IT-ametid

IT valdkond vajab ja ootab noori ja kogenuid, et saaksime üles ehitada ja käigus hoida parimat infoühiskonda ehk Eestit. IT-valdkonnast on palju töid, mida aastate eest olemaski ei olnud, samamoodi luuakse juurde igal aastal uusi ametikirjeldusi, mille peale täna keegi mõeldagi ei ole osanud. IT-st hoiduda ei ole võimalik tänapäeval ka metsa elama minnes, kui soovitakse aegajalt nt. ametiasju ajada. Seega parem on endale asjad selgeks teha.

Siinses alaosas oleme teinud koostööd Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga, kes on oma veebi kogunud materjalid karjäärist IT-alal, õppimisvõimalused, õppematerjalid ja ka ametite kirjelduse ja testid. Meie kasutame mängus ainult osa võimalikke ameteid IT-valdkonnas üsna mänguliselt. Kui sa tahad tegelikult teada, mis toimub, siis uuri all olevaid linke ja materjale juba omal käel.

Õppimisvõimalused TalTechis: https://teejuht.taltech.ee/it-teaduskond/

Ametite tutvustused mängus. Siit leiad PDF-i, milles on lühikirjeldused mängus kasutatud ametite kohta - kliki siin kõrval asuval pildil (PDF-il) - nool üles.

IT-ametiprofiilid ITL-i veebis https://startit.ee/it/ametiprofiilid/

Veebidisainer, Veebiarendaja, multimeediaspetsialist, Süsteemiadministraator, Elektroonikatehnik, Andmebaasi administraator, Andmeanalüütik, Võrguspetsialist, Teenuseinsener, Süsteemiarhitekt, IT-kvaliteedijuht, Infoturbejuht, Tehnilise toe spetsialist, Tarkvaraarendaja, Programmeerija, Klienditoe spetsialist, Kasutajamugavuse spetsialist, IT-testija, IT-kliendihaldur, Süsteemianalüütik, IT-projektijuht, Ärianalüütik, IT-juht, Andmeanalüütik, Teenuseinsener, IT-kvaliteedijuht või Küberkriminalist.

Kui armastad teha teha teste, mille abil saad teada, kui palju sa tead ühest või teistest ametist, aga saab ka mõelda, et kas sulle selline amet sobiks. Kasuta teste omale sobivaima IT-ameti leidmiseks: https://startit.ee/testid/

Kui tahad teada, teada milliseid ameteid on vaja, et juhtida IT-ettevõtet, samamoodi millisel oskustasemel üks või teine amet on kas kutseharidus, kõrgharidus või magistriharidus https://startit.ee/skeem/. Kindlasti tasub uurida ka Kutsekoja poolt tellitud OSKA raportit, milles juba 2016 aastal tehti ülevaade, milliseid eksperte Eestile on vaja Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas. Teades, kas ühes või teises valdkonnas tekib puudus annab häid mõtteid, kuidas oma karjääriteed lähiaastatel valida või muuta. Teisalt tuleb mõista, et IT-spetsialiste on vaja igasse valdkonda ja töövõimalused pole piiratud ühe valdkonnaga. Loe lähemalt raportitest siit - https://oska.kutsekoda.ee/oska-valdkonnad/



IT_ametid_voldik_70x100_prew[2].pdf