Студентський науковий гурток 

(керівник - доцент А.В.Мазур)

Шановні студенти, радо запрошуємо до участі в роботи студентського наукового гуртка під керівництвом Мазура А.В.! 

"Гурток" - то не від нім. Gurt — «ремінь, пас», а від слова "гурт", себто дружній колектив однодумців; є співзвучним до "ґарт" :)) 

(керівник кандидат юридичних наук, доцент Мазур Анатолій Васильович)

Участь у науково-комунікативному заході, організатором якого виступає провідний юридичний заклад освіти - завжди важлива подія для нашого інституту. Тож, із приємністю вітаємо Візер Анастасію22-1) із оприлюдненням у грудні 2023 тез доповіді "Адміністративна відповідальність в умовах воєнного стану" на науково-практичній конференції «Принцип справедливості в новому Кодексі про адміністративні проступки» (м. Харків, 24 грудня 2023 р. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого).


"...Значну роль при реалізації адміністративної відповідальності важливим є принцип справедливості, адже неухильне дотримання даного принципу гарантує захист прав людини, слідування вказаного принципу сприятиме виявленню довіри до системи правосуддя та запобігання несправедливості, практична реалізація принципу справедливості матиме своїм наслідком індивідуалізацію покарання за вчинення адміністративних проступків."

Із повним текстом тез доповіді можна ознайомитися тут: https://drive.google.com/file/d/1lhbHmmml8D1VPGhWbFAaHUXZrmP0fLJM/view?usp=sharing 

Вітаємо Пайос Алісу (П21-1) із оприлюдненням на початку червня 2023 р. тез доповіді "Адміністративна відповідальність в умовах воєнного стану" на ІХ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених і студентів "ПРОБЛЕМИ ЗАХИСТУ ПРАВ ТА СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА" (м. Чернігів, 18 травня 2023 р.)


"...Воєнний стан є неабияким викликом для правоохоронної системи, адміністративної юстиції, усіх без виключення органів державної влади, так чи інакше причетних до процедур притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності. Про те, наскільки ефективно спрацювали органи публічного адміністрування і не лише вони, свідчитиме факт забезпечення режиму законності у чи не найбільш важливій в умовах війни сфері – сфері публічно-правових правовідносин. Адже саме тепер час доводити, що держава є цілком спроможною реагувати на найбільш поширені в повсякденному житті відхилення від вимог законодавства – адміністративні правопорушення."

Із повним текстом тез доповіді можна ознайомитися тут: https://drive.google.com/file/d/1aGOZvgtYqo-5r3ytSl0wvo5Vs6JNTHxX/view?usp=sharing 

Керівник гуртка доц. Мазур А.В. виступив модератором засідання секції "Правове регулювання публічно-правових і приватно-правових відносин в умовах міжнародних інтеграційних процесів" в рамках V Міжнародної науково-практичної конференції "Український правовий вимір: пошук відповідей на глобальні міжнародні виклики" (26.05.2023).

Учасником конференції став Головко Олексій (П20-3) з доповіддю на тему "Режим зони митного контролю: конфлікт повноважень чи взаємодія для досягнення спільної мети?". Свою доповідь "Легітимна мета санкції частини шостої статті 481 Митного кодексу України" доц. Мазур А.В. також подав до організаційного комітету науково-практичної конференції (відеозапис засідання секції 1 - https://tinyurl.com/2p8zekb9 )

Непересічна подія, друзі! 

17 травня 2023 р. учасниці гуртка "Проблеми митного та фінансового права" (керівник доц. Мазур А.В.) Чередниченко Софія (П20-2) та Сисоєнко Марія (П20-2) на запрошення Інституту міжнародного бізнесу та митної справи (Ризький технічний університет, м. Рига, Латвійська республіка),  а саме Алдіса Северса, доктора філософії, завідувача кафедри митної справи та податків та команди організаторів Студентської конференції, взяли участь у англомовній the 64th RTU Student Science and Technology Conference 2023, the thematic section “Customs and Taxation” (https://sesmi.rtu.lv/conferences/?lang=en). 


