Травень 2024

Завершився проєкт "Кольорова класика"

29 травня концертом "Троянди і виноград" в межах цьогорічного KharkivMusicFest завершилась серія камерних концертів "Кольорова класика".

Ідея і модерація - Юлія Ніколаєвська, програмна директорка KharkivMusicFest, докторка мистецтвознавства, професорка, проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Університету.

У концертній програмі виступили наші блискучі викладачі Олег Копелюк, Ігор Седюк (соло і в ансамблі), Сергій Давидов (джазове фортепіано). Вокальні твори українських композиторів виконав Олексій Коноров (концертмейстер Олена Лєвашова).

Щиро дякуємо нашим прекрасним колегам за їхню творчість.

Kharkiv Art Therapy Day-2024

25 травня пройшов Kharkiv Art Therapy Day-2024 - проєкт, що  на початку 2023 року був ініційований професоркою університету мистецтв Юлією Ніколаєвською та який вже вдруге проходив в межах KharkivMusicFest. Цього разу в заході взяли участь почесний доктор Університету Найджел Осборн (Шотландія), викладачка і спеціаліст з тілесно-орієнтованої терапії, викладачка Університету Інна Фалькова, запрошені тренери, студенти Данило Лазарєв, Тігран Сагателян, Олена Пригункова.

Дякуємо всім партнерам і колегам а постійну роботу. Рухаємось далі.

Репортаж громада-груп про концерт "Харків - місто прем'єр"

22 травня відбувся «Харків - місто прем'єр» - унікальний концерт-подорож мистецьким Харковом наприкінці 19- початку 20 сторіччя, яку провела програмна директорка KharkivMusicFest-2024, професорка Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського Юлія Ніколаєвська. 

"Взагалі хотілося подивитися на Харків як місто, де відбувалися прем'єри, які вплинули на подальшу долю тих чи інших митців. Тому що Харків, так історично склалося, є таким місцем і містом, де відбувалися перетини доль непересічних постатей. Тут народжувались ідеї, які потім ставали важливими для всієї України. Варто згадати тих же харківських романтиків, ідею самостійності України. Або Курбасівські ідеї авангардового театру. Харків був і залишався саме тим містом, де народжуються і живе нове", - каже докторка мистецтвознавства Юлія Ніколаєвська.

Відкриття кафедри ЮНЕСКО в університеті мистецтв

Харків - місто, яке є східною фортецею України у війні, де намагаються знищити нашу культуру. Саме тому важливою є ініціатива нашого Університету, підтримана ЮНЕСКО з відкриття Кафедри ЮНЕСКО з питань збереження культури та мистецтва.

На презентацію Кафедри, яка пройшла 22 травня у змішаному форматі в безпечному просторі, завітали представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства закордонних справ, Держмистецтв, ХОВА, міської ради, Наглядової ради Університету, колеги з інших кафедр ЮНЕСКО в Україні. Всі спікери говорили про необхідність не тільки збереження, але й презентації нашої культури у міжнародному просторі, про розбудову нових зв'язків, освітніх програм, організацію нових проєктів для створення фундаменту у подоланні наслідків російсько-української війни. Концертна програма за участі симфонічного оркестру, хору, солістів продемонструвала наші потужні можливості тримати високий рівень музичної і театральної культури, попри всі виклики.

На сцені виступав хор і оркестр (диригент Юрій Дяченко), солісти - Олексій Вєтров (баритон), Ігор Чернявський (скрипка), Майя Зорова (цимбали). Вірші Ліни Костенко і Тараса Шевченка читав Степан Пасечник.

Харків - місто прем'єр

21 травня в межах фестивалю KharkivMusicFest відбувся концерт "Харків - місто прем'єр", в якому взяли участь студенти та викладачі університету мистецтв. В програмі концерту звучав Володимир Сокальський і Павло Сениця, Федір Якименко і Олексій Рябов, Микола Лисенко і Бела Барток. Прем'єрами власних творів для мандоліни захопив публіку Юрій Яковенко, музичну картину для гітари "Ніч на Івана Купала" представив Олександр Кулик, експерименти зі звуком - Володимир Богатирьов. А на завершення концерту - шевченківські "Псалми Давидові" - у виконанні автора - Дмитра Малого і Сергія Замицького.
Виконавці: Ігор Чернявський, Марьяна Чернявська, МиколаУдовиченко, Інна Успенська, Олексій Вєтров, Максим Чуб, Станіслав Калінін, Сергій Міненко, Олеся Непомняща. Авторка та ведуча проєкту - Юлія Ніколаєвська.

