Національна академія державного управління при Президентові України

Кафедра інформаційної політики та цифрових технологій

ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА ТА ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ

НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА

Спеціальність 281 “Публічне управління та адміністрування”

Ступінь вищої освіти – магістр

Про дисципліну “Інформаційна політика та цифрові технології"

Навчальна дисципліна має міждисциплінарний характер. Вона інтегрує, відповідно до свого предмету, знання з інших освітніх і наукових галузей: публічного управління та адміністрування, політології, соціології, економіки, комунікативістики, інформаціології та ін.

Дана навчальна дисципліна є нормативною в освітньо-професійній програмі підготовки фахівців другого рівня вищої освіти (магістр) за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування”.

Навчальна дисципліна “Інформаційна політика та цифрові технології” є базовою для вивчення дисциплін: "Основи цифровізації публічного управління", "Архітектура та інфраструктура цифрового врядування", "Сервісна діяльність органів публічної влади", "Цифрова демократія та інформаційна культура", "Реінжиніринг, смарт- та блокчейн-технології в публічному управлінні", "Комунікації в публічному управлінні", "Зв’язки з громадськістю органів публічної влади", "Інформаційні війни та мережеві технології", "Інформаційно-аналітичний супровід діяльності органів публічної влади", "Інформаційні виборчі технології", "Багаторівневе цифрове врядування".

Актуальність вивчення курсу. Стрімкий розвиток цифрових технологій впливає на функціонування державного сектору, діяльність бізнесу та громадян будь-якої держави. Розвиток владно-суспільних відносин зумовив необхідність реформування публічної служби, а зрослі вимоги до її ефективності та науково-технічний прогрес – використання новітніх інформаційно-комунікативних механізмів, які базуються на цифрових технологіях. При цьому державна інформаційна політика в межах якої впроваджуються ці механізми, охоплює контроль форматів, стандартів, ліцензування застосовуваних цифрових технологій для структурованого управління із забезпеченням відповідного рівня інформаційної безпеки.

В цих умовах вироблення інформаційної політики та використання інструментарію електронного врядування є важливими компетентностями, які мають бути сформована у магістра в результаті отриманих знань та набутих практичних навичок.

Запропонований курс навчальної дисципліни “Інформаційна політика та цифрові технології” має міждисциплінарний характер. Вона інтегрує, відповідно до свого предмету, знання з інших освітніх і наукових галузей: публічного управління, комп'ютерних наук, соціології, економіки, та інших.

Мета навчальної дисципліни – формування у здобувачів другого рівня вищої освіти (магістр) за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” системних знань та розвиток умінь щодо вироблення державної інформаційної політики та впровадження технологій цифрового врядування; вивчення різних прикладів використання цифрових технологій в системі публічного управління; формування навичок, необхідних для розробки і реалізації наукомістких проектів цифровізації органів публічної влади.

Завдання, що вирішуються відповідно до вимог Національної рамки кваліфікацій:

  • надання слухачам теоретичних знань щодо: механізмів формування та реалізації державної інформаційної політики України; застосування інструментів цифрового офісу публічного службовця; сутності, принципів, методів та засобів цифрового врядування;
  • здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері цифровізації публічного врядування, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог;
  • вивчення сучасних підходів, теорій, принципів, методів, моделей, механізмів цифрового врядування;
  • формування у слухачів умінь та навичок щодо реалізації комунікативних механізмів провадження професійної діяльності публічними службовцями.


Обговорення питань, що стосуються цієї дисципліни, можливе на форумі за посиланням: https://nadu-ua.blogspot.com/2020/04/blog-post.html