Навчально-методична робота

У навчальному посібнику розглядаються сучасні аспекти організації оздоровчих, рекреаційних та спортивних занять з аеробіки у закладах вищої освіти й спортивних клубах як з боку теоретичних основ, так і практичної діяльності студентів, а також загальні положення правил з аеробічної гімнастики. черліденгу, аеродансу і аеростепу.

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів закладів вищої освіти (Лист № 1/11-19813 від 17.12.2013 р.)

Навчально-методичний посібник охоплює широке коло питань освітньої галузі, включаючи базові аспекти процесу педагогічного діагностувння, а саме: основи сучасної математичної статистики, визначення оптимальних статистичних критеріїв для проведення дослідження, основи теорії оцінок і теорії перевірки гіпотез.



Навчально-методичний посібник підготовлено колективом співавторів – фахівців з фізичної культури та з деяких видів спорту. В посібнику надаються сучасні данні щодо теорії, методики і організації фізичної підготовки студентської молоді, основні технології розвитку загальних, спеціальних та професійно-прикладних фізичних здібностей.

У навчально-методичному посібнику узагальнено комплекс завдань перед вищою освітою, вказується на те, що процес навчання багатоаспектний, тому вимагає системного вирішення в рамках вимог, вдосконалення процесу навчання і викладання у закладі вищої освіти. У зв`язку з цим автори визначили проблеми вищої школи в рамках вимог освітнього процесу, перебудови системи освіти і навчання в галузі фізичної культури та спорту.


У посібнику наведено матеріали, присвячені проблемі використання гімнастичних термінів.

Запропоновані матеріали можуть бути використані викладачами та студентами в процесі вивчення зазначеної навчальної дисципліни, а також буде корисним в роботі педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл або дошкільних навчальних закладів.

Навчальний посібник побудований згідно нової навчальної програми. В ньому на основі сучасних даних науки, а також передового досвіду практичної роботи в галузі фізичної культури зроблена спроба осмислення проблем історії фізичної культури.

У навчально-методичному посібнику узагальнено результати сучасних наукових досягнень практичного досвіду роботи закладів вищої освіти щодо впровадження технологій організації освітнього та оздоровчого процесів із міні-футболу.

У навчальному посібнику використані матеріали вітчизняних і зарубіжних вчених, основні положення Національної доктрини розвитку фізичної культури і спорту та інші джерела. Досвід практичної діяльності з основ теорії фітнес-технологій оздоровчо-рекреаційної спрямованості в Україні та інших країнах дозволяє підвищити ефективність роботи щодо залучення населення до занять оздоровчими аеробними та силовими видами фітнесу.

У навчально-методичному посібнику розкрио теоретичні аспекти рухливих ігор, організація і методика проведення рухливих ігор і розваг, розкрито теми організації і проведення рухливих ігор в урочних, позаурочних, та позашкільних заходах. Посібник стане в нагоді студентам, викладачам, вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, вихователям та вожатим дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.


Навчальний посібник підготовлено для студентів закладів вищої освіти фізкультурних спеціальностей. Посібник уміщує: навчальну програму, зміст лекційних, семінарських і практичних занять. схеми, креслення, малюнки та фотоматеріали фізкультурно-спортивних споруд та обладнання.

У навчально-методичному посібнику узагальнено результати сучасних наукових досягнень та практичних результатів із досвіду роботи закладів вищої освіти щодо впровадження технологій організації навчального та оздоровчого процесів.


У навчально-методичному посібнику розглядаються сучасні аспекти організації занять з фізичного виховання зі студентами, які віднесені за станом здоров'я СМГ; теоретичні та практичні основи занять з фізичного виховання спеціальної медичної групи; подано спеціальні комплекси фізичних вправ для реабілітації студентів, зміцнення їхнього здоров'я та підвищення працездатності.

Програма факультативного курсу розрахована на викладання у 5-11-х класах, всього 35 годин на рік у кожному класі. Програма призначена для навчання учнів руховим умінням та навичкам засобами аеробічної гімнастики.

Ця програма дозволить учням не тільки розширити знання з багатьох тем шкільного курсу фізичної культури, а й ознайомить їх з такими темами як історія розвитку аеробічної гімнастики в Україні і в світі, різновидами аеробіки, базовими кроками та забороненими рухами в аеробіці, правилами змагань та ін.

