Jarosław Zawartko

Śpiewak wrocławski


Nasz kolejny festiwalowy Jubilat to Jerzy „Wilk” Kaczmarek – pianista (fortepian, instr. klawiszowe), kompozytor, aranżer.

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (jak również Politechniki Wrocławskiej). Laureat 3 nagrody konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych

w Kaliszu (1981), 2 nagrody z zespołem GAIN na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym

w San Sebastian (1985), Grand Prix za kompozycję „Green Barman” na Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w Monaco (1986). Wieloletni członek orkiestry „Alex Band” (1981-2015). Współzałożyciel i członek zespołów Hokus, Katia Roman & Co”, Jazz Vox, Market, Wilcze Sidła, Gain, Kameleon. Prowadził wiele warsztatów muzycznych organizowanych przez PSJ o/Wrocław. Współpracował m.in. z Ewą Bem, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzejem Zauchą. Z orkiestrą Alex Band koncertował i nagrywał dla krajowych i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do przedstawień teatralnych oraz muzyki nagrywanej przez Wrocław Band dla PR Wrocław.


Zbigniew Lewandowski

Zbigniew „Levandek” Lewandowski.

Muzyk uniwersalny, perkusista, aranżer, kompozytor, band-leader, nauczyciel. Od 50 lat na polskiej scenie. W swojej muzycznej karierze współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami polskimi, europejskimi i amerykańskimi takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Ewa Bem, Władysław Sandecki, Krzesimir Dębski, Berndt Rozengren, Erling Kroner, Ralf Rickert, Mike Stern, David Friesen, Lincoln Goines, Al Porcino, Mike Russell, Mfa Kera, i wieloma innymi. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na jazzowych festiwalach w Polsce i za granicą. Nagrał kilkadziesiąt płyt w tym dwanaście autorskich. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce, m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Blues nad Bobrem w Bolesławcu. Odznaczony brązowym medalem: Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


Jan Młynarczyk

Jan Młynarczyk – puzonista, rozpoczął granie jazzu w 1966 roku w kieleckim zespole Słoneczniki.

Z zespołem tym w 1968 roku wystąpił na festiwalu Jazz Nad Odrą. W 1970 roku przeprowadził się do Wrocławia i rozpoczął współpracę z zespołem Sami Swoi, a od 1990 r. jest jego liderem. Nagrał

z zespołem Sami Swoi – 11 albumów LP i CD . Reprezentował Polską Kulturę w towarzystwie największych gwiazd na festiwalach jazzowych w kraju i za granicą: North Sea Den Haag, San Sebastian, Pori Jazz, Hannower Jazztage, Dendermonde, Eindhoven, Balver Hoehle, Jazz Jamboree - wielokrotnie, Old Jazz Meeting wielokrotnie itd. Był laureatem, z zespołem Sami Swoi, wielu festiwali jazzowych: Jazz nad Odrą - wielokrotnie, Prerov Czechosłowacja - zdobył tytuł zespołu Ekstra Klasy Europejskiej, Kromieryż Czechosłowacja - Złoty Medal, Festiwal Złota Tarka - liczne nagrody, San Sebastian - Hiszpania - najlepszy zespół jazzu tradycyjnego, Munchengladbach – RFN - nagroda publiczności. Współpracował z Hanną Banaszak, Markiem Tarnowskim, Janem Izbą-Izbińskim, Andrzejem Rosiewiczem, Heleną Vondrackovą, oraz z legendarnym amerykańskim saksofonistą Buddem Johnsonem. Za granicą występował z Betty Dorsey, Billem Ramseyem, Andrew Thomasem, Sweet Substitute, Jenny Evans, Jane Powell oraz Wayne’em Bartlettem. W latach 70’

z Samymi Swoimi dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, uczestnicząc niemal we wszystkich przedsięwzięciach muzycznych we Wrocławiu.

Nagrał program TV - Polskie Stowarzyszenie Jazzowe przedstawia - Sami Swoi & Hanna Banaszak 1977r. "Ach jak przyjemnie”.

Jest wielkim orędownikiem i propagatorem jazzu tradycyjnego.


 

Jama-Art to Agencja Artystyczna organizująca festiwale,  trasy koncertowe, jubileusze, imprezy plenerowe i inne wydarzenia artystyczne. Nasze wieloletnie dośwaidczenie pozwala na profesjonalną działalność w zakresie organizowania i sprzerdaży koncertów muzyki klasycznej, jazzowej i estradowej, z udziałem dużych orkiestr, big bandów, a także zespołów kameralnych i solistów.


Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem
i pasją.                          


W ciągu kilkudziesięciu lat mieliśmy okazję współpracować z wieloma wrocławskimi 
ale i też artystami z Polski i z za granicy...


Do każdego przedsięwzięcia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem
i pasją.