Грудень 2023

Звʼязок поколінь (концерт другий)

27 грудня відбувся концерт кафедри композиції та інструментування «Звʼязок поколінь» у межах Міжнародного науково-творчого та остівінього проєкту «Богатирьовські студії». Звучали твори як викладачів кафедри – Д.Малого, К.Палачової, В.Богатирьова, так і талановитих студентів – Є.Волошиної, М.Сиротюка, Г.Воскобойникова, О.Пригункової, О.Синельника-Щербака, а також одного з наших корифеїв – Заслуженого діяча мистецтв України Л.Шукайло.

Щиро дякуємо авторам ідеї концерту – першому проректору І.Сухленко, завідувачу кафедри Г.Савченко, В.Богатирьову і усім шановним виконавцям за підтримку і колобарацію з нашою кафедрою!

Концерти Катерини Король у Калуші

26 грудня у місті Калуш одразу два концерти відбулися за участі студентки нашого університету Катерини Король. Здобувачка виступила не лише у якості виконавиці, а ще й як керівниця дитячого хору. Крім того, це вже не перші виступи Катерини на Галичині - восени вона втілила ряд концертів в межах проєкту "Музика Незламності".

Пишаємось нашими творчими та талановитими здобувачами!

Концерт кафедри народних інструментів України в метро

23 грудня  в межах серії новорічних концертів на станціях метро Харкова (проект під партронатом мера Ігоря Терехова)  виступили здобувачі нашої славетної кафедри народних інструментів України (завідуючий кафедри - Ігор Снєдков). Баян, акордеон, бандура, домра, гітара - публіка була у захоплені. Дякуємо Юрію Дяченку за конферанс. 

Завжди раді грати для харків'ян!

Дайджест кафедри театру анімації

Запрошуємо до перегляду калейдоскопу з фрагментів семестрових робіт студентів 1-4 курсів кафедри майстерності актора та режисури театру анімації. 

Новорічна дитяча філармонія

22 грудня відбувся концерт Дитячої філармонії - проєкту, що проходить в університеті мистецтв уже протягом 10 років. Кураторки проєкту - Ірина Сухленко та Юлія Ніколаєвська.

Цього разу в концерті взял участь учні 8 музичних шкіл, Харківського музичного ліцею, а також студенти Харківського музичного фахового коледжу ім. Б.Лятошинського. Дякуємо першокурсникам театрального факультету нашого університету за інтермедію "Різдва не віддамо!".

З вірою у сонце і у любов

Нас об'єднує спільна віра в перемогу і в те, що зовсім скоро голоси наших студнтів звучатимуть в наших залах.


Even When He Is Silent - Kim Andre Arnesen

Хор студентів кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування ХНУМ імені І.П.Котляревського

Художній керівник - заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій Прокопов

Хормейстери - Олексій Фартушка, Олена Яструб

Звук - Штапура Олександр

Відео - В'ячеслав Карпів 

Вероніка Мостова - лауреатка конкурсу імені Василя Сліпака

Щиро вітаємо здобувачку Університету мистецтв Вероніку Мостову з отриманням ІІІ премії на конкурсі молодих вокалістів імені Василя Сліпака The Wassyl Slipak Young Vocalists Competition! Вітаємо її викладача - доцента Ігоря Присталова, кафедру сольного співу та оперної підготовки та весь університет! 

Зв'язок поколінь

Зв'язок поколінь та імен - в новому спільному проєкті двох університетських кафедр - композиції та інструментування і сольного співу та оперної підготовки. 18 грудня в межах науково-творчого проєкту "Богатирьовські студії: синтез теорії та практики" відбувся концерт, в якому лунали твори харківських композиторів: Д.Клебанова, В.Борисова, М.Стецюна, В.Соляннікова, І.Гайденка, Г.Савченко, В.Богатирьова, Є.Волошиної.

