Квітень 2024

Алла Позняк дасть майстер-класи для студентів університету мистецтв

Фантастичні новини! Видатна випускниця ХНУМ Алла Позняк (клас Тамари Веске), співачка, чиє виконання партії Ульріки в опері "Бал Маскарад" Дж. Верді під орудою визнаного Майстра Ріккардо Муті вразило європейську публіку, вже зовсім скоро  дасть у Харкові майстер-класи для студентів нашого Університету.

Пишаємося успіхами своїх випускників, дякуємо за підтримку у складні часи й точно знаємо - ХНУМ імені І.П.Котляревського - це справді велика мистецька родина)

Майстер-клас Андрія Стрільця в Тернополі

30 квітня 2024 р. Андрій Стрелець, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, доцент кафедри народних інструментів України, провів концерт і майстер-клас у Тенопільському мистецькому фаховому коледжі ім. Соломії Крушельницької.

Дякуємо тернополянам за теплу і щиру атмосферу, безліч позитивних емоцій і душевне спілкування й чекаємо на нові творчі зустрічі й плідну співпрацю.

Твір Олександра Щетинського прозвучав у Карнегі-холі

Тріумф української музики у Карнегі-холі! 28 квітня відбувся концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата», художнім керівником і солісткою якого є Почесний доктор Університету мистецтв Богдана Півненко. У програмі було виконано твір Олександра Щетинського, викладача кафедри композиції ХНУМ імені І.П.Котляревського.

Неймовірно пишаємось!

КонцертмейстерArt

28 квітня в межах проєкту “КонцертмейстерArt” відбувся Міжнародний круглий стіл “Сучасні завдання концертмейстера: зарубіжний досвід”. Ініціатором виступила університетська кафедра концертмейстерської майстерності, яка об'єднала викладачів, концертмейстерів-практиків та здобувачів. Якою має бути підготовка сучасного концертмейстера? Це питання було центром обговорення.

Запропонований формат “без краваток” дозволив “побачити” концертмейстерську специфіку з різних сторін та порівняти досвід:  педагогічний та студентський, вітчизняний та зарубіжний, теоретичний і практичний, освітній та безпосередньо концертно-виконавський. Адже наші випускники та студенти, наразі представники Канади (Г.Сагалова), Великої Британії (М.Жорнікова), Німеччини (О.Вієн, О.Кондратьєва), Італії (О.Ліб, М.Білобока), Франції (А.Крохмаль), які знають творчу “кухню” зсередини, можуть порівняти на власному прикладі плюси і мінуси концертмейстерської реалізації піаніста у сучасному світі мистецтва. Було цікаво, динамічно та інформативно. Майже п’ять годин пролетіли у дружньому спілкуванні, акумулюючи нові ідеї, навчально-освітні пошуки, надихаючі проєкти.

Випускниця університету мистетцв отримала престижну культурну премію 

Випускниця нашого університету Іветта Ірха отримала престижну культурну премію Stockholm Culture Awards (SCA). Стокгольмська культурна премія заснована у 1983 році і має на меті відзначати культурних діячів світового класу, які наполегливо працюють, щоб зміцнити статус класичного мистецтва в Стокгольмі та зробити його доступнішим для всіх.
Вітаємо!

Родинні ансамблі виступили в концерті проєкту "Музичні династії"

Цикл "Музичні династії" повернувся у Харків. Започаткований у 2013 році Юлією Ніколаєвською та Іриною Сухленко, проєкт довгі роки об'єднував на одній сцені дітей і дорослих, випускників Харківського музичного ліцею, училища, вишів.
26 квітня виступили родинні ансамблі Університету мистецтв - Ірина та Юрій Сухленко, Віра та Михайло Фероренки, Євген і Дмитро Амстібовські, представники династій Чернявських, Карєлових, Ткач,  Кускових, Чурікових. Завдячуючи К.Циганок, О.Синельнику-Щербаку, В.Васкєс, Є.Третьяковій прозвучали твори династій України та світу.

Дякуємо слухачам за посмішки і овації. Концерт створив теплу атмосферу й залишив  відчуття надії та віри у майбутнє мистецтва.

