Жовтень 2023

Невідомий Крістіан Сіндінг

30 жовтня відбувся захист творчого мистецького проєкту Максима Чуба, присвячений творчості К.Сіндінга. Вітаємо Максима, його творчого керівника - заслуженого артиста України, професора Сергія Юшкевича, наукового консультанта - доктора мистецтвознавства, професора Людмилу Шаповалову. 

Творча зустріч Андрія Стрільця у Бахмутському коледжі

30 жовтня Андрій Стрілець, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, доцент кафедри народних інструментів України Університетц мистецтв, зіграв авторський сольний концерт і провів майстер клас у Бахмутському фаховому коледжі культури і мистецтв імені Івана Карабиця, який наразі перебуває у місті Кам'янець Подільський.

Творче спілкування має на меті підтримку колег у важкий час та надання мотивації для творчості студентам і поціновувачам мистецтва.

Концерт Юлії Радкевич в Житомирській філармонії

Викладачка кафедри сольного співу та оперної підготовки Юлія Радкевич виступила з концертом "Моя єдина Україна" в Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера. 

Блискучий майстер-клас Юрія Янка в Житомирі

Професор кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Юрій Янко, директор та головний диригент Харківської філармонії, народний артист України, провів блискучий майстер-клас в Житомирі для студентів фахового коледжу імені. В. Косенка.

Концерт кафедри спеціального фортепіано

27 жовтня у великому залі Університету мистецтв відбувся концерт наших чудових піаністів. Вітаємо кафедру спеціального фортепіано, студентів і викладачів! 

Нові горизонти контрабасового мистецтва в ХНУМ

Щиро вітаємо Сергія Дікарєва із захистом дисертації на здобуття ступеня доктор філософії. Не так часто в Україні захищаються наукові роботи, пов'язані з контрабасом.

Вітаємо наукового керівника - доктора мистецтвознавства, професора Юлію Ніколаєвську.

Концертний тур Андрія Стрільця триває

27 жовтня викладач кафедри народних інструментів України Андрій Стрілець, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, зіграв сольний Авторський концерт у Музичній школі №2 міста Чернівці.

Доброзичлива атмосфера публіки і прекрасна акустика старовинної зали спонукали до творчого натхнення та спілкування. На заході були присутні поціновувачі баянно-акордеонного мистецтва, а також викладачі і студенти Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича.

Концерт кафедри оркестрових струнних інструментів

27 жовтня відбувся відеозапис концерту кафедри оркестрових струнних інструментів Університету мистецтв. 

Лекція історикині Стетсонського університету для здобувачів ХНУМ

27 жовтня Мейгіл Фавлер прочитала лекцію для здобувачів та викладачів університету про історію театру часів дургої світової війни.
Мейгіл Фавлер - історикиня і доцентка Кафедри історії у Стетсонському університеті. Її перша книга "Бомонд на краю імперій: держава і сцена у радянській Україні" (Beau Monde on Empire's Edge: State and Stage in Soviet Ukraine) (Торонто, 2017) розповідає історію формування театру в радянському і українському просторі через колективну біографію молодих митців і чиновників у 1920-1930-х роках. Її проєкт з написання книги "Історії війни: театр на передовій соціалізму" (War Stories: Theater on the Frontlines of Socialism) досліджує, як суспільства пояснюють війну і розважають солдат через історію Прикво, театру Прикарпатського військового округу (колишній Театр Радянської Армії) у Львові. Третій дослідницький проєкт "Товаришка актриса: радянські українські жінки на сцені і за лаштунками" (Comrade Actress: Soviet Ukrainian Women on the Stage and Behind the Scenes) переосмислює театр в Україні упродовж довгого XX століття через призму жінок у ньому.  

Відбувся захист творчого проєкту Микити Бурцева. Вітаємо!

26 жовтня відбувся захист творчого мистецького проєкту Микити Бурцева.

Щиро вітаємо аспіранта, його творчого керівника - народного артиста України, професора Володимира Болдирєва, наукового консультанта - доктора мистецтвознавства, професора Людмилу Шаповалову!

Тривають захисти випускників творчої аспірантури: вітаємо Олексія Вєтрова!

В Університеті мистецтв тривають захисти творчих мистецьких проєктів випускників творчої аспірантури 2023 р. Щиро вітаємо Олексія Вєтрова, його творчого керівника - кандидата мистецтвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України Наталію Говорухіну і наукового консультанта - кандидата мистецтвознавства, професора Ірину Сухленко.

