дистанційний режим роботи гуртка "Євроклуб"

01 листопада 2022 р.

Добрий день! Тема сьогоднішньго заняття "Населення Європи. Особливості вікової та статевої культури"

План роботи

1. о 15.00 відео зустріч https://meet.google.com/rjz-bhdf-cyk на якій розберемо теоретичну частину заняття з даної теми.

2. Перегляньте відео Населення Європи

3. Пройдіть тест НАСЕЛЕННЯ ЄВРОПИ . В даному тестуванні для вас буде багато нових визначень та слів, випишіть усе незнайоме і на наступному занятті ми розберемо ці поняття.

До зустрічі!

31 жовтня 2022 р.

Вітаю вас, дорогі мої євроклубівці на нашому занятті! Сьогодні ми з вами попрацюємо над створенням презентації "Європейські країни"

Як завжди, підготувала для вас план роботи на сьогоднішнє заняття:

1. о 15.00 відео зустріч https://meet.google.com/rjz-bhdf-cyk на якій я ознайомлю вас з різними додатками для створення презентаційного матеріалу, проведемо жеребкування країн та разом складемо пункти плану презентаціїї.

2. Прошу переглянути готову презентацію країни ЄС - ЛИТВИ

Литва - партнер, однодумець, справжній друг українського народу.pptx

















































Тема: "Робота над створенням проєктів" "Європейські цінності"

Добрий день, любі діти! Продовжуємо працювати над своїми проєктами. Сьогодні ми маємо завершити роботу і на наступному занятті будемо презентувати власні проєкти.

План сьогоднішнього заняття:

  1. Розпочнемо наше заняття з актуалаізації знань. Для цього я створила для вас цікаву гру, яка дасть змогу згадати країни, що входять до Європейського Союзу. Переходьте за посиланням 20 країн Європейського Союзу з 27-ми

  2. Завдання для кмітливих!!! Які країни не вказані у грі?

  3. Оберіть собі одну країну з семи, яка не була вказана в грі і знайдіть 10 цікавих фактів про неї.

  4. Європейські цінності - ПРЕЗЕНТАЦІЯ

  5. Відеоролик "Європейські цінності"



  6. Розпочнемо наше заняття з актуалаізації знань. Для цього я створила для вас цікаву гру, яка дасть змогу згадати країни, що входять до Європейського Союзу. Переходьте за посиланням

  7. Завдання для кмітливих!!! Які країни не вказані у грі?

  8. Оберіть собі одну країну з семи, яка не була вказана в грі і знайдіть 10 цікавих фактів про неї.


Сподіваюсь, що вам буде цікаво працювати над сьогоднішньою темою. До зустрічі!

Сподіваюсь, що вам буде цікаво працювати над сьогоднішньою темою. До зустрічі!


Тема: "Екологічні, соціальні, інформаційні проєкти" Участь у Всеукраїнському фестивалі "Єврофест"

Добрий день, дорогі мої вихованці!

То ж план сьогоднішнього заняття:

  1. Приклади екологічних, інформаційних проєктів, які я для вас підготувала Вплив людини на навколишнє середовище

  2. Самостійна робота зі створення екологічного проєкту у вигляді ментальної карти mindomo

  3. Переглядаємо Відео "Вплив людини на екосистему""

  4. Відпочинемо і пограємо Гра Європа

  5. Переходимо до участі у заходах фестивалю "Єврофест -2022"

  6. Європейські цінності - ПРЕЗЕНТАЦІЯ

  7. Відеоролик "Європейські цінності"

До зустрічі на наступному занятті! Бажаю вам гарних, теплих, мирних вихідних!


Тема: "Проєктна діяльність. Створення проєктів" "Європейська культура"

Вітаю вас, любі діти, на нашому черговому занятті! Як ми з вами і домовлялися, вчорашнє заняття, яке не відбулося з технічних причин - проводимо сьогодні.

Тож сьогодні продовжуємо працювати за наступним планом:

  1. Пригадаємо, що таке проєктна діяльність та її види . Перегляньте відео створення проєкту, який був успішно реалізований вашими однолітками. - Як створити проєкт та масштабувати його на всю країну

  2. Другий пункт плану буде стосуватися європейської культури. Дану тему ми з вами вже розглядали, тому пропоную здійснити віртуальну подорож по найвизначніших місцях європейської культури Подорож музеями Європи

  3. А зараз відправимось у віртуальну подорож музеями України Музеї України

  4. Здійснивши подорож музеями Європи і України визначте для себе спільні та відмінні культурні риси українців та європейців.