Викладачі університету мистецтв дали концерт у Києві

25 квітня у Києві відбувся "Великий концерт - РеГЕНерація", в якому в історичній перспективі пролунала скрипкова і фортепіанна музика українських композиторів. Виступали Ігор Чернявський, викладач кафедри оркестрових струнних інструментів, Станіслав Калінін, викладач кафедри спеціального фортепіано. Інтелектуальна складова програми - доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська. 

Харківський фортепіанний дует на берлінській сцені

24 квітня 2024 року фортепіанний дует у складі  лауреатів міжнародних конкурсів, доцентів кафедри спеціального фортепіано ХНУМ імені І.П.Котляревського - Ігор Седюк та Олег Копелюк взяв участь у концерті «Замок Синьої Бороди», який відбувся у Концертній Залі Wissenschaftskolleg у Берліні (Німеччина).

Солісти - Madeline Caine (сопрано) та Marko Ostojic (бас).

Режисером-постановником став знаний німецький режисер  - Jeffrey Döring.

У концерті пролунали твори Б.Бартока, І.Карабиця, В.Птушкіна.

38 цимбалістів з усієї України змагалися у ІІ Всеукраїнському конкурсі цимбалістів імені Олени Костенко

23-24 квітня відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс цимбалістів імені Олени Костенко, який об'єднав у творчому змаганні 38 учасників з різних куточків України: від учнів мистецьких шкіл до здобувачів вищої освіти.

В межах конкурсу пройшли змістовні та цікаві майстер-класи відомих цимбалістів (Михайло Захарія, Сергій Мостовий), презентація нових нотних видань представниць цимбального класу нашого Університету (Ольга Юрченко, Вероніка Івоніна).

Перлиною та епіцентром живих емоцій стала Zoom-казка з цимбальними  дітлахами в фантастичній країні Цимбаліні.

Вітаємо всіх учасників і бажаємо подальших творчих успіхів!

Викладачі та аспіранти унівеситету мистецтв виступили в Черкасах

22 квітня викладачі та аспіранті університету мистецтв виступили у складі харківської музичної формації SFORSSANDO в місті Черкаси!

Були проведені майстер-класи науково-методичної сесії «Мистецький брейншторм» у рамках III Всеукраїнського конкурсу вокалізів «KAMERTON-2024» за різними напрямками музичної педагогіки та виконавства, а також концерт в залі Черкаського музичного фахового коледжу ім.С. Гулака-Артемовського.

В мистецьких заходах взяли участь:

Ірина Сухленко, перший проректор Університету; Станіслав Кучеренко, доцент кафедри камерного ансамблю; Михайло Левандовський, викладач кафедри спеціального фортепіано; Олексій Коноров, творчий аспірант кафедри сольного співу та оперної підготовки, член Ради молодих вчених; Дмитро Запорожан, науковий аспірант кафедри інтерпретології та аналізу музики; Олександр Масло - директор КПСМНЗ «Дитяча музична школа №5»; Дарʼя Афанасьєва студентка Харківського музичного фахового коледжу ім. Б.М.Лятошинського (клас викладача Михайла Левандовського).

Вітаємо наших колег та бажаємо творчого розквіту всій талановитій команді!

Відбувся конкурс "Шевченків вірш: від написання - до перекладу"

Вітаємо переможниць декламаційного конкурсу "Шевченків вірш: від написання - до перекладу" - Вероніку Михайловську (здобувачку І курсу оркестрового факультету за фахом "Музичне мистецтво естради (вокал)"), і Євгенію Попову (здобувачку ІІ курсу театрального факультету за фахом "Акторська майстерність театру анімації").

Чудово, що шевченківське свято не закінчується, а ім'я Великого Кобзаря надихає на нові й нові проєкти. Радо вітаємо наших творчих і керативних здобувачів! 

Концерт для дітей з особливими освітніми потребами

22 квітня за ініціативи Університету мистецтв в межах KharkivMusicFest відбувся концерт "Чуттєвості" для родин дітей з особливими освітніми потребами.

