Вересень 2024

Автор тексту - Котляревський

з 20 по 30 вересня в межах проєкту "Місяць з Іваном Котляревським" на базі кафедри сценічної мови ХНУМ імені І. П. Котляревського відбувся творчий конкурс "Автор тексту - Котляревський".  На конкурсі, присвяченому творам Івана Котляревського,  були представлені самостійні творчо-креативні роботи студентів денної та заочної форми навчання бакалаврату та магістратури як театрального, так і музичного факультетів. Гостями конкурсу стали студенти театрального факультету Дніпровського фахового мистецько-культурного коледжу культури, роботи яких журі оцінило поза конкурсом. Поважне журі не ставило собі за мету наголошувати на суперництві між учасниками. Головною метою конкурсу стало саме розкриття творчої індивідуальности студентів, їхньої креативности та пробудження їхньої творчої ініціативи. 
Вітаємо усіх учасників та бажаємо подальших успіхів та натхнення!

Концерт Ігоря Чернявського в Софії Київській

29 вересня заслужений діяч мистецтв України, викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Ігор Чернявський виступив з концертом у у самому серці нашої країни - Софії Київській. Звучали твори української та світової класики.

Концерт відбувся в межах програми Emerge Ukraine Pilgrimage  та організований комітетом Школи нового мислення (Київ).

Вітаємо і зичимо нових музичних відкриттів!

Делегація ХНУМ відвідала університет мистецтв в Утрехті

У межах проекту ELIA - European League of Institutes of the Arts (Європейської ліги мистецьких навчальних закладів) платформи UAx відбувся візит до сестринської школи HKU  (Університет мистецтв в Утрехті, Нідерланди) проректорки з наукової роботи Маріанни Чернявської та деканки театрального факультету Яни Партоли.  

Мали можливість ознайомитися з особливостями освітнього процесу, з інноваційними навчальними програмами, зокрема «Музика 3.0», «Інтерактивний дизайн вистави», «Театр в освіті» тощо. З ментором з артистичних досліджень перформативних творчих процесів Nirav Christophe, професоркою перформативних творчих процесів Henny Dörr та професоркою з творчого лідерства в навчанні та творчості Fabiola  Camuti обговорили особливості  артистичних досліджень та отримали у подарунок для бібліотеки дослідницькі монографії.

Щиро вдячні HKU та безпосереднім організаторам візиту Marjanne Paardekooper та Lotte Timmermans, координаторам програми UAx ELIA Уляні Фурів та  Лізі Прядко за організацію та сприяння розвитку міжнародної співпраці ХНУМ імені І.П. Котляревського та HKU.

Іван Котляревський у дослідженнях і творчих інтерпретаціях

27-28 вересня в межах науково-творчого проєкту "Місяць з Іваном Котляревським" на базі кафедри театрознавства університету мистецтв відбулася всеукраїнська науково-практична конференція "Іван Котляревський у дослідження і творчих інтерпретаціях".

Гізела Ципола - почесний доктор ХНУМ

27 вересня, у день свого ювілею, народна артистка України, володарка титулу "Краща Баттерфляй світу", випускниця ХНУМ імені І.П.Котляревського, велика оперна співачка Гізела Ципола отримала Диплом почесного доктора Харківського національного університету мистецтів імені І.П.Котляревського. Диплом на урочистому заході вручив член Наглядової ради Університету мистецтв Анатолій Солов'яненко, народний артист України, лауреат Шевченківської премії та художній керівник Національної опери України.

Колектив Університету безмежно гордий здійсненню цієї події. Пишаємось!

Мелодії Душі Людмиди Авдимирець

Наші невтомні викладачі ведуть постійну роботу й дають благодійні концерти, підтримуючи громаду Харкова. 27 вересня до дня захисників та захисниць України та Міжнародного дня людей поважного віку відбулась благодійна зустріч-концерт Людмили Авдимирець у Територіальному центрі надання соціальних послуг Київського району. 

Мистецький проєкт "Гравітація 2024/7" для лялькарів 

26 вересня в межах освітньо-мистецького проєкту «Гравітація 2024/7», організованого UNIMA - Ukraine, відбулась презентація студентських робіт кафедри майстерності актора та режисури театру анімації ХНУМ імені І. П. Котляревського, а також тренінг «Імпровізація. Простір. Матеріал» для студентів-лялькарів з Харкова, Дніпра, Львова, Ужгорода та Києва.

