Лютий 2024

Джаз і народна пісня у виконанні викладачів університету

28-29 лютого 2024 року  в м.Кривий Ріг було проведено дводенну творчу платформу «Розвиток взаємозв’язків у культурній сфері на національному рівні» , в якому брали участь викладачі кафедри музичного мистецтва естради та джазу Ярослава Ліхачова та Володимир Пех.

В межах проєкту нашими викладачами було проведено майстер-класи з фахових дисциплін для  педагогів закладів мистецької освіти. Участь у заході  взяли майже 100 педагогів.

Роботу  творчої платформи було завершено jazz-феєрією української пісні в концерті "Українська пісня в різних стилях джазу " (наживо та в онлайн - трансляції). Концерт  завершився довгими оплесками глядацької зали стоячи та вигуками "Браво". Пишаємося нашими молодими колегами.

Репортаж - @ТРК "Рудана" Кривий Ріг

Мистецтво єднає світ

26-28 лютого 2024 р. викладачі та студенти Університету мистецтв взяли участь  у проєкті "Мистецтво єднає світ" (до 85 річчя оперної студії НМАУ, Київ). Зокрема Лариса Деркач (завідувачка кафедри оперного співу та оперної підготовки) і Олексій Дугінов (режисер оперної студії) виступили з доповідями, взяли участь у круглому столі. В.Марініч (клас Н.Полікарпової) стала учасницею майстер-класа диригентки А.Кульбаби. Після репетицій з оркестром відбувся урочистий концерт, в якому з успіхом виступили наші студентки Вікторія Марініч і Вікторія Мостова (клас І.Присталова). 

Концерт Ігоря Чернявського в Микільському монастирі

28 лютого викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Університету Ігор Чернявський презентував у Києві концерт української скрипкової музики в Микільському Больницькому монастирі, що є частиною національного заповідника "Києво-печерська лавра".

Вітаємо з перемогою студенток кафедри народних інструментів України!

27 лютого студентки ХНУМ імені І.П. Котляревського (Надія Герасименко, Анна Черняк, Валерія Товстоган, Єлизавета Павлюк) у складі ансамблю викладачів "Дзвінкі струни" полтавської ДМШ №2 отримали 1 місце на Полтавському обласному конкурсі викладачів "Серце віддане дітям".

Вітаємо наших талановитих здобувачок, і бажаємо подальших успіхів!

Сольний концерт Данила Лазарєва

Наші студенти розвиваються, працюють, організовують концерти, створюють музику. 26 лютого відбувся перший сольний концерт студента кафедри композиції та інструментування Данила Лазарєва (клас Володимира Богатирьова). На концерті в межах науково-освітнього проєкту "Богатирьовські студії:" синтез теорії та практики" представив  не тільки власні твори (цикл прелюдій «7 миттєвостей», 7 варіацій і тріо для флейти, вібрафона і ф-но), але й виступив як піаніст (клас фортепіано - професор Марина Бевз), зігравши сонату Ваґнера, концерт Перґолезі, джаз-прелюдії Сапарова, етюд Дворжака та варіації Бетовена.
Пишаємось творчістю наших здобувачів. Вітаємо кафедри університету та всіх причетних. 

Тиждень ХНУМ імені І.П.Котляревського у Вищій консерваторії музики Віго

З 19-24 лютого 2024 року у Вищій консерваторії музики Віго (Іспанія), відбувся "Український тиждень", що пройшов в межах програми Erasmus STA. На участь у заході  запрошені доценти та професори Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського та Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.

Делегацію Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського представили: проректор з науково-педагогічної роботи та з міжнародних зв'язків, кандидат мистецтвознавства,  доцент кафедри спеціального фортепіано Олег Копелюк та кандидат мистецтвознавства,  доцент кафедри спеціального фортепіано Ігор Седюк.

В межах тижня відбулись майстер-класи  наших представників  зі студентами Вищої консерваторії музики Віго з фортепіано та камерної музики, а також концерт фортепіанного дуету з творами західноєвропейських та українських композиторів.

Вдячні організаторам заходу, директору Вищої консерваторії музики Віго - професору Естебану Вальверде та координатору з міжнародних зв'язків - професору Хосе Луісу Фернандесу.