Концерт Ансамблю сучасної музики "Контрапункти"

22 травня  в межах проєкту "Університетська філармонія" для харківців виступив Ансамбль сучасної музики, у складі якого грають студенти Університету. Прозвучали твори здобувачів та викладачів Кафедра композиції ХНУМ імені І.П.Котляревського, прем'єри, мініатюри, написані спеціально для оригінального складу ансамблю Данилою Лазарєвим та "In C" Т. Райлі в оригінальній інтерпретації. Диригент - Володимир Богатирьов.

Ведучими вечора стали професорки Юлія Ніколаєвська та Ганна Савченко (завідувачка кафедр  композиції та інструментування).

"Університетська філармонія" - серія відкритих концертів  у безпечних просторах Харкова. Художній керівник - Юлія Ніколаєвська, проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку.

Олег Копелюк здобув нагороду "Найкращий молодий вчений"

18 травня у Київському Будинку Вченого до Дня науки в Україні відбулась Урочиста  Церемонія нагородження найкращих молодих вчених 2023 року за різними галузями наук.
Делегацію Ради ХНУМ імені І.П.Котляревського представляли: голова Ради молодих вчених - Олег Копелюк (фортепіано), заступник голови - Руслан Каширцев (композиція, кларнет), та члени Ради - Дмитро Малий (композиція, фортепіано) та Ігор Седюк (фортепіано).

На заході виконавці виконали твори Й.Брамса,  С.Борткевича, В.Птушкіна, Р.Каширцева та Д.Малого.
В номінації культура і мистецтво перемогу здобув голова Ради молодих вчених Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, доцент, кандидат мистецтвознавства Олег Копелюк.

Харківський фортепіанний дует виступив на відритті фестивалю у Києві

17 травня 2024 року  у Великий Залі імені Василя  Сліпака Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського відбулось відкриття Міжнародного Музичного Фестивалю "Династія"

Щиро вітаємо фортепіанний дует у складі лауреатів міжнародних конкурсів, доцентів кафедри спеціального фортепіано Ігоря Седюка та Олега Копелюка, який був запрошений з виступом на відкриття фестивалю. 

У Харкові пройшов Перший Борткевич-Fest

Значною подією міста Харкова і всієї країни став І Всеукраїнський фестиваль фортепіанної музики БОРТКЕВИЧ-FEST, що відбувся з 13 по 17 травня. Різноманітна і багатобарвна фортепіанна творчість Сергія Борткевича об’єднала виконавців і викладачів ХНУМ імені І. П. Котляревскього, ХМФК імені Б. М. Лятошинського та багатьох виконавців з різних куточків країни.

Щиро вітаємо організаторів, виконавців, відвідувачів концертів з цим мистецьким святом, що стало можливим навіть у такі складі часи! Окрема вдячність безпечним просторам Харкова KoKawa та EVOhub за можливість проведення трьох яскравих концертів ofline-формату!

Юлія Ніколаєвська на конференції з арттерапії в Катовіце

15-16 травня проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська, докторка мистецтвознавства, професорка виступила на конференції "Breath, Music and Music Therapy" (Катовіце, Польща, кафедра музичної терапії Музичної академії імені К.Шимановського), яка зібрала музичних терапевтів та досідників зі всього світу - США, Великої Британії, Польщі, Хорватії, Німеччини. 

Найджел Осборн таВероніка Івоніна виступили на Lviv Media Forum

16 травня Почесний доктор нашого Університету, британський композитор, викладач, музичний терапевт Найджел Осборн та студентка Вероніка Івоніна виступили на міжнародній конференції  від X Lviv Media Forum перед 500 учасниками з 33 країн світу.  Подія стала частиною культурної програми конференції.

Діяльність Н.Осборна в Україні підтримана Art Therapy Force.

Секрети голосу - концерт до 110-річчя з дня народження Тамари Веске

12 травня в межах проєкту «Секрети голосу: summa summarum життя та творчості Тамари Веске» відбувся концерт українських зірок до 110-річчя їх легендарної наставниці - заслуженої діячки мистецтв України Тамари Веске. 

На святковому вечері виступали: заслужена артистка України, солістка Національної опери України імені Т.Г. Шевченко - Алла Позняк, заслужена артистка України - Олена Старікова, лауреати міжнародних конкурсів Євген Лисицький, Юлія Форсюк, Олексій Коноров.

А також Симфонічний оркестр (під орудою диригента - заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка) і хор СХІД ОПЕРА (головний хормейстер, заслужений діяч мистецтв України Олексій Черникин).

Багато цікавого про зірку і її учнів розповів ведучий заходу - Дмитро Запорожан.

Лекція доцентки Штутгартської вищої школи музики і театру Ольги Вієн

12 травня відбулася онлайн-лекція доцента кафедри співу Штутгартської вищої школи музики і театру Ольги Вієн. "Концертмейстер у театрах Німеччини та оперні клавіри Ріхарда Штрауса: практичний досвід". 