Нафталаб

16 і 17 грудня відбувся відкритий показ напрацювань учасників і учасниць «НАФТАЛАБУ» - проєкту, в якому брали участь студенти Університету мистецтв під кураторством нашої випускниці Ніни Хижної.  Упродовж місяця група  вивчала різноманітні техніки роботи з тілом та досліджувала перформативне мистецтво. 

Почесний професор ХНУМ Найджел Осборн завітав до дітей у лікарню

Дякуємо журналістам Gromada. Ggroup (група місцевих ЗМІ Харківщини) за висвітлення творчої діяльності Університету мистецтв. 

Новорічний настрій від ХНУМ в метро Харкова

17 грудня в межах серії новорічних концертів на станціях метро Харкова виступив наш студентський симфонічний оркестр (диригенти Юрій Дяченко, Анастасія Шнирьова) та солісти - Іван Степаненко, Юрій Дяченко, Андрій Крикун, Ольга Ткач. Публіка із захопленням зустрічала артистів. 

"Сині етюди" у постановці Наталії Цимбал у фестивалі "П'ятий Харків"

17 грудня харків'яни мали можливість подивитися виставу "Сині етюди" за творами Миколи Хвильового у постановці старшої викладачки кафедри сценічної мови Наталії Цимбал. У виставі взяли участь і студенти театрального факультету нашого університету.

"Синій концерт" у П'ятому Харкові

16 грудня студенти та викладачі Університету мистецтв представили концерт-присвяту Миколі Хвильовому в межах міжнародного фестивалю "П'ятий Харків".  В концерті звучали елегійні музичні твори харківських романтиків. Хвильовий також так любив життя нашого міста, його ритми, силуети та кольори. 

Участь у концерті взяли: Катерина Циганок, Володимир Боцюра, Дмитро Амстібовський, Станіслав Калінін, Яків Воскобойніков, Олексій Синельник-Щербак, Юрій Сухленко.

Модераторка концерту та ведуча - проректор з творчої роботи та інноваційної діяльності ХНУМ, професорка Юлія Ніколаєвська.

Нові обрії міжуніверситетської співпраці 

Університет мистецтв зроби перший крок в амібтних планах запрочаткування спільного курсу з арттерапії з Харківською державною академією фізичної культури.

Від нашого вишу у новій ініціативі беруть участь проректор з творчої роботи та інноваційної діяльності Юлія Ніколаєвська і почесний професор Університету мистецтв Найджел Осборн (Шотландія). Чекаємо на продовження. Дякуємо ректорату і колегам з ХДАФК за оранізацію заходу.

Концерт у Центрі розвитку громадянського суспільства

15 грудня у Центрі розвитку громадянського суспільства відбувся концертний захід, ініційований студентами Університету мистецтв. Звучала музика для цимбал та слобожанський спів.

Дякуємо за ініціативу Олені Пригунковій, а також артистам - Вероніці Івоніній, Олексію Синельнику-Щербаку, Катерині Курдіновській.

Магія музики Баха у виконанні Ігоря Чернявського

15 грудня в Харкові в Аrt-Area ДК звучали скрипкові твори Й.С.Баха у виконанні Ігоря Чернявського, викладача кафедри оркестрових струнних інструментів Університету мистецтв, та Станіслава Калініна (фортепіано). 

Дебют оперного класу

15 грудня стався дебют нашого цьогорічного оперного класу. Дякуємо організаторці Ірині Запарі, всім учасникам, ведучій. Вітаємо кафедру сольного співу та оперної підготовки. 

"Зимова казка" в дитячій лікарні №16

14 грудня  студенти у співпраці з музичним терапевтом та почесним професором  Університету мистецтв Найджелом Осборном (Шотландія) створили зимову казку для відвідувачів КНП Міська клінічна дитяча лікарня 16 Харківської міської ради, яка включала концерт, інтерактив та музичну подорож до зимових країн.

Дякуємо всім учасникам заходу та колективу лікарні.

Куратор напрямку від Університету - проф.Юлія Ніколаєвська.