В рамках тренінгу учасники мали можливість як проявити індивідуальний творчий пошук, так і доєднатись до групової співтворчості, надихнувшись ідеями одне одного.

Харківські піаністи взяли участь у постановці опери в Німеччині 

Представники Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського взяли участь у двотижневому Міжнародному проєкті в Німеччині. Фортепіанний дует у складі лауреатів міжнародних конкурсів,  доцентів кафедри спеціального фортепіано,  кандидатів мистецтвознавства Ігоря Седюка та Олега Копелюка, взяв участь у Міжнародному проєкті з постановки опери Бели Бартока "Замок Герцога Синя Борода".

Чотири покази вистав відбулись у Лейпцигу (Німеччина):

24 вересня - в межах  фестивалю незалежного  музичного театру  "TRACKS",

та 27, 28 та 29 вересня - в центрі імерсивного медіа-мистецтва, музики та технологій (ZIMMT).

Над постановкою оперою працювали:

Режисер постановник опери - Jeffrey DÖRING (Німеччина).

Солісти: Юдіт -  Madeline CAIN (сопрано, США), Герцог Синя Борода - Joshua MORRIS (баритон, Швейцарія);

Фортепіанний дует - Ігор Седюк та Олег Копелюк (Україна);

Струнне тріо: Rebekka Wagner (скрипка, Німеччина), Sophia Schulz (віолончель, Німеччина), Stephan Goldbach (контрабас, Німеччина).

Щиро вітаємо колег та бажаємо подальших творчих успіхів!

Благодійний концерт Ігоря Седюка і Олега Копелюка у Лейпцигу 

21 вересня 2024 року у Концертній Залі  BЕCHSTEIN  центру міста Лeйпциг з успіхом  відбувся благодійний сольний концерт у двох відділеннях  фортепіанного дуету в складі  лауреатів міжнародних конкурсів,  кандидатів мистецтвознавства, доцентів кафедри спеціального фортепіано ХНУМ імені І.П.Котляревського -  Ігоря Седюка та Олега Копелюка.

Всі зібрані кошти будуть переведені на спеціальний рахунок фірми BECHSTEIN  для придбання концертного рояля для  Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.

Висловлюємо велику подяку в організації концерту харківських піаністів директору BECHSTEIN центру в Лейпцизі - пану Marko GOLDSTEIN, а також пану Jeffrey DÖRING  та пану Markus ВÜTTNER.

Вітаємо наших колег та бажаємо подальших успіхів.

Музика українських композиторів звучала в Болоньї

20 вересня 2024 року в Ex-chiesa di San Mattia (м. Болонья, Італія) відбувся концерт сучасної музики у рамках проекту «PRIMO VERE-2024». Цей унікальний культурний обмін поєднав молодих композиторів з України і лауреатів міжнародного конкурсу «Premio Alberghini».

Виконавці Вероніка Роделла (флейта), Маттіа Касталдіні (кларнет), Кьян Лун (скрипка), Чен Хаолонг (віолончель), Ніколо Джуліано Тучча (фортепіано) під керівництвом диригента Бернардо Ло Стерцо та наставників з ансамблю «FontanaMIX» представили твори сучасних класиків та молодих композиторів з музичних академій та університетів Харкова, Львова та Одеси.

Зокрема було представлено Квінтет для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі й фортепіано магістрантки ХНУМ Єлизавети Волошиної (клас доцента Савченко Г. С.) та «Відгомони» для ансамблю викладача кафедри та аспіранта Володимира Богатирьова. Крім того, до програми було включено Фортепіанне тріо №3 Миколи Рославця, який тісно пов’язаний із історією нашого Університету, а також твір «Looking at the Sky» для флейти, кларнета, скрипки та фортепіано викладача кафедри і знаного майстра, доктора філософії, старшого викладача кафедри Олександра Щетинського.

Щиро вітаємо наших колег і студентів з цією визначною подією! Радіємо їхнім творчим успіхам та бажаємо нових звершень! Дякуємо всім музикантам, а також дириґентові Бернардо Ло Стерцо за проникливу роботу і яскраве

виконання. 

