долучилося понад 350 учасників, які отримали багато цікавої та корисної інформації на тему «Значення різнобічної рухової підготовки в спорті» від лектору вебінару -Dалентини Сосіної, кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.


На семінарі присутні викладачі Школа О.М. та Пелешенко І.М. змогли отримати нові знання та цінний досвід.

04 березня 2021 року відбувся вебінар "Доктори філософії як освітньо-науковий рівень: сучасний стан, виклики, перспективи" від Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Участь брала Школа О.М.

13-14 лютого 2021 року відбулася Всеукраїнська практична онлайн конференція-тренінг "Ефективна взаємодія в освіті. Інструменти та прийоми".

Викладачі-учасники тренінгів - Пелешенко І.М. та Школа О.М.

11 лютого 2021 року відбувся вебінар "Розширений пошук в новому інтерфейсі".

Переглянемо які нові функції з’явилися в новому інтерфейсі в січні 2021. Шліфуватимемо майстерність роботи з Core Collection і будемо говорити про новий інтерфейс. Розширений пошук для вирішення більш складних пошукових задач. Аналіз, збереження, корегування отриманих даних. Створення і збереження звітів. Відповіді на запитання, які ви поставите в анкетах

12 лютого 2021 року - вебінар "Відкритий доступ та план S".

14 лютого 2002 року було оприлюднено Будапештську ініціативу відкритого доступу, яку було обговорено 1-2 грудня 2001 на конференції, що організував Інститут відкритого суспільства. В документі міститься вже класичне визначення «відкритого доступу». Яким чином розвивається відкритий доступ. Які зміни вніс він у оприлюднення і розповсюдження результатів досліджень? У вересні 2018 cOAlition S, міжнародним консорціумом грантодавців та установ, було проголошено план S, який має на меті миттєвий доступ до результатів досліджень кожному і мав вступити в дію з 1 січня 2020 але початок було відкладено на 2021. Про 10 принципів плану S і готовність до них наших установ, а також про можливості та виклики відкритого доступу, журнали відкритого доступу та вартість публікації. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

9 лютого 2021 року відбувся вебінар на платформі Welbex "Авторські профілі науковця: бонус чи тягар?"

Доробок наукового працівника складається з опублікованих праць, які можуть бути представлені різними видами: статті, монографії, глави книг, матеріали конференцій, патенти тощо. Опубліковані у різних виданнях, часто під час роботи в різних установах а інколи і під іншим прізвищем (якщо відбулася зміна прізвища) що унеможливлює автоматичного створення коректного профілю науковця. Цікавість наукової спільноти оцінюється за отриманими цитуваннями. Часто для первинної кваліфікаційної оцінки необхідно надати перелік публікацій та дані за цитуванням, а для науковця показник індексу Гірша. Формула h-index достатньо проста, але підрахунки проводяться за різними базами даних з різним контентом, певними особливостями публікації що призводить до різних значень у одного науковця. Для упорядкування колекції наукового доробку існує декілька авторських профілів. Про створення упорядкування та підтримання у актуальному стані Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: запропонований вебінар. Також зупинимося на складнощах, що можуть виникнути при пошуку робіт певного автора у Web of Science Core Collection та як їх подолати. Як оцінити науковий доробок автора. Чи можна вплинути на цитованість роботи? Чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Відповіді на ваші запитання.

10 лютого 2021 року - вебінар "Можливості і функції референс-менеджера EndNote".

З часом при опрацюванні наукової літератури постає питання її зручного зберігання та навігації та коректного використання при написанні власних робіт, оскільки в різних виданнях свої правила оформлення пристатейних переліків літератури. Найстарішим з наявних на ринку референс або бібліографічних менеджерів є EndNote. Для передплатників Web of Science існує можливість безкоштовного користування розширеною он-лайн версією. На вебінарі про швидкий старт, створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей, імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. А також про структуру статті, типи форматів пристатейної літератури і швидке оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote при створенні звітів. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

В цьому заході в рамках щомісячних вебінарів серії "Clarivate науковцям або місце зустрічі змінити неможна" брали участь Школа О.М., Фоменко О.В., Сичов Д.В. та Пелешенко І.М.

29 січня 2021 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулася IV Всеукраїнська інтернет-конференція "Color of science" "Перспективи, проблеми та наявні здобутки розвитку фізичної культури і спорту в Україні"

Брали участь викладачі кафедри Школа О.М. та Фоменко О.В.

29-30 січня 2021 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Застосування IT-технологій, онлайн сервісів під час побудови освітнього процесу» за підтримкою Інституту післядипломної педагогічної освіти "ІППО".

Сайт конференції

В рамках конференції були проведені тренінги підвищення кваліфікації. Участь брали викладачі кафедри: Школа О.М., Фоменко О.В., Сичов Д.В., Бойченко А.В., Пелешенко І.М., Ремзі І.В., Аксьонов Д.В., Малєєв В.М., Штонда А.Г., Чалий В.Ю.

Відео конференції: 29.01.21 та 30.01.21



12 січня 2021 року Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України cпільно з Видавничим домом "Освіта" провели Всеукраїнську науково-практичну онлайн конференцію «Результативна початкова освіта».


Мета конференції - обговорення актуальних наукових і практичних аспектів розвитку Нової української школи, окреслення перспектив та очікувань суспільства від реформи НУШ. Аналіз досягнень досвіду педагогів.

У проєкті "Якість освіти" брали участь викладачі кафедри Школа О.М. та Фоменко О.В.