Дякуємо авторці проєкту Юлії Ніколаєвській, всім студентам, які брали участь у концерті та інтерактивних заняттях

Цимбальні майстер-класи та презентації на конкурсі Костенко

24 квітня в межах ІІ Всеукраїнського конкурсу цимбалістів імені Олени Костенко пройшли майстер-класи відомих представників цимбального світу: доктора мистецтва Михайла Захарії (Кошице, Словаччина) та Сергія Мостового (Рівне, Україна). Також відбулися презентації двох збірок харківських цимбалісток – збірки творів для інструментального ансамблю Ольги Юрченко і авторської музики студентки Університету Вероніки Івоніної.

Концерт-відкриття ІІ Всеукраїнський конкурс цимбалістів імені Олени Костенко 

23 квітня розпочався ІІ Всеукраїнський конкурс цимбалістів імені Олени Костенко. Запрошуємо до перегляду Концерт-відкриття за участі членів журі та оргкомітету конкурсу.

Марина Бевз представила музику харківських композиторів в Житомирському музичному коледжі

19 квітня у великій залі Житомирського музичного коледжу імені В. Косенка відбувся концерт-лекція "Звучить Харків!" професорки Марини Бевз.

В програмі прозвучала музика М. Кармінського, В. Золотухіна, О. Гнатовської, І. Польського та В. Птушкіна.

Концерт Андрія Стрільця в Сумах

19 квітня у Сумському фаховому коледжі мистецтв і культури ім. Д.С Бортнянського пройшов сольний концерт та майстер-клас заслуженого артиста України Андрія Стрільця, доктора мистецтва, доцента кафедри народних інструментів України нашого Університету. 

Дякуємо сумчанам за неймовірно теплу зустріч, щирі та позитивні емоції!

Оркестр і хор університету виступили в межах фестивалю KharkivMusicFest

18 квітня в межах Міжнардного музичного фестивалю KharkivMusicFest відбувся концерт "Кольори бароко". Студентський оркестр, в який для виконання Концерту Т.Альбіноні додались учні мистецьких шкіл і фахового коледжу, студентський хор, солісти -  все на високому рівні! Програма концерту містила твори Ж.Ф.Рамо, А.Вівальді, Й.С.Баха, Г.Ф.Телемана, П.Руайє. Висловлюємо щиру подяку всім учасникам, особливо - диригентам Юрію Дяченку, Анастасії Шнирьовій, художньому керівнику студентського хору професору Сергію Прокопову, головному хормейстеру Олексію Фартушці, солістам Андрію Москалику (труба), Анастасії Литвин (сопрано), Майї Константіновій (віолончель), солістам "Магніфіката" А. Вівальді - Вікторії Марініч, Марії Гулідовій, Кирилу Тищенку, Анастасії Литвин, Микиті Молодоженову. За проведення концерту вдячність доктору мистецтвознавства Юлії Ніколаєвській.

Нагородою є вщент заповнена зала, овації і щирі емоції.

Весна іде - концерт Олени Аршави

Вимкнули світло, але увімкнули лампу. Такі зараз концерти у Харкові. Всі все розуміють і від цього ще тепліше на душі. 17 квітня на концерті "Весна іде" Олени Аршави (клас Любов Мандзюк) закликали Весну і Перемогу усім світом (автори українські і зарубіжні), і усім вщент переповненим залом. 

Візит делегації університету до Королівського Вищого інституту музики та педагогіки в Намюрі (Бельгія)

17 квітня 2024 року відбувся робочий візит делегації ХНУМ імені І.П. Котляревського, на чолі з Заслуженим діячем мистецтв України, професором Наталією Говорухіною, а також проректором з науково-педагогічної роботи та з міжнародних зв’язків, доцентом Олегом Копелюком та доцентом кафедри спеціального фортепіано Ігоря Седюка до Королівського Вищого інституту музики та педагогіки в Намюрі (Бельгія)

Адміністрацією закладів було обговорено широке коло творчої консолідації та співпраці між вищими інституціями, проведення сумісних науково-творчих проєктів, концертів, майстер-класів, workshop-ів, конференцій, тощо. Сторони, також, підкреслили зацікавленість з питань підписання Міжінституційного договору на участь здобувачів освіти за програмою академічної мобільності Erasmus+ та науково-педагогічних стажувань.

