Члени журі 

2022-2023

Горошко Юрій Васильович - завідувач кафедри інформатики і обчислювальної техніки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, професор, доктор педагогічних наук, співавтор та розробник комп’ютерної програми «Gran1» для підтримки навчання математики, має трьох захищених аспірантів, автор десятків наукових праць,  серед яких є публікації, що входять до міжнародних наукометричних баз даних. Є членом двох спеціалізованих рад з захисту докторських дисертацій. Є членом редколегії наукових журналів. 

Мотурнак Євген Володимирович, заступник голови журі, головний програміст LLC Nordcurrent Dnipro, заслужений вчитель України.

Левко Галина Володимирівна, вчитель інформатики та математики Довжанського ліцею Довжанської сільської ради Закарпатської області. Коло інтересів: робототехніка (Lego, Arduino), програмування та STEM освіта.

Учні учасники та переможці: змагань з робототехніки First Lego League, конкурсу розумних пристроїв «STEAM House», міжнародного змагання з програмування «SCRATCH CUP»

Безпоясний Богдан Степанович, методист лабораторії-центру інформаційних технологій комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».

Вапнічний Сергій Дмитрович — старший викладач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій ДВНЗ «Ужгородський національний університет», постійний лектор Всеукраїнських та Міжнародних шкіл з програмування, лектор дистанційних курсів навчання програмуванню в рамках проекту Uzhhorod CodeSchool, тренер команд-призерів Всеукраїнських студентських та учнівських олімпіад, підготував більше 50 учнів призерів ІІІ та ІV етапів Всеукраїнської олімпіади з програмування, призерів Міжнародних олімпіад з програмування, переможців фінального етапу МАНу. Коло наукових інтересів: динамічне програмування, теорія графів, обчислювальна геометрія.

Васенко Олександр Васильович – кандидат історичних наук, доцент кафедри цифрових технологій навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі

У 2009 році закінчив з відзнакою Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

У 2013 р. захистив кандидатську дисертацію.

У 2018 р. закінчив Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, за спеціальністю «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)», кваліфікація інженер-програміст, викладач дисциплін у галузі комп’ютерних технологій.

Є гарантом освітньо-професійної програми «Професійна освіта (Цифрові технології)», Першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 015 Професійна освіта (Цифрові технології) галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Має 24 публікації, з них 22 наукового та 2 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях.

Коло наукових інтересів – вебтехнології, робототехніка, 3D-моделювання, розробка ігор, цифрові освітні інструменти.

Караванова Тетяна Петрівна є співавтором навчальних програм поглибленого вивчення інформатики, автором 12 навчальних та навчально-методичних посібників з алгоритмізації та програмування. Є засновником Всеукраїнського учнівського турніру юних інформатиків у 2002 р. Заслужений вчитель України. 

Клочко Оксана Віталіївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри математики та інформатики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Сфера наукових інтересів: інформатика/комп’ютерні науки та прикладна математика, зокрема, програмна інженерія, інформаційні системи, наука про дані, машинне навчання, системний аналіз, штучний інтелект, математичне моделювання, методи оптимізації, педагогіка, психологія. Освіта та досвід роботи в сфері прикладної математики, менеджменту, економіки, екології, юриспруденції. Керівник групи розробки освітніх програм бакалавра та магістра за спеціальністю "Середня освіта. Інформатика, математика", гарант цих освітніх програм. Експерт Національного агентства із заб6езпечення якості вищої освіти України.

Координатор І та ІІ етапів студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС та тренер команд-переможців І та ІІ етапів.

Книшук Анатолій Васильович – вчитель інформатики КЗ Ліцей «Максимум», співзасновник шкіл програмування Ш++ та O'thers. Займається підтримкою олімпіадного руху, організовує та бере участь в IT-фестивалях та хакатонах. Розробляє інформаційно-автоматизовані системи управління.

Ковтанюк Максим Сергійович - викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

У 2014 році прийнятий на посаду інженера-програміста кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій УДПУ імені Павла Тичини.

У 2016 році здобув ступінь бакалавра за напрямом підготовки "Математика" та кваліфікацію вчителя математики.

У 2017 року здобув кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст спеціальність "Середня освіта" професійна кваліфікація Вчитель математики. Вчитель інформатики.

З 2018 року викладач-стажист кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій УДПУ імені Павла Тичини.

З 2021 року викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій УДПУ імені Павла Тичини та здобувач за спеціальністю "011 Освітні, педагогічні науки". 

Косовець Олена Павлівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри математики та інформатики Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, викладач-методист вищої категорії у державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», тренерка з інформаційної безпеки для людей похилого віку у Центрі освіти дорослих «Центр Поділля-Соціум».

Постійний учасник грантових проектів від (2021 р., 2022 р.) у межах ініціативи Meet and Code, спрямованої на реалізацію подій у сфері програмування для дітей та молоді (проєкт реалізовувася у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP та Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини).

Член проектної групи відповідальних за підготовку магістрів за освітньою програмою «Середня освіта. Інформатика, математика».