Зірки українського театру відвідали університет

21 вересня в Університеті відбулась зустріч з прекрасними акторами - народним артистом України, генеральним директором-художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Євгеном Нищуком, акторкою театру і кіно Риммою Зюбіною та режисером, заслуженим артистом України, т.в.о. директора-художнього керівника КЗ «Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького Євгеном Лавренчуком, який є викладачем нашого вишу. Сталась тепла і важлива розмова з колективом та студентством.

Університет є партнером проєкту "...і всі, всі, всі (Maidan story), який реалізується Kharkiv Music Fest за підтримки УКФ - театрльне дійство, що поєднало виконання кантати В.Сильвестрова "Майдан 2014" з драматичним сюжетом, заснованим на спогадах про Майдан.

Курси з теорії музики та історії музики від школи-студії ХНУМ

Школа-студія педпрактики ХНУМ радо оголошує про початок нового проєкту, а саме - відкриття короткострокових курсів з теорії та історії музики для всіх охочих!
Як потратити на курс?

Реєструйся в формі - http://surl.li/hhojkr, отримай розклад і лінк. Долучаємо протягом року.

Українська історія: глобальна ініціатива

Пишаємося, що доцент кафедри мистецької освіти та гуманітарних дисциплін Артем Харченко  став учасником проєкту "Українська історія: глобальна ініціатива", що проходить за підтримки однойменного фонду, зареєстрованого у Великій Британії.

Мета трирічного проєкту - створення нової моделі публічної історії. До академічної консультативної ради проекту входять професор Єльського університету Тімоті Снайдер, професор Гарвардського університету Сергій Плохій, професор  Українського католицького університету Ярослав Грицак та ін. Серед 90 запрошених до реалізації проекту дослідників представники університетів та наукових центрів з України та багатьох країн світу - США, Великої Британії,  Австралії, Нідерландів тощо

Симфонічна майстерня у Черкасах

Вітаємо старшого викладача кафедри композиції та інструментування, кандидата мистецтвознавства Дмитра Малого з перемогою на конкурсі «Симфонічна майстерня-2024», м.Черкаси (Перша премія) за симфонічний твір «Чотири слова про коломийку», який прозвучав 19 вересня на відкритті 33-го концертного сезону Черкаської обласної філармонії у виконанні Академічного симфонічного оркестру філармонії під орудою Олександра Дяченка.

Пишаємось і бажаємо творчого натхнення!

Музиканти ХНУМ долучитися до святкування дня міста Бахмут

Творча команда ХНУМ (Дар'я Афанас'єва, Станіслав Калінін, Оксана Міц, Юрій Тарарак, Ірина та Юрій Сухленко, Ігор Чернявський, Віктор Чуріков) була щаслива долучитися до святкування 453-го дня народження міста Бахмут, яке цього року відбулось у багатьох містах України. 

"ХАРТЕДЕ 20": прем'єра у Харкові та Києві

19 вересня, у Національному центрі імені Олександра Довженка у Києві відбувся прем’єрний показ вистави про Розстріляне відродження «ХАРТЕДЕ 20», музику до якого створив старший викладач Кафедра композиції ХНУМ імені І.П.Котляревського, кандидат мистецтвознавства Дмитро Малий. У виставі брали участь музиканти: старший викладач кафедри теорії музики, доктор філософії Руслан Каширцев (кларнет), студентка 1 курсу магістратури Єва Константінова (віолончель), автор (фортепіано); і актори - випускники ХНУМ: Н.Хижна (режисер, акторка), А.Вусик (актор); О.Баженова (актор), Л.Прасолова (акторка), А.Репях (актор).

Вітаємо і бажаємо подальших творчих успіхів! 

Музичне "НастАння" Харкова

В межах фестивалю "Харків: (не)релокована культура 14 вересня у Франківській філармонії була презентована концертна програма "Харків. НастАння" від харківських музикантів.

Глядачі слухали різножанрові композиції харківських композиторів Федора Якименка, Сергія Борткевича, Юлія Мейтуса, Валентина Бібіка, Олександра Щетинського, Руслана Каширцева. А також авторські композиції Сергія Давидова та слобожанський спів у виконанні Катерини Кудріновської.

