#знаю_виживу


Безпека

Сексуальне насильство спричиняє фізичну та психологічну шкоду. Тому такі люди потребують допомоги.

Що таке сексуальне насильство? Як отримати безоплатну правову підтримку від ЮрФем? Якщо ви стали свідком або вам розповіли про сексуальне насильство під час війни, які ваші дії?

Саме про це у пам'ятці від ЮрФем: підтримка.

24 лютого 2022 року росія здійснила неспровокавану агресію проти України. Жертвами війни стали тисячі українців та українок, котрі несправедливо загинули або були змушені рятуватись в інших країнах. Український народ та Збройні сили України демонструють спротив та обороняють країну, але для перемоги їм потрібна підтримка.

У зв'язку з низкою психотравмуючих подій, які відбуваються протягом трьох останніх місяців у нашій країні, ми розуміємо важливість та необхідність надання якісної психологічної підтримки, а також навчання навичкам спілкування з дітьми та батьками з сімей вимушених переселенців для працівників освітніх установ.

  • ви пережили сексуальне насильство під час війни;

  • ви стали свідком цього воєнного злочину;

  • вам довірилася людина, яка через це пройшла...

Пам’ятка містить актуальні кроки у ситуації, пов'язаній з сексуальним насильством під час конфлікту, контакти куди повідомити про злочин, до кого звернутись за юридичною та психологічною допомогою, а також рекомендації щодо фіксації злочину для подальшого розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Інформація від Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Війна змусила багатьох українців виїхати за кордон. За даними ООН, понад 4,5 млн українців вже виїхали до сусідніх країн. Але за кордоном питання безпеки стає актуальним для кожного, оскільки українці потрапляють у незнайому країну.

Навіть якщо ви нічого не чули раніше про шокову травму, можливо, Вам доводиться переживати її саме зараз. Цей стан пов’язаний із травматичним досвідом, коли мала місце пряма загроза життю — або людина її бачила для себе. Як діяти? Коротка відповідь на світлинах, а детальніше на курсі https://prometheus.org.ua/prometheus-plus/war-psychology/

В Мінсоцполітики створили сайт safewomen.com.ua з інформацією, яка може захистити українських жінок і дітей від торгівців людьми. На сторінці опубліковали низку правил безпеки, а також поради що робити та куди звертатися в небезпечних ситуаціях (контактні дані з 28 країн).

Таких випадків більшає, бо російські окупанти використовують його як зброю війни. Матеріали розроблені офісом урядової уповноваженої з гендерної політики спільно з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та МВС України.

В умовах війни отримати консультацію лікаря звичним способом може бути нелегко. Тож розповідаємо про платформи, де надають медичну допомогу онлайн безплатно.

Таких випадків більшає, бо російські окупанти використовують його як зброю війни. Матеріали розроблені офісом урядової уповноваженої з гендерної політики спільно з Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine та МВС України.

Цей допис для мам, які мають дітей на грудному вигодовуванні, але вперше опинилися у складних життєвих обставинах.

Як розпізнати стресову реакцію та впоратися з нею. Будьте уважні до тих, хто поруч!

Якщо ви зіткнулися з насильством за кордоном, не гайте часу та звертайтесь за контактними телефонами у відповідні служби захисту жінок

Сервіс, на якому зібрано академічні, наукові, мистецькі, професійні та позаштатні можливості, які зараз доступні для людей, які рятуються від війни. Почніть шукати роботу, просто шукайте в певній країні або перемикаючись між академічними та галузевими можливостями.

Можна записатися на безкоштовні онлайн консультації з лікарями, не лише сімейними, але й з вузькопрофільними спеціалістами без попереднього направлення. Лікарі консультують незалежно від регіону та місцезнаходження пацієнтів.

Тепер, коли багато хто не вдома, та ще й з малечею, може знадобитися педіатрична допомога. Сподіваємося цей бот від розробників комусь може врятувати життя!

Підготуватися до кризової ситуації заздалегідь не лише можна, але й необхідно з огляду на нинішню ситуацію.

Центр протидії дезінформації при РНБО України роз'яснює як поводитись з дітьми у дорозі під час війни

Як і раніше, бажаємо щиро, щоб узагальнений в цій інфографіці досвід вам НЕ довелося перевіряти на практиці. Бережіть себе та рідних!

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України інформує про сервіс (чат-бот) «Юридичний порадник для ВПО», розробленого швейцарсько-українською Програмою EGAP та командою БФ «Право на захист» за підтримки Мінреінтеграції та Мінцифри, за допомогою якого можна знайти інформацію про доступне житло, гуманітарну та іншу допомогу, працюючі аптеки та магазини, особливості виїзду та перебування за кордоном та багато іншого.

Джерело https://t.me/bmrada/1533

Укрзалізниця запустила спеціальний сайт Пасажирські перевезення під час війни, на якому доступна актуальна інформація про: ️евакуаційні рейси, ️міжнародні маршрути, ️роботу вокзалів, ️черги на пунктах перетину кордонів з країнами ЄС

Для тих, хто перетинає кордон інструктивний матеріал, розроблений за ініціативи Урядової Уповноваженої з гендерної політики та Міністерства соціальної політики України, за підтримки проєкту "Супровід урядових реформ в Україні"

Окупант нічого не цурається, тому слід бути говим до всього. Короткі інструкції у ситуації, коли вас взяли у заручники.

Повертаючись до місцевості, де щойно сталася надзвичайна подія, будьте обережними та дотримуйтесь простих правил.

У надзвичайній ситуації є небезпека залишатися, а евакуація поки неможлива. Що робти та як діяти? Саме про це в інструкції.

У час постійних викликів та загроз, прийняття рішень – непроста справа. Як поводитися у такій ситуації? І як зберегти здоровий глузд у час постійного зовнішнього тиску та стресу?

Міна – це боєприпас, що встановлюється під землею, на землі чи поблизу землі або іншої поверхні і призначений для вибуху, спричиненого присутністю, близькістю чи контактом людини або транспортним засобом.

Як поводитися під час оголошення сигналу тривоги? Які дії варто виконати? Саме про це в даній інструкції.

Як поводити себе із незнайомцями дітям? Що можна роботи, а чого - не можна? Перегляньте інструкцію та навчайте дітей.

Сьогодні жахи війни переживають і дітки, вимушені з дорослими переховуватись в укриттях під час повітряних тривог. Особливо важливо саме в такий час розрадити малечу, відволікти її увагу приємними розповідями, аудіоказками та фільмами

Якщо ви опинилися під завалами, не впадайте у відчай! Оцініть ситуацію і робіть усе, що потрібно, щоб вижити.

Саша Картер, кореспондент "UNN. Українські національні новини. Інформаційне агенство"

У “Дії” створили добірку з корисними сервісами для українців, оприлюднили три сервіси, які будуть корисні у пошуку житла, допомоги та інформації

У безмежному вирі інформації наш мозок намагається вихопити краплі надії, які з часом, опираючись на факти, перетворюються на потужний потік. Психологи радять прийом візуалізації для швидшого досягнення цілей. Наша мета - Україна, якою ми пишаємося, живучи в ній! Пропонуємо вам плейлист із музикою, яка допоможе налаштуватися на позитивний вихід із поточної ситуації.

Вижити можна! Що б не сталося!

Скористайтеся корисними ресурсами, які допоможуть знайти людей для перевезення вантажів/людей, поселення та інші.