Член журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Коло наукових інтересів: інформатика, методика навчання інформатики, методика навчання інформатики учнів з особливими освітніми потребами, навчання інформатики учнів з порушеннями зору; програмування, веб-верстка, графічний дизайн; технології захисту даних, основи кібербезпеки; інформаційна культура, основи наукових досліджень.

Автор понад 60 наукових праць, з них наукові фахові видання категорії А (SCOPUS, Web of Science) та категорії Б.

Розробила авторську методику навчання інформатики учнів та студентів з порушеннями зору в інклюзивних групах.

Костюков Володимир Павлович, вчитель вищої категорії, вчитель методист. Працює вчителем інформатики від початку її появи, як навчального предмета в школі – з 1985 року. З 1995 року до наступного часу працює викладачем інформатики ЛИТу при ДНУ.

Відмінник освіти України, відмінник народної освіти УРСР, нагороджений нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», лауреат обласної педагогічної премії, лауреат конкурсу «Кращий працівник освіти Придніпров’я», численними грамотами та подяками МОН освіти, Дніпропетровської обласної  ради, управління освіти тощо.

Переможець конкурсу «Перспективні технології навчання» у 2011 році, лауреат VIII конкурсу «Вчитель-новатор».

Автор програм з інформатики: «Поглиблене вивчення інформатики», «Інформатика. Профільний рівень», «Інформаційний працівник», «Інформаційний працівник 2. Інформаційні технології в економіці», «Алгоритмизація і програмування», підручника «Інформаційний працівник».

Кушнір Наталія Олександрівна, кандидат педагогічних наук,  доцент, доцентка кафедри  комп’ютерних наук та програмної інженерії Херсонського державного університету, з 2022 року докторантка Мелітопольського державнгого педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, заслужений працівник освіти України. З 2018 по 2020 роки працювала деканом факультету комп'ютерних наук, фізики та математики Херсонського державного університету. З 2020 по 2022 роки -  проректорка з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи.

У 2013 році  захистила кандидатську дисертацію на тему "Методична система підготовки учителів початкових класів до навчання основ інформаційно-комунікаційних технологій". 

Засновниця STEM-школи Херсонського державного університету, учасниця чотирьох міжнародних та трьох національних проєктів, автор більше 60 наукових публікацій.

Литвинова Світлана Григорівна, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, в.о. директора Інституту цифровізації освіти НАПН України. Закінчила НТТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського та Український державний університет імені Михайла Драгоманова. Спеціальності: вчитель математики та інформатик, інженер. Педагогічний досвід понад 20 р., науковий – 10 р. Здійснюю широкомасштабні впровадження новітніх та проривних технологій в освітній галузі, зокрема: хмаро орієнтовані, доповнену та віртуальну реальності та ін. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Медведєва Марія Олександрівна - кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

У 2004 році закінчила Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, де навчалася на фізико-математичному факультеті за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Математика" та отримала диплом з відзнакою та здобула кваліфікацію "Вчителя математики".

Кандидатську дисертацію на тему "Особистісно орієнтоване навчання дискретної математики у вищих навчальних закладах з використанням інформаційних технологій" захистила 28 травня 2013 року у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова.

Диплом кандидата педагогічних наук отримала 03 квітня 2014 року. Вчене звання доцента отримала у грудні 2015 р.

Марія Олександрівна є автором понад 90 наукових праць, у тому числі 4 монографій, 3 статей у Scopus.

Мельник Валентин Іванович – вчитель інформатики наукового ліцею «Політ» при обласному коледжі «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С.Макаренка» Полтавської обласної ради.

Народний вчитель України, Заслужений вчитель України, кавалер ордена «За заслуги» І ступеня, ІІ ступеня, ІІІ ступеня. Переможець конкурсу «Учитель року» – 2006.  

Міца Олександр Володимирович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Коло наукових інтересів: математичне моделювання, оптимізаційні методи, машинне навчання.

Нечипоренко Наталія Володимирівна - учитель інформатики Уманського ліцею № 2 Уманської міської ради Черкаської області. Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «учитель-методист», стаж педагогічної роботи - 33 роки.

Паршуков Сергій Васильович - старший викладач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Петриченко Тетяна Миколаївна, вчитель методист вищої категорії Уманської гімназії 12 з 20 річним педагогічним стажем.

Керівник МО вчителів інформатики міста. Голова журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій та Всеукраїнської олімпіади з інформатики, Голова журі І етапу конкурсу захисту робіт МАН з інформатики (щороку). Член ради роботодавців факультету фізики, математики та інформатики УДПУ ім П.Тичини, стейкхолдер.

Пройшла відбір у програмі "Європейська якість навчання для кращої успішності учнів" в межах модуля Жана Моне в інституті НАПН України та являюся співавтор Збірника завдань для підготовки до тестування Міжнародного дослідження PISA.

Щорічно маю переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій.

Прокопенко Андрій Миколайович - учитель інформатики та математики Уманського ліцею № 3 Уманської міської ради Черкаської області. Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст вищої категорії», стаж педагогічної роботи – 21 рік.

