Червень 2024

Харків – кобзарська столиця

Програма "Діалоги PRO" з кандидаткою мистецтвознавства, доценткою кафедри народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, лауреаткою міжнародних конкурсів Любов'ю Мандзюк.

У програмі "Діалоги PRO" говорили про те, що все українське останнє століття постійно виборює собі право бути. Сьогодні війна - за це, за можливість бути і бути українським. Це стосується, безумовно, і мистецтва. То що зараз відбувається з мистецтвом, з культурою, з творчістю? 

Вітаємо стипендіатів фонду Марії Єщенко!

Гарною традицією нашого університету стало щороку 19 червня відзначати День народження Марії Олександрівни Єщенко. Цього дня звучить музика з репертуару видатної піаністки, оголошуються імена двох нових стипендіатів фонду Єщенко, а учасники концерту отримують пам'ятні подарунки. Вітаємо цьогорічних стипендіатів - Дениса Пономаренка і Вікторію Юрпольську! Велика подяка фонду Люсі Міткевич - Єщенко за підтримку та за її стипендії талановитим молодим виконавцям. 

Назавжди з нами

19 червня - сороковини з дня відходу в засвіти видатного музиканта Ігоря Снєдкова. Його колеги  і студенти підготували концерт пам'яті "Назавжди з нами". Запрошуємо до перегляду на YouTube каналі університету.

Кафедра сольного співу провела концерт у співпраці з оперним театром

17 червня в межах Квітучого сезону Університетської філармонії пройшов концерт "Згадуючи Мар`яну Долідзе" (в межах науково-творчого проєкту "З історії української вокальної школи", який презентовано кафедрою сольного співу та оперної підготовки). Автор проєкту - Лідія Стецюн.

Концерт відбувся у співпраці з ХНАТОБ / СХІД OPERA (арт-хаб "Мистецька фортеця"). Режисер події - Олексій Дугінов. Ведуча - докторка мистецтвознавства Юлія Ніколаєвська.

Концерт Анатолія Тарабанова

12 червня в межах Квітучого сезону Університетської філармонії відбувся сольний концерт "Крізь призму нескінченної пісенності" доктора мистецтва Анатолія Тарабанова (фортепіано). Пізні сонати Ф. Шуберта включено до творчого проєкту Кафедра концертмейстерської майстерності ХНУМ імені І.П. Котляревського "Ars Classics у дзеркалі сучасності". 

Університет мистецтв спільно з оперним театром представили публіці дві моноопери Віталія Губаренка

13 червня 2024 р. до 90-річчя видатного українського композитора та випускника нашого університета Віталій Губаренка оперна студія Університету у співпраці з ХНАТОБ / СХІД OPERA здійснила постановку двох моноопер митця - "Листи кохання" ("Ніжність, 1971 р.) і "Самотність" для тенора і оркестру (1992-1993). Солісти - заслужена артистка Україні Тамара Гармаш (сопрано) і творчий аспірант Олексій Коноров (клас заслуженого діяча мистецтв України Наталія Говорухіна). Грав оркестр оперної студії (диригент Юрій Дяченко). Режисер - заслужений діяч мистецтв України Армен Калоян - об'єднав дві моноопери в одну, майже нереальну історію Кохання.

Вступне слово - доктор мистецтвознавства Юлія Ніколаєвська.

Стаття доктора мистецтвознавства, професора Ірини Степанівни Драч "Дві прем’єри non stop в одній виставі"

Концерт-звіт студентів оперного класу

11 червня 2024 року кафедра сольного співу та оперної підготовки презентувала концерт-звіт студентів оперного класу провідних концертмейстерів Ірини Запари і Дарʼї Зуєвої під керівництвом режисера Владислава Розіна. Юні вокалісти разом зі своїми професійними наставниками продемонстрували публіці оперне мистецтво декількох епох і стилів: від Бароко до віденського модерну, від Генделя до Легара.

Вітаємо всіх учасників і бажаємо студентам та їх викладачам натхнення і нових досягнень!

Налагоджуємо партнерство з Львівською оперою

Харківськийй національним університет мистецтв ім. І. П. Котляревського підписав меморандум про співпрацю з Львівською національною оперою. На спільній зустрічі ректорки університету Наталії Говорухіної, з генеральним директором-художнім керівником театру Василем Вовкуном, і музичним керівниким Іваном Чередніченком, обговорили питання майбутньої співпраці двох інституцій. Зокрема йшлося про обмін досвідом, а також створення спільних мистецьких та грантових проєктів, спрямованих на популяризацію професійного мистецтва тощо. Переконані, реалізація творчих задумів сприятиме ефективному розвитку української культури

Роздум і пристрасть

10 червня у безпечному просторі пройшов концерт "Роздум і пристрасть", який продовжив  "Квітучий" сезон нашої Університетської філармонії. Фантастична програма віртуозних творів від Бетховена до Сарасате. Блискучі музиканти Ігор Чернявський (скрипка), Станіслав Калінін (фортепіано), Тигран Сагателян (клас гітари - заслуженого артиста України Володимира Доценка), інтелектуальна складова концерту - доктор мистецтвознавства Юлія Ніколаєвська.

Щиро дякуємо всім за підтримку, шалені оплески і овації.

Наталія Говорухіна відвідала Львівський музичний ліцей з робочим візитом

10 червня 2024 року  ректорка Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, заслужена діячка мистецтв України, професорка Наталія Говорухіна привітала колектив Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької з 85-річним ювілеєм з Дня заснування.

В ході робочого візиту ректора Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського Наталією Говорухіною та директором Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької, заслуженим діячем мистецтв України Левом Закопцем був підписаний Договір про співпрацю, який став офіційним підтвердженням налагодженого довгострокового партнерства двох славетних мистецьких навчальних закладів. Очільниками закладів були обговорені питання щодо подальшої співпраці, проведенні спільних творчих заходів, концертів,  майстер-класів, курсів підвищення кваліфікації.

Розпочався "Квітучий сезон" університетської філармонії

5 червня концертом пам'яті видатного співака, справжнього Народного артиста України Миколи Коваля розпочався "Квітучий сезон" Університетської філармонії.

Концерт об'єднав його учнів і колег, лунали теплі спогади і прекрасний спів.

Щиро дякуємо авторці проєкту - Тетяні Кондратьєвій -  і всім слухачам - за Пам'ять і Любов.

Велика вдячність колективу ХНАТОБ / СХІД OPERA - за співпрацю і щирість.

Фото - Олеся Тернопол, Софія Жицька.

Завершився IV Всеукраїнський конкурс молодих музикантів імені Іллі Слатіна 

З 27 травня по 2 червня в університеті мистецтв пройшов ІV Всеукраїнський Відкритий конкурс молодих музикантів імені Іллі Слатіна. Протягом тижня ми стали свідками прекрасних виступів 147 учасників з усієї України, талановитої молоді України.

Вітаємо всіх лауреатів, дипломантів, учасників конкурсу, батьків та викладачів та запрошуємо до перегляду Концерту лауреатів 1 премій.