17 вересня 2021 на платформі Prometheus“Prometheus” стартує онлайн-курс для вчителів, викладачів, освітніх тренерів,
повідомляє Сергій Горбачов

Іноді вчителі, а тим паче учні не втримуються, аби не пройти Facebook-тести на кшталт “Яка ви тваринка/актор фільму… ?”, або засмучуються, отримавши повідомлення: “Завтра Viber стане платним — перешли це далі, і для тебе він залишиться безкоштовним”. Подібні тести та ще тисячі інших варіантів дописів мають одну мету — обдурити вас, вкрасти ваші персональні дані, інфікувати ваш гаджет вірусами, мати доступ до вашої електронної пошти та документів тощо. І для того, щоб зменшити ці ризики, важливо навчитися фільтрувати інформацію, розпізнавати брехню та фейки, розуміти, як розповсюджуються інформаційні віруси.

17 вересня на платформі Prometheus“Prometheus” стартує безплатний онлайн-курс для вчителів, викладачів, освітніх тренерів та всіх охочих сформувати або покращити власну інформаційну гігієну: “Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню в соцмережах, інтернеті та на телебаченні”.

Під час курсу ви дізнаєтесь:

як руйнувався інформаційний імунітет українців та які наслідки це має для держави та людей;

про нову роль інформації в цифрову еру;

хто, як і для чого створює інформаційні віруси;

як маніпулюють на телебаченні, в онлайн-медіа, Facebook, YouTube, Google, Telegram, Viber, Вікіпедії і як не потрапити на гачок маніпуляторів;

як споживати інформацію безпечно та навчати цьому інших.

Курс створений для всіх, хто хоче приймати самостійні рішення та почуватися безпечно серед інформаційного шуму. Окремий модуль для вчителів розповідає, як використовувати інформацію з курсу у спілкуванні з колегами, комунікувати тему інфогігієни з батьками учнів та навчати інфогігієні дітей.

До того, як курс потрапив на Prometheus, його пройшли вже понад 5 000 українців. 89% учасників поставили оцінку “дуже корисна інформація для щоденного життя”.

Якщо ви вчитель та отримаєте сертифікат про успішне завершення навчання, після проходження курсу матимете пріоритетне право на подарунок - нову книгу “Як не стати овочем. Інструкція з виживання в інфопросторі” від засновниці волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем" Оксани Мороз.

Курс безоплатний. Деталі про нього та сам курс - за посиланням:

https://cutt.ly/VEyyZKX


Наше відділення

Будівельне відділення готує фахівців з 1971 року. За роки його існування було підготовлено близько 2-х тисяч висококваліфікованих спеціалістів, які працюють на теренах України, практично в усіх куточках колишнього СРСР та за кордоном.

Ось імена лише деяких з них: Загороднюк С.А - перший заступник Президента Холдінгової компанії «Київміськбуд»; Бальчев Д.Т. – архітектор, член Союзу архітекторів Росії; Кожухаренко І. – випускник 1977р., живе в Росії, довгий час працював на Останкінській телевежі; Вільдерман А. – випускник 1978р., працював заступником міського голови; Сергієнко В. – випуск 1983р., кандидат юридичних наук, зараз на викладацькій роботі в Харкові; Пєнов Д.М. – директор МП "Світязь".

Високий базовий рівень випускників технікуму багатьом дозволив отримати вищу освіту в області юриспруденції, працювати в інших галузях народного господарства. Наприклад, Суворов В. – випускник 1982р., суддя; Малюкін Ю.- випускник 1987р., заступник начальника місцевого відділення УМВС.

Першим завідувачем будівельним відділенням був Соловйов В.Г. Він очолював відділення до 1985р. У подальшому відділення очолювали Кожевніков В.К. (1985-1992рр.), Тіщенко Г.П. (1992-1998рр.), Сєрова І.В. (1998-2001рр.), Стефанюк М.М. (2001-2008рр.), Сєрова І.В. (2009-2012). На сьогодні завідувачкою відділенням є Каріка А.Б.

Зараз відділення готує фахівців спеціальностей:

- 191 "Архітектура та містобудування" з 2012 року.

- 192 "Будівництво та цивільна інженерія" з 1974 року.

- 193 "Геодезія та землеустрій" з 2020 року.

Стати будівельником, архітектором, геодезистом, землевпорядником не тільки престижно, а й актуально. Найголовніше, що такі кадри необхідні Україні. Випускники відділення можуть працювати і в державних, приватних установах та проектних організацїях різних форм власності.

Навчальний процес спрямований на формування не тільки кваліфікованого фахівця, але і на розвиток творчих здібностей наших студентів. Заняття проходять у спеціалізованих кабінетах та лабораторіях, в кабінетах курсового та дипломного проектування , які обладнані сучасною комп'ютерною технікою, мультимедійними установками. При виконанні креслень використовуються програми AutoCad і ArchiCAD. Теоретичні знання студенти закріплюють на навчальній, виробничо-технологічній та переддипломній практиках на базових підприємствах нашого міста та Одеській області.

На відділенні працює студентське самоврядування. Студенти відділення беруть участь в обласних предметних олімпіадах, де займають призові місця. Також вони є незмінними учасниками художньої самодіяльності: танцювальний колектив "Едельвейс" є неодноразовим учасником Всеукраїнського конкурсу "Софіївські зорі". Наші студенти постійні призери міських, обласних та всеукраїнських спортивних змагань.

Відділення продовжує розвиватись. У нас великі плани на майбутнє: обладнання аудиторій сучасною потужнішою комп'ютерною технікою, подальший розвиток і співпраця з Одеською державною академією будівництва та архітектури, більш тісна співпраця з проектними та будівельними організаціями Одеської області.