Ривкінд Йосиф Якович, вчитель інформатики та математики НВК "Школа-ліцей № 38 імені В.М.Молчанова міста Києва", Заслужений вчитель України, лауреат премії Джорджа Сороса, співавтор підручників та навчальних посібників з інформатики для 2-11 класів.

Ткачук Галина Володимирівна - доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

В університеті працює з 2005 року і займається дослідженнями, що стосуються удосконалення підготовки фахівців шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій та інформаційно-освітніх середовищ в освітній процес. 

Ткачук Г. В. неодноразово була членом разових спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій, входить до складу редакційної колегії наукового фахового видання «Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету», є членом експертної комісії при Міністерстві освіти і науки України з відбору проєктів молодих учених, які працюють у закладах вищої освіти та наукових установах (секція: «Україна у мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство»), виконує обов’язки заступника декана з наукової роботи на факультеті фізики математики та інформатики, активно керує студентською науковою роботою.

Тягай Іван Олександровичучитель інформатики Полянецької гімназії Уманської міської ради Черкаської області.

Напрям професійної діяльності стосується робототехніки на основі LEGO та Arduino. У 2019 році вперше взяв участь у ролі судді на фестивалі ROBOFIRST, а згодом і був суддею на фестивалі освітніх інновацій та сучасних технологій WRO ROBOTICA. З того часу є постійним учасником даних заходів. Працює викладачем в школі RoboCode, допомагаючи юним шанувальникам робототехніки та програмування досягати гарних результатів. Керівник гуртка «Робототехніка» при Уманському міському центрі позашкільної освіти «Територія творчості».

Коло наукових інтересів: робототехніка, STEM-освіта, гейміфікація освітнього процесу. 

Чернікова Людмила Антонівна, проректор з навчально-методичної роботи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцент кафедри інформатичної та технологічної освіти, Заслужений працівник освіти України.

Напрями професійної діяльності: підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвиток професійної компетентності педагогів, цифровізація освіти, викладання інформатики в загальній середній школі.

Співавтор Державного стандарту освіти початкової школи та базової середньої освіти (Інформатична галузь), автор навчальних/модельних програм та підручників з інформатики для 5-11 класів.

Обласний координатор освітніх проєктів «Я – дослідник», «Вивчай та розрізняй», «Створення STEM-центрів».

Член робочої групи з розробки Державного стандарту профільної школи Інформатичної освітньої галузі, член експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті, член експертної ради освітнього проєкту «Всеукраїнська школа он-лайн», член робочої групи МінЦифри з питань впровадження SELFIЕ, член міжвідомчої робочої групи з питань оновлення змісту інформатичної освіти.

Чмерук Марина Олександрівна – вчитель інформатики Уманської гімназії № 11. 

У 2015 році закінчила Уманський  державний педагогічний університет імені Павла Тичини здобула ступінь магістра за спеціальністю «фізика» та вчителя астрономії і інформатики.

Стаж роботи – 9 років. Спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

Шакотько Віктор Васильович, кандидат педагогічних наук, викладач циклової комісії інформатичних дисциплін Обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С.Макаренка», докторант Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка (з 2022 року).

З 1992 року по 2022 рік - 30 років працював на посаді заступника директора з навчальної роботи Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка.

У 2018 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Методична система формування інформологічних компетентностей майбутніх учителів інформатики»

Є автором більш ніж 140 робіт, з яких 90 – підручники (у співавторстві з Лисенко Т.І., Черніковою Л.А., Ривкіндом Й.Я.), посібники та монографії. Загальний тираж видань склав біля 2,01 мільйона екземплярів.

Переважна більшість підручників та посібників підготовлена для вивчення інформатики в 5-11-х класах закладів загальної середньої освіти. За останні 10 років всі підручники є основними підручниками (більше 50%) для школярів України

Шаров Сергій Володимировичкандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри комп’ютерних наук Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Співзасновник громадської організації «Інноваційні обрії України». Стаж роботи у закладі вищої освіти складає 20 років. Сфера інтересів: використання інформаційно-комунікаційних технологій у вищій школі; візуальне програмування, бази даних; розвиток інфомедійної грамотності та соціальної компетентності здобувачів освіти.

Шаров С.В. має більше 200 наукових та науково-методичних праць, у тому числі 15 публікацій, що входять до міжнародних баз даних Scopus та WOS. Його практичний доробок в IT-сфері складає близько 30 електронних засобів начального призначення, на які було оформлено свідоцтва на авторське право.

Шаров С.В. був керівником здобувачів вищої освіти, які посіли призові місця на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Має досвід роботи у якості члена журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, експерта-консультанта Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики. Є діючим експертом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Національного агентства кваліфікацій. 

Жуковський Сергій Станіславович, доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Житомирського державного університету імені Івана Франка, заслужений працівник освіти. Адміністратор  Інтернет-порталу eolymp. Член журі 4 етапу Всеукраїнської  олімпіади з інформатики 2009-2012 роки. Член журі Всеукраїнської олімпіади з Інформаційних технологій 2014-2019 роки. Голова журі Всеукраїнського конкурсу Учитель року 2017, 2022. Тренер багатьох призерів Всеукраїнських та Міжнародних учнівських та студентських олімпіад з інформатики.