Харків-Единбург: зв'язок через музику

24 лютого, у другу річницю повномасштабного вторгнення відбулась зустріч, організована Почесним професором Університету мистецтв Найджелом Осборном та проректором з творчої роботи та інноваційного розвитку, професором Юлією Ніколаєвською. Студенти демонстрували свою творчість та ділились досвідом у прямому етері Харків-Единбург. У концерті наживо у виконанні шотландських музикантів пролунали квартет "Північна-3" студента кафедри композиції та інструментування Данила Лазарєва (викл. В.Богатирьов) та тріо "Пастораль" Олени Пригункової (викл. - К. Палачова). Також авторський твір для цимбалів  був презентований Веронікою Івоніною (клас М. Кужби), твір  А.Жобіма для гітари - Тіграном Сагателяном (клас В. Доценка), авторський твір для струнних, кларнета і фортепіано - Олексієм Синельником-Щербаком (клас О.Копелюка). Учасники відповідали на питання Найджела Осборна (інтерв'ю записані в Харкові) та запитання психологині Анджели Кеннеді (наживо з зали). 

Руслана Мизенко: The war is not over

24 лютого - дата, яку пам'ятатимуть багато поколінь українців. Сьогодні - два роки болю, але й незламності, сміливості, стійкості. До роковин вторгнення студентка 2 курсу магістратури Руслана Мизенко, яка навчається за програмою Еразмус+ у Вищій консерваторії музики Віго презентувала відеоролик, в якому увиразнила власні почуття і відчуття.

Театр ляльок нової генерації

Кафедра майстерності актора та режисури театру анімації оголошує цикл онлайн-вебінарів ре[форма] 28-30 березня 2024 року. 

...Повномасштабна війна, вимушена внутрішня та зовнішня міграція змінили звичні сенси, форми і методи роботи, тому сьогодні український культурний простір і мистецька освіта зокрема знаходяться на новому етапі свого розвитку.

Переосмислення векторів руху, орієнтування на європейський контекст, а також впровадження онлайн форматів з одного боку збільшили виклики, які постали перед викладачами і студентами, а з іншого – відкрили нові можливості для пошуку своєї ідентичності і презентації українського мистецтва у світі.

Які перспективи цих змін і як ми переосмислюємо сьогоднішній досвід для стратегії на майбутнє? І який він лялькар (є або має бути), який стане голосом нової генерації митців вільної країни? ...

Лекція професора Найджела Осборна

23 лютого відбулася відкрита лекція-рефлексія Почесного професора Університету мистецтв Найджела Осборна про травма-інформоване мистецтво. Дуже важлива тема і простір для подальших роздумів та дій.

Працюємо далі.

Тринадцята опера Ріхарда

Харківське вагнерівське товариство разом з музикознавцями-істориками ХНУМ завершує зиму черговим засіданням, де пропонує надихнутися античним міфом про прекрасну Дафну, який знайшов відображення у тринадцятій опері герра Ріхарда… Думаєте ми заплуталися у геррах Ріхардах та їхніх операх? Щоб розставити всі крапки над «і», Товариство запрошує доєднуйтеся 25 лютого о 14:00. Місце зустрічі – Zoom.

Тиха молитва 

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. В цей день, молимось за усіх, хто поклав своє життя за Свободу України!

Михайло Шух - "Тиха молитва". Виконує хор студентів кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування ХНУМ імені І.П.Котляревського.

Художній керівник - заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій Прокопов. Хормейстери - Олексій Фартушка, Олена Яструб. Звук та відео - Олександр Штапура.

Вітаємо з перемогою!

Трохи несподівана, проте дійсно вражаюча перемога!

Вітаємо майбутнього актора драматичного театру, студента 2 курсу кафедри майстерності актора та режисури драматичного театру Віталія Альохіна, який здобув дві золоті медалі чемпіонату України з легкої атлетики!

Студентки ХНУМ з концертом в Полтаві

18 лютого здобувачки університету: Ольга Ткач (клас бандури ім. Хоткевича, викладач Любов Мандзюк) і Анна Черняк (акордеон, викладач Юрій Дяченко) виступили в межах концерту-лекції ДМШ N°2, м. Полтава, приуроченої до другої річниці повномасштабного вторгнення. 

Музика гідності і свободи

20 лютого выдбувся Концерт Університету мистецтв до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні - "Музика гідності та свободи". В програмі звучала музика європейської та української класики. Шануємо полеглих. Віримо в нашу Перемогу. Дякуємо силам оборони України.
Більше про захід в публікації Gwara Media

Вступ-2024 - від мрії до дії!

18 лютого Університет мистецтв взяв участь у ярмарці вишів Харкова до дня жінок та дівчат в науці.

Можливості творчих професій потенційним вступникам демонстрували проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська, занурювали у таїни акторської майстерності Павло Савельєв, Дар'я Кушніренко, викладачі кафедри майстерності актора та режисури театру анімації, студентка кафеди Євгенія Попова з власноруч створеною яскравою лялькою-Лисенятком.