Радіємо за студентів Вероніку Івоніну та Олексія Синельника-Щербака, які отримали Подяки від колективу лікарні за співпрацю.

Найджел Осборн працює в Україні за підтримки проєкту Art Therapy Force.

Повністю фоторепортаж Василя Голосного можна переглянути на РедПост.

Міжнародний круглий стіл в межах проєкту "Марія Каллас: співачка, акторка, особистість"

В межах науково-творчого проєкту "Марія Каллас: співачка, акторка, особистість", присвяченого 100-річчю мисткині, на кафедрі сольного співу та оперної підготовки відбувся міжнародний круглий стіл, на якому з цікавими доповідями виступили музикознавці України та Греції. Зокрема - Габрієлла Спано, Стефанія Меракозі (Афіни, Греція), Ірина Рябчун (Київ,  Україна), Мирослава Жижкович (Львів, Україна), Світлана Клебанова, Анастасія Балабанова (Харків,  Україна). В обговоренні взяли участь близько 40 учасників. 

«Музика заліза та бетону» прозвучала у Львівському органному залі

14 грудня у Львівському органному залі відбудевся концерт «Музика заліза та бетону». Львівські музиканти виконали твори, написані молодими харківськими композиторами за часи повномасштабної війни росії проти України. Куратором проєкт від ХНУМ виступив викладач кафедри композиції та інструмментування Володимир Богатирьов.

Зимові дива у підземеллях Харкова 

Про спільні творчі акції Університету мистецтв з Фондом громади Харкова "Толока" розповіли у репортажі новинного порталу GXДля багатодітних родин, серед яких багато переселенців, зимові дива творили акторка Малого театру маріонеток і викладачка Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського Таїсія Акжитова у виставі «Що сталося з Оленятком», а також музиканти студентського симфонічного оркестру (художній керівник та диригент - Юрій Дяченко).

Богатирьовські студії: творча майстерня з Ігором Гайденком

14 грудня в межах Міжнародного науково-творчого та освітнього проєкту "Богатирьовські студії: синтез теорії та практики" відбулася зустріч з композитором, кандидатом мистецтвознавства, доцентом, завідувачем кафедри оркестрових інструментів Харківської державної академії культурим Ігором Гайденком.  Модераторка зустрічі - кандидат мистецтвознавства, завідувачка кафедри композиції та інструментування Ганна Сергіївна Савченко. 

Продовження проєкту, присвяченого Марії Каллас

12 грудня відбулась друга частина творчого проєкту, присвяченого 100-річчю Марії Каллас, започаткованого кафедрою сольного співу та оперної підготовки Університету мистецтв. Автори проєкту - Лариса Деркач, та Наталія Полікарпова.

Майстер-клас Любові Мандзюк в Полтаві

12 грудня у Полтаві відбувся майстер-клас Любові Мандзюк, викладача класу бандури ім.Гната Хоткевича нашого Університету мистецтв та концерт Ольги Ткач. Вітаємо і пишаємось творчістю наших колег і здобувачів!

Благодійні концерти до Дня святого Миколая

Творчі вихідні нашого колективу Університету мистецтв - 10 грудня у співпраці з Харківським національним університетом ім.В.М.Каразіна влаштували святкові заходи до дня Св.Миколая. Для дітей та їхніх батьків, у безпечному просторі. Звучав симфонічний оркестр, хор, малий склад оркестру народних інструментів, лунали класика, джаз, грали наші видатні солісти й молоді музиканти, для малечі - презентована захоплююча вистава Малого театру маріонеток, для  підлітків - провели інтерактивні музичні заняття. Два заходи в один день! Й відчуття, що всі скучили за тим, що відбувається наживо.

Радіємо можливості дарувати харків'янам свято музики і театру!

