minecraft indir

PC için Minecraft nasıl indirilir

Minecraft for PC'yi nasıl indireceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Sizi “Creeper? Ah adamım! ”

Minecraft'ın indirilebilecek iki PC sürümü vardır: Minecraft Java Edition veya Windows 10 için Minecraft pe apk (genellikle Bedrock olarak bilinir). İki versiyon arasında bazı önemli farklar vardır. Bedrock'un güncellenmiş bir savaş sistemi yoktur, ancak Xbox One ve mobil cihazlarla çapraz oyuna izin verir ve Java'nın sahip olmadığı bazı içeriğe sahiptir. Bu arada Java, oyuncuların sadece diğer Java oyuncularıyla oynamasına izin verir, ancak daha fazla genel sunucu ve daha iyi bir modifikasyon sahnesi vardır. Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, Bedrock'un ücretsiz bir kopyasını içerdiği için Java'ya gitmenizi öneririz.

Yaratıcı olmaya hazır mısınız? PC için Minecraft'ı nasıl indireceğinizle ilgili basit adımlarımız için okumaya devam edin.

  • En İyi Xbox One Oyunları : En Önemli Xbox One Sürümleri

  • Minecraft RTX ve Minecraft : ışın izlemenin gerçekten ne kadar önemli olduğunu görün

  • Xbox Series X : çıkış tarihi, tasarımı, özellikleri ve lansmanları

(İmaj kredisi: Mojang)

1. Minecraft web sitesine gidin

İlk önce Minecraft web sitesine göz atmak isteyeceksiniz . Buradan Steve ve Alex'in bir Minecraft dünyasına bakan büyük bir resmi tarafından karşılanmalısınız.

Sol tarafa bakın ve 'Minecraft'ı alın' yazan yeşil bir kutu olmalıdır. Buna tıklayın.

2. Hangi Minecraft sürümü sizin için uygun?

Düğmeyi tıkladığınızda, şimdi bir seçim yapmanız gerekir: Hangi Minecraft sürümünü indirmek istiyorsunuz? Buradaki seçenekler bilgisayar, mobil, konsol ve diğerleri (evet, Minecraft'ın birçok sürümü var!).

Bu kılavuz için, 'bilgisayar' işaretli olanı tıklamak istiyoruz.

3. Minecraft Java Sürümü veya Minecraft Windows 10 (Ana Taş)?

Biliyorum, hala istediğimiz Minecraft'ı seçiyoruz! Neredeyse bitirdik.

Yapmanız gereken bir sonraki seçenek, hangi sürümü indirmek istediğinizdir: Minecraft'ın Java Sürümü veya Windows 10 (Ana Kaya) sürümü?

Windows 10 oyununu seçtiyseniz, bir 'satın al' düğmesiyle sürüme özgü bir Minecraft sayfasına yönlendirilirsiniz. 'Satın al'ı tıkladığınızda, oyunun bu sürümünü satın alıp hemen yükleyebileceğiniz Microsoft Store'a geçersiniz.

Not: Daha sonra bulunduğunuz Windows 10 sürümü ise, artık hepsi bitti!

Bununla birlikte, Minecraft Java Edition'ı indirmek istiyorsanız, soldaki sürümü tıklayın ve bir sonraki sayfa yüklendiğinde satın al'ı tıklayın.

4. Minecraft.Net'e kaydolma

Windows 10 kullanıcıları şimdi bittiğinde, Java Sürümü'nü almak için hala birkaç şey kaldı.

'Satın al'ı tıkladıktan sonra, bir e-posta adresi ve şifre ile yeni bir hesap kaydetmemiz gerekir. Genel parolalara izin verilmez, bu nedenle hayvan isimleri ve ne olursa olsun.

Tamamen doldurulduktan sonra 'kaydol' düğmesine basın, ardından yeni bir sekme açın ve e-posta gelen kutunuzu yukarı çekin. Devam etmek için şimdi Minecraft web sitesine geri girmeniz gereken dört harfli bir kod almış olmanız gerekir.

Kodu kutuya girin, 'doğrula'ya basın ve neredeyse bitti.

5. Minecraft Satın Alma ve Yükleme Zamanı

Şimdi satın alma sayfası geliyor. Kart bilgilerinizi girin, alttaki tutarı iki kez kontrol edin ve mutlu olduğunuzda alttaki 'satın al' başlığını tıklayın.

Sayfanın yüklenmesini bekleyin ve 'satın alma tamamlandı ' ekranına yönlendirilirsiniz. 'Windows için indir'i tıklayın ve' MinecraftInstaller.msi 'adlı bir dosya otomatik olarak indirilmelidir.

Bu dosyaya tıkladığınızda oyun yüklenecektir. Buradan, kurulana ve bitirene kadar 'sonraki' ye güç verin.

Yeni bir pencere açılmalıdır (bu Minecraft başlatıcısıdır), e-posta adresiniz ve şifrenizle giriş yapın ve 'oynat'ı tıklayın. Şimdi sadece Minecraft Java Edition indirmeleri ile arkanıza yaslanın ve sonsuz eğlence dünyasına atlayabilirsiniz.