Сторінка практичного психолога

Діти – наше майбутнє - в умовах війни кожен починає розуміти глибоке значення цих слів. 

Для дітей ми виборюємо Перемогу та захищаємо рідну землю!!!


КОНТАКТИ КРИЗОВОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В ПЕРІОД ВІЙНИ


Підтримку можна отримати за Національною гарячою лінією за номерами

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123

(з мобільного).

Національна гаряча лінія для дітей та молоді працює за номерами

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного або стаціонарного)



Через війну ми обростаємо новими звичками, як новою шкірою. І маємо набути ще одну звичку — піклування про своє ментальне здоров'я.

«Ти як?» запропонувала прості (але з доказовою ефективністю) техніки самодопомоги, які можна завантажити тут https://howareu.com/self-help


 План заходів

 щодо реалізації впровадження 

Всеукраїнської програми ментального здоров'я  "Ти як?" 

на 2024/2025 н.р. у Початковій школі №4 м.Ізмаїл 




Домашнє насильство

Алгоритм дій педагогів щодо виявлення та запобігання домашньому насильству

Запобігання та протидія домашньому насильству визначено одним із ключових напрямів виховної роботи у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році.  І це негативне явище дійсно потребує підвищеної уваги освітян, адже через наслідки війни  проблема непорозумінь та негараздів в українських сім’ях значно загострилась. Тож аби допомогти педагогам вчасно розпізнати факти домашнього насильства, що сталися з учнями, та розробити систему превентивних заходів, наша команда підготувала огляд наказу МОН від 02.10.2018 №1047, яким затверджено методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами.  


Види домашнього насильства та ознаки виявлення випадків 

Ефективність роботи з запобігання та протидії домашнього насильства багато у чому залежить від педагогічних працівників закладу освіти. Адже саме завдяки спостережливості вчителів за поведінкою та настроєм дітей й уважному ставленню до їхніх батьків можна вчасно помітити симптоми неблагополуччя в сім'ях та уникнути негативних наслідків.

Тож на які ознаки та фактори слід звертати увагу? У Законі України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено такі види діянь, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання:

 

Психологічне насильство

         Ця форма домашнього насильства включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування та інші діяння, які викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю.

         МОН рекомендує педагогам звертати увагу на учнів, які різко змінюють свою поведінку та контрастну, та мають такі ознаки:

 

Фізичне насильство

         Ця форма домашнього насильства включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру. 

         Ознаками фізичного насильства над дитиною можуть бути:

 

Економічне насильство

         Ця форма домашнього насильства включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

         Педагогам слід звертати увагу на учнів, які мають такі ознаки:

 

Сексуальне насильство

         Ця форма домашнього насильства включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно дитини незалежно від її згоди або в її присутності, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи.

         Ознаками сексуального насильства над дитиною можуть бути:

 




pdf_20220831_153930_0000.pdf
pdf_20220831_153726_0000.pdf
Якщо-дитина-агресивна.docx