Концерт фортепіанного дуету Ігоря Седюка - Олега Копелюка у Києві

10 грудня в київському Будинку архітектора з аншлагом та незабутніми емоціями відбувся концерт наших блискучих артистів, викладачів Університету мистецтв Олега Копелюка та Ігоря Седюка. В програмі прозвучали твори Ліста, Брамса, Равеля, Лютославського, Лінтінена, Андерсона, Леонтовича, а також музика харківських композиторів: Дмитра Малого, Людмили Шукайло, Володимира Птушкіна. 

"Зимові дива" силами університету мистецтв

9 грудня Університет мистецтв разом з Фонд громади Харкова "Толока" організував великий благодійний захід для багатодітних родин та родин переселенців. Артисти подарували справжні зимові дива. Дякуємо випускниці Університету Таїсії Акжитовій, яка презентувала виставу Малого театру маріонеток, від якого малеча була в захваті, Студентському симфонічному оркестру (диригенти Юрій Дяченко, Анастасія Шнирьова) та всім солістам, які зробили цей концерт творчим, яскравим, а інколи - фантастичним і чарівним. Такі благодійні заходи - один з важливих напрямків роботи Університету мистецтв.

Організаторка та ведуча - професорка Юлія Ніколаєвська.

Арттерапевтичне заняття для волонтерів Юлії Ніколаєвської та Вероніки Івоніної

8 грудня у співпраці з проєктом підтримки волонтерів #Разом пройшло арттерапевтичне заняття "Звуки і рухи". Дякуємо кураторці музикотерапевтичного напряму Університету мистецтв професорці Юлії Ніколаєвській та студентці нашого університету Вероніці Івоніній.

Сольний концерт Андрія Стрільця

7 грудня відбувся авторський концерт викладача кафедри народних інструментів України нашого Університету, доктора мистецтва, заслуженого діяча мистецтв України Андрія Стрільця

Лекція Богдана Шумиловича

7 грудня в університеті мистецтв відбулася відкрита онлайн-лекція доцента кафедри культурології Українського католицького університету, дослідника Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) Богдана Шумиловича. 

Гастролі Ігоря Чернявського в Черкасах

6 грудня  викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Ігор Чернявський виступив з симфонічним академічним оркестром Черкаської філармонії. У програмі концерту прозвучала музика Мендельсона та Равеля. 

Вистава "Сині етюди" в межах фестивалю "Харків VS Харків"

Харківський літмузей запрошує долучитися до свого дводенного мініфестивалю під назвою "Харків VS Харків", який присвячено Миколі Хвильовому. 17 грудня, на другий день фестивалю, відбудеться вистава "Сині етюди" (за творами М. Хвильового), яка розпочнеться о 19:00.

У виставі беруть участь студенти Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського – Микита Дендеря, Ярослава Казанцева, Євгенія Попова.

Ідея, сценарій та постановка належать акторці Харківського театру "Арабески", старшій викладачці кафедри сценічної мови Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Наталії Цимбал.

Зареєструватися на захід можна за посиланням: https://forms.gle/ayN5qP71FA6Wi5rU6

До 100-річчя Марії Каллас

6 грудня відбувся чудовий концерт проєкту, присвяченого100-річчю Марії Каллас. Вітаємо авторів проєкту - Ларису Деркач, Наталію Полікарпову, всіх учасників концерту (солістів та концертмейстерів) і всю кафедру сольного співу та оперної підготовки. 

Концерт та майстер-клас Віти-Вікторії Задорожної

5 грудня колектив ХНУМ радо вітав заступницю голови Ради молодих вчених НМАУ бандуристку Віту-Вікторію Задорожну. Приємна зустріч, чудовий концерт й впевненість, що творчі зв'язки наших вишів унаочняться ще у безлічі цікавих проєктів! 

Євген Лавренчук: Як з партитури народжується режисерська концепція оперної вистави

Викладач нашого Університету, відомий режисер Євген Лавренчук на запрошення дирекції Балтійської опери Opera Bałtycka w Gdańsku (Польща)  провів зустріч зі студентами гданського Університету, в якій поділився секретами авторської методики роботи з оперною партитурою. 