Музичні номери виконували музиканти, які є викладачами (і колишніми випускниками) Харківського університету мистецтв: Олег Копелюк, Ігор Сердюк, Максим Шадько (фортепіано), Сергій Давидов (джазове фортепіано), Ігор Чернявський (скрипка), Катерина Курдіновська (слобожанський спів), Руслан Каширцев (кларнет).

Вела концертну програму докторка мистецтвознавства, професорка Юлія Ніколаєвська. Глядачі через музику та тексти ведучої мали можливість відчути атмосферу Харкова, зміну його настрою у різні історичні часи.

Фест реалізувалаНаціональна спілка театральних діячів України #запідтримкиУКФ

Фото Ірини Деркач.

Театральна прем'єра викладачок ХНУМ на сцені київського театру 

Вітаємо з театральною прем'єрою вистави "Отелло" за В. Шекспіром викладачів університету:  викладачку кафедри майстерності актора та режисури театру анімації Оксани Дмітрієвої і викладачку кафедри композиції Катерину Палачову. Прем'єра відбулася на великій сцені Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра 14 та 15 вересня та увійшла до його репертуару: наступні покази відбудуться у жовтні та листопаді. 

Вільні співи

11 вересня в межах проєкту "Місяць з Іваном Котляревським" відбувся онлайн-концерт музики для бандури "Вільні співи".

Авторка та ідейна натхненниця -  викладач класу бандури, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри народних інструментів України, почесний профессор Університету Любов Мандзюк.

Концерт і майстер-клас Андрія Стрільця у Чернігові

11 вересня 2024 р. Андрій Стрілець, доцент кафедри народних інструментів України, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, провів сольний авторський концерт і майстер-клас у місті Чернігів. У просторій і світлій залі зібралися здобувачі освіти і викладачі Чернігівського фахового музичного коледжу імені Л.М. Ревуцького, педагоги і учні  музичної школи імені С.Вільконського та представники мистецької спільноти.

Щиро дякуємо за  теплу зустріч, дружню творчу атмосферу і феєрверк позитивних емоцій! Єднаємо незламні міста на ґрунті мистецтва!

Концерт в Полтавській філармонії на пошану 255-річчя з дня народження Івана Котляревського

9 вересня Україна святкувала 255-річчя з дня народження Івана Котляревського - митця, ім'я якого наш виш отримав у 1963 році.

У Полтаві, місті, де письменник і драматург жив і творив, відбулись заходи з вшанування цієї дати, на яких була присутня команда від Університету на чолі з ректором Наталія Говорухіна. Разом з колегами з Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв імені І.П.Котляревського та Полтавською науковою бібліотю імені І.П.Котляревського делегація відвідала знакові місця (могилу письменника, його пам'ятник, садибу-музей) та взяла участь у концерті-присвяті на сцені Полтавської обласної філармонії. Впевнені, такі події сближують та надихають. Дякуємо колегам і студентам за яскраву презентацію Харківської виконавської школи та здобутків нашого славетного вишу.

Відзначаємо День народження Івана Котляревського разом зі студентським науковим товариством

9 вересня, відзначаємо 255-річчя від дня народження Івана Котляревського, засновника нової української літератури. Його "Енеїда" та "Наталка Полтавка" – це вічні перлини нашого культурного надбання, і ми горді, що наш університет носить ім’я такого видатного діяча!

Студентське наукове товариство ХНУМ імені І.П. Котляервського разом зі студентами Театрального факультету університету -  Валерієм Левчуком і Регіною Авксентьєвою розповідають цікаві факти з життя українського класика.

Стартував проєкт ХНУМ "Місяць з Іваном Котляревським"

8 вересня за інінціативи Університету стартував проєкт "Місяць з Іваном Котляревським". Це серія творчих та наукових заходів на пошану 255-літнього ювілею від дня народження Івана Петровича Котляревського. Першим заходом стала постановка опери "Наталка-Полтавка" (спільний проєкт університету з ХНАТОБ / СХІД OPERA).
Вітаємо нашу оперну студію, молодих, яскравих солістів і всіх причетних.