Слухачі дізналися як побудований репетиційний процес у театрах Німеччини, та як почуває себе піаніст-концертмейстер за лаштунками німецьких театрів.

Студенти університету мистецтв на сцені Чернігівської філармонії

10 травня 2024 року в Концертній Залі Чернігівського обласного філармонійного центру відбувся Концерт академічного  симфонічного оркестру "Філармонія" Чернігівського філармонійного центру, солістами стали  студенти 3 курсу кафедри спеціального фортепіано ХНУМ імені І.П.Котляревського, Вікторія Юрпольська (кл.заслуженого діяча мистецтв України, професора Наталії Горецької), яка виконала 24 концерт для фортепіано з оркестром c-moll В.Моцарта та Денис Пономаренко (кл. доцента Олега Копелюка), який виконав 5 концерт фортепіанний концерт Л.ван Бетховена.

Диригент - заслужений діяч мистецтв України, почесний громадянин міста Чернігова Микола Сукач.

Вітаємо студентів та їх викладачів з реалізацією такого важливого та потужного проєкту і бажаємо подальших творчих успіхів!

Музикант-мультиінстументаліст з Нідерландів пожертвував університету мистецтв колекцію інструментів

10 травня Університету за сприяння ГО «Крізь війну» (в особі Ольги Клейтман) були передані музичні інструменти, які з приватної колекції пожертвував Тео ван ден Гейвель (Theo van den Heuvel) з Малдена (Нідерланди). Його життя обірвалось на початку 2024 р., але він встиг взяти участь у благодійному концерті з приводу реконструкції нашого Університету, організованого Orchestra Association Amersfoort. Тео, музикант-мультиінструменталіст, вирішив подарувати нашому Університету свою повну колекцію музичних інструментів, зокрема власнии контрабас, а також гітару, ударну установку, піаніно та багато іншого.

Щиро дякуємо всім, хто докладався до того, щоб бажання Тео подарувати інструменти Університету мистецтв у Харкові здійснилося: нашому випускнику, колезі Володимиру Єфименко, який разом з дружиною сприяв організації благодійного концерту і брав в ньому участь, Пітеру де Віту (Pieter de Wit), другу Тео, який сприяв передачі інструментів, Пітеру Восу (Pieter Vos), контрабасисту і члену правління Orchestra Association Amersfoort, Нільсу Гацманну (Niels Hatzmann). Особлива подяка Ігорю Чернявському в організації передачі інструментів. 

Фотографії від Олесі Тернопол.

Концерт стиепндіатів фонду "Толока" 

7 травня в межах KharkivMusicFest відбувся концерт студентів Університету -  стипендіатів Фонду громади Харкова "Толока": Вероніки Івоніної та Олексія Синельника-Щербака. Ведучою вечора була Юлія Ніколаєвська.

Дякуємо молодим музикантам за їхню творчість, а слухачам - за щирі емоції та неймовірні оплески. Працюємо на майбутнє.

Вітаємо викладачів молодих музикантів: Михайла Кужбу і Олега Копелюка.

Майстер-клас Андрія Стрільця у Волинському університеті

07 травня Андрій Стрілець, доцент кафедри народних інструментів України, доктор мистецтва зіграв сольний концерт і провів майстер-клас на факультеті мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Дякуємо колегам за творче спілкування!

Харківському університету мистецтв - 107 років!

2 травня, славетному Університету мистецтв виповнюється 107 років!

Вітаємо усю нашу творчу Родину! Зичимо витримки, сили духу, наснаги та розвитку! Ми глибоко розуміємо свою високу місію: працювати і боронити мистецтво у воєнному Харкові.
Рухаємося далі і разом працюємо на Перемогу!

Сольний концерт Вероніки Мостової у Харкові

Місія Університету - відкривати та виховувати нових зірок, здатних закохати у мистецтво. Вітаємо здобувачку кафедри сольного співу Вероніку Мостову (викладачі - Ігор Присталов, Марія Тальвінська) з першим сольним концертом, який відбувся 2 травня. В її виконанні  (концертмейстер - Максим Чуб, конферанс - Ольга Губко) прозвучали чутливі та пристрасні твори бразильських, мексиканських та іспанських композиторів - музика сильних емоцій та почуттів.

Виступ відбувся в межах Бузкового сезону Університетської філармонії й викликав щире захоплення слухачів!

Майстер-клас Андрія Стрільця в Чернівецькому коледжі

02 травня 2024 р. Андрій Стрілець, доцент кафедри народних інструментів України, доктор мистецтва, зіграв авторський концерт і провів майстер-клас у Чернівецькому обласному фаховому коледжі мистецтв ім. С.Воробкевича.
Дякуємо колегам і однодумцям за творчу атмосферу!