Зустріч Вагнерівського товариства міста Харкова

28 жовтня аспірантка і викладачка кафедри теорії музики університету мистецтв Ольга Чикалова модеруватиме засідання Вагнерівського товариства м.Харкова. Запрошуємо всіх охочих. 

Концерт кафедри оркестрових духових та ударних інструментів

27 жовтня в Університеті мистецтв відбувся відеозапис концерту кафедри оркестрових духових інструментів. 

Авторський проєкт асистента-стажиста ХНУМ на сцені Національної філармонії 

27 жовтня на сцені Національної філармонії України прозвучав "Карнавал тварин" К.Сен-Санса в авторському прочитанні Микити Полякова, асистента-стажиста нашого університету У виставі Микита є автором тексту, художником, диригентом та режитсером.

В анонсі проєкту "Дитячої Філармонії Нескорених» вказано, що сюїта Le carnaval des animaux від Сумського національного театру ім.М.Щепкіна – це неймовірні фокуси, мультики, цікаві історії про звірів, яскрава акторська гра, живий оркестр, який відтворює звуки тварин, і просто безліч незабутніх емоцій. А у постановці Микити Полякова дійство перетворюється на дивовижне шоу для всієї родини, що поєднує в собі класичну музику, акторську гру та візуальну естетику мультиплікації.

Цимбальний всесвіт: фолк-акценти

26 жовтня відбувся відеозапис концерту творчого мистецького проєкту "Цимбальний всесвіт" викладача кафедри народних інструментів України Університету мистецтв Михайла Кужби. Блискуча програма "Фолк-акценти", глибокі інтерпретації творів українських, молдавських, угорських композиторів. Особлива увага до творчості композиторів Харкова: Анатолія Гайденка, Миколи Стецюна, Володимира Богатирьова.

Потужна робота концертмейстера - Ольги Калашнікової.

Нам є чим пишатись.

Вітаємо і чекаємо на захист!

Здобувачка всіх мистецьких вимірів афламенкадо - в університеті відбувся захист Вікторії Мельник

26 жовтня відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії Вікторії Мельник. Цікава та незвична тема - "Явище афламенкадо в аспекті взаємодії мистецьких практик", яку здобувачка осягла максимально всеосяжно: як танцівниця фламенко, як піаністка, і як науковиця. Щиро вітаємо здобувачку та її наукового керівника, кандидата мистецтвознавства, доцента Світлану Анфілову.

Андрій Стрілець виступив у Хмельницькому музичному коледжі

26 жовтня з успіхом пройшов сольний авторський концерт доктора мистецтва, Заслуженого діяча мистецтв України, викладача кафедри народних інструментів України Андрія Стрільця у Хмельницькому фаховому музичному коледжі ім. В. І. Заремби. 

Студенти кафедри фортепіано виступили в Сумах

25 жовтня здобувачі кафедри спеціального фортепіано університету мистецтв виступили у проєкті "Слобожанська фантазія" у Сумському фаховому коледжі мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського. 

JAZZ осіннього Харкова

25 жовтня в університеті мистецтв відбувся запис концерту "Джаз осіннього Харкова". За створену атмосферу, настрій і професіоналізм дякуємо керівниці проєкту "Студентські джаз-вечорниці" Наталії Дрожжиній та всьому студентсько-викладацькому колективу кафедри музичного мистецтва естрадиі джазу. 

Історії про родину акторів Сердюків

В ефірі Радіо Накипіло вийшла програма про Олександра Сердюка - відомого українського актора й театрального педагога. Зазвичай він грав мужніх і вольових людей — таким ролям дуже пасувала зовнішність Леся Сердюка. Часто це були справжні українські характери: козаки та гайдамаки. Однак героїчний образ Леся Сердюка зовсім не збігався з його внутрішнім наповненням: щиросердям, добротою та відсутністю зверхності. 

Серед гостей програми - учениця О. Сердюка, завідувачка катедри майстерності актора та режисури драматичного театру нашого університету Оксана Стеценко.
Слухати подкаст:

Apple Podcast: https://cutt.ly/mwWFx6bJ

Google Podcasts: https://cutt.ly/XwWFcPsF

SoundCloud: https://cutt.ly/6wWFv79o

Spotify: https://cutt.ly/CwWFbLqS

 Peace and Conflict Culture Network

24 жовтня Юлія Ніколаєвська, докторка мистецтвознавства, професорка, проректорка з творчої робот та інноваційної діяльності брала участь у міжнародному семінарі з розробки практик та педагогічних прийомів, що інформують про травми, презентуючи досвід Харкова та університету мистецтв.

