Про спеціальність

Автоматизація та компۥютерно-інтегровані технології

ФАКУЛЬТЕТ АВТОМАТИЗАЦІЇ І КОМПۥЮТЕРНИХ СИСТЕМ

ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

«АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

за освітньо-професійною програмою

«Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації»

Нині важко уявити сучасне життя без використання автоматизованих пристроїв і систем. У побуті вони полегшують нам життя, а на виробництві забезпечують отримання високоякісної продукції. Тому, незважаючи на складну економічну ситуацію, на підприємствах різних галузей промисловості продовжуються роботи з автоматизації всіх ланок виробництва.


Національний університет харчових технологій був одним з перших в Україні, в якому у 1959 р. було розпочато підготовку фахівців у галузі автоматизації. Нині підготовка фахівців за цією спеціальністю здійснюється у 50 технічних університетах та академіях України. Це засвідчує той факт, що дана спеціальність є універсальною.

Вимоги до змісту і рівня підготовки таких фахівців постійно змінюються, проте основною є використання у навчальному процесі найсучасніших досягнень науки та техніки і, насамперед, широке застосування у системах автоматизації комп’ютерно-інтегрованих технологій. На сьогодні практично усі сучасні системи автоматизації − це ІТ-технологічні системи. Саме тому у рамках цієї спеціальності у 2019 році була започаткована нова освітньо-професійна програма «Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації» яка повністю відповідає суті підготовки фахівців і завданням та вимогам сучасної четвертої промислової революції , яка полягає у повній інтелектуалізації засобів автоматизації і взаємодії пристроїв і систем через Інтернет. Для розробки таких систем необхідні інтегровані знання з автоматизації, інформаційних технологій та програмування, які поєднані у цій освітньо-професійній програмі.

Саме тому наряду з класичними дисциплінами підготовки фахівців в галузі автоматизації велика увага приділяється вивченню дисциплін, пов’язаних з використанням ІТ-технологій: «Методи та засоби комп'ютерних інформаційних технологій», «Основи програмування», «Програмна інженерія в системах управління», «Засоби мультимедіа в новітніх інформаційних технологіях», «Web-технології та Web-дизайн», «Промислові контролери та їх програмне забезпечення», «Програмування однокристальних мікропроцесорних контролерів», «Програмне забезпечення інтелектуальних систем управління», «Комп'ютерні мережі та розподілені системи», «Системи автоматизованого проектування», «Організація баз даних та знань», «Комп'ютерні системи обліку і аудиту», «Об'єктно-орієнтоване програмування», «Робототехнічні комплекси» та ін. Крім того, практично всі дисципліни вивчаються з використанням комп’ютерної техніки.

Отже, сучасний фахівець в галузі автоматизації повинен знати і вміти професійно використовувати різноманітні комп’ютерні технології. Саме тому після закінчення навчання наші випускники працюють або в галузі автоматизації або у сфері ІТ-технологій.

Родзинкою підготовки таких фахівців саме в нашому університеті є високий рівень практичної підготовки.

Кожен випускник після закінчення вищого навчального закладу повинен відповісти на два запитання: «Що я знаю?» і «Що я вмію?». І якщо відповідь на перше запитання залежить тільки від сумлінності і старанності студента, то відповідь на друге, яке найбільш цікавить майбутнього роботодавця, залежить від рівня оснащення навчальних лабораторій сучасними технічними і програмними засобами. Навчальні лабораторії випускової кафедри з цієї спеціальності мають одне із найкращих в Україні оснащення технічними і програмними засобами провідних фірм світу: Schneider Electric, Vipa, Mitsubishi, Hitachi, Honeywell, Siemens, Danfoss, Open System, FESTO, Овен, Мікрол, Тера та ін., що забезпечує можливість майбутнім фахівцям не тільки оволодівати грунтовними теоретичними знаннями, а й набувати необхідних практичних навичок, що дуже цінується на ринку праці.

Навчальні лабораторії мають сертифікати авторизованих навчальних центрів на право проведення навчального процесу з обладнанням відповідних фірм.

Підготовка фахівців за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» відбувається в університеті за освітніми рівнями «молодшого спеціаліста» (у технікумах і коледжах університету), бакалавра, магістра і доктора філософії на денній, заочній і дистанційній формах навчання. Випускники технікумів і коледжів, які навчалися за спорідненими спеціальностями, можуть продовжити навчання в університеті за скороченим терміном навчання, як на денній так і дистанційній формах навчання.

Після закінчення навчання на рівні «бакалавр» студенти можуть продовжити навчання у магістратурі за освітніми програмами: «Інтелектуальні комп’ютерні системи керування» та «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління».

Підготовку фахівців в галузі автоматизації в університеті проводить випускова кафедра, до складу якої входять 6 докторів технічних наук, професорів і 16 кандидатів технічних наук, доцентів. Переважна більшість викладачів є випускниками нашого університету. Вони захистили дисертаційні роботи у спеціалізований Вченій раді по захисту дисертацій, яка діє в університеті, та мають досвід практичного впровадження сучасних систем автоматизованого управління.

Для забезпечення якісної підготовки фахівців викладачами випускових кафедр видаються підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій і методичні рекомендації. Тільки за останні 10 років видано 5 підручників, 8 навчальних посібників і 30 конспектів лекцій. Крім того, у навчальний процес активно впроваджуються сучасні електронні навчальні підручники і посібники, віртуальні лабораторні роботи, дистанційна форма навчання.

На випусковій кафедрі активно працюють студентські наукові гуртки, де студенти можуть реалізувати свій творчий потенціал. Студенти сконструювали і виготовили 3D-принтер, на якому виготовляються деталі для інших пристроїв, у тому числі і для робота-піаніста.

Наші студенти приймають активну участь у студентських фахових олімпіадах і конкурсах наукових робіт, де займають призові місця.

У поза навчальний час студенти приймають активну участь у вечорах художньої самодіяльності різноманітних конкурсах та спортивних змаганнях.

Правильний вибір освіти – запорука успішності !

Якщо Ви бажаєте отримати:

- якісну вищу освіту за спеціальністю, яка завжди була, є і буде актуальною;

- універсальну спеціальність, випускник з якої може працювати на підприємствах і установах всіх без виключення галузей промисловості;

- спеціальність, яка поєднує в собі надсучасні досягнення у сфері науки, техніки та програмування:

- не тільки глибокі теоретичні знання в галузі автоматичного управління, а й набути практичних навичок роботи з технічним і програмним забезпеченням систем автоматизації, що так цінуються роботодавцями,

ми чекаємо на Вас!

Ми шукаємо не просто абітурієнта - ми шукаємо талановиту молодь.

Ми чекаємо на ВАС

Більш детальну інформацію Ви можете отримати на САЙТАХ: випускової кафедри – www.iasu-nuft.pp.ua, факультету Автоматизації і комп’ютерних систем- www.acs.nuft.edu.ua, університету - www.nuft.edu.ua, а також на сторінках Facebook

Telegram Instagram