Фонд Єщенко оголосив нових стипендіатів

5 грудня відбувся концерт, який склав окрасу нашої піаністичної школи. Молоді музиканти, студенти кафедри спеціального фортепіано Університету мистецтв, лауреати міжнародних конкурсів, стипендіати фонду М.Єщенко, представили потужну програму з творів Л.ван Бетовена, Ф.Шопена, І.Падеревського, С.Борткевича, Й.С.Баха, А.Хінастери. Вітаємо членів журі ІІ міжнародного конкурсу піаністів імені М. та Н.Єщенко, всіх присутніх на концерті колег з кафедри спеціального фортепіано , а також нових студентів, які отримали стипендії на честь 100-річчя М.Єщенко. 

Сольний концерт класу Юрія Дяченка

4 грудня відбувся  сольний концерт Анни Черняк і Андрія Крикуна - студентів класу баяна та акордеона кандидата мистецтвознавства, доцента Юрія Дяченка.  

Продовження проєкту "Тут і тепер"

Продовжуються заняття з музичної терапії для дітей родин переселенців та харківців у просторі "Тут і Тепер". Проєкт реалізовано разом з Фондом громади Харкова "Толока".

Дякуємо студентам Вероніці Івоніній, Данилу Лазарєву, Тіграну Сагателяну, Поліні Колодяжній, які є постійними учасниками заходів. Радо вітаємо колегу Уляну Барсук, яка доєдналась до проєкту.

Куратор проєкту з боку університету - професор Юлія Ніколаєвська

Портрети барокової опери в сучасній інтерпретації

2 грудня в Університеті мистецтв відбувся захист творчого мистецького проєкту Мельник Світлани Олександрівни на тему "Портрети барокової опери в сучасній інтерпретації". Творчий керівник кандидат мистецтвознавства, доцент Лариса Деркач; науковий консультант доктор мистецтвознавства, професор Юлія Ніколаєвська.

Скрипкові імпрези з Ігорем Чернявським

2 грудня Ігор Чернявський, викладач кафедри оркестрових струнних інструментів Університету мистецтв провів майсте-клас та виступив з концертом у Харківському музичному ліцеї. 

Михайло Кужба у складі журі ужгородського конкурсу

02 грудня в Ужгородському музичному фаховому коледжі імені Д.Є. Задора доктор мистецтва, викладач кафедри народних інструментів України  Михайло Кужба виступив на урочистому відкриті І Відкритого конкурсу гри на народних інструментах імені Степана Мартона в якості члена журі.

ІІ Міжнародний конкурс піаністів імені Марії та Наталії Єщенко

З 1 по 8 грудня у Харківському національному університеті мистецтв проходить Другий міжнародний конкурс піаністів імені Марії та Наталії Єщенко. Цього року конкурс відзначає важливу дату - 100-річчя з Дня народження Марії Єщенко.
Запрошуємо переглянути виступи конкурсантів на каналі конкурсу, а також долучитися до концертних заходів в рамках конкурсу:

З Україною в серці: концерт бандуристки Ольги Ткач

1 грудня відбувся сольний концерт студентки класу бандури Університету мистецтв Ольги Ткач "З Україною в серці" (викладач - Любов Мандзюк). Ольга представила багату прогрмаму (звучали класичні інструментальні твори М.Дремлюги, К.Мяскова, В.Зубицького, Г.Матвіїва), вокальні твори М.Скорика, П.Майбороди, обробки українських народних пісень. Також у дуеті з Анною Черняк музикантки виконали аранжування Л.Мандзюк "Прелюдія нескореним", а в ансамблі у складі Анна Черняк, Ольга Ткач, Анна Ткач, Марія Ткач, Надія Герасименко - Українську козацьку пісню «Запорізька похідна» та твір «Заспіваймо пісню за Україну» в аранж. Л. Мандзюк. Концерт знайшов великий відгук серед числених слухачів.