Подія організована Peace and Conflict Culture Network, Kings College War Studies Department та Opera Circus (UK).

Продовжується арттерапевтичний проєкт "Тут і тепер"

Тривалий проєкт "Тут і Тепер" разом з Фондом громади Харкова "Толока" продовжується. Він націлений на психоемоційну допомогу харків'янам. Цього разу на музикотерапевтичних заняттях багато диригували, грали і сміялись. Дякує студентам Вероніці Івоніній і Тіграну Сагателяну.

Кураторка проєкту від університету мистецтв - Юлія Ніколаєвська

Талановитий контратенор аспірант ХНУМ на сцені Дніпропетровського будинку органної музики

22 жовтня на сцені Дніпропетровського будинку органної та камерної музики з величезним успіхом відбувся спектакль-концерт «Музичний код Й.С.Баха» (авторка проєкту - народна артистка України Тетяна Бабач), в якому разом з провідними музикантами Дніпропетровщини виступив науковий аспірант нашого Університету, контратенор Дмитро Запорожан.

Українська музика у Асхаффенбурзі

22 жовтня 2023 р. в межах благодійного бенефісконцерту «Українська музика у Асхаффенбурзі» звучав твір викладача університету мистецтв Володимира Черненка "Прилетіла зозуленька" для флейти і фортепіано. 

Вам, волонтери! Разом заради майбутнього

Психологічна допомога волонтерам - вкрай важлива справа. Нещодавно університет мистецтв брав участь у великому проєкті "Вам, волонтери! Разом заради майбутнього", в межах якого підготував велику й різноманітну концертну програму.

Деталі проєкту - у відео.

Серія майстер-класів та семінарів від викладачів кафедри ММЕД 

Науково-педагогічні працівники кафедри музичного мистецтва естради та джазу, доцент Дрожжина Н.В., старший викладач Федорченко О.С., викладачі Ліхачова Я.В та Сєїдов Г.А. провели серію семінарів та майстер-класів для курсів підвищення кваліфікації викладачів вокально-хорових дисциплін мистецьких шкіл в рамках роботи Вінницького обласного навчально-методичного Центру галузі культури, мистецтв та туризму(5.10.2023; 8. 10.2023; 10.10.2023) та для викладачів сольного співу в рамках роботи Харківського обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів (18.10.2023; 21.10.2023) Семінарські заняття проводилися як в очному,так і в дистанційному форматі. Загальна кількість слухачів становила більше 200 осіб, всі мали змогу почути цікаві й змістовні лекції, семінарські заняття та майстер-класи. Вдячні відвідувачі залишили прекрасні відгуки про роботу спікерів. Нагадаємо, що вокальні педагоги кафедри ММЕД щорічно співпрацюють з навчально-методичними центрами Харкова та Вінниці. 

Ігор Чернявський виступив у Дніпропетровській філармонії

20 жовтня Ігор Чернявський, викладач кафедри оркестрових струнних інструментів університету мистецтв, виступив з Академічним симфонічним оркестром Дніпропетровської філармонії. У програмі звучав Концерт для скрипки з оркестром Ф.Мендельсона - твір, який створив особливу атмосферу для слухачів. 

The Cry of war

Університет мистецтв долучився до проведення 3rd ARTience International Conference for the Voice (Greece, 20-22.10.2023) та політематичного фестивалю «The Cry of war».

Університет з доповідями представляли: Юлія Ніколаєвська,

доктор мистецтвознавства, професор, проректор з творчої роботи та інноваційної діяльності; Олександра Кузьміна, кандидат мистецтвознавства, доцент.

Учасники концерту - здобувачі та викладачі університету мистецтв Наталія Полікарпова, Михайло Кужба, Олег Копелюк, Ігор Седюк, Олександра Кузьмина, Олексій Вєтров, Микита Бурцев, Анатолій Тарабанов, Ольга Ткач, клас цимбалів ХНУМ імені І.П.Котляревського.

Ініціаторки та організаторки концерту, співкоординаторки фестивалю «the Cry of war»: Юлія Ніколаєвська, Ірина Денисенко.

