League Knockout Cups 2013
Division 1
Preliminary Round Wednesday 31st July
1. Islanders A (-60) v Bridgnorth A (-30) at Stockton
2. Broseley (-45) v Cleobury (-45) at Chelmarsh
3. Bylet A (-20) v Highley A (-45) at Broseley
Quarter Finals Wednesday 14th August
Islanders A (-60) v Broseley (-45) at Madeley
Highley A (-45) v Islanders B (-40) at Chelmarsh
Horsehay (-60) v Bridgnorth B (-10) at Worfield
Wenlock A (Scr) v Madeley A (-50) at Bylet No 2
Semi Finals Wednesday 4th September
Islanders A (-60) v Highley A (-45) at Horsehay
Horsehay A (-60) v Madeley A (-50) at Bridgnorth
Final Tuesday 8th October
Islanders A (-60) v Horsehay A (-60) at Cleobury
Scott Harries 21 8 Barry Roden
Rob Fuller 21 12 Gareth Jones
Nick Powner 21 15 Rob Burroughs
Rich Morris 17 21 Bob Plant
Matt Ealey 21 16 Will Plant
Chris Chamberlain 21 15 John Cooke
Brian Walters 21 12 Nigel Evans
Mick Harries 11 21 Paul Reeves
Simon Madeley 19 21 Alex Jones
Tim Ealey 13 21 Tom Roden
186 162
Islanders A won by 24 shots.
Division 2
Preliminary Round Wednesday 31st July
1. Horsehay C (-20) v Cleobury B (-20) at Bridgnorth
2. Chelmarsh A (-40) v Worfield (-30) at Bylet No.1
3. Wenlock B (-20) v Stockton (-60) at Madeley
4. Bylet B (Scr) v Horsehay B (-60) at Squirrel
Quarter Finals Wednesday 14th August
Hoesehay C (-20) v Worfield (-30) at Squirrel
Stockton (-60) v Horsehay B (-60) at Bridgnorth
Chelmarsh B (-30) v Squirrel (-10) at Highley
Madeley B (-50) v Highley B (-40) at Bylet No 1
Semi Finals Wednesday 4th September
Horsehay B (-60) v Worfield (-30) at Madeley
Chelmarsh B (-30) v Madeley B (-50) at Worfield
Final Sunday 22nd September
Horsehay B (-60) v Madeley B (-50) at Highley
Paul Powell 21 4 David Rees
Oliver Harris 21 16 Mick Boden
Phil Harris 21 13 Jim Lister
Neil Harris 18 21 Ryan Haywood
Steve Reeves 21 18 Ian Tipton
Beth Hughes 2 21 Reg Bennett
Peter Burd 8 21 Cyril Bright
Richard Jones 16 21 Ron Jarvis
Keith Dodd 14 21 Peter Jones
Andy Garbett 21 9 Graham Peevor
163 165 (+10)
Madeley won by 12 shots.