Концерт студентського оркестру народних інструментів "Kharkiv-Folk"

16 квітня учні мистецьких шкіл та коледжів Харкова мали змогу виступити зі студентським оркестром народних інструментів Університету у безпечному просторі EVOhub. Дякуємо всім артистам, учасникам оркестру, диригенту Юрію Дяченку, колегам, випускникам, всім, хто долучився до концерту і всім, хто займається в наших непростих умовах війни в мистецьких школах, тримаючи високий рівень виконання. 

Твори харків'ян прозвучали у Львівському органному залі у виконанні Луганського симфонічного оркестру

Щиро вітаємо викладачів Кафедри композиції ХНУМ імені І.П.Котляревського Дмитра Малого та Володимира Богатирьова з виконанням їхніх опусів у концерті  "Земля предків" (14 квітня, Львівський органний зал).
З релізу: "Концерт об'єднав симфонічну музику сучасних українських композиторів, у якій поєдналися споконвічні традиції, народний колорит, глибина, містика та найяскравіші риси незламних українців". Відбулись прем'єри концертної увертюри "Земля предків" та “Чотири слова про коломийку” Д. Малого і  Концерт-колаж для оркестру у трьох частинах В. Богатирьова.

Оркестром диригував Іван Остапович, твір якого - Симфонія “Дерево снів” у пʼяти частинах - також прозвучав у виконанні Луганського симфонічного оркестру.

Щиро дякуємо Львівському органному залу за постійну співпрацю.

У Бельгії лунав Харків!

12 та 13 квітня – на запрошення Ротарі-Клубу Льєж-Шафонтен та особисто Jacques Rogister відбувся творчий візит ректора ХНУМ імені І.П. Котляревського, заслуженої діячки мистецтв України, професора Наталії Говорухіної  до м. Брюссель та м. Льєж (Бельгія) з метою участі у міжнародному проєкті «З Харкова до Сержа Гінзбурга», в межах якого відбулись благодійні концерти на підтримку української музичної культури та Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

Концерти пройшли у концертній залі Atelier Marcel Hastir (м. Брюссель) та  у концертній Залі Льєжзького Університету (м. Льєж). До харківської делегації увійшли і виконавці міжнародного проєкту: проректор з науково-педагогічної роботи та з міжнародних зв’язків, кандидат мистецтвознавства, доцент Олег Копелюк (фортепіано), кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри спеціального фортепіано Ігор Седюк (фортепіано) та кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри сольного співу та оперної підготовки Олександра Кузьміна (меццо-сопрано).

В концерті пролунали твори Й.С.Баха-Ш. Гуно, Л. Бетховена, Ф. Шопена, Й. Брамса, Е. Елгара, Е. Гріга, Ж. Рожістера, С. Борткевича, В. Птушкіна.

Вітаємо колег із знаковою міжнародною подією!

Палітра акомпанементу

На початку квітня на кафедрі концертмейстерської майстерності університету відбувся конкурс "Палітра акомпанементу". Запрошуємо до перегляду концерту лауреатів конкурсу!

Богдана Півненко - почесний доктор університету мистецтв!

Рішенням Вченої ради від сьогодні Народна артистка України Богдана Півненко є Почесним доктором Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського. Почесний диплом за підписом ректора Наталія Говорухіна на відкритті KharkivMusicFest видатній скрипальці вручив Голова Наглядової ради університету Сергій Політучий. 

Майстер-клас Богдани Півненко

13 квітня відбувся майстер-клас відомої скрипальки Богдани Півненко.
Богдана Півненко – українська скрипалька. Народна артистка України, раніше – завідувачка кафедри скрипки, доцентка Національної музичної академії України. В.о. генеральної директорки та художньої керівниці Національного ансамблю солістів “Київська камерата”.

Богдана Півненко є володаркою багатьох престижних нагород:

У 1997 році скрипалька отримала ІІ премію на Міжнародному конкурсі імені Миколи Лисенка. У 2000 році– Лауреатка Гран-Прі International Youth & Music Festival Vienna (Австрія). У 2016 – Лауреатка міжнародного конкурсу “IBLA GRAND-PRIZE” (Італія, І премія).

Богдана Півненко гастролювала в Англії, Швейцарії, Франції, Німеччині, Австрії, Нідерландах, Грузії, Литві, Італії, Іспанії (у тому числі виступала у легендарному концертному залі Palau de la Música Catalana у Барселоні) та США. Як солістка концертує з найкращими камерними та симфонічними оркестрами України. 