Посилання: Проєкт "Якість освіти"

28 – 30 грудня 2020 року викладачами кафедри Школою О.М. та Фоменко О.В. був прослуханий курс-інтенсив «ЄВРОПЕЙСЬКА ПОЛІТИКА СОЦІАЛЬНОЇ ЗГУРТОВАНОСТІ» (м. Київ).

Мета цього інтенсиву – надати знання практик ЄС щодо соціальної згуртованості, соціальної моделі; показати практичні інструменти впровадження ідей згуртованості в розвиток українського громадянського суспільства; допомогти знайти основні принципи стійкості соціального, економічного та територіального розвитку.

Інтенсив проводить – Проф. Марья Нестерова, доктор філософських наук, професор, професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності, Професор Кафедри Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) - 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR та академічний координатор Жан Монне Проєкту ««Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT.

Детальніше: https://erasmusplus.org.ua/.../3298-zaproshuiemo-do...

За результатами було отримано сертифікати учасника.

Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Інститутом вищої освіти НАПН України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, а також Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Британської ради в Україні, Спілки ректорів закладів вищої освіти України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провели 22 грудня 2020 р. у форматі он-лайн IX Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації».

22 грудня 2020 року завідувач кафедри Школа О.М. брала участь у IX Міжнародній науково-практичній конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу: роль оцінювання якості викладання та навчання в процесі акредитації».

10 листопада 2020 року відбувалася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція, приурочена Всесвітньому дню науки «ОЗДОРОВЧО-РЕКРЕАЦІЙНА РУХОВА АКТИВНІСТЬ У СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ» (м. Чернівці).

Організатори: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет фізичного виховання та спорту України, Яський університет імені А.Й. Кузи

Метою проведення науково-практичної інтернет-конференції є розгляд актуальних наукових проблем та перспектив їх вирішення, обмін досвідом, науковими і практичними досягненнями між науковцями та практиками сфери фізичної культури, фізичного виховання, спорту, фізичної реабілітації та ерготерапії, що стосується засад оздоровчо-рекреаційної рухової активності.

Викладачі кафедри, які брали участь: Школа о.М., Фоменко О.В., Сичов Д.В.

Студенти 111 фт групи, які були залучені: Гаркуша Е., Желтобородова М., Зейналова К., Момот Ю., Полоус В.

29 жовтня 2020 року в рамках угоди про співпрацю із Житомирським державним університетом імені Івана Франка та відповідно до положення «Про порядок реалізації права на академічну мобільність учасників освітнього процесу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради» науково-педагогічними працівниками та університетом проводиться спільна он-лайн Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) "Актуальні проблеми фізичної культури і спорту в сучасному суспільстві ".

Викладачі кафедри та студенти, які були залучені до участі: Школа О.М., Фоменко О.В., Сичов Д.В., Аксьонов Д.В., Ремзі І.В., Зейналова К., Момот Ю., Лесніков Ю., Полоус В., Похмєлкіна А., Семенченко І., Плєшаков Д., Олійник Д., Пилипенко Д., Палащук В.

Семенченко І. (512 ф група) та Зейналова К. (111 фт група) були нагороджені грамотами ректора Житомирського державного університету імені Івана Франка "За кращу доповідь" та "За кращу презентацію" відповідно.

26-27 жовтня 2020 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція і тренінг "Компетентісний підхід до навчання. Практикум для сучасного вчителя" за підтримки МОН України

Всеукраїнська практична онлайн конференція і тренінг: Компетентнісний підхід до навчання. Практикум для сучасного вчителя

На конференції були присутні Школа О. М., Фоменко О. В., Аксьонов Д. В.

Основними напрямками науково-дослідної роботи кафедри є:

· удосконалення організації наукової роботи викладачів зі студентами на кафедрі;

· підвищення результативності освітнього та виховного процесів на кафедрі;

· створення умов для реалізації наукової, методичної та виховної роботи науково-педагогічних та педагогічних працівників, підвищення їх професійної майстерності;

· широке залучення здобувачів освіти до наукової діяльності, розвиток їх творчої самостійної роботи;

· вивчення і узагальнення досвіду наукової та науково-методичної діяльності, розробка рекомендацій щодо впровадження в освітній процес сучасних освітніх технологій в галузі фізичної культури і спорту.

Усі викладачі працюють над індивідуальними науковими проблемами, які обрано залежно від рівня педагогічної майстерності та наукових інтересів.

Реалізації завдань наукової та науково-методичної робіт сприяє діяльність кафедри, на засіданнях якої обговорюються питання щодо написання наукових статей, наукових робіт із здобувачами освіти, розробки тематичних планів, робочих програм, забезпечення дисциплін методичною літературою, аналіз результатів взаємовідвідування занять, упровадження міждисциплінарних зв’язків в освітню діяльність тощо:

Протягом навчального року викладачі разом із здобувачами освіти мають можливість брати участь у конференціях різного типу, олімпіадах, семінарах, днях науки, педагогічних читаннях, які проводяться як на базі академії, факультеті, кафедрі тощо.

Звіт науково-дослідної роботи кафедри за 2020 рік

11 листопада 2017 року в Харківському національному економічному університеті імені С. Кузнеця відбувся науковий стендап-шоу, присвячений Дню науки.

Серед команд-учасниць 12 закладів вищої освіти міста Харкова студентка-магістрантка Кузнецова Анастасія Андріївна стала абсолютним переможцем конкурсу (науковий керівник – Школа Олена Миколаївна).