ПАЗЛ
Коли перед нами постає задача яку ми одразу не можемо виконати, ми починаємо шукати ресурси котрі допоможуть нам у її вирішенні. У образі ресурсів найчастіше постає інформація яка допоможе нам виконати поставлену задачу, зібрати загальну картину до купи. Тобто наш мозок збирає пазл.
Пазл — це картинка, поділена на частини, які треба зібрати разом, щоб отримати повне зображення.
Це гра-головоломка, що розвиває образне та логічне мислення у дітей, а також цікава дорослим. За однією з версій, винахідником пазлу вважається англійський картограф та видавець Джон Спілсбері. В 1761 він наклеїв географічну карту на дерев’яну основу та розділив її по державних кордонах, а потім запропонував зібрати заново. Лише в 1909 році почався промисловий випуск іграшки з деталями для скріплення, тобто такі, якими ми знаємо їх зараз.
Один з перших пазлів створених Джоном Спілсбері
Один із найбільших пазлів світу. Кількість деталей - 51 300.
Метою складання пазлів може бути відпочинок, розвиток або ж розвага для всієї сім'ї, але в будь-якому випадку це не тільки цікава гра, але й корисне заняття всіх . Ось трішки фактів про користь пазлів:
Антистрес: складання пазлів допомагає відволіктися від проблем на роботі чи поганого настрою, швидко і непомітно позбутися стресу. Відгородитися від зовнішнього світу з його проблемами та приділити час собі. Пазли - це своєрідна медитація в діях, яка приводить нашу психіку до ладу.
Концентрація уваги: через постійне інформаційне навантаження дорослі часто стають розсіяними. Таке монотонне зосереджене заняття дозволяє заспокоїти нерви та сконцентруватися.
Інтелектуальний тонус: розвиваються не тільки дітлахи, тож складаючи пазли, дорослі теж покращують свій розум та уяву. Потрібно думати, аналізувати, приймати рішення, а це чудове тренування для мозку. В тому числі, збирання об'ємних пазлів тренують просторове мислення.
Покращення короткочасної пам'яті: при збиранні пазлів треба запам'ятовувати фрагменти, щоб простіше підбирати підходящі.
Естетичне задоволення: якісно виготовлений пазл сам по собі приносить приємні відчуття через зір та дотик. Інколи треба щось і в руках покрутити, особливо якщо основна робота проходить за комп'ютером десь у віртуальному світі.
Творчість: кожній людині треба відчувати себе творцем хоч у чомусь малому. А в результаті може вийти гарна картина або корисний виріб для дому, який ще довго приноситиме радість та задоволення від зробленого.
Логічно, що наступним завданням яке я вам запропоную буде - зібрати пазл. Зберіть до купи всю картинку і отримаєте "пропуск" до наступного етапу квесту.