Психологічна служба

Завдання соціального педагога.

●Створити необхідні умови для належної адаптації здобувачів освіти до освітнього процесу, надання рекомендацій вчителям та вихователям щодо корекції виявлених недоліків;

● Забезпечити захист прав і свобод вихованців, створення умов для комфортного навчання та виховання дітей, створення безпечного середовища в навчальному закладів; ● Проводити профілактичну роботу із здобувачами освітнього процесу стосовно насилля та агресивної поведінки, жорстокого поводження, булінгу, конфліктів;

●Підвищення соціальної компетентності дітей в питаннях здорового способу життя, профілактика суїцидальної поведінки; профілактика різних форм залежностей, соціально небезпечних ігор;

● Підвищення рівня обізнаності учнів щодо відповідальної поведінки, умінь конструктивного спілкування;

● Підвищення психологічної культури всіх учасників освітнього процесу


На консультації у соціального педагога, Ви завжди знайдете :

  • увагу;

  • конфіденційність;

  • необхідну допомогу та підтримку

Євтушенко Тетяна Миколаївна


Практичний психолог Гудимівської гімназії - ЗЗСО І-ІІ ст. Андріяшівської сільської ради.

Освіта вища, Сумський державний педагогічний університет ім. Макаренка.

Кваліфікація «практичний психолог у закладах освіти». Кваліфікаційна категорія – спеціаліст І категорії.

Працює над методичною проблемою : "Виховання гармонійно розвиненої, компетентної та високоосвіченої особистості; профілактика та формування адекватних способів поведінки в учнів"

Педагогічне кредо: "Безумовне позитивне ставлення до дитини, опора на позитивне в ній"

Психологічна служба покликана навчити як жити в злагоді з самим собою та з іншими, і як вступати в стосунки зі світом, щоб життя приносило задоволення.

Основні форми роботи за якими працюю

- Діагностична робота

- Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота

- Психологічна просвіта

- Організаційно-методична робота

- Профілактична робота

- Захисна

Напрямки роботи

- Адаптація учнів до нових умов навчання

- Виявлення та супровід обдарованих дітей

- Профілактика правопорушень

- Пропаганда здорового способу життя

- Робота з підвищення правової культури учнів

Якщо у Вас є запитання до мене як до спеціаліста, радо допоможу.

Для цього Вам потрібно звернутися на консультацію.

На консультації у психолога Ви завжди знайдете:

  • увагу;

  • конфіденційність;

  • необхідну допомогу та підтримку

Психолог не дає конкретних порад, не оцінює «правильно – неправильно», «добре – погано». Психолог використовує свої знання, навички, практичний досвід, щоб допомогти Вам побачити та усвідомити причини своїх проблем та шляхи їх вирішення.

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА В УМОВАХ ВІЙНИ

Психологічні хвилинки

Корисно для батьків

Дитячі істерики: недогляд батьків?

З дитячими істериками рано чи пізно стикається майже кожна родина. Зазвичай, коли дитина істерить, дорослі самі починають заводитися. Можуть накричати на малюка або навіть надавати йому стусанів. Іншими словами, "виходять із берегів". Але при цьому вимагають самоконтролю від 2-річного малюка

Отже, насамперед батькам важливо розібратися, чому вони так гостро реагують на дитячу істерику (але це тема для іншого поста). А ми спробуємо пройтися по причинах істеричної поведінки дитини та засобах екологічного реагування у відповідних ситуаціях.

Головне правило: дитині, в якої почалася істерика, нічого пояснювати не потрібно!

Якщо, припустимо, дитина кричить у магазині, падає на підлогу, постарайтеся взяти її на руки і мовчки вийти із приміщення. Можна просто побути поруч, дати водички, обійняти. І чекати, поки нервовий імпульс дитини зійде нанівець.

Дитячу істерику можна заспокоїти лише при перших ознаках збудження. Ви помічаєте, що рухи малюка стають безладними, починаються капризи. На цій стадії дитину ще можна заспокоїти – переключити увагу, знизити фізичну активність, взяти на руки, обійняти тощо.

Істерика – це реакція незрілого мозку на ситуацію, в якої щось пішло "не так". Якщо ви можете їй запобігти, зробіть це. Не давайте зайвих обіцянок або заздалегідь промовляйте, що чекатиме на дитину. Наприклад: "Я візьму тільки одне морозиво" або "Я не куплю тобі цукерки цього разу, але куплю їх завтра", "Ми йдемо в магазин тільки по хліб та молоко".

Істерики також трапляються, коли батьки задовольняють усі запити дитини, але вона все одно не може "насититися". Причина такої поведінки – пошук малюком кордонів дозволеного у стосунках із дорослими. Вкрай важливо, щоб у батьків вистачило сил витримати істеричну реакцію на відмову купити чергову іграшку.

Ще одна поширена причина істерики – потреба дитини в увазі, у прийнятті, в безпеці тощо. Навіть якщо батьки й припустити не можуть, що дитині саме зараз не вистачає їх любові та тепла (зовнішньо наче все, як завжди, гаразд).

Чи є дитячі істерики недоглядом батьків як вихователів?

Насправді подібні питання лише шкодять, ще більше підвищуючи рівень тривоги батьків та їхнє почуття провини. На мій погляд, пояснювати дитячі проблеми батьківськими недоглядами – це позбавляти дитину можливості її особистого розвитку. Діти дійсно залежать від батьків, але багато з того, що відбувається з дитиною, пов'язане з її віком та особливостями функціонування незрілої нервової системи.

Запрошуємо на групу підтримки для батьків. На заняттях провадиться навчання технікам психологічної саморегуляції та стресостійкості.

Група стартує у вівторок 28.06.2022, заняття по вівторках/п’ятницях о 18.00 (орієнтовна інформація, можуть бути зміни).

Курс – 6 занять. Заняття безкоштовно (онлайн, зум).

Форма реєстрації:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7DB8yx-mvlWrekGtAduYcPNhAhCIfgRhAQ-t8FoaoG3gU3g/viewform?fbclid=IwAR2OJIwnrYP4pRoAAFuaRbm_lMPcKn8VMs4BfDnb16mFJo_JvQmev0fMNF8

Інформація щодо курсу.

Проводиться за програмою ЮНІСЕФ "Діти та війна: навчання технік зцілення".

Тренери є професійними психологами й мають відповідні сертифікати.

Робота йде за підтримки проекту "ПОРУЧ".

Це є спільний проект Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО «ВГЦ «Волонтер».

Корисно для дітей

Педагогам