Конкурс від кафедри іноземних мов

Кафедра іноземних мов університету наприкінці минулого семестру запровадила конкурс відеопрезентацій іноземною мовою «Мій мистецький проєкт». Вітаємо переможців конкурсу:

Васкес Валентина, 1 курс (магістр), Академічний спів

Зінченко Софія, 4 курс, Акторське мистецтво драматичного театру і кіно

Левчук Валерій, 2 курс, Акторське мистецтво драматичного театру і

Мостова Вероніка, 1 курс (магістр), Академічний спів

Пильник Олександр, 4 курс, Акторське мистецтво драматичного театру і кіно

Попова Євгенія, 2 курс, Акторське мистецтво театру ляльок

Сергеєва Марія, 4 курс, Акторське мистецтво драматичного театру і кіно

Сизоненко Олександра, 4 курс, Фортепіано, орган

Чубенко Матвій, 2 курс, Фортепіано, орган.

Концерт для учнів Honey Academy

19 жовтня відбувся спільний проєкт університету та приватного ліцею Honey Academy. Учні та батьки ліцею слухали класику у виконанні студентів університету.

Ком'юніті Українських митців організувало воркшоп відомої саксофоністки 

17 жовтня в Ганновері (Німеччина), в рамках  проекту “Welcome Stage” від "KUM_NDS" (Ком'юніті Українських митців у Нижній Саксонії співзасновниками якого є випускниця ХНУМ Олена Боур-Москаленко та магістрант ХНУМ Олександр Шульгін) та при підтримці "RAMPE" (House of Music) пройшов Воркшоп з джазової імпровізації від відомої німецькоі саксофоністки Luise Volkmann  для українських та німецьких музикантів. Серед українських музикантів були присутні викладач ХНУМ Євген Кузьмов (саксофон) та випускники ХНУМ Ксенія Коновал (флейта) та Іван Пиріжок (тромбон) .

Концерти в харківських храмах

15 жовтня оркестр «Capella Pergolesi» взяв участь у двох концертах класичної музики в Харківських храмах. Твори Йогана Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Вольфгана Амадея Моцарта слухали відвідувачи Свято-Дмитрівського храму УГК та в Соборі Успіння Діви Марії РКЦ. 

Триває проєкт "Музика Незламності"

15 жовтня концерт проєкту "Музика Незламності" за участі студентки університету мистецтв Катерини Король пройшов в Костелі Пресвятої Трійці РКЦ в Микулинцях Тернопольської області. Проєкт реалізовано при підтримці та у співавторстві з деканом Галицького деканату РКЦ Романом Стадником.

Kharkiv Frontier Jazz 

15 жовтня вдбувся концерт за участі концертмейстера кафедри «Музичне мистецтво естради та джазу» Віталія Лосєва.

Аспіранти університету беруть участь в благодійних концертах в Європі

14  та 15 жовтня творчий аспірант Мартьянов Євгеній брав участь у Благодійних концертах в KKL Lucerne і  Музичному центрі Берн (Швейцарія). 

Харків бенефіс концерт

14 жовтня у Швейцарії організація Карітас провела Бенефіс концерт харківських музикантів, у якому взяли участь студенти та випускники нашого університету, зокрема Симфонічний оркестр "Слобожанський".

Концерт до Дня українського козацтва в Німеччині

14 жовтня у м. Хайдельберг (Німеччина) відбулась ансамблева концертна програма до дня Українського козацтва на підтримку України. Серед артистів - викладачка кафедри музичного мистецтва естради та джазу Олена Воропаєва. 

Благодійний концерт в Ганновері

14 жовтня в німецькому місті Ганновер магістрант Олександр Шульгін (гобой), його 10-річна донька учениця ХДМЛ Соломія Шульгіна (блокфлейта) та німецький органіст і композитор Андреас Шмідт зіграли благодійний концерт на підтримку України.  В концерті звучала світова та українська класика. 

Концерт для дітей з особливими потребами

13 жовтня силами університету мистецтв відбувся творчий захід для родин з дітьми з особливими потребами. Концерт + музична терапія. Слухали, відчували і грали свої настрої. Музика лікує, це безсумнівно. Тому проведення таких проєктів є вкрай важливим і ресурсним для всіх - й для відвідувачів, й для учасників.