У посібнику розкривються теоретичні питання дисципліни «Фізичне виховання», необхідні студентам для підготовки до навчальних занять у їх майбутній практичній роботі.

У методичних вказівках розглядаються сучасні аспекти організації самостійної роботи студентів з фізичного виховання; теоретичні і практичні основи сампостійних занять з фізичного виховання

Рекомендується для самостійних занять студентів закладів вищої освіти.

У навчальному посібнику узагальнено комплекс завдань, які постають перед вищою освітою. Автори визначили проблеми вищої школи в рамках вимог нової освітньої парадигми, перебудови системи освіти і навчання.

У методичних рекомендаціях розглянуті гімнастичні вправи для розвитку фізичних якостей, вправи на розслаблення м'язів та комплеси вправ для окремих частин тіла, на місці та в русі, а також гімнастичних знаряддях і з гімнастичними предметами.

Метою методичних вказівок є надання допомоги студентам з окремого модулю «Легка атлетика» з дисципліни «Фізична культура»: закріплення теоретичних та практичних умінь та навичок виконання легкоатлетичних вправ; типові помилки під час виконання вправ та методи їх усунення. Методичні вкзівки можуть використоуватись як викладачами, так і студентами факультетів фізичного виховання педагогічних навчальних закладів різних видів акредитації та вчителями фізичної культури середніх загальноосвітніх шкіл.

У рекомендаціях розкривається система планувння та організації навчальних занять з баскетболу; основи методки навчання з баскетболу; зміст фізичної, технічної та тактичної підготовки; правила безпеки на заняттях з баскетболу.

Методичні рекомендації відповідають вимогам програми з предмета «Захист Вітчизни» за 2009 рік. В ній послідовно визначена методика навчання елементам строю, а також вказано якими способами та прийомами повинен володіти викладач для отримання студентами тих чи інших навичок.

У навчально-методичному посібнику наведені матеріали, які розкривають проблему організації та проведення занять і змагань з волейболу в загальноосвітній школі та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Коротко розкривається історія виникнення та розвитку волейболу , витяг з офіційних првил, технік гри, представлено зміст роботи з волейболу в загальноосвітній школі, відображена специфіка цієї роботи, дано рекомендації щодо організації та проведення занять.

Навчальна програма "Аеробіка" розрахована для навчання учнів 1-4 класів руховим умінням та навичкам засобами аеробічної гімнастики та оздоровчої аеробіки. Видання включає знання з історії розвитку з аеробічної гумнастики в Україні та у світі, різновиди аеробіки, базові кроки та заборонені рухи, правила змагань з даного виду спорту, а також інструктивно-методичні матеріали.

У монографії розглядаються сучасні проблеми фізичного виховання та розвиток фізичних здібностей у студентської молоді засобами сучасних видів аеробіки та фітнесу. Представлено теоретико-методологічний аналіз проблеми; визначені змістовні домінанти виховання майбутніх педагогів в освітньому процесі вищої школи; розроблено проективну модель методики навчання з використанням інноваційних фітнес-технологій розвитку фізичних здібностей; обґрунтовано використання засобів фізичного виховання як ефективного засобу формування гармонійно розвиненої особистості сучасного фахівця з фізичного виховання, зокрема фітнес-тренера. Монографію адресовано викладачам закладів вищої освіти, аспірантам, магістрантам, молодим науковцям і студентам, які займаються означеною проблемою дослідження.

Методичні рекомендації відповідають вимогам програми з предмета «Захист Вітчизни». Позитивним є те, що одночасно можуть виконувати прийоми зі зброєю 100% студентів.Методичні рекомендації передбачають підготовчим актам перед заняттям. Це передусім підготовка стройового плану та елементів автомата.

У щоденнику наведено матеріали практики, форми звітності та ведення документації для проходження виробничої практики з предмета «Фізичн культура». що використовується студентами факультету фізичного виховання КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР.

У щоденнику наведено матеріали практики, форми звітності та ведення документації для проходження педагогічної практики «Пробні уроки і заняття» з предмету фізична культура, що використовується студентами факультету фізичного вихованн КЗ «Харківська-гуманітарно педагогічна академія» ХОР.