Знайомство студентів ужгородського музичного коледжу з ХНУМ імені І.П. Котляревського

10 квітня івдбулась зустріч декана виконавсько-музикознавчого факультету Олексія Фартушки зі студентами Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д.Є.Задора. Під час зустрічі Олексій Дмитрович презентував освітні програми нашого Університету для студентів та викладачів Ужгородського коледжу.

Студенти університету відвідали тренінг з психосоціальної підтримки в дитячих лікарнях в умовах війни

8-9 квітня проректорка з творчої роботи та інноваційного розвитку Юлія Ніколаєвська та студенти Тігран Сагателян, Данило Лазарєв, Артур Слісаренко відвідали тренінг від словацьких організацій IPčko та SlovakAid з надання психосоціальної підтримки в дитячих лікарнях в умовах війни.

Тренінг відбувся в межах спільного проєкту з Міською клінічною дитячою лікарнею №16 Харківської міської ради, в якій третій рік поспіль Університет мистецтв веде постійні заняття з музичної терапії.

Труба у дзеркалі стилів: відбувся концерт Артема Дмитриченкова

8 квітня у залі бібліотеки ім.Р. Іваничука (Львів) відбувся концерт творчого аспіранта Університету мистецтв, викладача кафедри музичного мистецтва естради та джазу Артема Дмитриченкова (творчий мистецький проєкт "Труба у дзеркалі стилів творчості ХХ-ХХІ ст.")

Творчий керівник - професор Віктор Чуріков.

У концерті брали участь: Меланія Макаревич (фортепіано), Олександр Приженков (туба), Володимир Пех (ударні).

Харківські бандуристи виступили в Сумах

8 квітня зустріч і майстер-клас почесного професора нашого Університету Любов Мандзюк та виступ студентки класу бандури Марії Капустянської пройшли  в Сумському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Д.Бортнянського в межах проєкту "Слобожанська фантазія".

Вітаємо Дмитра Малого з перемогою у конкурсі!

Твір «Чотири слова про коломийку» старшого викладача кафедри композиції та інструментування Дмитра Малого  став переможцем конкурсу "Симфонічна майстерня" 2024 від фестивалю "Музичні імпрези України". Твір прозвучать в концерті до Дня незалежності України в серпні 2024 року в Черкаській обласній філармонії.

Травма-інформоване мистецтво

6 квітня відбулася онлайн-лекція Почесного професора Університету мистецтв Найджела Осборна (Едінбург) за темою травма-інформованого мистецтва.

Вступна лекція відбулась 23 лютого, в лекції #2 професор торкнувся можливості допомоги через травма-інформоване мистецтво.

Цикл лекцій є пілотним проєктом з травма-інформованого мистецтва, започаткованим українськими та британськими колегами (Львів, Івано-Франківськ, Кропивницький, Лондон, Единбург).

Фортепіанний вернісаж

5 квітня в безпечному просторі Evo hub відбувся концерт кафедри спеціального фортепіано. В програмі концерту звучала музика Рамо, Руайє, Скарлатті, Шопена, Ліста, Мендельсона, Шумана, Альбеніса, Борткевича, Капустіна.

Вітаємо студентів та викладачів з успішними виступами! 

Театрознавство і театрознавча освіта - цикл лекцій до 80-річчя кафедри

Кафедра театрознавства ініціювала проєкт до 80-річчі кафедри - цикл лекцій від викладачів та випускників кафедри, а також конференцію і круглий стіл. Про детаі подій можна дізнаватись на сторінках кафедри у фейсбук та в інстаграм. 

Майстер-клас Еми Купріяненко в Кривому Розі

3 квітня  в Криворізькому обласному фаховому музичному коледжі відбувся  майстер-клас  доцента Університету мистецтв, кандидата мистецтвознавства Емми Купріяненко. Протягом майже 4 годин студенти 2-4 курсів відвідали заняття з фаху (альт) та камерного ансамблю. 

Секрети голосу Тамари Веске

1 квітня, в день 110-річного ювілею феноменального педагога та музиканта Тамари Веске, яка більше 50 років працювала в нашому Університеті відбувся до проєкту Наталії Говорухіної "Секрети голосу: summа summаrum життя та творчості Тамари Веске".