Працювали міми - студентка Саша Таранова (кафедра майстерності актора та режисури театру анімації) і Антон Рожин (кафедра майстерності актора та режисури драматичного театру). Також звучали музичні твори у виконанні студентів оркестрового факультету Діани Нікітіної та Іллі Лазечного (скрипка). За більше ніж три години  у безпечному просторі метро презентації 17 вишів Харкова відвідало багато учнів шкіл Харкова та їхніх батьків. 

Отже, вступн кампанія стартувала. Запрошуємо абітурієнтів доєднатись до нашої славетної мистецької родини!

Опера квест від кафедри історії музики

Кафедра історії музики запрошує здобувачів 29 лютого взяти участь у "ОПЕРА КВЕСТІ". Перелік опер, які будуть задіяні в квесті. Це 15 творів, в тому числі: "Орфей і Еврідіка" та "Іфігенія В Тавриді" К.В.Глюка, "Продана наречена" Б.Сметани, "Пригоди Лисички-шахрайки" та "Засіб Макропулоса" Л.Яначека, "Саломея", "Електра", Інтермецо", "Кавалер троянд", Аріадна на Наксосі" та "Жінка без тіні" Р.Штрауса, "Очікування" А.Шенберга, "Листи кохання" та "Вій" В.Губаренка.


Студенти, які виявили бажання взяти участь у квесті, вже мають змогу зареєструватися в телеграм каналі "ОПЕРА КВЕСТ", а також надіслати заявку (написати повідомлення в групі) у вільній формі із інформацією про прізвище/ім'я/по-батькові/, назву навчального закладу, курс та спеціалізацію учасника в цю ж групу. Посилання на групу  https://t.me/opera_quest

Чубенко Матвій на Міжнародному піаністичному форумі в Польщі

Щиро вітаємо завідувачку кафедри спеціального фортепіано  Горецьку Наталію Вікторівну та її студента Чубенко Матвія з блискучою подією XIX MIEDZYNARODOWE FORUM PIANISTYCZNE BIESZCZADY BEZ GRANIC у Польщі. Матвій отримав премію професора Олександра Звірблите і запрошення на участь у XXIV Фестивалі-конкурсі «Музика без кордонів» у м. Друскінінкай, Литва у 2024 році.

"Смерть янгола" А. П'яццолли на цимбалах

Завідувачка аспірантури Університету мистецтв та викладач кафедри народних інструментів України Ольга Юрченко є автором перекладення для цимбалів з фортепіано відомої п'єси "Смерть янгола" А.П'яццолли. Саме в її транскрипції на різних концертних сценах світу виконує твір знаний український цимбаліст Михайло Захарія.

Пишаємось творчістю наших викладачів!

Нагадуємо, що 23-25 квітня відбудеться Другий  Всеукраїнський конкурс цимбалістів імені Олени Костенко, де учасників і гостей очікує цікаве спілкування та цимбальні сюрпризи! Подробиці на сторінках конкурсу.


Музична династія Чернявських

Проєкт "Музичні династії", який протягом багатьох років реалізовувся в Університеті мистецтв,  наразі повертається! 15 лютого, в Міжнародний день онкохворої дитини в межах співпраці з КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради було представлено "Родинний концерт". Виступили викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Університету мистецтв Ігор Чернявський з родиною (зокрема Ксенія Чернявська є студенткою кафедри оркестрових духових та ударних інструментів, молодші діти навчаються в мистецьких школах Харкова). Ведуча концерту - Юлія Ніколаєвська, кураторка музикотерапевтичного напрямку нашого вишу, доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку. 

Українсько-британський семінар "Мистецтво і травма"

7-11 лютого Юлія Ніколаєвська, доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку Університету мистецтв брала участь у стратегічній сесії українсько-британського семінару "Мистецтво і травма", що відбувся у Варшаві.  Серед учасників - представники King's College London, University of the Arts London, Українського Католицького Університету, Львівського національного університету, ЦДУ ім.В.Вінниченка, Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, Art Therapy Force, колеги з Польщі, Сербії, Фінляндії. Попереду - потужна й важлива спільна робота. 

Представники університету взяли участь у фестивалі "П'ятий Харків"

10 лютого викладачі Університету мистецтв Яна Партола, Юлія Ніколаєвська, Сергій Давидов і студентка кафедри музичного мистецтва естради та джазу Катерина Храпова взяли участь у підсумкових подіях мистецького фестивалю "П'ятий Харків". 