Із презентацією доповіді Сисоєнко М. на тему "Сustoms visa-free regime: Ukranian experience after joining The Common Transit Convention " можна ознайомитися тут: https://bit.ly/3Wlkc1h 

"митний безвіз – це не про окремі групи товарів, яким надані якісь преференції, а про юридичних осіб, які погодилися пройти процедуру авторизації, стати більш відкритими й працювати з більшою довірою з митними й органами контролю. Результати дослідження свідчать, що приєднання до Конвенції про спільний транзит позитивно вплинуло на досвід України щодо митного безвізового режиму, зокрема в частині оформлення транзитних декларацій. Використання єдиного транзитного документа спростило процедури транзиту та знизило витрати для підприємств, що призвело до збільшення транскордонної торгівлі та економічного зростання. Крім того, дослідження підкреслює необхідність продовження інвестицій у розвиток інфраструктури та модернізацію митниці для підтримки подальшої інтеграції та економічного зростання в регіоні. Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та використання системи NCTS дало можливість Україні: запровадити обмін митною інформацією, переміщувати товари за єдиною митною декларацією між країнами-учасниками, запровадити спеціальні транзитні спрощення"

На запитання щодо вражень Марія С. відповіла: "Хочу зазначити, що це була моя перша міжнародна конференція та дійсно було цікаво послухати про проблемні питання та досвід у їх вирішенні щодо національного митного права представників інших держав і дещо співставити з нашим національним митним правом. Хочу погодитись з Софією, що дійсно було дуже приємно, що нашу країну підтримують і за словами одного з організаторів, очікують нашого приєднання до  Європейського Союзу. Також хочу подякувати за можливість взяти участь в конференції міжнародного формату)"

Із презентацією доповіді Чередниченко С. "Transit of strategic goods (military ammunition) in transit through the Republic of Poland" можна ознайомитися за цим покликанням https://bit.ly/3pT31rJ 

"Підсумовуючи віщенаведене, відзначу достатній рівень створеної задля застосування Україною процедури спільного транзиту стратегічних товарів. зокрема військової амуніції транзитом через Республіку Польща, в частіші унормування та гармонізації ії згідно з положеннями міжнародного законодавства про транзит, проте перспективи розвитку цієї процедури та нарощування функціональних можливостей Нової комп'ютеризованої транзитної системи (NCTS) потребуватимуть в подальшому відповідного нормативно-правового забезпечення. Використання сучасних інформаційних технологій при процедурі спільного транзиту Нової комп'ютеризованої транзитної системи (New Computerized Transit System- NCTS) передбачається статтями 4; 5 глави II Доповнення І до Конвенції. NCTS доступна лише для країн-учасниць. NCTS надає можливість запровадити"

Свої враження від участі в науково-комунікаційному заході Софія Ч. висловила наступним чином: "Це була моя перша інтернаціональна конференція) По-перше, хотілося б поділитися враженнями стосовно виступив інших учасників, було дуже цікаво послухати представників з Азербайджану, Литви та Естонії. І ще приємніше розуміти, що я їх розумію) Ми з Марією трохи нервували, але підтримали одна одну і все пройшло чудово. По-друге, було дуже приємним те, що один з організаторів підкреслив те, що ми з України, та сказав «Слава Україні!». Дуже важливо, що нас підтримують у світі. Дякую, що запросили нас взяти участь, це був класний experience) "

Вітаємо Лутай Дарину (П19-3) та Білан Софію (П19-3) із оприлюдненням 20.06.2022 р. тез доповіді "Порядок переміщення через митний кордон як адміністративно-правова основа митної справи" на Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Актуальні дослідження правової та історичної науки (випуск 42)"!


"...Проаналізувавши вищезазначене, можемо дійти до наступних висновків. По-перше,  переміщення товарів через митний кордон держави є адміністративно-правовою основою митної справи. Невід’ємними складовими транскордонного переміщення є митні режими, митне оформлення, митний контроль. По-друге, статус фундаментальної митно-правової категорії вимагає фіксації терміну  «переміщення товарів через митний кордон України» в МК України"

Із повним текстом тез доповіді можна ознайомитися тут: www.lex-line.com.ua/?go=full_article&id=3377  


Вітаємо Свередюк Тетяну (П19-4), Грек Дар'ю (П19-1) із оприлюдненням тез доповіді "Митні платежі в системі загальнодержавних податків" на Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Innovations and prospects of world science "!