Викладач ХНУМ провів творчі зустрічі в мистецьих вишах Житомира та Вінниці

12 та 13 жовтня заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтва, старший викладач кафедри народних інструментів України Андрій Стрілець провів концерти  та майстер-класи у Житомирському музичному фаховому коледжі імені В. С. Косенка, і у Вінницькому фаховому коледжі мистецтв імені М. Д. Леонтовича

Прем'єра фільму "Правила гри"

12 жовтня, у «Єрмілов-центрі» відбувся показ відеофільму «Правила гри», що зафіксував перформанс у резиденції Art Kuzemyn. Перфоманс,  який відбувся в просторі зруйнованої будівлі в селі Куземин, що на Сумщині, на 536-й день великої війни.
Співкураторка проєкту - доцентка кафедри майстерності актора та режисури театру анімації Оксана Дмітрієва. Приймали участь акторки-магістрантки ІІ курсу Лілія Осєйчук і Олександра Колесніченко.
Більше про проєкт слухайте в подкасті Радіо Накипіло.

Скрипкова імпреза

11 жовтня викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Ігор Чернявський провів творчу зустріч з викладачами ДМШ №14, на якій прозвучали скрипкові мініатюри та Концерт для скрипки з оркестром Ф.Мендельсона (партія ф-но - Ганна Радченко).

Сольний концерт викладача ХНУМ в національній філармонії

10 жовтня відбувся сольний концерт старшого викладача кафедри камерного ансамблю Максима Шадька в Національній філармонії України. В програмі концерту прозвучали фортепіанні твори Л. Бетховена, Р. Шумана, і В. Бібіка

Фортепіанний дует ХНУМ виступив з концертом в Одесі

8 жовтня в культурному центрі Union (Одеса) виступив фортепіанний дует університету мистецтв у складі Олег Копелюк - Ігор Седюк. Звучала музика Ф.Шуберта, М.Скорика, І.Падеревського.

Викладач університету Євген Лавренчук у складі української делегації на конференції Opera Europa  в Копенгагені

Викладач нашого нашого університету Євген Лавренчук в ці днi представляє Україну на конференції Opera Europa в м.Копенгаген (Данія).
Провідною темою цьогорічної конференції стали питання фінансування оперних театрів. Зокрема обговорюватимуть перспективи розвитку державного фінансування, альтернативні джерела доходу та довгострокові тенденції. Йтиметься також і про початок карʼєри та підтримку подальшого творчого розвитку молодих митців.

Окрім цього, учасники матимуть унікальну нагоду переглянути світові премʼєри вистав від Оперного театру Копенгагена та Шведської королівської опери

Фестиваль "Контрасти" презентує творчість харківських митців

7 жовтня на фестивалі "Контрасти" звучала музика харківського композитора Валентина Бібіка. Виконавець - викладач ХНУМ, доктор філософії, старший викладач кафедри камерного ансамблю Максим Шадько. 

Сучасна музика та виконавець: круглий стіл на Kyiv Music Fest 2023

5 жовтня в межах фестивалю Kyiv Music Fest-2023 у формі відкритого круглого столу відбувся онлайн-проект "Київ-Харків: Вирок! Виконавець сучасної музики - кат, жертва чи Бог?". Модерував захід - викладач катедри композиції та інструментування Сергій Пилютиков. Основна мета - аналіз сучасних партитур із погляду музиканта-виконавця, огляд роботи з нотним текстом та сучасних методик. Від університету взяли участь студенти та викладачі катедри композиції та інструментування. 

Музикотерапія в дії

Триває проєкт арттерапевтичної допомоги  "Тут і тепер" для родин переселенців. Організатори - Фонд громади Харкова "Толока" та Університет мистецтв.

Дякуємо нашим студентам Тіграну Сагателяну і Вероніці Івоніній за участь.

Керівник проєкту від університету мистецтв - доктор мистецтвознавства, професор Юлія Ніколаєвська.

Сучасний театр анімації : Лекція від Наталки Шаповалової  відбулася в ЛНУ

3 жовтня викладачка театрального факультету Наталка Шаповалова провела відкриту лекцію "Знайомство з формою та змістом сучасного театру анімації" у Львівському національному університеті 

Концерт до Дня музики

2 жовтня на честь Дня музики відбувся черговий концерт Жовтого сезону університетської філармонії. Блискучий концерт фортепіанної музики підготувала кафедра спеціального фортепіано. В програмі концерту прозвучала музика Ф. Ліста, Й. Брамса, Ф. Шопена, М. Равеля, Р. Шумана, Е. Саті, І. Шамо, М. Капустіна.

Музика Незламності

1 жовтня на честь наших захисників і захисниць в Ківерцях Волинської області звучала "Музика Незламності" - проєкт студентки ХНУМ Катерини Король.