Театральні прем'єри сезону

10 та 11 лютого в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю театрів ляльок "Прем'єри сезону" театральний факультет університету запрошує усіх бажаючих до перегляду та обговорення вистав українських театрів ляльок, які модеруватимуть доцентки кафедри, кандидатки мистецтвознавства Юлія Щукіна та Яна Партола.

У суботу, 10.02, о 17:30 ми дивимося виставу “Ріпка” Рівненський академічний обласний театр ляльок. Модератор обговорення — Юлія Щукіна.

https://www.youtube.com/watch?v=ObKoW5NAM4w

А у неділю, 11.02, о 17:30 переглядаємо виставу “Засвітнє танго” Львівський театр ляльок. Модератор обговорення — Яна Партола.

https://www.youtube.com/watch?v=EStRLxe5NxQ

Музикотерапевтична зустріч-концерт студентів ХНУМ в ЦРГС

9 лютого студенти університету мистецтв імені І.П. Котляревського (Олена Пригункова, Вероніка Івоніна, Ольга Голенко, Олексій Синельник-Щербак) провели музикотерапевтичну зустріч "Затишно" в Центрі розвитку громадянського суспільства. В програмі заходу відбулися концерт і воркшоп з технік самозаспокоєння в стресових умовах.

Виступ знаного фортепіанного дуету в Evo-hub

2 лютого викладачі  кафедри спеціального фортепіано, доценти, лауреати міжнародних конкурсів Ігор Седюк та Олег Копелюк дали черговий концерт, цього разу в Evo-hub (м. Харків). 

INITIO-2024

Оголошується Другий конкурс музичних композицій для студентів виконавських спеціалізацій і музикознавців ХНУМ імені І.П. Котляревського "INITIO-2024".

На Конкурс подається твір (твори) будь-якого жанру інструментального або вокального складу.

Учасники не обмежені кількістю і тривалістю творів.

Роботи подаються в електронному форматі (на пошту initio_competition@ukr.net)

– партитура у форматі pdf;

– аудіо запис *.mp3 (midi або "наживо") – за бажанням.

Термін подання: до 22 квітня 2024 року.

Оголошення результатів: 29 квітня 2024 року

Журі визначає лауреатів і дипломантів Конкурсу. Переможці й усі учасники отримують дипломи.

Положення

Просвітницька робота студентів

Бандуристка, студентка третього курсу університету мистецтв Ольга Ткач на запрошення фахівців Харківської наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка виступила у Територіальному центрі надання соціальних послуг Слобідського района м. Харкова. Дякуємо Ользі за велику просвітницьку роботу. 

Як зробити замовлення в бібліотеці університету онлайн?

Замовити літературу в бібліотеці університету зараз легше ніж будь-коли, адже бібліотека обслуговує читачів у змішаному режимі. Як зробити замовлення онлайн - дивіться у нашому відео медіа-хабу.

Новини центру Арт-терапевтичної допомоги ХНУМ

Університет мистецтв продовжує співпрацю в межах спільного проєкту з КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради. Протягом січня відбулось декілька занятть з музичної терапії з відвідувачами відділень нефрологиії, педіатрії та пульмонології та показано сімейний вертеп від родини Савельєвих-Кушніренко.

Радіємо можливостям для студентів отримувати нові знання, розширювати можливості, напрацьовувати нові навички роботи в непростих умовах сьогодення.

Кураторка напрямку - проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська, студенти Вероніка Івоніна, Олена Пригункова, Тігран Сагателян, Данило Лазарєв,

Проєкт за підтримки словацьких організацій  SlovakAid та IPčko триватиме 9 місяців.

Стипендії від Фонду громади Харкова "Толока"

Зараз так важливо підтримувати струдентство, молодь, особливо тих, хто окрім гарних результатів навчання багато працює на благо Харкова, на майбутнє України. Щиро дякуємо Фонд громади Харкова "Толока", голові Наглядової ради Університету мистецтв Сергію Політучому за надання стипендій нашим активним здобувачам - Вероніці Івоніній та Олексію Синельнику-Щербаку! Сертифікати від Фонду було вручено у присутності ректора Наталії Говорухіної та проректора з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлії Ніколаєвської. Директорка Фонду Марія Горбонос виступила також на засіданні вченої ради Університету мистецтв з обгрунтуванням вибору кандидатів.

Впевнені у наших стипендіатах, чекаємо на їхні нові досягнення.

Працюємо разом  і відчуваємо взаємопідтримку один одного.