"...У повоєнну добу відкриється “вікно можливостей” для тих реформ, провадити які з різних причин раніш не вдавалося. Митні платежі відіграватимуть важливу роль у системі загальнодержавних податків. “План Маршалла” для України буде реалізовуватися в умовах оновленої митної системи, в якій митні платежі повинні будуть виконувати одночасно і фіскальну, і стимулюючу функцію.  України"

 Із повним текстом тез доповіді у збірці "The 11 th International scientific and practical conference “Innovations and prospects of world science” (June 22-24, 2022) Perfect Publishing,

Vancouver, Canada. 2022. 635 p." можна ознайомитися за наступним покликанням: 


9a47d581-457e-4db7-8b2e-1b02f68fd505.pdf

 

Бровкіна М., Мазур А.В. Практична реалізація принципу верховенства права у фінансовому праві (на прикладі заяви про призупинення виплати лікарняних і допомог вагітним і породіллям Фондом соціального страхування України). // П’ятдесяті економіко-правові дискусії: матеріали міжнародної науково-практичної інтернет-конференції. - Львів, 2020.- С.80-83 (90 с.) http://www.spilnota.net.ua/ua/article/id-3536/  

 Цитата:

"...як зазначено у ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Таке визнання набуло законодавчої форми у двох принципах соціального страхування, передбачених ст.3 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»: законодавчого визначення умов і порядку здійснення соціального страхування; державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав. Таким чином, держава бере на себе зобов’язання перед своїми громадянами, яке має виконувати в їх інтересах "

Волкова М. ПРАВА І СВОБОДИ ГРОМАДЯН ПРИ ЗДІЙСНЕННІ МИТНИХ ПРОЦЕДУР /Матеріали XXІ Всеукраїнської наукової конференції «Теорія та практика сучасної юриспруденції». – Х.: Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – Харків: 2019. – С.67-69 (264 с.) 

Із повним текстом доповіді можна ознайомитися за цим покликанням https://drive.google.com/file/d/1pTmkrRXwOeYqwWNU_KYhJNvv2b1fgEWl/view 

... проблема забезпечення прав і свободгромадян під час здійснення митних процедур є питанням, що перебуває у системномузв’язку із загальними політичними, соціально-економічними,нормотворчими процесами.Наповнення практичним змістомконституційної норми щодо визнання людини, її життя і здоров’я, як найвищої соціальної цінностідля держави, зумовить позитивні трансформаційні процеси із забезпечення додержання, охорони і захисту прав і свобод людини, в тому числі в чутливій до зовнішніх і внутрішніх чинників митній сфері – під час здійснення митних процедур.

Мандрик Д.  ОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ І СПЛАТИ ПДВ ПІД ЧАС ІМПОРТУ ЕНЕРГОРЕСУРСІВ НА ПРИКЛАДІ ПОСТАВОК ПРИРОДНЬОГО ГАЗУ ПОХОДЖЕННЯМ З РФ /Літні наукові дискусії - 2019, ХХXІI Міжнародна науково-практична iнтернет-конференція. – м. Вінниця, 24 червня 2019 року. – Ч.4, с. 104. Збірник тез доповідей за матеріалами доповідей ХХXІI Мiжнародної науково-практичної інтернет - конференції «Літні наукові дискусії - 2019», 24 червня 2019 року. https://bit.ly/33AFlqX  

"...Судом не було в повній мірі з’ясовано, функціональні обов’язки за посадовими інструкціями (трудовими контрактами), а також розмежування відповідальності Борділовського О.В. та Коболєва А.В., а тому висновки про відсутність підстав для притягнення до відповідальності за порушення ПМП є передчасними Отже, суд першої інстанції не знайшов правопорушень у діях «Нафтогазу» як компанії і Коболєва як посадової особи і закрив розпочату енергомитницею справу про порушення митних правил, у рамках якої був виписаний штраф. Таким чином, ми проаналізували особливості нарахування і сплати ПДВ під час імпорту енергоресурсів та дійшли висновку, що на сьогодні існує законодавча колізія щодо суб’єкта відповідальності – чи це може виступати фізична особа, чи юридична особа. В зв’язку з цим необхідно врегулювати положення МК України між собою, щоб вирішити дану проблему". 

Із повним текстом тез доповіді можна ознайомитися за цим покликанням - https://el-conf.com.ua/wp-content/uploads/2019/07/4%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C.pdf