  5. Презентації нашої команди на Єврофест (посилання на події "Єврофест 2022" у ФБ)

Опрацьовуємо цікаві факти по Швеції, записуємо їх для презентації.

  1. І як завжди, трішки пограємо та пригадаємо вивчене Як добре ти знаєш карту Європи?

Бажаю вам цікавої та плідної роботи! Миру усім! до зустрічі!


Тема: "Проєктна діяльність. Створення проектів"

Добрий день, дорогі мої вихованці! Сьогодні ми з вами ознайомимось з проєктною діяльністю та спробуємо створити свої власні проєкти на вільну тематику.

Для ознайомлення з основними видами проєктів та їх оформлення пропоную переглянути презентаційний матеріал

ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Створювати проєкти можна у різних зручних для вас сервісах та платформах.

Для підготовки до Всеукраїнського фестивалю "Єврофест" пропоную переглянути минулорічну презентацію країни Литва, яку ми з вами представляли на фестивалі та взяти за основу для підготовки презентації Швеції, країни, яку обрано для представлення на цьогорічному фестивалі Литва. Особливу увагу зверніть на політичні відносини України та Литви. docs.google.com/presentation/d/1JvSxMhEhECzbjWzaMXPQt55tMcLMurb6/edit#slide=id.p1

Перегляньте відеофільм про Швецію! Занотуйте собі основні, на вашу думку, факти, що характеризують Швецію. Ці нотатки ми використаємо при проєктуванні презентації на Єврофест.

ВІДЕОФІЛЬМ Швеція

Для підсумку нашого заняття я підготувала для вас цікавий кросворд. Заходьте за посиланням і згадайте, що ви знаєте про Європу.

КРОСВОРД "Що я знаю про Європу?""

Участь вихованців в фестивалі "Єврофест -2022"

Бережіть себе! До зустрічі на наступному занятті!


Тема: "Освіта Європи. Європейські освітні програми в Україні. Можливості навчання у Європі та за її межами". Участь команди в фестивалі "Єврофест -2022"


Розвиток освіти у різних країнах Європи ВІДЕО!


Найдивовижніші факти про країни Європи ГРА!


Цікаві факти про Швецію ВІДЕО! Підготовка до Єврофесту!

сервіс для створення яскравих презентацій Canva ЗАХОДЬ, СТВОРЮЙ ПРЕЗЕНТАЦІЇ!!!


В Європейському Союзі відповідальними за освіту є держави-члени. Інституції ЄС відіграють допоміжну роль в освітніх процесах. Відповідно до ст. 165 Договору про функціювання ЄС, Союз:


Сприятиме розвитку якісної освіти шляхом заохочення співпраці між державами-членами, проведення заходів, які мають на меті збільшення рівня мобільності громадян, розробки спільних освітніх програм, обміну інформацією і вивчення мов Європейського Союзу. Договір також містить зобов'язання сприяти безперервному навчанню всіх громадян Союзу.


ЄС вкладає капітал в освіту, у програми громадського потенціалу, які надають можливості громадянам ЄС жити, навчатися і працювати за кордоном. Найвідоміша програма такого типу називається Еразмус. У міжуніверситетьському обміну узяло участь більше ніж 2000000 студентів за останні 20 років. Починаючи з 2000 року, усвідомлюючи важливість освіти і підготовки кадрів для своїх економічних і соціальних цілей, держави-​​члени ЄС почали співпрацювати, щоб досягти 13 конкретних цілей у сфері освіти. Це мало прямий стосунок освітньої програми «Education and Training 2010». 27 країн-членів ЄС ділилися досягненнями в галузі політики, брали участь у програмі Взаємного Навчання, визначали ключові критерії й показники прогресу. Європейський союз також є партнером у різних міжурядових проектах, включно з Болонським процесом, метою якого є створення Європейського простору вищої освіти шляхом узгодження наукового ступеня і стандартів освіти на теренах країн-членів ЄС й інших країн Європи.

Освіта й професійна підготовка політики

Інтерес Євросоюзу до галузі освіти (на відміну від освітніх програм), почав розвиватися після саміту в Лісабоні в березні 2000 р., на якому глави держав ЄС і Європейська Рада закликали міністрів освіти ЄС замислитися над «конкретними цілями» системи освіти з метою її вдосконалення. Єврокомісія і країни-​​члени Європейського Союзу працювали разом над звітом 2001 р.,а вже в 2002 році Весняній Саміт затвердив програму їх спільної роботи, показуючи. З тих пір кожні два поки публікується серія «Joint Reports».

Єврокомісія має на меті заохочування держав-​​членів до поліпшення якості систем освіти і навчальних програм в двох основних напрямках : у процесі встановлення цільових показників та публікації позицій держав-членів у їх досягненні й шляхом обговорення питань, що становлять взаємний інтерес. Це робиться за допомогою процесу, відомого як Відкритий метод координації.

Освіта й тренувальні програми

На території ЄС

Першою програмою обміну ЄС була COMETT Programme з метою створення зв'язків між промисловістю та університетами, запущена 1987 р. (закрита 1995 р.). Erasmus Mundus, програма обміну студентів, була запущена в тому ж році. Від 2007 р. всі освітні та навчальні програми були об'єднані в одну програму: Lifelong Learning Programme 2007-2013[1], яка складається з окремих підпрограм для шкіл, університетів, вищої освіти, професійної освіти та вчення про ЄС в університетах.

Шкільна програма обміну, названа на честь чеського вчителя, вченого та педагога XV ст. Яна Амоса Коменського, допомогла більш ніж 2,5 млн. школярам взяти участь у спільних закордонних проектах. Програма Erasmus (названа на честь Еразма Ротердамського, голландського гуманіста і богослова XVII ст.), була головною університетською програмою обміну з моменту її запуску 1987 р. Близько двох мільйонів студентів проводять від трьох місяці до одного навчального року в університетах ЄС, які входять у рамки програми.

Програма професійної освіти названа на честь винахідника епохи Відродження - Леонардо да Вінчі. Станом на 2014 р. програма допомагає навчатися або проходити стажування в іншій країні ЄС приблизно 75000 молодих людей щороку. Освітня програма для дорослих, названа на честь датського пастора, богослова, поета, філософа і мислителя XIX ст. Миколи Фредерика Северина Грундтвига, допомагає тим, хто вже не є студентом, але навчається, з метою наданням таким особам доступ до міжнародного обміну досвідом. Підпрограму, яка підтримує вчення про Європу у сфері вищої освіти названа на честь французького політика і архітектора Європейської Єдності, Жан Моне.

За територією ЄС[

Перша програма ЄС щодо сприянню освітньому обміну та співпраці між освітніми установами всередині ЄС і поза його межами, була програма «Tempus», прийнята Радою Європейського Союзу 7 травня 1990 р. в рамках допомоги, що надається Європейським Співтовариством країнам, які звільнилися з-під тиску радянської влади.

Ідея Tempus полягає в тому, що окремі університети в Європейському Союзі могли б сприяти процесу відновлення вільної та ефективної системи університетів у країнах - партнерах, а також на основі партнерства з окремими університетами в цих країнах могла б функціювати як противага впливу міністерствам, які зазнали серйозних змін з часів радянського панування. У програми був миттєвий успіх, і до 1993 р. кількість країн-учасниць збільшилася з п'яти до одинадцяти. Програма була згодом розширена в цілях включення нових незалежних держав колишнього Радянського Союзу, Середземномор'я і країн Західних Балканів.

Програма Tempus підтримує проекти, що проводяться консорціумом університетів у країнах ЄС та в державах-партнерах, які спрямовані на оновлення програм і методів навчання, підвищення академічного управління (наприклад, плани стратегічного розвитку, системи оцінки та забезпечення якості), а також висунення пріоритетів вищої освіти країн-партнерів. Вона також надає гранти на індивідуальну мобільність, маючи на меті надати змогу людям подорожувати до або з Європи у відповідності з цими темами. Програма Tempus як і раніше працює, але була оновлена ​​і переглянута 2007 р.

За принципом Tempus з'явився ряд невеликих програм, побудованих навколо мобільності вчених стосовно ЄС. Вони включали програми ALFA/ALBAN і співпрацю з латиноамериканськими університетами, Asia-Link[2] та інші. Деякі з них були створені як засіб допомоги в цілях розвитку.

Нарешті, 2003 р. Європейський Союз запустив програму Erasmus Mundus, проект із створення осередків центрів високої якості освіту по всьому світу, програма залучення найкращих студентів з усього світу до Європи і створення можливості партнерства між європейськими університетами та тими, які перебувають за межами Союзу. У програми сильна підтримка як з боку Ради міністрів, так і від Європейського парламенту. Перший етап Erasmus Mundus завершився 2008 р. Комісія оголосила про намір продовження програми.